Hľadáte štýlového pomocníka, ktorý by mohol byť pri vás v každej situácii? Zabudnite na počítače alebo mobily. Zlatou strednou cestou medzi týmito veľkými a malými zariadeniami sú tablety, ktoré sa za posledné roky stali obľúbeným výrobkom mnohých ľudí. Poskytujú veľké množstvo funkcií, sú výkonné a jednoducho sa používajú. Ich hlavnou výhodou sú však praktické rozmery, vďaka ktorým ich so sebou môžete zobrať kamkoľvek idete.

S príchodom nového iPadu Pro v roku 2019 si viacerí uvedomili, že tablety sa v mnohom dokážu vyrovnať počítačom. Dokonca, mnohé z nich poskytujú výkon, ktorý nejeden z počítačov alebo laptopov predbehne. Nie je to však len značka Apple, ktorá vyrába kvalitné tablety s perfektným výkonom. Do tejto skupiny sa radí aj Lenovo.

Chceli by ste tablet za skvelú cenu, ktorý dokáže v niektorých situáciách nahradiť počítač? Máme pre vás jeden tip. 

Rýchly náhľad

Lenovo Smart Tab patrí medzi veľmi obľúbené tablety. Kombinuje v sebe totižto vzhľad tabletu a výkon počítača. Vhodný je nielen na voľnočasové aktivity, ale taktiež na tvrdú prácu. Využijete ho ako smart asistenta, ktorý je vždy pripravený pomôcť vám, keď to budete potrebovať.

To, čo si mnohí na značke Lenovo cenia je, že myslí aj na tie najmenšie detaily. Tablet Lenovo Smart Tab má zaujímavý dizajn, vďaka ktorému si ho môžete pohodlne postaviť aj bez stojanu či iného príslušenstva. Užite si jeho výkon pri práci, sledovaní filmov alebo chatovaní s priateľmi.

Zaujal vás tento tablet? V tom prípade čítajte recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn je parameter, ktorý podvedome vždy sledujeme. Nie je tak dôležitý, pretože neovplyvňuje výkon. Určitým spôsobom však ovplyvňuje to, ako sa nám s výrobkom pracuje. V prípade tohto modelu však nemusíte ľutovať, ak by vás dizajn donútil k jeho kúpe.

Tablet Lenovo Smart Tab je nielen štýlový, ale taktiež výkonný. Jeho telo je odeté do čierneho dizajnu, ktorý je minimalistický. Hodí sa tak nielen žene, ale aj mužovi.

Zaujímavosťou, ktorá pritiahne pozornosť, je okrúhla hrubšia ľavá strana tabletu. Tá však nie je len dizajnovým kúskom. Ide o praktickú časť, ktorá tablet dokáže udržať v stoji. Pokojne na ňom pozerajte filmy alebo videá bez toho, aby ste si kupovali dodatočné príslušenstvo, ako napríklad držiak.

Celý dizajn tabletu Lenovo Smart Tab je doplnený o strieborné detaily, ktoré mu pridávajú na štýlovosti a elegantnosti.

A samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na rozmery, ktoré sú pri tabletoch kľúčové. Mnohí si ich kupujú na to, aby s nimi mohli cestovať alebo si ich brať so sebou kamkoľvek idú.

Rozmery tabletu Lenovo Smart Tab sú kompaktné. Zmestí sa vám do každej tašky a nezaberie ani veľa miesta v kufri. Ak by vás však zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 16,6 cm
  • výška: 24,2 cm
  • hĺbka: 2,4 cm (v najtenšom mieste) a 8,5 cm (v najhrubšom mieste)
  • hmotnosť: 580 gramov

Zoberte si tablet kamkoľvek idete.

Výkon

Výkon tabletu je veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste nemali zabúdať. Okrem toho, že výrobok musí byť kompaktný, aby ste ho so sebou vzali všade, kam idete, musí byť aj dostatočne výkonný, aby zvládol každú úlohu, ktorej ho podrobíte.

Tablet Lenovo Smart Tab má skvelú rýchlosť a poskytuje plynulosť pri robení jednotlivých úloh aj pri väčšom zaťažení. O všetkom sa stará kombinácia 8-jadrového procesora Snapdragon 439 s 3 GB operačnou pamäťou a operačným systémom Android.

Vďaka tabletu Lenovo Smart Tab sa nemusíte báť, že by ste v zahraničí alebo niekde na cestách nemohli pracovať.

Ovládanie

Každý tablet je iný. Poskytuje iné funkcie, výkon alebo dizajn. Všetky však majú niečo spoločné. Ovládanie je viac menej rovnaké. Samozrejme, mení sa najmä v závislosti od operačného systému, no spravidla má určité charakteristické prvky. Ako sa ovláda tablet Lenovo Smart Tab?

Výhodou tabletu Lenovo Smart Tab je, že má svoj vlastný stojanček. Tým pádom ho môžete postaviť kamkoľvek chcete. Dokonca, so stojančekom sa aj dobre drží. Ovládanie sa tak zjednodušuje.

Vo všeobecnosti je ovládanie tabletu Lenovo Smart Tab veľmi jednoduché a príjemné. Operačný systém Android je pre mnohých známym prostredím, čo celú situáciu zľahčuje ešte viac.

Displej

Kľúčovou vlastnosťou tabletov je spravidla displej. Mnohí sa zaoberajú jeho veľkosťou a rozlíšením. Niet sa však ani čomu čudovať. Displej je teoreticky to, čo tvorí väčšinu tohto prístroja. Ak chcete, aby sa vám naň dobre pozeralo, nezabúdajte na tento parameter pri výbere.

Displej tabletu Lenovo Smart Tab má krásne rozlíšenie 1920 x 1200 px a skvelú uhlopriečku 10,1 palca. Sledovanie filmov a videí bude odteraz doslova zážitkom.

O kvalitu displeja sa stará aj IPS technológia a grafická karta. Text na displeji je vždy perfektne čitateľný nehľadiac na to, pri akom svetle ste.

Reproduktory

O skvelý zážtok zo sledovania filmov a videí sa starajú aj dva 2 W reproduktory od spoločnosti JBL. Počúvajte hudbu, pozerajte filmy alebo si zapnite podcasty. Všetko budete počuť bezchybne bez šumu.

Výdrž batérie

Rovnako ako pri mobiloch alebo počítačoch, aj pri tabletoch je často batéria najväčším kameňom úrazu. Technológie sa v 21. storočí dostali veľmi ďaleko, no niečo tak jednoduché ako batéria nedáva spávať mnohým výrobcom. Pri nakupovaní tabletov je dôležité pozerať na výdrž batérie. Dopredu budete vedieť, čo od prístroja očakávať.

Tablet Lenovo Smart Tab má batériu s kapacitou až 7000 mAh. Čo to znamená? Že v kombinácii s efektívnym hardvérom garantuje, že tablet vydrží nepretržite pracovať na jedno nabitie až 11 hodín. A to je viac ako perfektné.

Stojanček

To, čo je na tablete Lenovo Smart Tab iné ako na väčšine iných tabletov je vstavaný stojanček. Pomocou neho môžete tablet postaviť bez kúpy iného príslušenstva ako napríklad stojanu.

Pozerajte filmy, seriály či videá bez toho, aby ste rozmýšľali, kde tablet postavíte alebo aké príslušenstvo k nemu dokúpite.

O značke

Lenovo Group Limited, v skratke len Lenovo, je čínska technologická spoločnosť, ktorá sídli v Pekingu, v Číne a v USA. Patrí medzi najväčších výrobcov osobných počítačov, tabletov, smartfónov a zariadení na ukladanie dát. Svoje pobočky má po celom svete a v roku 2012 sa stala druhým najväčším predajcom osobných počítačov. K najvýznamnejším a najobľúbenejším radám, ktoré značka poskytuje, sa radia ThinkPad a ThinkCentre. Lenovo má pobočky vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. Založená bola v roku 1988. Jej výrobky sú tak otestované nielen miliónmi zákazníkov, ale taktiež časom.