Ešte predtým, ako vám povieme niečo viac k našej recenzií, sa radi vyjadríme aj k tomu, ako si vlastne dobrý tablet kúpiť. Existuje niekoľko dôležitých a základných parametrov, podľa ktorých by ste sa mali riadiť. Jednou z hlavných otázok, na ktoré si budete musieť odpovedať je tá, čo s tabletom vlastne plánujete robiť. Plánujete ho využívať vo voľnom čase na počúvanie hudby, prehrávanie videí alebo úpravu fotiek? Či skôr si vyberáte pracovný nástroj, ktorý budete môcť mať pravidelne pri sebe? Ak chcete pomocou tabletu pracovať, jednoducho si vyberte taký, ktorý zvládne tie najzákladnejšie veci ako napríklad ponúknuť vám textový editor alebo tabuľky či program na prezentáciu. Pri takýchto tabletoch by ste mali mať modely s aspoň dvojjadrovými procesormi, ktoré zvládnu takúto prácu. Tablet, ktorý je vhodný na surfovanie po internete, úpravu fotografií a skôr na grafickú stránku by mal mať dokonca viac RAM pamäte a takisto aj viac jadier. Čím viac jadier tablet má, tým vyšší výkon vám vie ponúknuť. Ak ste napríklad v rodine Apple a máte už niekoľko výrobkov od tejto značky, mali by ste staviť na ich tablety, ktoré sú známe aj pod názvom iPad. Naopak, ak nemáte takéto výrobky a túto značku moc nepreferujete, skôr by ste mali staviť na trochu iné značky, ktoré vám budú vyhovovať. Každý výrobok vám ponúkne niečo iné. Rovnako dôležitá je aj veľkosť displeju. Ak je tablet väčší, je omnoho jednoduchšie s ním pracovať ako keď sú jeho rozmery menšie. Nezabúdajte však, že nielen obrazovka je dôležitá Takisto si musíte dať pozor aj na to, aké rozlíšenie vám jednotlivé obrazovky ponúkajú. Podľa značky si vyberiete vždy aj nejaký operačný systém, vďaka ktorému sa vám bude dobre pracovať.

Milióny ľudí po celom svete sa dnes snažia ušetriť čas všade tam, kde sa dá. Po ceste pešo z jedného miesta na druhé si čítajú novinky na svojich smartfónoch, aby boli neustále informovaní, v autobusoch čítajú elektronické knihy na tabletoch alebo smartfónoch, pretože inokedy nestíhajú, pracujú vo vlaku alebo v kaviarni len preto, aby po príchode domov mohli ísť rovno do postele spať a nebyť hore do polnoci. A viete, aký prostriedok je na takúto prácu najlepší? Presne tak, tablet. Notebooky sú totižto dnes dosť preceňované a predsa len, nejakú tú hmotnosť majú. Určite nastávajú situácie, kedy by ste aj vy potrebovali na chvíľku vypnúť, sadnúť si niekde a len tak si niečo pozrieť alebo prečítať. Vyťahovať z tašky notebook a následne na ňom niečo pozerať nie je to najpraktickejšie. Tablety majú aj tú výhodu, že sú to niečo ako smartfóny, len vo väčšom prevedení, čo znamená, že veľmi jednoducho ich môžete mať v pohotovostnom režime a kedykoľvek zapnúť a začať surfovať. Tablety vám dnes jednoducho otvárajú dvere do rýchleho a moderného sveta, ktorý si vyžaduje neustále pripojenie na internet. Nával informácií na vás totižto nepočká a ak chcete byť v obraze, viete, na ktorý výrobok môžete staviť. Okrem toho nesmieme zabudnúť spomenúť ich nízku hmotnosť, rýchlosť a jednoduché ovládanie. To všetko získate pri kúpe jedného a nie príliš drahého výrobku, ktorý si zamilujete okamžite, na prvý pohľad aj vďaka modernému a nadčasovému dizajnu.

O značke

Značka Lenovo patrí medzi značky, ktoré sa u nás na trhu objavujú už niekoľko dlhých rokov. Ponúkajú naozaj perfektné výrobky, ktoré sú plné profesionálnych funkcií. Pri kúpe každého výrobku si môžete byť istí, že ste si kúpili kvalitný spotrebič, ktorý vám vydrží veľmi dlho a okrem klasických a bežných používateľských funkcií vám ponúka ďalšiu stovku zaujímavých aplikácií a nastavení, ktoré môžete využiť. Veľkou výhodou je to, že značka Lenovo ponúka kvalitné výrobky za primerane vysoké ceny, vďaka čomu sa teší obľube u miliónov zákazníkov po celom svete. Každý zákazník je spokojný a ich výrobky používa s radosťou. Medzi takéto známe a veľmi prepracované výrobky patria nielen mobily, notebooky, ale takisto aj tablety a stolné počítače, ktoré by ste mali mať určite doma. Dnes máme pre vás recenziu na tablet Lenovo TAB4 7 Plus 16GB LTE , ktorý sa vám určite zapáči.

Na prvý pohľad telefón, no je to tablet

Na prvý pohľad sa tento tablet môže tváriť ako klasický smartfón, ktorý je len o niečo väčší od toho, ktorý práve držíte alebo máte vo vrecku. Narozdiel od vášho smartfónu je nielen väčší, ale takisto disponuje aj vlastnosťami, ktoré sa viacej zameriavajú na vytvorenie ideálnych podmienok pre sledovanie filmov, hranie hier alebo pre multimediálnu zábavu. Tablet Lenovo TAB4 7 Plus 16GB LTE vám ponúka presne to, čo si prajete. K jeho dlhšej výdrži batérie a plynulej jazde využíva prielomovú techniku spracovania, mimoriadne vysoký výkon, pestrú paletu rôznych vylepšení a dokonca aj technológiu, ktorá znižuje únavu očí pri sledovaní obsahu.

Kombinácia skvelého výkonu a štýlového dizajnu

Ako vlastne opísať tablet Lenovo TAB4 7 Plus 16GB LTE? Je to zázrak? Kombinácia perfektného výkonu a jednoduchého spracovania? Alebo je to fascinujúci unikát, ktorý si zamilujete hneď na prvý pohľad? Povedzme si úprimne, tablet Lenovo TAB4 7 Plus 16GB LTE spája jednoducho úplne všetko, po čom túžite. Všetko toto nájdete v zakrivenom kovovom tele a 2,5D sklo, ktoré atraktivita pre oko na seba nenechá dlho čakať. A nielen to. Podobne vás prekvapí aj samotný interiér tohto tabletu. Vo vnútri sa nachádza až osemjadrový procesor Kirin 960 a 4GB operačná pamäť. Nechýba ani úložný priestor s kapacitou 32 GB. Táto výbava je len predurčená k tomu, aby ste boli spokojní a milovali všetko, čo vám príde pod ruku. Spoločník v podobe tabletu Lenovo TAB4 7 Plus 16GB LTE vám ponúkne takisto operačný systém Android 8.0, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne.

Veľký displej

Pri tablete Lenovo TAB4 7 Plus 16GB LTE si môžete byť istí, že sa zamilujete do krásneho a žiarivého displeja. Medzi dômyselnými vychytávkami nájdete napríklad technológiu Huawei ClariVu, ktorá upravuje nejasné snímky alebo nerovnováhu kontrastného pomeru pre maximalizáciu vizuálneho zážitku. Pre displej Utra Vision s uhlopriečkou 8,4 palcov je úplne prirodzené ponúknuť vám krásne rozlíšenie, ktoré je 2560×1600 bodov, čo je umocnené až 82% pomerom veľkosti displeja k celkovej ploche tabletu. Môžete tak získať dojem, že pracujete so zariadením omnoho väčším, akým v skutočnosti je. Špeciálny režim eliminuje aj škodlivé modré svetlo a zjednodušuje čítanie či únavu očí.

Jednoduché sledovanie filmov a hier

Tablety sa však nepoužívajú len na sledovanie filmov a hranie hier. S duálnym fotoaparátom môžete robiť krásne snímky, ktoré si zamilujete hneď na prvý pohľad. Zadná kamera vám ponúka rozlíšenie perfektných 13 MPx, čo je podobne, ako u mnohých smartfónov. Predná kamera vám ponúka rozlíšenie až 7 MPx, čo je skvelá kvalita na dobré selfies. Samozrejmosťou je alternatíva HD webkamery, ktorú sprevádza vynikajúce stereofónne ozvučenie vďaka Smart-PA zosilňovača. Tablet Lenovo TAB4 7 Plus 16GB LTE vie tak naozaj perfektne a kvalitne hrať.

A čo si pre vás tento nadupaný tablet ešte pripravil? Napríklad streamovanie filmov online nie je preň vôbec problémom, pretože má integrovanú Wi-Fi technológiu, ktorá vám sprístupní sieť kedykoľvek a kdekoľvek. Súčasťou tohto tabletu je aj ďalšia technológia a tou je Bluetooth a GPS modul. Nechýba takisto ani najnovší USB port Type-C. Činnosť tabletu je zaisťovaná 5100 mAh akumulátorom s funkciou rýchlonabíjania Quick Charge. Skrátka a jednoducho, máte sa na čo tešiť.