Tenké, ľahké a jednoducho prenosné. Aj tak by sa dali opísať najnovšie tablety, ktoré sa nachádzajú na trhu. Ich rozmery sú síce kompaktné, no na druhej strane poskytujú vysoký výkon, ktorý často dobieha počítače. Pri sebe tak máte vždy výkonného pomocníka, s ktorým môžete pozerať filmy, čítať knihy, surfovať po internete alebo v niektorých prípadoch prijímať hovory. Výber je široký, na trhu nájdete desiatky modelov.

S príchodom nového iPadu Pro v roku 2019 si viacerí uvedomili, že tablety sa v mnohom dokážu vyrovnať počítačom. Dokonca, mnohé z nich poskytujú výkon, ktorý nejeden z počítačov alebo laptopov predbehne. Nie je to však len značka Apple, ktorá vyrába kvalitné tablety s perfektným výkonom. Do tejto skupiny sa radí aj Lenovo.

Chceli by ste tablet za skvelú cenu, ktorý dokáže v niektorých situáciách nahradiť počítač? Máme pre vás jeden tip. 

Rýchly náhľad

Kvalitný a štýlový dotykový tablet Lenovo Tab M10 Plus s operačným systémom Android 9.9 Pie si užijete pri práci, ale taktiež v rámci voľného času. Tablet poskytuje veľký displej, na ktorom môžete sledovať filmy vo vysokom rozlíšení. Nechýbajú ani ďalšie funkcie ako napríklad systémy GPS, Glonass alebo BDS.

Celý tablet je podporený kombináciou osemjadrového procesora a skvelej operačnej pamäte RAM. Tablet dokáže pracovať plynulo, rýchlo a bez toho, aby vás zastavovať.

Zaujal vás tablet Lenovo Tab M10 Plus? V tom prípade si prečítajte našu recenziu.

Výkon

Výkon tabletu je veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste nemali zabúdať. Okrem toho, že výrobok musí byť kompaktný, aby ste ho so sebou vzali všade, kam idete, musí byť aj dostatočne výkonný, aby zvládol každú úlohu, ktorej ho podrobíte.

Tablet Lenovo Tab M10 Plus sa môže pochváliť až osem jadrovým procesorom Media Tek Helio P22T 2,3 GHz, ktorý sa stará o ten najlepší výkon. V kombinácii so 4 GB operačnou pamäťou RAM a operačným systémom Android 9.9 Pie si na svoje príde úplne každý. Je jedno, či ste začiatočník alebo človek, ktorý vyžaduje ten najlepší a najvyšší výkon.

Zabudnite na zamŕzanie a problémy s plnou pamäťou aj pomocou vnútornej pamäte, ktorá má až 128 GB. Poskytuje vám tak možnosť ukladania filmov, videí, fotografií a množstva ďalšieho. V prípade, že by vám táto veľkosť nestačila, jednoducho do tabletu vložte pamäťovú kartu – microSD, microSDHC alebo microSDXC s veľkosťou až do 256 GB.

Tablet Lenovo Tab M10 Plus môže prijímať alebo vytáčať hovory a odosielať SMS. Má totižto slot pre nanoSIM, cez ktorý doň môžete vložiť SIM kartu.

Ovládanie 

Každý tablet je iný. Poskytuje iné funkcie, výkon alebo dizajn. Všetky však majú niečo spoločné. Ovládanie je viac menej rovnaké. Samozrejme, mení sa najmä v závislosti od operačného systému, no spravidla má určité charakteristické prvky. Ako sa ovláda tablet Lenovo Tab M10 Plus?

Tablet Lenovo Tab M10 Plus má veľmi jednoduché ovládanie. Všetko uľahčuje operačný systém Androdi 9.9 Pie, ktorý si môžete vždy, keď je nová verzia, aktualizovať.

Ak patríte k pravidelným užívateľom výrobkov s Android systémom, rozhodne si v tomto prípade prídete na svoje. Tablet sa ovláda intuitívne a jednoducho.

Ten najlepší zvuk

Chcete si užiť ten najlepší zážitok zo sledovania filmov, seriálov alebo videí? Tablet Lenovo Tab M10 Plus sa vám oň postará. Má totižto dva integrované reproduktory s novodobou technológiou Dolby Atmos, ktorá vám hneď po prvom počúvaní vyrazí dych.

Okrem skvelých basov má tablet aj čistý zvuk, ktorý sa vám zíde najmä pri počúvaní hudby.

Displej

Kľúčovou vlastnosťou tabletov je spravidla displej. Mnohí sa zaoberajú jeho veľkosťou a rozlíšením. Niet sa však ani čomu čudovať. Displej je teoreticky to, čo tvorí väčšinu tohto prístroja. Ak chcete, aby sa vám naň dobre pozeralo, nezabúdajte na tento parameter pri výbere.

Tablet je síce kompaktný, no na druhej strane má veľký displej. Na tom uvidíte každý jeden detail a sledovanie filmov či jednotlivých webstránok bude pre vás doslova zážitkom.

Lenovo Tab M10 Plus má 10,3” veľký Full HD IPS displej s rozlíšením skvelých 1920 x 1200 px.

Displeju nechýba ani funkcia, ktorá vám šetrí oči. Stará sa o to, aby redukovala množstvo modrého svetla vychádzajúceho z tabletu.

Výdrž batérie

Rovnako ako pri mobiloch alebo počítačoch, aj pri tabletoch je často batéria najväčším kameňom úrazu. Technológie sa v 21. storočí dostali veľmi ďaleko, no niečo tak jednoduché ako batéria nedáva spávať mnohým výrobcom. Pri nakupovaní tabletov je dôležité pozerať na výdrž batérie. Dopredu budete vedieť, čo od prístroja očakávať.

Tablet Lenovo Tab M10 Plus má dobrú batériu, ktorej kapacita dosahuje 5000 mAh. Pri plnej záťaži vám vydrží 4 – 5 hodín. Pri bežnom používaní je to približne 7 hodín. Bohužiaľ, pre dnešné tablety ide o pomerne nízku hodnotu.

Veľkou zaujímavosťou, ktorú tento tablet poskytuje, je nabíjacia stanica. Po pripojení na ňu produkt stojí. To znamená, že aj pri nabíjaní ho môžete používať napríklad na sledovanie filmov, seriálov alebo videí. Pokojne si taktiež prezerajte jednotlivé stránky.

Hneď po napojení vám asistent Google ponúka ambientný režim, ktorý vám z tabletu spraví doslova obrazovku televízora. Na tej môžete sledovať filmy alebo nerušene počúvať hudbu.

Fotoaparát

Väčšina dnešných tabletov má fotoaparáty, ktoré však nedosahujú príliš vysokú kvalitu. Zadná kamera má nepraktické používanie. Predsa len, keď chcete nejakú fotografiu, urobíte si ju menším a kompaktnejším mobilom. Nehovoriac aj o lepšej kvalite.

Predná kamera je často využívaná na videohovory.

Fotoaparáty v Lenovo Tab M10 Plus vás zaujmú najmä tým, že vytvárajú omnoho lepšie fotografie ako iné tablety. O všetko sa stará 8 Mpx zadný a 5 Mpx predný fotoaparát.

A síce táto vychytávka poteší, pravdepodobne by vás nijako nepresvedčila, aby ste si tablet kúpili. Je však vždy dobré mať pomocníka, ktorý má aj kvalitnú kameru.

Dizajn 

Dizajn je parameter, ktorý podvedome vždy sledujeme. Nie je tak dôležitý, pretože neovplyvňuje výkon. Určitým spôsobom však ovplyvňuje to, ako sa nám s výrobkom pracuje. V prípade tohto modelu však nemusíte ľutovať, ak by vás dizajn donútil k jeho kúpe.

Dizajn tabletu je minimalistický a štýlový. Z prednej časti má len čierne rámy, ktoré nie sú príliš hrubé. Tým pádom nezaberajú veľké množstvo z displeja a tablet vyzerá omnoho modernejšie.

Zadná časť je celokovová, odetá do sivej farby. Tablet sa vďaka tomu hodí každému, či už ste žena alebo muž.

Dobre urobíte, ak si zadnú časť ochránite krytom. Vyhnete sa zbytočným škrabancom alebo inému manuálnemu porušeniu.

Vhodný pre deti

Chcú sa vaše deti hrať na tablete? Pokojne im stiahnite desiatky hier z Google Play.

V prípade, že by chceli surfovať po internete, využite rodičovskú kontrolu. Stačí, aby ste vybrali stránky, ktoré nechcete, aby deti navštívili a uzamknite ich. Poskytnite deťom bezpečný internet.

O značke

Lenovo Group Limited, v skratke len Lenovo, je čínska technologická spoločnosť, ktorá sídli v Pekingu, v Číne a v USA. Patrí medzi najväčších výrobcov osobných počítačov, tabletov, smartfónov a zariadení na ukladanie dát. Svoje pobočky má po celom svete a v roku 2012 sa stala druhým najväčším predajcom osobných počítačov. K najvýznamnejším a najobľúbenejším radám, ktoré značka poskytuje, sa radia ThinkPad a ThinkCentre. Lenovo má pobočky vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. Založená bola v roku 1988. Jej výrobky sú tak otestované nielen miliónmi zákazníkov, ale taktiež časom.