Hľadáte tablet, ktorý by vám v núdzových podmienkach mohol nahradiť počítač alebo notebook? Práve ste jeden našli. Tablety dnes svojím výkonom spĺňajú požiadavky mnohých užívateľov. Okrem toho, že sú štýlové a ľahko prenosné, majú skvelý výkon a poskytujú široké možnosti, ako ich využiť. Stavte na jeden z nich aj vy.

S príchodom nového iPadu Pro v roku 2019 si viacerí uvedomili, že tablety sa v mnohom dokážu vyrovnať počítačom. Dokonca, mnohé z nich poskytujú výkon, ktorý nejeden z počítačov alebo laptopov predbehne. Nie je to však len značka Apple, ktorá vyrába kvalitné tablety s perfektným výkonom. Do tejto skupiny sa radí aj Lenovo.

Chceli by ste tablet za skvelú cenu, ktorý dokáže v niektorých situáciách nahradiť počítač? Máme pre vás jeden tip. 

Rýchly náhľad

V prípade, že vám doma chýba tablet a chceli by ste to napraviť, Lenovo Tab M10 Plus je jedným z tých najlepších, na ktoré môžete staviť. Je zlatou strednou cestou v pomere kvality a ceny. Poskytuje vysoký výkon, jednoducho sa ovláda a má množstvo funkcií, ktoré využijú všetci používatelia.

Tablet Lenovo Tab M10 Plus je štýlovým spoločníkom pre každého, kto hľadá kvalitný a dobrý tablet za príjemnú cenu. Vďaka tenkým rámčekom vám poskytuje veľký Full HD dotykový displej. Jeho robustný celokovový kryt ho ochraňuje pred mechanickým poškodením a silné jadro sa stará o to, aby sa vám svojím výkonom vždy prispôsobil.

Zaujal vás tablet Lenovo Tab M10 Plus? V tom prípade čítajte ďalej!

Dizajn 

Dizajn je parameter, ktorý podvedome vždy sledujeme. Nie je tak dôležitý, pretože neovplyvňuje výkon. Určitým spôsobom však ovplyvňuje to, ako sa nám s výrobkom pracuje. V prípade tohto modelu však nemusíte ľutovať, ak by vás dizajn donútil k jeho kúpe.

Tablet Lenovo Tab M10 Plus vyzerá minimalisticky a štýlovo. Hodí sa úplne každému používateľovi, ktorý túži po jednoduchom tablete. Ako sme už vyššie spomenuli, jeho telo je kovové. Tým pádom je chránený pred nárazmi, poškriabaním a iným mechanickým poškodením.

Spredu má čierne rámy, zozadu má strieborné telo, ktoré vyzerá veľmi moderne. Hodí sa každému človeku.

Tablety by však nemali byť len štýlové, ale taktiež kompaktné. To znamená, mali by mať príjemné rozmery, aby ste ich mohli so sebou zobrať všade, kam potrebujete.

Tablet Lenovo Tab M10 Plus patrí k stredne veľkým. Aj napriek tomu ho môžete zobrať všade, kam idete. Je tenký a ľahký. Nezaťaží vám žiadnu kabelku.

Ak vás zaujímajú presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 15,3 cm
  • výška: 24,4 cm
  • hĺbka: 0,8 cm
  • hmotnosť: 0,5 kg

Výkon

Výkon tabletu je veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste nemali zabúdať. Okrem toho, že výrobok musí byť kompaktný, aby ste ho so sebou vzali všade, kam idete, musí byť aj dostatočne výkonný, aby zvládol každú úlohu, ktorej ho podrobíte.

Srdcom tabletu Lenovo Tab M10 Plus je 8-jadrový procesor MediaTek, ktorý je optimalizovaný pre mobilné zariadenia. Celý je podporený 4 GB RAM pamäťou.

Túto závideniahodnú kombináciu dopĺňa jeden z najnovších Adnroidov – verzia 9.0 Pie, ktorú môžete vždy aktualizovať na novšiu. Android je príjemným užívateľským prostredím pre mnohých používateľov. Ak k nim patríte aj vy, tento model tabletu je pre vás ako stvorený.

Vnútorná pamäť je úctyhodných 64 GB. Dá sa však veľmi jednoducho zväčšiť až do 256 GB pomocou pamäťovej karty microSD.

Ovládanie 

Každý tablet je iný. Poskytuje iné funkcie, výkon alebo dizajn. Všetky však majú niečo spoločné. Ovládanie je viac menej rovnaké. Samozrejme, mení sa najmä v závislosti od operačného systému, no spravidla má určité charakteristické prvky. Ako sa ovláda tablet Lenovo Smart Tab?

Ovládanie je intuitívne a jednoduché najmä pre používateľov Androidu. Ak k nim nepatríte, netreba sa ničoho báť. Prostredie tabletu je veľmi príjemné. Všetky úkony sa naučíte behom niekoľkých minút a čím viac s tabletom budete pracovať, tým jednoduchšie vám všetko pôjde.

Displej

Kľúčovou vlastnosťou tabletov je spravidla displej. Mnohí sa zaoberajú jeho veľkosťou a rozlíšením. Niet sa však ani čomu čudovať. Displej je teoreticky to, čo tvorí väčšinu tohto prístroja. Ak chcete, aby sa vám naň dobre pozeralo, nezabúdajte na tento parameter pri výbere.

Displej tabletu Lenovo Tab M10 Plus si okamžite zamilujete. Je to totižto širokouhlý IPS typ s uhlopriečkou krásnych 10,3 palca s Full HD rozlíšením (1920 x 1200 px). Takáto kombinácia vám zaručuje vynikajúce zobrazenie s ostrými detailami, plynulým vykreslením pohybu a hlavne, prirodzenými farbami.

A keďže dlhé pozeranie do obrazovky nie je pre naše oči práve najzdravšie, tablet bol vybavený špeciálnymi technológiami pre ochranu zraku, ako sú napríklad filtre proti modrému žiareniu. Funkcia ochraňuje vaše oči pred únavou.

Funkcie

Každý tablet poskytuje inú funkcie. Ako je na tom tablet Lenovo Tab M10 Plus?

Jednou z veľmi obľúbených funkcii, ktorá sa nachádza aj na tomto modeli, je odomykanie pomocou tváre. Stačí sa na tablet pozrieť a potiahnuť hore. Odomykanie je rýchle a jednoduché.

Bezpečnosť vám zaisťuje taktiež rodičovská kontrola, ktorá po zapnutí sleduje, čo deti na tablete robia. Taktiež môžete niektoré stránky úplne blokovať. Poskytnite deťom bezpečný internet, na ktorom im nehrozí nijaké nebezpečenstvo.

Výhodou tabletu Lenovo Tab M10 Plus sú výkonné vstavané reproduktory. V nich funguje technológia Dolby Atmos. Tá vytvára dokonalú ilúziu priestorového zvuku. Užívajte si filmy a videá v dokonalej kvalite a s dokonalým zvukom za každých okolností.

Externý mikrofón alebo slúchadlá si môžete zapojiť do špeciálneho portu alebo pomocou technológie Bluetooth 5.0, ktorá je úsporná a šetrí batériu.

K bezdrôtovým technológiám sa radí aj rýchla a plynulá Wi-Fi, pomocou ktorej môžete surfovať po internete.

Výdrž batérie

Rovnako ako pri mobiloch alebo počítačoch, aj pri tabletoch je často batéria najväčším kameňom úrazu. Technológie sa v 21. storočí dostali veľmi ďaleko, no niečo tak jednoduché ako batéria nedáva spávať mnohým výrobcom. Pri nakupovaní tabletov je dôležité pozerať na výdrž batérie. Dopredu budete vedieť, čo od prístroja očakávať.

Tablet Lenovo Tab M10 Plus vás v tomto ohľade prekvapí. V jeho vnútri sa nachádza batéria s kapacitou 5000 mAh. Tá vám poskytne na jedno nabitie až 7 hodín surfovania po internete alebo 4,5 hodiny sledovania filmov a videí.

Dobíjanie netrvá príliš dlho. Z 0 % na 100 % je tablet nabitý za 2 – 3 hodiny. Na nabíjanie vám poslúži USB-C konektor, ktorý patrí medzi novšie rozhrania.

O značke

Lenovo Group Limited, v skratke len Lenovo, je čínska technologická spoločnosť, ktorá sídli v Pekingu, v Číne a v USA. Patrí medzi najväčších výrobcov osobných počítačov, tabletov, smartfónov a zariadení na ukladanie dát. Svoje pobočky má po celom svete a v roku 2012 sa stala druhým najväčším predajcom osobných počítačov. K najvýznamnejším a najobľúbenejším radám, ktoré značka poskytuje, sa radia ThinkPad a ThinkCentre. Lenovo má pobočky vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. Založená bola v roku 1988. Jej výrobky sú tak otestované nielen miliónmi zákazníkov, ale taktiež časom.