Tablet je zariadenie, ktoré aj keď si myslíte, že ho nepotrebujete, v skutočnosti ho predsa len nejak potrebujete. Má množstvo výhod a skvelých funkcií, o ktorých možno ani len netušíte. Na začiatok dnešnej recenzie vám položíme jednu otázku, ktorá znie: Viete si predstaviť život bez tabletov? Mnohí ľudia majú jasnú odpoveď a tou je: Áno, viem. Samozrejme, asi každý si vie svoj život bez tabletov predstaviť. Predsa len, máme ďalšie výrobky, pomocou ktorých robíme svoju prácu, a ktoré sú na nejaké druhy práce omnoho lepšie. Býva to najčastejšie notebook alebo počítač, ktoré využívame na pravidelnej báze a neustále na nich pracujeme. Niektorí ľudia si však zvykli na tablety, ktoré v dnešnej dobe majú tak silný výkon ako notebooky alebo počítače. Niektoré majú dokonca aj vyššiu výkonnosť. Už dávno prešli časy, kedy boli tablety len zväčšenými mobilnými telefónmi, cez ktoré sa nedalo ani dobre telefonovať. Dnes sú tablety zmenšenými notebookmi, ktoré sa omnoho jednoduchšie prenášajú z miesta na miesto a vyhovujú ľuďom, ktorí pracujú, študentom a takisto aj ľuďom, ktorí na nich robia rôzne grafické úpravy či iné, omnoho zložitejšie úkony, ako je len písanie dokumentov. Odpoveď sa prvú otázku sa asi nemení. Život bez tabletov si predstaviť vieme, no mnohí nechcú. A my sa im ani nečudujeme. Prečo by aj mali? Tablety sú v dnešnej dobe veľmi praktické a namiesto toho, aby ste každý deň do školy alebo do práce ťahali notebook, môžete jednoducho vziať tablet, v ktorom máte úplne všetky dokumenty, videá, fotografie či filmy, ktoré práve potrebujete. Bez problémov si vezmete jednu jedinú vec, ktorú môžete napojiť aj na bluetooth klávesnicu a odrazu vám vznikne omnoho ľahší, no takisto výkonný notebook.

Ešte predtým, ako vám povieme niečo viac k našej recenzií, sa radi vyjadríme aj k tomu, ako si vlastne dobrý tablet kúpiť. Existuje niekoľko dôležitých a základných parametrov, podľa ktorých by ste sa mali riadiť. Jednou z hlavných otázok, na ktoré si budete musieť odpovedať je tá, čo s tabletom vlastne plánujete robiť. Plánujete ho využívať vo voľnom čase na počúvanie hudby, prehrávanie videí alebo úpravu fotiek? Či skôr si vyberáte pracovný nástroj, ktorý budete môcť mať pravidelne pri sebe? Ak chcete pomocou tabletu pracovať, jednoducho si vyberte taký, ktorý zvládne tie najzákladnejšie veci ako napríklad ponúknuť vám textový editor alebo tabuľky či program na prezentáciu. Pri takýchto tabletoch by ste mali mať modely s aspoň dvojjadrovými procesormi, ktoré zvládnu takúto prácu. Tablet, ktorý je vhodný na surfovanie po internete, úpravu fotografií a skôr na grafickú stránku by mal mať dokonca viac RAM pamäte a takisto aj viac jadier. Čím viac jadier tablet má, tým vyšší výkon vám vie ponúknuť. Ak ste napríklad v rodine Apple a máte už niekoľko výrobkov od tejto značky, mali by ste staviť na ich tablety, ktoré sú známe aj pod názvom iPad. Naopak, ak nemáte takéto výrobky a túto značku moc nepreferujete, skôr by ste mali staviť na trochu iné značky, ktoré vám budú vyhovovať. Každý výrobok vám ponúkne niečo iné. Rovnako dôležitá je aj veľkosť displeju. Ak je tablet väčší, je omnoho jednoduchšie s ním pracovať ako keď sú jeho rozmery menšie. Nezabúdajte však, že nielen obrazovka je dôležitá Takisto si musíte dať pozor aj na to, aké rozlíšenie vám jednotlivé obrazovky ponúkajú. Podľa značky si vyberiete vždy aj nejaký operačný systém, vďaka ktorému sa vám bude dobre pracovať.

O značke

Značka Lenovo patrí medzi značky, ktoré sa u nás na trhu objavujú už niekoľko dlhých rokov. Ponúkajú naozaj perfektné výrobky, ktoré sú plné profesionálnych funkcií. Pri kúpe každého výrobku si môžete byť istí, že ste si kúpili kvalitný spotrebič, ktorý vám vydrží veľmi dlho a okrem klasických a bežných používateľských funkcií vám ponúka ďalšiu stovku zaujímavých aplikácií a nastavení, ktoré môžete využiť. Veľkou výhodou je to, že značka Lenovo ponúka kvalitné výrobky za primerane vysoké ceny, vďaka čomu sa teší obľube u miliónov zákazníkov po celom svete. Každý zákazník je spokojný a ich výrobky používa s radosťou. Medzi takéto známe a veľmi prepracované výrobky patria nielen mobily, notebooky, ale takisto aj tablety a stolné počítače, ktoré by ste mali mať určite doma. Dnes máme pre vás recenziu na tablet Lenovo MIIX 320-10ICR , ktorý sa vám určite zapáči.

Pre každú vekovú kategóriu

Tablety sú v dnešnej dobe vhodné pre úplne každú vekovú kategóriu, každé pohlavie a jednoducho pre úplne každého človeka, ktorý potrebuje kvalitný výrobok so slušným výkonom. Či už radi sledujete filmy, hráte hry, pracujete alebo len surfujete po internete, notebook a stolný počítač sú síce skvelé, no nikdy sa pri nich tak nezrelaxujete a neoddýchnete, ako v posteli s tabletom. Prvotriedny dotykový tablet Lenovo MIIX 320-10ICR vám ponúka skutočne zaujímavé funkcie, po ktorých budete doslova prahnúť. Na rozdiel od podobných prístrojov vám tento tablet ponúka nielen funkciu klasického tabletu, ale takisto aj notebooku. Stačí pripojiť klávesnicu a máte hotovo. K tomuto všetkému sa však ešte dostaneme.

Toto všetko vám tablet ponúka

Tablet Lenovo MIIX 320-10ICR vám ponúka hneď viacero vecí, vďaka ktorým si ho zamilujete. Ako prvý je jednoduchý dizajn a čisté línie, ktoré dnes vedú. Rovnako je na tom aj priemerná hmotnosť, ktorá je len 1 kilogram, takže vás zaťažovať určite nebude. Okrem dizajnu je však potrebné vedieť, aké účinné jadro a vnútro tabletu je. Tablet Lenovo MIIX 320-10ICR vám ponúka až štvorjadrový procesor  Intel Atom x5 a 4GB RAM. Máte tak plynulý chod bez ohľadu na to či hráte hry, surfujete po internete, pracujete alebo počúvate hudbu. Na svoje si prídu aj vaše oči, ktoré za pomoci LED displeja nebudú až tak trpieť. Samozrejme, displej je dostatočne veľký a uvidíte na ňom úplne všetky drobnosti. Má totižto 10,1 palca a rozlíšenie Full HD. Luxusná pracovná plocha je tak len ďalším plusom, ktorý sa pridáva na stranu, prečo si kúpiť tento tablet.

Samozrejmosťou tabletov a smartfónov sú aj bezdrôtové pripojenia ako Wi-Fi a Bluetooth. Tablet značky Lenovo je pripravený na úplne všetko, a preto má ten najlepší Wi-Fi a Bluetooth modul, ktoré sú pripravené na prácu. Skutočný rozlet predstavuje klávesnica, ktorá v prostredí Windows 10 Pro pracuje jednoducho, rýchlo a bezproblémovo. Nechýba ani touchpad, ktorý je dostatočne veľký na to, aby bolo vaše pracovanie príjemné a mohli ste používať aj pokročilejšie gestá a úkony.

Môžete z neho spraviť aj notebook

Vďaka tomu, že tablet Lenovo MIIX 320-10ICR  je možné veľmi jednoducho pripojiť aj ku klávesnici, môžete úplne a bez problémov pracovať ako na klasickom notebooku. Ak budete potrebovať tablet, jednoducho ho odpojíte od klávesnice a budete používať len “obrazovku”. Tomuto modelu nechýba ani duálny fotoaparát, ktorým oplýva hlavný snímač. Tento snímač vám ponúka 5 MPx rozlíšenie a predný snímač zas rozlíšenie 2 MPx, vďaka ktorému budete môcť robiť videohovory ako sa patrí.

A kam sa vlastne všetky dokumenty budú ukladať? Miestom pre ukladanie sa stane interná pamäť s kapacitou 128 GB. Tá sa však dá rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Ak sa pýtate na výdrž, pri strednej záťaži môžete tablet používať desať hodín vkuse.