Okrem mobilov a notebookov je na trhu ešte jedna možnosť, prostredníctvom ktorej môžeme pracovať a v niektorých prípadoch dokonca volať. Touto možnosťou sú tablety, ktoré sa za posledné roky stali pomocníkom nejedného človeka. Poskytujú široké možnosti, ako ich využiť, sú ľahké, malé a jednoducho sa prenášajú z miesta na miesto. Dokážu ušetriť čas a výkon niektorých modelov sa dá porovnávať s výkonom počítačov. 

Samozrejme, tablet nedokáže úplne nahradiť počítač. Aspoň nie teraz. Ide o nástroj, ktorý je zlatou strednou cestou medzi mobilom a počítačom. Od mobilu je väčší, takže sa na ňom jednoduchšie pracuje, no je menší od počítača alebo notebooku, takže sa jednoducho prenáša z miesta na miesto. Vziať si ho môžete do školy, práce alebo len tak na cesty. Niektoré dokonca poskytujú možnosť vloženia SIM karty, čím rozširujú svoje možnosti na telefonovanie alebo využívanie mobilných dát. 

Tablety sú v dnešnej dobe jednoducho top výrobkom, na ktorý sa obracia čoraz viac ľudí. Mobily totižto na prácu často nestačia. Pri výbere je dôležité sledovať jednotlivé parametre, aby ste kúpili model, ktorý má dobrý výkon, štýlový dizajn a správne rozmery. Zamerajme sa dnes iba na jeden, ktorý sa radí medzi tie najlepšie a tým je tablet iPad Air 3.

Rýchly náhľad

Apple iPad Air 3 (2019) je zlatá stredná cesta medzi sériou Mini a Pro. Mnohí ľudia túžia po väčšom iPade, ktorý im poskytne dostatok miesta pre ich realizovanie. Nechcú však veľký iPad ako je najnovší model Pro 12.9, no taktiež nechcú malý model zo série Mini. Na aký sa teda obrátiť? Rozhodne Air!

iPad Air poskytuje vynikajúci 10,5-palcový displej s tenšími rámami, rýchlejšiu čipovú súpravu, ktorá zodpovedá výkonu v telefóne iPhone XS, a fotoaparát s vysokým rozlíšením.

iPad taktiež poskytuje nové možnosti ako napríklad väčšia konfigurácia úložiska, kompatibilita s vynikajúcim krytom Apple Smart Keyboard a čísla výkonu, ktoré sa zdvojnásobujú oproti iPadu 9.7. Ide o úplne najlepší nástroj na zvýšenie produktivity 2 v 1.

iPad poskytuje multitasking a lepšie zvládnutie stredne zložitých pracovných aktivít. Je kompatibilný s Apple Pencil a taktiež s voliteľnou klávesnicou.

iPady tradične fungovali na rovnakom systéme iOS ako iPhony, ale po testovaní iPadu spoločnosť Apple vydala svoj vlastný operačný systém nazvaný iPadOS. Je veľmi podobný ako klasický iOS, no poskytuje viac možností, ako na iPade pracovať a podobá sa počítačovému rozhraniu MacOS.

Tento nový operačný systém pomáha premieňať iPady na menšie notebooky a poskytuje tak pôsobivé pracovné prostredie a zaujímavé funkcie. Tie sú veľmi praktické. Rovnako môžete využívať aj rôzne gestá a vylepšené značenia.

Štýlový dizajn

Začnime dizajnom, na ktorý dbá takmer každý. Aj napriek tomu, že elektroniku by sme si mali vyberať podľa toho, aký má výkon, mnohí sa zameriavajú na dizajn. Niet sa ani čomu čudovať, pekný výrobok sa používa častejšie lepšie. Minimálne má človek taký pocit.

iPad Air vyzerá štýlovo a skvelo. Nájdete ho v troch farebných prevedeniach a to v striebornej, zlatej a šedej. Vyberie si tak úplne každý a to veľmi jednoducho.

iPad poskytuje obľúbené funkcie pre užívateľov ako 3,5 mm konektor na slúchadlá a spoľahlivé domáce tlačidlo Touch ID, ktoré vám načíta odtlačky prstov. Okrem toho, na tento iPad môžete používať aj Apple Pencil, čo z neho robí ešte lepšieho pomocníka. Nechýba ani možnosť 10,5 palcovej klávesnice Apple Smart Keyboard.

Ide o najtenší Apple iPad Air, ktorý sa so šírkou 6,1 mm hodí úplne každému. Váži len 456 gramov. Vďaka svojim kompaktným rozmerom je dokonale prenosný. Ľahko si ho hodíte do tašky a prenesiete z miesta na miesto. Vziať si ho môžete kamkoľvek, čo sa už nedá povedať napríklad pri modeli Pro 12,9, ktorý je tak veľký ako obrazovka menšieho notebooku.

Displej

Displej je jasný a veľmi jednoducho čitateľný. Dokáže sa človeku skvelo prispôsobiť. Z praktického hľadiska je taktiež veľmi dobrý, pretože kreslenie pomocou Apple Pencil je prirodzeniejšie. Zdá sa vám, akoby ste písali naozaj po papieri.

Skvelou funkciou iPadu Air je široká škála farieb P3, ktorá zobrazuje viac odtieňov farieb a technológiu True Tone Display. Funkcia True Tone upravila vyváženie bielej farby tak, aby zodpovedala nášmu prostrediu. To znamená, že vonku v parku je obrazovka modrejšia a pri prechode dovnútra v kancelárii môžete vidieť slabý žltý odtieň, ktorý je pre oči ľahší a lepší.

Tenšie rámy nového iPad Air, perfektná obrazovka, väčšia farebná paleta, displej True Tone a antireflexná vrstva stačia na to, aby ľudí presvedčili, že tento model je jeden z tých najlepších.

Výkon

Skutočný dôvod, prečo si kúpiť iPad Air je ukrytý pod jeho displejom. Pod ním sa totižto nachádza výkonný procesor, vďaka ktorému iPad zvládne náročné 3D hry alebo akúkoľvek aplikáciu vrátanie aplikácií produktivity Procreate, Adobe Lightroom či Adobe Premier Rush. Konkuruje tak mnohým dnešným prenosným počítačom.

Jadro tvorí čip Bionic A12, čo je jeden z najvýkonnejších čipov. Nachádza sa aj v telefónoch iPhone XS a XS Max.

Pamäť

iPad Air 3 2019 sa dodáva v dvoch veľkostiach: 64 GB a 256 GB, čo je omnoho lepšie riešenie ako konfigurácia iPadu 9.7 s 32 GB a 128 GB. Pamäť 32 GB jednoducho nie je dostačujúca.

Niekomu môže chýbať zlatá stredná cesta vo forme 128 GB. Netreba sa však rozhodne báť. Pri veľkosti 64 GB môžete svoju pamäť rozšíriť pomocou iCloudu.

Batéria

Apple má veľmi rozmanitú zostavu iPadov, no pri všetkých je niečo zaujímavé: všetky majú rovnakú výdrž batérie a to 10 hodín surfovania na webe prostredníctvom Wi-Fi, sledovania videa alebo počúvania hudby.

Nestačí vám to? Využite možnosť s názvom “Režim nízkej spotreby”, ktorý skutočne pomáha šetriť výdrž batérie.

Pohotovostný režim je taktiež neuveriteľný. Ak tablet nabijete do 100 % a následne ho necháte len tak, vydrží dlhšie ako týždeň.

Nechýba ani možnosť rýchleho nabíjania, takže po úplnom vybití nemusíte čakať hodiny na to, aby ste na iPade mohli znova pracovať.

Kamera

Fotoaparát, často najmenej dôležitá vlastnosť na tablete, zostávajú aj pri tomto tablete dosť zbytočné. iPad Air 3 2019 má zadnú kameru s rozlíšením 12 MP a prednú kameru s rozlíšením 8 MP „FaceTime HD“ s clonou f / 2,4 . Špecifikácie oboch kamier sú na fotografie aj video. Môžete ich tak používať ako na fotografovanie snímok, tak aj na natáčanie videí.

Aj napriek tomu, že iPad Air 3 dokáže urobiť perfektné fotografie, nedajú sa porovnávať s fotografiami z mobilu Apple iPhone.

O značke

Apple je americká technologická spoločnosť založená v roku 1976 v Silicon Valley, v kalifornskom meste Cupertino, USA. Hlavnou úlohou značky je výroba a vývoj osobných počítačov s názvom Mac, mobilných telefónov iPhone, tabletov iPad či predaj hudby iTunes. Prvých tridsať rokov svojej existencie bola spoločnosť známa ako Apple Computer, Inc. Zmena názvu bola ohlásená 9. januára 2007 po predstavení nových produktov iPhone a Apple TV.