Najnovšie tablety sa svojím výkonom blížia k počítačom a mnohí milovníci technológií sú z toho nadšení. Mať totižto pomocníka, ktorý je malý a môžete ho mať vždy pri sebe, s výkonom ako veľký počítač sa oplatí v mnohých situáciách. Ak zvažujete kúpu nového zariadenia aj vy, máme pre vás jeden skvelý tip.

S príchodom nového iPadu Pro v roku 2019 si viacerí uvedomili, že tablety sa v mnohom dokážu vyrovnať počítačom. Dokonca, mnohé z nich poskytujú výkon, ktorý nejeden z počítačov alebo laptopov predbehne. Nie je to však len značka Apple, ktorá vyrába kvalitné tablety s perfektným výkonom. Do tejto skupiny sa radí aj Huawei.

Chceli by ste tablet za skvelú cenu, ktorý dokáže v niektorých situáciách nahradiť počítač? Máme pre vás jeden tip. 

Rýchly náhľad

Základom správneho tabletu je čo najlepší a najvyšší výkon, ktorý si poradí s každou jednou úlohou. Keď sa však nad tým zamyslíte, dosť dôležitý je aj dizajn. A práve dizajn tabletu Huawei MediaPad T5 10 je niečo, čo vám udrie do očí ako prvé. Jemný, elegantný a štýlový výzor si zamiluje každý používateľ. Je jedno, či ste muž alebo žena.

To však nie je úplne všetko, čo výrobok poskytuje. Jeho silnou stránkou je pripojenie Wi-Fi a LTE. Nechýba mu ani GPS a krásny čistý a jasný displej. A predsa, aj po vymenovaní veľkého množstva funkcií, sme ešte s recenziou ani len nezačali.

Zaujal vás model Huawei MediaPad T5 10? V tom prípade čítajte ďalej.

Výkon

Výkon tabletu je veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste nemali zabúdať. Okrem toho, že výrobok musí byť kompaktný, aby ste ho so sebou vzali všade, kam idete, musí byť aj dostatočne výkonný, aby zvládol každú úlohu, ktorej ho podrobíte.

Ako sme už vyššie spomenuli, tablet by mal byť výkonný, aby za vami stíhal a dokázal spracovať úplne všetky vaše požiadavky. Výhodou je, že počet jadier procesora v tomto tablete je až osem. Tým pádom poskytuje nielen plynulý chod, ale taktiež možnosť hrať hry, sledovať filmy a množstvo ďalšieho.

O skvelú rýchlosť sa stará aj CPU. To pracuje na systéme 4× 2.36 GHz + 4× 1.7 GHz. Bezproblémový chod tiež zabezpečuje 4 GB RAM a interná pamäť so 64 GB. Ak by vám nestačila, môžete ju rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD na 256 GB.

Ovládanie 

Každý tablet je iný. Poskytuje iné funkcie, výkon alebo dizajn. Všetky však majú niečo spoločné. Ovládanie je viac menej rovnaké. Samozrejme, mení sa najmä v závislosti od operačného systému, no spravidla má určité charakteristické prvky. Ako sa ovláda tablet Huawei MediaPad T5 10?

Tablet sa používa veľmi jednoducho, pretože má operačný systém Android, ktorý je pre mnohých užívateľov známy a veľmi príjemný. V tomto prípade ide o Android 8.0 Oreo. Môžete ho však aktualizovať na novšie verzie.

Fungovanie je založené na hladkom chode. Podporené je skvelým jadrom. Celá práca s tabletom je jednoduchá, rýchla a plynulá. Na jeho ovládanie si rýchlo zvyknete, pretože je intuitívne.

Dizajn 

Dizajn je parameter, ktorý podvedome vždy sledujeme. Nie je tak dôležitý, pretože neovplyvňuje výkon. Určitým spôsobom však ovplyvňuje to, ako sa nám s výrobkom pracuje. V prípade tohto modelu však nemusíte ľutovať, ak by vás dizajn donútil k jeho kúpe.

Ak by ste chceli vedieť niečo viac o tom, ako vyzerá tablet Huawei MediaPad T5 10, veľmi radi vám ho opíšeme. Spredu vyzerá veľmi minimalisticky a podobne ako predchádzajúce verzie Huawei tabletov. Okrem hrubších čiernych rámov, nápisu Huawei a prednej kamere tu nenájdete nič. Pri sledovaní filmov či videí alebo len pri sufrovaní na internete vám tak nebude nič prekážať.

Rámy jemne odoberajú z veľkosti displeja, čo je škoda. Aj napriek tomu si však užijete veľmi dobrý zážitok z práce či sledovania videí.

Zadná časť je taktiež jednoduchá. Telo je celé vytvorené z hliníka, a preto by ste ho mali ochrániť nejakým krytom. Vyhnete sa poškriabaniu.

Dizajn tabletu sa hodí úplne každému. Je jedno, či ste muž alebo žena.

Rozmery tabletu Huawei MediaPad T5 10 sú taktiež viac ako dobré. Okrem toho, že má nízku hmotnosť a v taške neoťažie, je aj veľmi kompaktný. Zmestí sa vám do každej tašky či kufra.

Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto: 

  • šírka: 16,4 cm
  • výška: 24,3 cm
  • hĺbka: 0,8 cm
  • hmotnosť: 0,5 kg

Displej

Kľúčovou vlastnosťou tabletov je spravidla displej. Mnohí sa zaoberajú jeho veľkosťou a rozlíšením. Niet sa však ani čomu čudovať. Displej je teoreticky to, čo tvorí väčšinu tohto prístroja. Ak chcete, aby sa vám naň dobre pozeralo, nezabúdajte na tento parameter pri výbere.

Displej tabletu Huawei MediaPad T5 10 je doslova ohromujúci. Poskytuje veľkosť 10,1 palca čím sa zaraďuje medzi stredne veľké modely. To však nie je všetko.

V kombinácii s Full HD rozlíšením s hodnotou 1920 x 1200 pixelov a pomerom 16:10 ponúka tie najlepšie zážitky z hrania hier či sledovania filmov a videí.

Výhodou je aj možnosť prispôsobenia jasu podľa okolia, v ktorom sa nachádzate. V noci nebude displej príliš svietiť a počas dňa nebude zas tmavý.

Pri displeji nesmieme zabudnúť ani na eye-comfort funkciu, pomocou ktorej tablet redukuje množstvo modrého svetla a neunavuje tak oči.

Reproduktory, ktoré si zamilujete

Pri sledovaní filmov či seriálov sú rozhodujúce nielen parametre ako displej, ale taktiež reproduktory. Tie by mali byť dostatočne výkonné a mali by poskytovať skvelý zvuk. Ten si môžete užiť aj pri počúvaní hudby alebo podcastov.

Tablet je vybavený duálnymi reproduktormi, ktoré poskytujú kvalitný a stabilný zvuk. Kombinácia kvalitných reproduktorov a technológie Huawei Histen vám zabezpečí ten najlepší zážitok z počúvania zvuku alebo pozerania filmov.

Výdrž batérie

Rovnako ako pri mobiloch alebo počítačoch, aj pri tabletoch je často batéria najväčším kameňom úrazu. Technológie sa v 21. storočí dostali veľmi ďaleko, no niečo tak jednoduché ako batéria nedáva spávať mnohým výrobcom. Pri nakupovaní tabletov je dôležité pozerať na výdrž batérie. Dopredu budete vedieť, čo od prístroja očakávať.

Batéria tohto modelu je veľmi dobrá. Má kapacitu 5100 mAh, čo predstavuje približne 8 hodinovú prevádzku. S tabletom tak pokojne cestujte aj na dlhšie vzdialenosti.

Vhodný pre deti

Okrem toho, že tablet si užijete pri sledovaní filmov a videí, alebo pri pracovnej činnosti, rozhodne si ho užijú aj vaše deti pri hraní hier. Z Google Play im môžete stiahnuť rôzne zaujímavé hry alebo aplikácie.

Ak by im to nestačilo, pokojne im dovoľte surfovať po internete. Pomocou rodičovského zámku budú v bezpečí pred nevhodnými stránkami, ktoré sami vyberiete a zablokujete.

O značke

Huawei, celým názvom Huawei Technologies Co. Ltd., je čínska nadnárodná telekomunikačná a hardvérová spoločnosť, dodávateľ informačných a komunikačných riešení, so sídlom v Šen-čene. V roku 2015 predala vyše 100 miliónov smartfónov, čím sa stala jednotkou v Číne. Huawei je však obľúbený po celom svete. Výnimkou nie je ani slovenský trh.