Kvalitný a dobrý tablet sa zíde vždy, za každých okolností. Je vhodný na pozeranie filmov a videí, prezeranie fotografií alebo písanie dokumentov. Jednoducho na ňom odpoviete na všetky pracovné e-maily, vyhľadáte dôležité informácie na internete a pri niektorých typoch vybavíte aj telefonáty. Chcete takýto komfort aj vy?

S príchodom nového iPadu Pro v roku 2019 si viacerí uvedomili, že tablety sa v mnohom dokážu vyrovnať počítačom. Dokonca, mnohé z nich poskytujú výkon, ktorý nejeden z počítačov alebo laptopov predbehne. Nie je to však len značka Apple, ktorá vyrába kvalitné tablety s perfektným výkonom. Do tejto skupiny sa radí aj Huawei.

Chceli by ste tablet za skvelú cenu, ktorý dokáže v niektorých situáciách nahradiť počítač? Máme pre vás jeden tip. 

Rýchly náhľad

Inteligentný tablet Tablet Huawei MediaPad T3 10 vás svojimi skvelými funkciami zaručene dostane. Okrem toho, že je štýlový, je výkonný a rýchly. Zvládne nielen voľnočasové, ale aj pracovné aktivity. Pokojne na ňom pozerajte videá a filmy alebo len surfujte na internete. Je to na vás.

Z tabletu Huawei MediaPad T3 10 sa stane pomocník pre celú vašu rodinu. Vďaka štvorjadrovému procesoru si na ňom môžete vo voľnom čase zahrať aj hry. Užite si veľký displej, nízku hmotnosť a vysoký výkon v kombinácii so skvelou cenou.

Zaujal vás tablet Huawei MediaPad T3 10? V tom prípade čítajte ďalej.

Výkon

Výkon tabletu je veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste nemali zabúdať. Okrem toho, že výrobok musí byť kompaktný, aby ste ho so sebou vzali všade, kam idete, musí byť aj dostatočne výkonný, aby zvládol každú úlohu, ktorej ho podrobíte.

O dobrý výkon sa v tabletoch, rovnako ako v mobiloch či počítačoch, starajú jadrá. Čím viac ich zariadenie má, tým lepšie. Tablet Huawei MediaPad T3 10 má štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon, ktorý je skombinovaný s 2 GB operačnou pamäťou.

Interná pamäť, ktorú môžete využívať napríklad na uloženie filmov, fotografií a súborov, je 32 GB. Nie je to síce najväčšie úložisko, ale dá sa rozšíriť pomocou pamäťovej karty.

To, čo pomáha skvelej rýchlosti tabletu je aj operačný systém Android, ktorý patrí k veľmi obľúbeným. Doplnený je o nadstavbu EMUI, ktorá sa stará o zaujímavý dizajn. Ovládanie tabletu je intuitívne a rýchle. Práca s ním vám nezaberie príliš veľa času. Vhodný je pre starších aj mladších.

Ovládanie 

Každý tablet je iný. Poskytuje iné funkcie, výkon alebo dizajn. Všetky však majú niečo spoločné. Ovládanie je viac menej rovnaké. Samozrejme, mení sa najmä v závislosti od operačného systému, no spravidla má určité charakteristické prvky. Ako sa ovláda tablet Huawei MediaPad T3 10?

Ovládanie tohto modelu je veľmi jednoduché. Má totižto operačný systém Android, ktorý je veľmi obľúbený medzi mnohými používateľmi. Ak ho preferujete aj vy, pri tablete Huawei MediaPad T3 10 si prídete na svoje.

Okrem toho, operačný systém má nadstavbu EMUI, ktorá je známa pre výrobky značky Huawei. Je to špeciálna úprava.Spoločnosť ju poskytuje na to, aby sa vo výrobkoch lepšie orientovalo a jednoduchšie sa používali.

Dizajn 

Dizajn je parameter, ktorý podvedome vždy sledujeme. Nie je tak dôležitý, pretože neovplyvňuje výkon. Určitým spôsobom však ovplyvňuje to, ako sa nám s výrobkom pracuje. V prípade tohto modelu však nemusíte ľutovať, ak by vás dizajn donútil k jeho kúpe.

Tablet Huawei MediaPad T3 10 má štýlový a minimalistický dizajn, ktorý sa nápadne podobá starším verziám iPad Air alebo iPad Mini. Zozadu má odolnú kovovú časť odetú v striebornej farbe.

Zadnú časť by ste však mali ochrániť aspoň krytom. Je vyrobený z hliníka. Ten je známy tým, že sa vie veľmi jednoducho poškodiť pri páde. Nehovoriac o škrabancoch.

Celé telo je však pomerne odolné a vhodné na prenášanie. Tablet je taktiež ľahký a v taške vám neoťažie.

Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 25,2 cm
  • výška: 4,5 cm
  • hĺbka: 17,7 cm
  • hmotnosť: 0,6 kg

Displej

Kľúčovou vlastnosťou tabletov je spravidla displej. Mnohí sa zaoberajú jeho veľkosťou a rozlíšením. Niet sa však ani čomu čudovať. Displej je teoreticky to, čo tvorí väčšinu tohto prístroja. Ak chcete, aby sa vám naň dobre pozeralo, nezabúdajte na tento parameter pri výbere.

Displej tabletu Huawei MediaPad T3 10 si užije úplne každý používateľ. Jeho veľkosť je 9,6 palca. Radí sa tak medzi stredne veľké tablety.

Rozlíšenie displeja je skvelých 1280 x 800 px. Počas dňa aj noci vám vie model sprostredkovať pekný a ostrý obraz. Užiť si ho môžete najmä pri sledovaní filmov, seriálov alebo videí. Rozhodne ho však oceníte aj pri práci.

Na tablete môžete pracovať nielen počas dňa, ale aj počas noci. Má funkciu, ktorou sa prispôsobuje vždy okoliu. Displej nie je príliš jasný alebo tmavý. Vždy naň dobre vidíte a neunikne vám ani jeden detail.

Výdrž batérie

Rovnako ako pri mobiloch alebo počítačoch, aj pri tabletoch je často batéria najväčším kameňom úrazu. Technológie sa v 21. storočí dostali veľmi ďaleko, no niečo tak jednoduché ako batéria nedáva spávať mnohým výrobcom. Pri nakupovaní tabletov je dôležité pozerať na výdrž batérie. Dopredu budete vedieť, čo od prístroja očakávať.

Tablet Huawei MediaPad T3 10 má na svoju cenu a všetky funkcie, ktoré poskytuje, slabšiu batériu. Má kapacitu len 4800 mAh. Získate z nej približne 6 hodín prevádzky pri plnej záťaži.

Nabitie z 0 % na 100 % je za približne 2 – 3 hodiny. Nie je to dlhá doba, vďaka čomu môžete tablet kedykoľvek pripojiť k elektrickej energii a znova používať.

Tablet vhodný pre deti

Tablet Huawei MediaPad T3 10 je vhodný aj pre malé deti. Zvládne totižto rôzne typy hier, ktoré môžete z Google Play stiahnuť. Zabavte ich napríkald po ceste v aute alebo počas dlhých dní doma.

V prípade, že sú deti už väčšie a chceli by surfovať po internete, môžete staviť na rodičovský zámok. Ten ich ochráni pred nechceným obsahom a pred nebezpečnými stránkami. Sami si vyberiete stránky, ktoré zablokujete.

O značke

Huawei, celým názvom Huawei Technologies Co. Ltd., je čínska nadnárodná telekomunikačná a hardvérová spoločnosť, dodávateľ informačných a komunikačných riešení, so sídlom v Šen-čene. V roku 2015 predala vyše 100 miliónov smartfónov, čím sa stala jednotkou v Číne. Huawei je však obľúbený po celom svete. Výnimkou nie je ani slovenský trh.