Na začiatok dnešnej recenzie vám položíme jednu otázku, ktorá znie: Viete si predstaviť život bez tabletov? Mnohí ľudia majú jasnú odpoveď a tou je: Áno, viem. Samozrejme, asi každý si vie svoj život bez tabletov predstaviť. Predsa len, máme ďalšie výrobky, pomocou ktorých robíme svoju prácu, a ktoré sú na nejaké druhy práce omnoho lepšie. Býva to najčastejšie notebook alebo počítač, ktoré využívame na pravidelnej báze a neustále na nich pracujeme. Niektorí ľudia si však zvykli na tablety, ktoré v dnešnej dobe majú tak silný výkon ako notebooky alebo počítače. Niektoré majú dokonca aj vyššiu výkonnosť. Už dávno prešli časy, kedy boli tablety len zväčšenými mobilnými telefónmi, cez ktoré sa nedalo ani dobre telefonovať. Dnes sú tablety zmenšenými notebookmi, ktoré sa omnoho jednoduchšie prenášajú z miesta na miesto a vyhovujú ľuďom, ktorí pracujú, študentom a takisto aj ľuďom, ktorí na nich robia rôzne grafické úpravy či iné, omnoho zložitejšie úkony, ako je len písanie dokumentov. Odpoveď sa prvú otázku sa asi nemení. Život bez tabletov si predstaviť vieme, no mnohí nechcú. A my sa im ani nečudujeme. Prečo by aj mali? Tablety sú v dnešnej dobe veľmi praktické a namiesto toho, aby ste každý deň do školy alebo do práce ťahali notebook, môžete jednoducho vziať tablet, v ktorom máte úplne všetky dokumenty, videá, fotografie či filmy, ktoré práve potrebujete. Bez problémov si vezmete jednu jedinú vec, ktorú môžete napojiť aj na bluetooth klávesnicu a odrazu vám vznikne omnoho ľahší, no takisto výkonný notebook.

Radi počas cesty čítate, pozeráte filmy alebo videá? Ak áno, určite by ste mali staviť na tablet, ktorý má dosť výkonný procesor a jednoducho môžete na ňom robiť všetko, čo potrebujete. Od hrania hier, cez čítanie kníh až po prezeranie rôznych videí. Všetko toto a omnoho viac vám ponúkajú kvalitné tablety, ktorý je dnes preplnený celý trh. Nie je ťažké nájsť si tablet, no omnoho ťažšie je nájsť si taký tablet, ktorý vám bude vyhovovať v každom jednom smere. Pravdou je, že dnešný deň je veľmi uponáhľaný a rýchly. Každý sa potrebuje dostať z miesta na miesto omnoho rýchlejšie, ako to bolo inokedy, no takisto potrebuje so sebou vziať úplne všetky dôležité dokumenty a veci, ktoré má v počítači alebo notebooku. Ako to spraviť tak, aby ste nemali pri sebe aj ťažký notebook a pritom vzali úplne všetko, čo potrebujete? Niekedy je to ťažké, to je pravda, no ak máte tablet, problém je vyriešený. Tablet vám nezaberie veľmi veľa miesta, jednoducho sa na ňom pracuje a bez problémov vám ponúka tak plynulý chod ako notebooky. Bežná hmotnosť klasického notebooku sú približne dva kilogramy. Tablet má omnoho menej a často sa jeho hmotnosť nevyšplhá ani na 700 gramov. Je teda podobne ťažký, ako váš mobil, ktorý beriete so sebou vždy a všade. Pracujte kvalitne, rýchlo a bez problémov, no bez toho, aby ste so sebou ťahali všade ťažký prenosný počítač, ktorý vám ponúka stále to isté. Najnovšie tablety majú aj kvalitné a veľké obrazovky, na ktorých zreteľne uvidíte všetko, čo potrebujete a bude sa vám pracovať dokonca pohodlnejšie, ako na notebooku. Problém býva väčšinou pri výbere, kedy sa na vás zosype veľké množstvo tabletov, medzi ktorými si neviete vybrať.

O značke

Značka Huawei je u nás veľmi populárna a známa. Stavia na ňu najmä tí ľudia, ktorí hľadajú kvalitný mobil či dokonca múdry tablet za nižšiu cenu. Mnohé značky totižto predávajú tieto výrobky takisto, no ich ceny sa šplhajú do tisícov. Ak aj vy chcete ušetriť za mobil či tablet, no požadujete kvalitu, určite stavte na výrobky od spoločnosti Huawei, ktorá vám ponúka nielen kvalitu, ale takisto aj nízku cenu a servis. Mobilné telefóny sú ich špecialitou, vďaka čomu sú na trhu veľmi obľúbené a mnohí zákazníci na nich radi stavia. Väčšina výrobkov od tejto značky vám ponúka veľký displej, silný výkon a plynulý chod, čo vám pomôže zvládať prácu omnoho lepšie, jednoduchšie a rýchlejšie. A to je presne to, čo určite hľadáte. Dnes máme pre vás recenziu na tablet Huawei MediaPad M5 Wi-Fi, ktorý je tou najlepšou voľbou.

Vyzerá ako mobil, no v skutočnosti to je tablet

Tablet Huawei MediaPad M5 Wi-Fi môže na prvý pohľad vyzerať ako trochu väčší smartfón, no ponúka vám omnoho viac, ako len telefón. Na rozdiel od klasických smartfónov, ktoré poznáme je tablet značky Huawei vybavený omnoho viac funkciami a disponuje vlastnosťami, ktoré by ste pri mobiloch čakali len márne. Vytvára vám ideálne podmienky na sledovanie filmov, hranie hier a multimediálnu zábavu. Dotykový tablet Huawei MediaPad M5 Wi-Fi je jednoducho tabletom, ktorý sa drží jednoduchého hesla, ktoré znie: Praktický pomocník, ktorý je vždy po ruke. K tomuto využíva svoj výkonný procesor, veľký displej a prelomovú techniku spracovania. Vylepšené technológie sú čerešničkou na torte.

Vysoký výkon

Tablet Huawei MediaPad M5 Wi-Fi nie je žiadnym zázrakom, aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať. Pocit, ktorý s ním budete mať je jednoducho výnimočný. Vo svojom vnútri totižto skrýva neuveriteľný, osemjadrový procesor Kirin 960, 4 GB operačnú pamäť a rozsiahly rozšíriteľný úložný priestor, ktorý začína na kapacite 32 GB, no pomocou pamäťových kariet môže byť omnoho väčší. Táto výbava vám zaručuje široké možnosti zábavy bez obmedzí. Spoločníkom pre vás bude aj perfektný operačný systém Android 8.0, ktorý vám ponúka intuitívne ovládanie. Báť sa tak nemusíte ani toho, že by ste po otvorený škatule s tabletom od značky Huawei, museli čítať niekoľko manuálov.

Tablet je minimalistický a oku lahodaci. Jeho zakrivené kovové telo a 2,5D sklo jeho atraktivitu ešte zvyšuje a preto na seba nenechá dlho čakať. Určite sa vám zapáči tak, že si ho čoskoro kúpite aj vy.

Veľký displej

Pri tabletoch je veľmi dôležitý displej, ktorý tvorí väčšinu ich tela. Medzi dômyselnými vychytávkami nájdete aj technológiu Huawei ClariVu, ktorý upravuje nejasné snímky alebo nerovnováhu kontrastného pomeru pre maximalizáciu vizuálneho zážitku. Všetky snímky, videá alebo filmy uvidíte na Ultra Vision displeji s uhlopriečkou perfektných 8,4 palcov. Tento displej vám ponúka perfektné rozlíšenie 2560×1600 bodov. Pri tomto rozlíšení môžete získať dojem, že pracujete so zariadením, ktoré je omnoho väčšie, ako spomínaná veľkosť. Špeciálny režim takisto eliminuje škodlivé modré svetlo, ktoré by mohlo vplývať pred spánkom na váš mozog a nakoniec by ste nemohli zaspať. Rovnako táto funkcia zjednodušuje čítanie a znižuje únavu očí.

Vhodný aj na fotografovanie

Tablet však nie je len na prácu, ale takisto aj na fotografovanie. Zadná časť tabletu vám ponúka duálny fotoaparát, ktorým zvládnete vytvárať perfektné pôsobivé fotografie v rozličných podmienkach. Zadná kamera s rozlíšením 13 Mpx je na tom podobne ako pri smartfónoch. Vytvára naozaj krásne snímky, ktoré si zamilujete. Predná kamera vám ponúka 7 MPx, vďaka ktorej si spravíte perfektné selfies fotografie. Samozrejmosťou je al alternatíva HD webkamery, ktorú sprevádza aj vynikajúce stereofónne ozvušenie vďaka Smart-PA zosilňovači. Tablet tak dokáže perfektne hrať.

Technológie

Rovnako ako každý smartfón či tablet, tak aj tablet Huawei MediaPad M5 Wi-Fi má Wi-Fi technológiu, ktorá vám sprístupní možnosť streamovania filmov, počúvania hudby a surfovania po internete. Vo výbave takisto nájdete aj Bluetooth modul na zdieľanie súborov medzi smartfónmi, počítačmi a tabletmi. Nechýba ani GPS modul pre lokalizáciu polohy či celá rada praktických senzorov. Súčasťou konektivity je slot pre pamäťové karty s najnovším USB port Type-C. Činnosť tabletu je zaisťovaná aj 5100 mAh akumulátorom s funkciou rýchlonabíjania Quick Charge. S kúpou tabletu Huawei MediaPad M5 Wi-Fi sa tak môžete tešiť na desiatky funkcií a veľa zábavy.