Radi počas cesty čítate, pozeráte filmy alebo videá? Ak áno, určite by ste mali staviť na tablet, ktorý má dosť výkonný procesor a jednoducho môžete na ňom robiť všetko, čo potrebujete. Od hrania hier, cez čítanie kníh až po prezeranie rôznych videí. Všetko toto a omnoho viac vám ponúkajú kvalitné tablety, ktorý je dnes preplnený celý trh. Nie je ťažké nájsť si tablet, no omnoho ťažšie je nájsť si taký tablet, ktorý vám bude vyhovovať v každom jednom smere. Pravdou je, že dnešný deň je veľmi uponáhľaný a rýchly. Každý sa potrebuje dostať z miesta na miesto omnoho rýchlejšie, ako to bolo inokedy, no takisto potrebuje so sebou vziať úplne všetky dôležité dokumenty a veci, ktoré má v počítači alebo notebooku. Ako to spraviť tak, aby ste nemali pri sebe aj ťažký notebook a pritom vzali úplne všetko, čo potrebujete? Niekedy je to ťažké, to je pravda, no ak máte tablet, problém je vyriešený. Tablet vám nezaberie veľmi veľa miesta, jednoducho sa na ňom pracuje a bez problémov vám ponúka tak plynulý chod ako notebooky. Bežná hmotnosť klasického notebooku sú približne dva kilogramy. Tablet má omnoho menej a často sa jeho hmotnosť nevyšplhá ani na 700 gramov. Je teda podobne ťažký, ako váš mobil, ktorý beriete so sebou vždy a všade. Pracujte kvalitne, rýchlo a bez problémov, no bez toho, aby ste so sebou ťahali všade ťažký prenosný počítač, ktorý vám ponúka stále to isté. Najnovšie tablety majú aj kvalitné a veľké obrazovky, na ktorých zreteľne uvidíte všetko, čo potrebujete a bude sa vám pracovať dokonca pohodlnejšie, ako na notebooku. Problém býva väčšinou pri výbere, kedy sa na vás zosype veľké množstvo tabletov, medzi ktorými si neviete vybrať.

Ešte predtým, ako vám povieme niečo viac k našej recenzií, sa radi vyjadríme aj k tomu, ako si vlastne dobrý tablet kúpiť. Existuje niekoľko dôležitých a základných parametrov, podľa ktorých by ste sa mali riadiť. Jednou z hlavných otázok, na ktoré si budete musieť odpovedať je tá, čo s tabletom vlastne plánujete robiť. Plánujete ho využívať vo voľnom čase na počúvanie hudby, prehrávanie videí alebo úpravu fotiek? Či skôr si vyberáte pracovný nástroj, ktorý budete môcť mať pravidelne pri sebe? Ak chcete pomocou tabletu pracovať, jednoducho si vyberte taký, ktorý zvládne tie najzákladnejšie veci ako napríklad ponúknuť vám textový editor alebo tabuľky či program na prezentáciu. Pri takýchto tabletoch by ste mali mať modely s aspoň dvojjadrovými procesormi, ktoré zvládnu takúto prácu. Tablet, ktorý je vhodný na surfovanie po internete, úpravu fotografií a skôr na grafickú stránku by mal mať dokonca viac RAM pamäte a takisto aj viac jadier. Čím viac jadier tablet má, tým vyšší výkon vám vie ponúknuť. Ak ste napríklad v rodine Apple a máte už niekoľko výrobkov od tejto značky, mali by ste staviť na ich tablety, ktoré sú známe aj pod názvom iPad. Naopak, ak nemáte takéto výrobky a túto značku moc nepreferujete, skôr by ste mali staviť na trochu iné značky, ktoré vám budú vyhovovať. Každý výrobok vám ponúkne niečo iné. Rovnako dôležitá je aj veľkosť displeju. Ak je tablet väčší, je omnoho jednoduchšie s ním pracovať ako keď sú jeho rozmery menšie. Nezabúdajte však, že nielen obrazovka je dôležitá Takisto si musíte dať pozor aj na to, aké rozlíšenie vám jednotlivé obrazovky ponúkajú. Podľa značky si vyberiete vždy aj nejaký operačný systém, vďaka ktorému sa vám bude dobre pracovať.

Asi neexistuje človek, ktorý by nepoznal značku Apple. Tá sa vyznačuje najmä kvalitnými výrobkami, ktoré predáva za celkom vysoké ceny. Tieto ceny sú však v porovnaní s kvalitou na dobrej úrovni, vďaka čomu sa nemusíte báť do nich investovať. Všetky výrobky sú krásne, minimalistické a jednoduché, vďaka čomu sa páčia väčšine ľudí. Okrem veľkého jablka v strede nenájdete iné logo či nejaké iné vzory na výrobkoch, čo je omnoho výhodnejšie a lepšie, ako si možno myslíte. Ľahkosť a elegancia, ktorú ukazuje Apple je niečo, čo iné značky nemajú a vďaka čomu sa od nich odlišuje. Aj napriek vysokým cenám si čoraz viac ľudí kupuje práve mobily,  notebooky, hodinky či tablety od Apple. Sú nielen štýlové, ale takisto aj výkonné a kvalitné, čo len podporuje celý predaj a miesto číslo jedna na trhu. Dnes máme pre vás recenziu na Apple Watch Series 4.

Hľadáte už dlhšiu dobu nejaký tablet, ktorý by vám vyhovoval nielen na jednu sféru, či už pracovnú alebo súkromnú, ale takisto na úplne všetko? My pre vás máme jeden typ, ktorým je tablet Apple iPad Pro, ktorý spĺňa náročné požiadavky úplne každého. Nie je tak vhodný len pre ľudí, ktorí potrebujú tablet na prácu, ale takisto aj pre ľudí, ktorí radi tablet využívajú na relax a zábavu. Apple iPad Pro vám ponúka perfektnú kombináciu štýlového dizajnu a výkonu silného procesora. Na svoje si pri tomto tablete prídu aj tí najnáročnejší užívatelia. Vzhľad, špičkový výkon, ktorý osloví každého užívateľa a perfektná tradícia značky Apple vás jednoducho dostane.

Ak sa bojíte, že by nebol Apple iPad Pro odolný, nie je to vôbec tak. Na cestách nemusíte mať obavy z nepohodlného ťahania ťažkého a veľkého prenosného počítača alebo iného tabletu. Tento tablet je zhotovený tak skvelo, že jeho hrúbka je len pár milimetrov a naviac perfektne sadne do mužskej aj ženskej dlane. Dômyselne vyvinutá povrchová úprava sa postará o pevné držanie aj v nepriaznivých podmienkach, kedy by vám mohol tablet z ruky vypadnúť. O vynikajúcu čitateľnosť displeja sa postará aj antireflexná vrstva. Nič vám teda nebráni tomu, aby ste si vychutnali perfektný výkon. Nie je to totižto ani hmotnosť tabletu, ani jeho šírka, jednoducho nič. Vrátime sa ešte k hmotnosti, ktorá nepresahuje viac ako pol kilogramu. Nič tak nekomplikuje vaše užívanie a vy budete pri každej príležitosti maximálne spokojní. Značka Apple jednoducho vyrába svoje výrobky takým spôsobom, aby ste boli maximálne spokojní s ich užívaním a nedali ich len tak preč z ruky. Vychutnajte si každý moment prezerania videí, fotografií či iných zaujímavých vecí na perfektne veľkom displeji.

Ako sme spomenuli vyššie, poďme sa pozrieť na displej. Ten je totižto naozaj veľmi dôležitý. Úplne celé dianie sledujete na 12,9 palcovom Multi-Touch Retina displeji s naozaj perfektným rozlíšením, ktoré zodpovedá pixelovej hodnote až 2732 x 2048 bodov. To vám tak pri používaní prináša pozorovacie spektrum a veľkú plochu na zobrazovanie objektov na displeji. V perfektnej kvalite si pozriete film, videá alebo si prezriete fotky bez toho, aby vám unikol jeden jediný detail na vysokokvalitnom displeji vášho iPadu. Vrstva, ktorou je Apple iPad Pro vybavený je vysoko odolná proti poškriabaniu, a preto si na obrazovku nebudete musieť dávať ani žiadne sklo. Displej je vždy dokonalo lesklý a bez zbytočných šmúh. Na priamom slnku či pri iných, nevhodných situáciách uvidíte na displeji úplne všetko bez väčších problémov.

Na začiatku článku, pri dôležitých bodoch, ktoré by mal mať každý tablet sme spomenuli, že by ste sa mali orientovať na procesor, ktorý by mal byť výkonný. Sledovanie videí, spúšťanie jednej aplikácie za druhou či nutnosť rýchlej minimalizácie je niečo, čo si vyžaduje naozaj kvalitný procesor bez väčších problémov. Apple iPad Pro s tým nebude mať žiadne problém, pretože vám ponúka šesťjadrový procesor A10 z Apple A Series. Tento procesor ponúka absolútne bezproblémový chod, žiadne trhané scény či dokonca zasekávanie obrazu. Doslova za pochodu môžete strihať aj video v rozlíšenie 4K. Tablet je dokonca výkonnejší než väčšina notebookov, čo je pre mnohých prekvapivé, no nemusí byť. Tablety sú dnes mnohokrát výkonnejšie ako notebooky.

Zariadenia od značky Apple sú známe svojou integrovanou vysokokapactnou batériou. V tomto zariadení máte výbornú batériu, vďaka ktorej budete môcť váš Apple iPad Pro používať nepretržite až 9 hodín. Tento výkon oceníte určite pri cestovaní alebo v teréne, kde sa na elektrickú energiu nemôžete napojiť. Pri dobíjaní využijete lightning konektor, ktorý je pre značku Apple veľmi známy.

Interná kapacita Apple iPad Pro je rôzna. Tá najväčšia je až 512 GB, čo je často omnoho vyššia kapacita, ako pri notebookoch. Tento priestor môžete využiť pre svoje súbory. Nikým a ničím nerušení si nahráte do tabletu videá, filmy alebo obrázky, ktoré chcete mať neustále pri sebe. Miesta máte dostatok aj na hudbu.

Možno ste o tom nevedeli a možno áno, tablety od značky Apple majú aj možnosť fotografovania. Zariadenie Apple iPad Pro disponuje rovno dvomi kamerami a to jednou zadnou, ktorá má rozlíšenie až 12 Mpx a prednou, ktorá je skvelá na vaše selfies alebo videohovory. Táto má rozlíšenie 7 Mpx. Obe kamery disponujú niekoľkými prídavným funkciami ako napríklad funkcia spomalené video, stabilizácia videa, sekvenčný režim, clona f/1,8, samospúšť a mnoho ďalších.

Svoje súbory, či už ide o fotografie alebo videá, si môžete nahrať do svojho počítača pomocou USB Lightning konektoru alebo môžete použiť aj technológiu Bluetooth. Pripojenie je možné v rýchlosti LTE či 4G. Nechýba ani bezdrôtová možnosť pripojenia Wi-Fi či funkcia GPS.

Srdcom celého Apple iPad Pro je operačný systém iOS 10. Ten je navrhnutý a sprevádzkovaný tak, aby jeho používanie bolo omnoho osobnejšie, hravejšie, jednoduchšie a najmä, výkonnejšie. Takisto môžete systém aktualizovať na najnovšiu verziu.