Radi počas cesty čítate, pozeráte filmy alebo videá? Ak áno, určite by ste mali staviť na tablet, ktorý má dosť výkonný procesor a jednoducho môžete na ňom robiť všetko, čo potrebujete. Od hrania hier, cez čítanie kníh až po prezeranie rôznych videí. Všetko toto a omnoho viac vám ponúkajú kvalitné tablety, ktorý je dnes preplnený celý trh. Nie je ťažké nájsť si tablet, no omnoho ťažšie je nájsť si taký tablet, ktorý vám bude vyhovovať v každom jednom smere. Pravdou je, že dnešný deň je veľmi uponáhľaný a rýchly. Každý sa potrebuje dostať z miesta na miesto omnoho rýchlejšie, ako to bolo inokedy, no takisto potrebuje so sebou vziať úplne všetky dôležité dokumenty a veci, ktoré má v počítači alebo notebooku. Ako to spraviť tak, aby ste nemali pri sebe aj ťažký notebook a pritom vzali úplne všetko, čo potrebujete? Niekedy je to ťažké, to je pravda, no ak máte tablet, problém je vyriešený. Tablet vám nezaberie veľmi veľa miesta, jednoducho sa na ňom pracuje a bez problémov vám ponúka tak plynulý chod ako notebooky. Bežná hmotnosť klasického notebooku sú približne dva kilogramy. Tablet má omnoho menej a často sa jeho hmotnosť nevyšplhá ani na 700 gramov. Je teda podobne ťažký, ako váš mobil, ktorý beriete so sebou vždy a všade. Pracujte kvalitne, rýchlo a bez problémov, no bez toho, aby ste so sebou ťahali všade ťažký prenosný počítač, ktorý vám ponúka stále to isté. Najnovšie tablety majú aj kvalitné a veľké obrazovky, na ktorých zreteľne uvidíte všetko, čo potrebujete a bude sa vám pracovať dokonca pohodlnejšie, ako na notebooku. Problém býva väčšinou pri výbere, kedy sa na vás zosype veľké množstvo tabletov, medzi ktorými si neviete vybrať.

Ešte predtým, ako vám povieme niečo viac k našej recenzií, sa radi vyjadríme aj k tomu, ako si vlastne dobrý tablet kúpiť. Existuje niekoľko dôležitých a základných parametrov, podľa ktorých by ste sa mali riadiť. Jednou z hlavných otázok, na ktoré si budete musieť odpovedať je tá, čo s tabletom vlastne plánujete robiť. Plánujete ho využívať vo voľnom čase na počúvanie hudby, prehrávanie videí alebo úpravu fotiek? Či skôr si vyberáte pracovný nástroj, ktorý budete môcť mať pravidelne pri sebe? Ak chcete pomocou tabletu pracovať, jednoducho si vyberte taký, ktorý zvládne tie najzákladnejšie veci ako napríklad ponúknuť vám textový editor alebo tabuľky či program na prezentáciu. Pri takýchto tabletoch by ste mali mať modely s aspoň dvojjadrovými procesormi, ktoré zvládnu takúto prácu. Tablet, ktorý je vhodný na surfovanie po internete, úpravu fotografií a skôr na grafickú stránku by mal mať dokonca viac RAM pamäte a takisto aj viac jadier. Čím viac jadier tablet má, tým vyšší výkon vám vie ponúknuť. Ak ste napríklad v rodine Apple a máte už niekoľko výrobkov od tejto značky, mali by ste staviť na ich tablety, ktoré sú známe aj pod názvom iPad. Naopak, ak nemáte takéto výrobky a túto značku moc nepreferujete, skôr by ste mali staviť na trochu iné značky, ktoré vám budú vyhovovať. Každý výrobok vám ponúkne niečo iné. Rovnako dôležitá je aj veľkosť displeju. Ak je tablet väčší, je omnoho jednoduchšie s ním pracovať ako keď sú jeho rozmery menšie. Nezabúdajte však, že nielen obrazovka je dôležitá Takisto si musíte dať pozor aj na to, aké rozlíšenie vám jednotlivé obrazovky ponúkajú. Podľa značky si vyberiete vždy aj nejaký operačný systém, vďaka ktorému sa vám bude dobre pracovať.

Značka Acer je známou značkou na slovenskom trhu, ktorú slovenský spotrebiteľ veľmi dobre pozná. Táto značka sa u nás objavila pred niekoľkými rokmi a počas nich sa dostala na omnoho vyššie priečky. Niekedy boli výrobky Acer dosť podceňované, no značka sa aj napriek tomu držala. Dnes patrí medzi tie najlepšie, ktoré ponúkajú elektroniku a najmä notebooky za skvelé a nízke ceny. Okrem toho vám značka ponúka aj kvalitu, ktorú len tak u iných, konkurenčných značiek nájsť nemusíte. Výrobky sú spracované kvalitnými technológiami a materiálmi, vďaka čomu budete mať istotu, že ste stavili na ten najlepší výrobok, po ktorom istotne túžite. Mnohí zákazníci, ktorí stavili na značku Acer by určite nemenili a niet sa ani čomu čudovať. Ich výrobky sú naozaj kvalitné a to, že by ste ich vracali, sa stáva len v ojedinelých prípadoch, ktorých je naozaj veľmi málo. Práve preto vám dnes prinášame recenziu na perfektný tablet Acer Iconia One 10 FHD, ktorý sa vám určite zapáči hneď na prvé vyskúšanie a na prvý pohľad!

Radi sledujete ilmy, počúvate hudbu, surfujete po internete a máte radi pocit, že máte úplne všetko pri sebe? Mnohí ľudia netúžia po notebookoch, ktoré síce prenosné sú, ale nedá sa ich vziať úplne všade. Mnohí ľudia práve preto túžia po kvalitných tabletoch, ktoré budú mať silný výkon a veľmi jednoducho sa bude na nich pracovať v každej jednej situácií. S dotykovým tabletom Acer Iconia One 10 FHD tento problém vyriešite úplne bez problémov. Pri minimálnych rozmeroch sa môžete tešiť z elegantného čierneho prevedenia, ktorý ide ruka v ruke s nízkou hmotnosťou a jednoduchou použiteľnosťou. Vhodný je tak na prenášanie z miesta na miesto, na prezeranie filmov a seriálov v posteli alebo len jednoduché surfovanie po webe. Nijak pritom neprichádzate o zážitok alebo vynikajúce podanie obrazu, zvuku či niektorých iných funkcií, ktoré inak ponúkajú iba notebooky alebo smartfóny.

Pri teblete Acer Iconia One 10 FHD sa berie dôraz na úplne všetko. Nielen na tú vonkajšiu vizuálnu podobu, ale takisto aj na tú vnútornú. Vysoký štandard vám tak ponúka napríklad v otázke dizajnu. Atraktívny povrch je potiahnutý špeciálnou textúrou, ktorá vám zaistí, že vám tablet Acer Iconia One 10 FHD nikdy nevypadne z ruky len tak. Intuitívne prevedenie sa projektuje do dômyselných funkcií a nastavení, rovnako sa kladú aj minimálne nároky na dobu nutnú k zoznámení s ovládaním. Ovládanie je totižto úplne intuitívne a jednoduché, takže sa nemusíte báť, že by ste po kúpení museli niekoľko dní alebo týždňov študovať návod. A čo nájdete vo vnútri? Medzi hlavné vnútornosti, ktoré v tablete značky Acer nájdete je najmä štvorjadrový procesor 1,3 GHz Mediatek, ktorý spolu s 2GB RAM kartou zaisťuje spoľahlivú a rýchlu jazdu, ako pri prehliadaní webových stránok, tak aj pri streamovaní audiovizuálnych súborov.

Dôležitou súčasťou celého tabletu je najmä zvuk a obraz, ktorý sa vám objavuje na veľkom displeji. Najviditeľnejšou časťou tabletu je 10 palcový LCD displej s rozlíšením perfektných 1920.1200 WUXGA a podporou multidotykového ovládania, na ktorom budú zachytené presne tie detaily, ktoré potrebujete. Rovnako sa budú skvelo vynímať aj graficky náročnejšie hry. IPS technológia zas rozširuje pozorovací uhol a vychádza v ústrety aj viacerých divákom, ktorí budú sledovať, čo sa na displeji vlastne deje spolu s vami. Nikto tak nebude ochudobnený a pekný obraz ani zvuk.

A čo napríklad taký operačný systém? Tablet Acer Iconia One 10 FHD pracuje na základe systému Android 7.0, ktorý prináša rýchle prepínanie medzi jednotlivými aplikáciami a radu mnohých prvkov, ktoré len podporia užívateľský komfort. Okrem lepšieho prispôsobenia pracovnej plochy ide napríklad aj o nástroje pre kontrolu prenesených dát alebo aktualizácie sťahované na pozadí.

Tí používatelia, ktorí sú na tablety zvyknutí určite vedia, že mnoho modelov má aj kvalitné fotoaparáty, vďaka ktorým môžete odfotografovať nielen okolie, ale takisto aj selfies. Nemajú totižto len zadnú, ale takisto aj prednú kameru. Integrovaný duálny fotoaparát zvládne naozaj veľmi zaujímavé veci. Hlavná kamera ponúka 5 Mpx rozlíšenie, ktoré vám odfotí priemerne kvalitné fotografie. Predná kamera s menším rozlíšením, 2 Mpx vám zas ponúkne príjemnú kvalitu webkamery. Určite si však nekupujete tablet na to, aby ste sa fotili, a preto rozlíšenie kamery nie je až tak dôležité. Za pomoci flash pamäte, ktorá má veľkosť 32 GB, ktorú si môžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty, si uložíte úplne všetko, čo potrebujete. So svojimi súbormi, hudbou alebo dokumentami sa môžete podeliť pomocou Wi-Fi alebo Bluetooth technológie. Rovnako nechýbajú ani porty micro USB, ktorým pripojíte svoje externé zariadenie.

No a samozrejme, veľmi dôležitá je aj samotná výdrž batérie, ktorá poháňa úplne celý tablet. Tablet Acer Iconia One 10 FHD vám ponúka silnú batériu, ktorá vám sľubuje až 10 hodín prevádzky v režime prehrávania videa. Súčasťou výbavy je akcelometer, ktorý prispôsobuje obraz podľa uhla natočenia displeja a GPS modul pre lokalizáciu polohy. Samozrejmosťou je aj vstavaný mikrofón a 3,5 mm konektor k pripojeniu slúchadiel. Hudbu tak môžete počúvať vždy, keď budete potrebovať. Tablet nájdete na trhu v čiernej a bielej farbe.