Chcete si uľahčiť svoj život a preniesť niektoré z povinností na spotrebič? Stavte na sušičku bielizne, ktorá sa postará o všetku vašu bielizeň. Okrem toho, že ju vysuší, ju dokáže aj narovnať. Po vysušení ju stači len poskladať a uložiť do skrine.

Nakupovanie sušičiek nie je náročným procesom. Stačí, ak viete, na aké parametre sa máte zamerať. Jedným z tých najhlavnejších je spotreba. Tá by nemala byť príliš vysoká, aby vám nenavyšovala účet za elektrinu. Netreba však zabúdať ani na výkon, dizajn či rozmery. 

Premýšľate, že by ste si kúpili novú sušičku? Stavte na jeden z pomerne nových modelov od známej značky LG. 

Rýchly náhľad

Nebaví vás vešať mokrú bielizeň na sušiak a čakať dlhé hodiny, kým vám vyschne? V tom prípade by ste sa mali obrátiť na pomocníka vo forme kvalitnej sušičky LG RC91U2AV2W. Tá vám poskytuje desiatky funkcií, skvelú energetickú triedu a tie najlepšie výsledky zo sušenia.

Sušička značky LG sa vám vie postarať o všetky typy bielizne. Jednoducho sa používa, má desiatky rôznych programov a vyzerá štýlovo v každej jednej miestnosti, do ktorej ju postavíte. Má veľký bubon a hodí sa najviac do veľkých rodín. V prípade, že vás tento model zaujal, prečítajte si našu recenziu.

Dizajn

Sušičky sú spravidla nenápadným spotrebičom, ktorý sa nachádza vedľa alebo na práčke. Sú podobného dizajnu ako samotná práčka. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielom, minimalistickom prevedení. Dominujú im menšie alebo väčšie dvierka, displej a zopár gombíkov na ovládanie. Ako vyzerá model LG RC91U2AV2W?

Sušička značky LG vyzerá veľmi podobne, ako väčšina ostatných sušičiek. Má biely, minimalistický dizajn, ktorý je doplnený o veľké dvierka so štýlovým strieborným rámom. Na vrchnej časti sa nachádza zásuvka na prací alebo iný prostriedok, veľký otočný gombík, ktorým si vyberáte jednotlivé funkcie a LCD displej.

Na displeji vidíte úplne všetky nastavenia a ďalšie informácie, ktoré pri sušení potrebujete vedieť. Vždy ste tak informovaní o tom, čo sa v priebehu sušenia v spotrebiči deje.

V rámci dizajnu je dôležité spomenúť aj samotné rozmery spotrebiča. Tie musíte dopredu poznať, aby ste vedeli, či sa vám do domácnosti hodí alebo nie.

V prípade modelu LG RC91U2AV2W ide o takéto rozmery:

 • šírka: 60 cm 
 • výška: 85 cm
 • hĺbka: 69 cm
 • hmotnosť 56 kg 

Spotreba 

Spotreba je jedným z najhlavnejších parametrov nielen pri sušičkách, ale aj pri iných spotrebičoch. Ak je príliš vysoká, navyšuje vaše mesačné náklady na energie. Najlepším meradlom spotreby je energetická trieda. Tá sa označuje písmenom a znamienkom plus. Najlepšie triedy začínajú na A a končia pri A+++.

LG RC91U2AV2W patrí medzi veľmi úsporné modely. Zaraďuje sa totižto do energetickej triedy A+++. To znamená, že ani po roku či dvoch vám nespraví veľkú dieru do rozpočtu. Práve naopak.

Odhadovaná ročná spotreba energie je približne 159 kWh, čo je v prepočte na eurá len 33 € za rok. Za 5 rokov zaplatíte približne 167 € a za 10 rokov len 334 €.

Veľkosť bubna

Veľkosť bubna sušičky vám dopredu naznačuje, koľko kilogramov prádla v nej môžete na jeden cyklus vysušiť. Väčší bubon sa hodí do väčších rodín, menší do menších. Stredne veľké sušičky majú spravidla okolo 6 – 7 kilogramové bubny.

Túto sušičku si zamilujú najmä väčšie rodiny. Poskytuje totižto bubon, ktorý pojme až 9 kilogramov bielizne na jedno vysušenie. Pokojne tak spotrebič naplňte viacerými kúskami. Poradí si s nimi veľmi jednoducho.

Nehovoriac o tom, že bubon je vyrobený z nerezovej ocele. Je tak dokonale odolný proti korózií či rôznym tvrdým ozdobám alebo gombíkom, ktoré by ho mohli pri sušení poškriabať.

Bubon má jednu zaujímavú funkciu, ktorá mu umožňuje točiť sa oboma smermi. Tým zamedzuje zamotaniu odevov a ich natiahnutiu.

Funkcie

Každá sušička sa od tých ďalších odlišuje nielen výzorom a veľkosťou, ale najmä funkciami. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom LG RC91U2AV2W?

Sušička značky LG vám ponúka až 14 programov, z ktorých si môžete vybrať napríklad program pre alergikov. Ten odstráni až 99,9 % baktérií. Následne si môžete vyberať z ďalších možností, ako napríklad:

 • Bavlna
 • Zmiešaná bielizeň
 • Syntetika
 • Prikrývky
 • Uteráky
 • Pre alergikov
 • Rýchly (30 min)
 • Športové oblečenie
 • Vlna
 • Jemná bielizeň
 • Sušenie na sušiaku
 • Studený vzduch
 • Teplý vzduch
 • + načítanie ďalšieho programu cez Wi-Fi

Okrem programov má sušička aj veľké množstvo funkcií, ako napríklad:

 • odložený štart
 • obľúbený program (sami si vyberiete)
 • svetlo
 • bežná rýchlosť otáčania bubnu
 • rýchle otáčanie bubnu
 • zvuková signalizácia
 • Wi-Fi
 • štart na diaľku
 • smart diagnóza
 • detská poistka

Sušička vám ukazuje, že patrí medzi najnovšie kúsky, ktoré značka LG vytvorila. Poskytuje totižto Wi-Fi pripojenie, vďaka ktorému ju môžete ovládať aj na diaľku. Stačí si do mobilného telefónu stiahnuť špeciálnu aplikáciu vhodnú ako pre iOS, tak aj pre Android.

Okrem ovládania môžete spraviť aj diagnózu, pomocou ktorej zistíte, či je vaša sušička v poriadku a nepotrebuje nejakú opravu.

Samozrejmosťou je taktiež moderná senzorová výbava, ktorá neustále kontroluje podmienky vo vnútri bubna a prispôsobuje tomu parametre sušenia. Nikdy sa tak nestane, že by bolo oblečenie po vytiahnutí vlhké alebo presušené.

Eco Hybrid je veľmi zaujímavá funkcia umožňujúca vyberať si medzi úsporou energie a času. Čas sušenia si viete skrátiť na 17 minút na každý jeden kilogram náplne.

Nesmieme zabudnúť spomenúť ani na to, že model dosahuje až 90 % účinnosti kondenzácie. To znamená, že dokáže odstrániť takmer všetku vlhkosť. Odevy vyberáte vždy suché nehľadiac na materiál.

Sušička LG RC91U2AV2W sa dokáže taktiež sama vyčisť. Má totižto samočistiaci kondenzátor.

A nechýba ani LED osvetlenie, ktoré vám pomôže pri vyberaní jednotlivých kúskov bielizne. Nikdy sa nestane, že by ste v bubne nechali ponožku či nejakú inú bielizeň.

Špeciálne čerpadlo

Sušička LG RC91U2AV2W disponuje špeciálnym duálnym invertorovým tepelným čerpadlom, ktoré zvyšuje rozsah frekvencie obehu chladiva od veľmi vysokej až po nízku bez nutnosti vypnutia a opätovného zapnutia.

Práve to je dôvod, prečo sa táto technológia vyznačuje najmä vyššou úsporou energie.

Značka LG taktiež svojim technológiám dôveruje. To je aj dôvod, prečo poskytuje nadštandardne dlhú záruku na motor. Po zakúpení sušičky LG RC91U2AV2W získate až 10 rokov záruku na duálny invertorový kompresor a invertorový motor.

Jednoduché ovládanie 

Väčšina moderných spotrebičov sa dnes ovláda veľmi jednoducho. Niektoré, profesionálnejšie modely, poskytujú dotykový displej, iné majú ovládanie klasické, tlačidlové. 

Výhodou modelu LG RC91U2AV2W je to, že poskytuje dotykový panel, na ktorom si za pomoci tlačidiel a dotykového displeja vyberáte jednotlivé programy a funkcie. Ovládanie je jednoduché a intuitívne.  

Sušička však poskytuje ešte jednu možnosť ovládania, ktorou je SmartThinkQ. Ide o špeciálnu aplikáciu, prostredníctvom ktorej spotrebič ovládate na diaľku, vyberáte si jednotlivé programy, sťahujete si ďalšie a sledujete zdravie motora a ďalších častí.

Hlučnosť

Je úplne jedno, kde sa sušička nachádza. Jej režimy by mali byť tiché. Nemali by zobudiť spiaceho človeka. Výhodou je, že dnešné spotrebiče nie sú hlučné. Nijakým spôsobom vás tak nerušia.

Sušička LG RC91U2AV2W patrí k tichým modelom, ktoré dosahujú len 62 dB. Nebude vás tak rušiť pri nijakej aktivite.

O značke

LG obohacuje váš život výrobkami spojenými s vysokými hodnotami, výhodami, záväzkami a osobitými vlastnosťami. Filozofia spoločnosti vychádza z ľudí, úprimnosti a dodržiavania zásad. Cieľom značky je porozumieť zákazníkom a ponúknuť im optimálne riešenia a moderné inovácie, ktoré im uľahčia život.