Na trhu dnes nájdete veľké množstvo rôznych modelov sušičiek. Niektoré majú viac funkcií, iné menej. Niektoré sa ovládajú dotykovo, iné prostredníctvom tlačidiel. Ten najlepší model si však vyberiete až po dlhšom čase prezerania a porovnávania viacerých kúskov.

Nakupovanie sušičiek nie je náročným procesom. Stačí, ak viete, na aké parametre sa máte zamerať. Jedným z tých najhlavnejších je spotreba. Tá by nemala byť príliš vysoká, aby vám nenavyšovala účet za elektrinu. Netreba však zabúdať ani na výkon, dizajn či rozmery. 

Premýšľate, že by ste si kúpili novú sušičku? Stavte na jeden z pomerne nových modelov od známej značky LG. 

Rýchly náhľad

Sušička LG RC82EU2AV4Q patrí medzi veľmi obľúbené modely s mnohými funkciami a štýlovým dizajnom. Na jedno osušenie dokáže poňať až 8 kilogramov bielizne, vďaka čomu je vhodná do stredne veľkých a veľkých rodín. Nehovoriac o tom, že je úsporná a jednoducho sa ovláda.

Značka LG sa snaží vyrábať len také spotrebiče, ktoré vám zjednodušujú život a šetria čas. Jedným z nich je aj sušička LG RC82EU2AV4Q. Tú si zamilujete už na prvé použitie.

Zaujal vás tento model? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej!

Dizajn

Sušičky sú spravidla nenápadným spotrebičom, ktorý sa nachádza vedľa alebo na práčke. Sú podobného dizajnu ako samotná práčka. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielom, minimalistickom prevedení. Dominujú im menšie alebo väčšie dvierka, displej a zopár gombíkov na ovládanie. Ako vyzerá model LG RC82EU2AV4Q?

Výzor sušišky značky LG je štýlový a minimalistický. Hodí sa tak do každej jednej miestnosti, do ktorej ju postavíte. Jednoducho ju taktiež skombinujete s iným spotrebičom ako napríklad práčka.

Celý dizajn dopĺňa masívny čierny bubon, do ktorého je dobre vidieť vďaka veľkým dvierkam. Dvierka sú minimalistické a orámované bielym rámom. Skvelo tak ladia s celým výzorom spotrebiča.

Na vrchnej časti sušičky nájdete gombík, ktorým ovládate všetky programy a nastavenia. To, čo nastavíte, môžete vidieť na prehľadom a veľkom displeji. Ten sa nachádza napravo. Naopak, naľavo zas nájdete zásuvku na prací prášok alebo gél. V ľavom hornom rohu je logo značky LG.

V prípade, že by vám nesedelo otváranie dverí na jednu stranu, pokojne ho zmeňte. Prispôsobte si sušičku presne podľa seba.

Pri dizajne musíme spomenúť aj dôležité rozmery. Tie sú často rozhodujúce. Spotrebič sa vám totižto musí zmestiť na miesto, kam ho chcete umiestniť. Sušička má takéto rozmery:

 • šírka: 60 cm 
 • výška: 85 cm
 • hĺbka: 69 cm
 • hmotnosť 54 kg 

Pokojne ju tak umiestnite kamkoľvek potrebujete. 

Spotreba 

Spotreba je jedným z najhlavnejších parametrov nielen pri sušičkách, ale aj pri iných spotrebičoch. Ak je príliš vysoká, navyšuje vaše mesačné náklady na energie. Najlepším meradlom spotreby je energetická trieda. Tá sa označuje písmenom a znamienkom plus. Najlepšie triedy začínajú na A a končia pri A+++.

Sušička LG RC82EU2AV4Q sa radí do najlepšej energetickej triedy A+++. To znamená, že vám ušetrí veľké množstvo financií. Hodí sa tak do každej rodiny, ktorá sleduje svoje výdavky.

Predpokladaná ročná spotreba energie predstavuje 176 kWh. To znamená, že odhadované náklady sušenia za 1 rok sa vyšplhajú len na 37 €. Za 5 rokov na 185 € a za 10 rokov len na 370 €.

Pokojte tak pravidelne sušte čokoľvek, čo potrebujete. So sušičkou značky LG sa vám to vždy oplatí.

Veľkosť bubna

Veľkosť bubna sušičky vám dopredu naznačuje, koľko kilogramov prádla v nej môžete na jeden cyklus vysušiť. Väčší bubon sa hodí do väčších rodín, menší do menších. Stredne veľké sušičky majú spravidla okolo 6 – 7 kilogramové bubny.

Sušička LG RC82EU2AV4Q sa radí k výrobkom pre stredne veľké a veľké rodiny. Jej bubon dokáže na jedno sušenie poňať až 8 kilogramov bielizne. Pokojne sušte všetko, čo ste práve vyprali v práčke.

Treba však spomenúť ešte jednu vec. Bubon je špeciálne tvarovaný, aby oblečenie pri sušení neničil a nenaťahoval. Pokojne v ňom sušte svoje obľúbené kúsky.

Funkcie

Každá sušička sa od seba odlišuje nielen výzorom a veľkosťou, ale najmä funkciami. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom model LG RC82EU2AV4Q?

Model značky LG má neuveriteľných 14 sušiacich programov a veľké množstvo ďalších prídavných funkcií s možnosťou rozšírenia vďaka Smart ThinQ a Wi-Fi pripojenia. Vyberajte si tak program presne podľa toho, čo sušíte a nerobte žiadne kompromisy.

Jednou zo zaujímavých funkcií je napríklad Eco Hybrid. Táto funkcia dokáže ušetriť čas a energiu. Za pomoci senzorov totižto sledujte dianie vo vnútri spotrebiča. Vie, kedy je bielizeň suchá a kedy program zastaviť. Váš účet sa tak zníži a oblečenie sa nezničí, pretože nebude presušené.

Program pre alergikov poteší každého človeka s alergiou alebo citlivou pokožkou. Vyhnite sa začervenaným miestam na pokožke kvôli alergénom nachádzajúcim sa v oblečení. Zbavte sa ich jednoduchou cestou – sušením.

Sušička LG RC82EU2AV4Q je vybavená tromi teplotnými senzormi – senzorom vlhkosti, vodnej hladiny a zanesenia filtra. Vďaka nim sa stará o správne vysušenie a taktiež o to, aby ste spotrebič pravidelne čistili.

Praktická je možnosť pripojenia na odpad namiesto zberu do nádoby na kondenzát. To znamená, že vám odpadá povinnosť neustále vylievať špinavú vodu zo sušičky.

K veľmi obľúbeným programom sa radí napríklad hybridné sušenie Eco Hybrid. Prostredníctvom neho si vyberáte či chcete šetriť energiu a sušiť pomalšie alebo šetriť čas a sušiť rýchlejšie.

A aké programy sušička LG RC82EU2AV4Q ponúka?

 • bavlna
 • zmiešané prádlo
 • syntetika
 • prikrývky
 • uteráky
 • pre alergikov
 • rýchly (30 stupňov)
 • športové oblečenie
 • vlna
 • jemná bielizeň
 • sušenie na sušiaku
 • studený vzduch
 • teplý vzduch

Aplikácia Smart ThinkQ poskytuje možnosť ovládať sušičku prostredníctvom telefónu. Okrem toho má aj ďalšie skvelé možnosti ako napríklad riešenie problémov alebo sťahovanie nových programov.

Jednoduché ovládanie 

Väčšina moderných spotrebičov sa dnes ovláda veľmi jednoducho. Niektoré, profesionálnejšie modely, poskytujú dotykový displej, iné majú ovládanie klasické, tlačidlové. 

Sušička LG RC82EU2AV4Q sa ovláda prostredníctvom veľkého otočného tlačidla nachádzajúceho sa na vrchnom paneli. Jednoducho si ním vyberte jeden z programov a sušičku zapnite.

Všetko nastavenie nájdete na prehľadnom displeji. Ovládanie je tak intuitívne a veľmi jednoduché.

Hlučnosť

Je úplne jedno, kde sa sušička nachádza. Jej režimy by mali byť tiché. Nemali by zobudiť spiaceho človeka. Výhodou je, že dnešné spotrebiče nie sú hlučné. Nijakým spôsobom vás tak nerušia.

Sušička značky LG je tichá. Pri sušení dosahuje len 64 dB. Nevyrušuje vás tak pri žiadne aktivite.

O značke

LG obohacuje váš život výrobkami spojenými s vysokými hodnotami, výhodami, záväzkami a osobitými vlastnosťami. Filozofia spoločnosti vychádza z ľudí, úprimnosti a dodržiavania zásad. Cieľom značky je porozumieť zákazníkom a ponúknuť im optimálne riešenia a moderné inovácie, ktoré im uľahčia život.