Sušičky bielizne sa dnes považujú za jeden z najdôležitejších a najužitočnejších spotrebičov, ktoré má rád úplne každý. Niet sa ani čomu čudovať. Vedia totižto ušetriť mnoho času, jednoducho sa ovládajú a môžete si ich prispôsobiť presne tak, ako potrebujeme. S vývojom nových technológií prichádzajú na náš svet aj stále nové a nové výrobky a spotrebiče, ktoré sa ľuďom hodia, zjednodušujú im život a pomáhajú vo všetkých smeroch.

Sušičky sú výhodnou kúpou najmä pre rodiny, ktoré sa skladajú z viacerých členov, pretože práve vďaka takémuto spotrebiču máte až o polovicu menej roboty so všetkým, čo by ste inak museli urobiť. Takisto sa však hodí rodinám, ktoré nemajú dostatok miesta na sušiaci stojan, na ktorý by poukladali všetko prádlo, ktoré potrebujú vysušiť. Sušenie bielizne tak nebolo nikdy rýchlejšie a pohodlnejšie, ako dnes.
Najnovšie sušičky vám okrem rýchlosti ponúkajú aj nízku spotrebu, čo len podčiarkuje celý ekonomický a skvelý prístup dnešných značiek. Výber sušičiek je síce náročný a kým nájdete presne tú, ktorá sa bude hodiť do vašej domácnosti, prejde možno aj niekoľko dní či týždňov, no na koniec to naozaj stojí za to.

Ako sme už spomenuli, sušičky sú veľmi dôležitým spotrebičom, ktorý by ste mali mať aj vy doma. Ako si však vybrať tú najlepšiu? Niekedy je to naozaj omnoho ťažšie, ako si môžete predstaviť. Niekedy totižto potrebujete nejaké základy, podľa ktorých sa môžete rozhodovať.  Ak si pri výbere neviete dať rady, mali by ste sa poradiť s odborníkom, ktorý vám určite odporúči tú najlepšiu sušičku, ktorá sa bude hodiť do vašej rodiny. Alebo stavte na našu recenziu, v ktorej vám ukážeme jednu skvelú sušičku s perfektným výkonom.

Šetrí peňaženku aj prírodu

Rovnako ako človek, tak aj odevy si zaslúžia tú najlepšiu starostlivosť, ktorú im môžete poskytnúť len vy. Vyberajte si preto sušičku, ktorá vám vydrží dlho a je plná tých najmodernejších a najlepších technológií, ako napríklad sušička LG RC81U2AV3W. Tá vám toho poskytuje naozaj veľa. Je totižto ekologická a tým pádom šetrná nielen k odevom, ktoré sušíte, ale taktiež k prírode.

Sušičky prádla sú skvelým pomocníkom do každej rodiny. Či už máte veľký dom, v ktorom máte dostatok miesta aj na sušiace stojany alebo menší byt, v ktorom potrebujete ušetriť miesto, rozhodne budete súhlasiť, že sušičky nielen šetria miesto, ale taktiež pomáhajú šetriť čas. Práve sušička LG RC81U2AV3W patrí medzi tie najlepšie na trhu a to nielen vďaka svojmu výkonu, ale taktiež nízkej spotrebe, s ktorou sa radí do energetickej triedy A+++.

Odhadovaná ročná spotreba sušičky značky LG je približne 159 kWh. Pre tých, ktorí sa v týchto číslach neorientujú len dodáme, že je to naozaj nízka spotreba, pri ktorej sa vám účty za energie rozhodne nezdvihnú. Nechýba ani program ECO s technológiou tepelného čerpadla, pri ktorom ušetríte ďalšiu energiu a približne 30% času.

Programy a technológie na nezaplatenie

Sušička LG RC81U2AV3W je nadštandardne vybavená a poskytuje špičkovú starostlivosť o všetky vaše odevy a bielizeň, ktorú v nej budete sušiť. Moderné programy a inovácie vám len potvrdia, že investovanie do tohto modelu je viac ako dobré. Čo všetko táto sušička poskytuje?

Pri sušení sa môžete tešiť na technológiu hybridného sušenia, čo znamená, že spotrebič suší bielizeň pri nízkych teplotách, no za to veľmi šetrne a kvalitne. Odevy síce budú sušené pri vysokej energetickej účinnosti, no aj napriek tomu spotrebič “nezožerie” ročne veľa z vašich príjmov.

Technológia ECO Hybrid sa dokáže skvelo postarať o vaše oblečenie a to najmä pri chúlostivých materiáloch, ktoré by inak spotrebič mohol zničiť. Pamätáte si, keď ste v minulosti museli niektoré kúsky oblečenia prať ručne a nechať vysušiť voľne, pretože práčka alebo sušička by ich mohli zničiť? Pri sušičke LG RC81U2AV3W sa tohto obávať rozhodne nemusíte. Vďaka duálnemu čerpadlu suší spotrebič šetrnejšie. Okrem toho aj znižuje pokrčenie a obmedzuje zrážanie.

V ponuke máte až 14 rôznych programov, medzi ktorými nájdete:

 • jemná bielizeň
 • vlna
 • osvieženie odevov
 • sušenie s držiakom (vhodné pre obuv či veľmi jemné odevy)
 • pre alergikov
 • bavlna
 • zmiešaná bielizeň
 • syntetika
 • uteráky
 • rýchly 30
 • športové oblečenie
 • jemné odevy

A množstvo ďalších a prídavných, vďaka ktorým pri každom kúsku odevu nájdete ten, ktorý potrebujete. Ostaňme však ešte trochu pri programe pre alergikov. Tento program je certifikovaným programom, ktorý dokáže redukovaž až 99,9 % alergénov. Táto voľba tak poteší nejednu mamu malého dieťaťa alebo ľudí, ktorí majú viaceré alergie.

Funkcie sušičky potešia taktiež

Okrem spomenutých programov sa môže sušička LG RC81U2AV3W pýšiť aj veľkým množstvom prídavných funkcií, ktoré poskytuje. Vďaka nim bude sušenie ešte jednoduchšie, pohodlnejšie a rýchlejšie.

Medzi obľúbené funkcie patria napríklad odložené sušenie či nekrčenie odevov. Pri odloženom sušení si môžete veľmi jednoducho naplánovať to, kedy chcete sušiť. Oblečenie tak môžete mať po príchode z práce už vysušené. Pri nekrčení odevov zas nemusíte niektoré kúsky vôbec žehliť.

Nechýba ani možnosť uložiť program do pamäte, vďaka čomu naň nikdy nezabudnete. Následne k jeho spusteniu stačí len stlačiť jedlo tlačidlo.

Medzi veľmi kvalitné a dobré funkcie patrí napríklad Wi-Fi pripojenie, vďaka ktorému môžete ovládať práčku aj na diaľku. Tým sa vám otvárajú dvere do sveta plného nových možností. Jednoducho tak môžete so svojím pomocníkom komunikovať prostredníctvom svojho smartfónu.

Samozrejmosťou je aj detská bezpečnostná poistka, zvukové signály či ukazovatele zanesených filtrov alebo naplnenie nádoby.

Kvalitný nerezový bubon

K luxusnej výbave celej sušičky patrí najmä nerezový bubon Never Rust, ktorý vyniká hneď v niekoľkých smeroch. Okrem dlhej trvanlivosti sa vám určite zapáči hygienické prevedenie bez náterov pre žiarivo čisté odevy.

Najväčšou výhodou tohto bubonu je však to, že je osvetlený pomocou LED diód. Vďaka tomu budete vidieť, či ste v sušičke náhodou nejaký odev alebo menší kúsok nezabudli. Bubon je tak veľký, že sa doň zmestí až osem kilogramov bielizne.

Funkcií tohto bubnu je hneď niekoľko. Pri vybraných programoch sa otáča v oboch smeroch, aj v smere hodinových ručičiek a aj proti nim. Tým pádom sa obmedzuje zamotanie odevov a taktiež ich zničenie a tvorba záhybov, ktoré je niekedy veľmi ťažké vyžehliť.

Čistenie za vás vybaví sušička sama

Čistenie spotrebičov je často tou najhoršou vecou, ktorú človek musí urobiť. Pri sušičke LG RC81U2AV3W sa však ničoho takéhoto báť nemusíte, pretože vám poskytuje automatické čistenie kondenzátoru. Ten sa behom cyklu automaticky čistí až sedemkrát. Tým máte zaručenú nielen hygienu a čistotu, ale taktiež sušiaci výkon.

Sušička je vybavená aj niekoľkými senzormi a systémom SMart Diagnosis, ktoré dokážu správne vyhodnotiť úplne všetky parametre a povedať vám, či je všetko v poriadku alebo treba dať sušičku opraviť.

O značke

A nakoniec si povedzme niečo o značke LG. Značku LG mnohí poznajú najmä vďaka počítačom či mobilným telefónom, ktoré sú u nás celkom populárne a má ich naozaj mnoho ľudí. Je známa tým, že ponúka kvalitné výrobky za nižšie ceny, vďaka čomu si ich môže dovoliť omnoho viac ľudí. Presne toto môžete očakávať aj pri sušičke prádla LG RC81U2AV3W, ktorá má veľké množstvo výhod. Tie len dopĺňajú fakt, že je jednou z tých najlepších sušičiek, na ktoré by ste mali staviť, ak si idete kupovať nejakú novú do domácnosti, alebo ak idete vymieňať tú starú za novú. Výrobky značky LG sú jednoducho spoľahlivé a kvalitné, vďaka čomu si môžete byť istí, že vám splnia všetko, čo budete chcieť a vydržia dlhé roky. Značka je u nás taktiež známa a nájdete ju takmer v každom internetovom či kamennom obchode zameranom na elektroniku. Nákup je tak o to jednoduchší a rýchlejší.