Sušička je praktickým spotrebičom, ktorý dokáže pomôcť v mnohých sférach života. Okrem toho, že bielizeň vysuší, ju vie aj osviežiť či vyžehliť. Pomôže tak v mnohých sférach života.

Nakupovanie sušičiek nie je náročným procesom. Stačí, ak viete, na aké parametre sa máte zamerať. Jedným z tých najhlavnejších je spotreba. Tá by nemala byť príliš vysoká, aby vám nenavyšovala účet za elektrinu. Netreba však zabúdať ani na výkon, dizajn či rozmery. 

Premýšľate, že by ste si kúpili novú sušičku? Stavte na jeden z pomerne nových modelov od známej značky Bosch. 

Rýchly náhľad

Sušičky bielizne sa za posledné roky stali veľmi obľúbeným spotrebičom. Poskytujú množstvo praktických funkcií, jednoducho sa ovládajú a krásne dopĺňajú vzhľad každej jednej kúpeľne či práčovne. Jednou z veľmi obľúbených modelov je aj Bosch WTX87MW0CS.

Model Bosch WTX87MW0CS vám poskytuje veľký bubon, ktorý na jedno vysušenie dokáže vysušiť až 9 kilogramov bielizne. A to nie je všetko. Samozrejmosťou je aj tichý chod či šetrné sušenie. Stavte na túto sušičku aj vy a uvidíte, že si ju zamilujete.

Dizajn

Sušičky sú spravidla nenápadným spotrebičom, ktorý sa nachádza vedľa alebo na práčke. Sú podobného dizajnu ako samotná práčka. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielom, minimalistickom prevedení. Dominujú im menšie alebo väčšie dvierka, displej a zopár gombíkov na ovládanie. Ako vyzerá model Bosch WTX87MW0CS?

Jeden z najlepších modelov značky Bosch má jednoduché biele prevedenie, ktorému dominujú čierne prvky. Tie skvelo dopĺňajú celý dizajn a robia zo spotrebiča krásny doplnok.

Sušičku Bosch WTX87MW0CS dopĺňajú veľké okrúhle dvierka s bielym rámom. Jednoducho sa cez ne pozerá dovnútra. Pokojne tak sledujte celý cyklus sušenia.

Plus, minimalistický dizajn je praktický najmä vtedy, keď chcete spotrebič skombinovať s práčkou. Skvelo sa budú k sebe hodiť.

Na vrchnej časti sa nachádza veľký LED displej. Nájdete na ňom všetky nastavenia a množstvo ďalších informácií ohľadom prania. Nechýba veľký otočný gombík na nastavenie prania a zásuvka na prací prášok.

V rámci dizajnu však musíme spomenúť aj samotné rozmery. Vďaka nim zistíte, či sa vám sušička zmestí do domácnosti. Výhodou však je, že model Bosch WTX87MW0CS patrí ku klasickým modelom vhodným do stredne veľkých a veľkých rodín.

Jej rozmery sú takéto: 

  • šírka: 59,8 cm 
  • výška: 84,2 cm
  • hĺbka: 59,9 cm
  • hmotnosť 54,7 kg 

Pokojne ju tak umiestnite kamkoľvek potrebujete. 

Spotreba 

Spotreba je jedným z najhlavnejších parametrov nielen pri sušičkách, ale aj pri iných spotrebičoch. Ak je príliš vysoká, navyšuje vaše mesačné náklady na energie. Najlepším meradlom spotreby je energetická trieda. Tá sa označuje písmenom a znamienkom plus. Najlepšie triedy začínajú na A a končia pri A+++.

Sušička značky Bosch patrí k tým najlepším spotrebičom s veľmi nízkou spotrebou. To znamená, že sa radí do energetickej triedy A+++. Čo to znamená v prepočte na eurá?

Odhadované ročné náklady sušenia sa šplhajú len na 41 €. Za 5 rokov vás bude sušenie stáť približne 203 € a za 10 rokov 405 €.

Pokojne tak sušte všetku svoju bielizeň a užívajte si najvyšší komfort, ktorý vám vie poskytnúť len Bosch WTX87MW0CS.

Veľkosť bubna

Veľkosť bubna sušičky vám dopredu naznačuje, koľko kilogramov prádla v nej môžete na jeden cyklus vysušiť. Väčší bubon sa hodí do väčších rodín, menší do menších. Stredne veľké sušičky majú spravidla okolo 6 – 7 kilogramové bubny.

Sušička Bosch WTX87MW0CS sa hodí do stredne veľkých a veľkých rodín. Jej bubon dokáže na jedno sušenie vysušiť až 9 kilogramov bielizne. Pokojne ju tak naplňte všetkým oblečením, ktoré ste práve oprali.

Funkcie

Každá sušička sa od tých ďalších odlišuje nielen výzorom a veľkosťou, ale najmä funkciami. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom Bosch WTX87MW0CS?

Táto sušička vám poskytuje desiatky funkcií, ktoré si zamilujete. K tým základným patrí detský zámok a odložený štart. Ide o praktické možnosti hodiace sa do každej jednej rodiny.

Zaujímavou funkciou je šetrné sušenie Sensitive Drying, ktoré je vhodné pre jemné kúsky ako napríklad hodváb alebo vlna. Pokojne sušte bez rizika poškodenia tkanín.

Plus, tento zaujímavý program je vhodný aj pre bundy, kabáty alebo funkčné oblečenie, ktoré sa v iných sušičkách často ničí.

Vedeli ste o tom, že oblečenie môže byť aj presušené? V takýchto prípadoch sa často stretávame s nepríjemnými a tvrdými látkami. Tie sa následne veľmi zle nosia.

Sušička Bosch WTX87MW0CS proti tomuto problému bojuje špeciálnymi senzormi, ktoré neustále merajú zvyšnú vlhkosť. Bielizeň je následne usušená presne tak, ako potrebujete.

Tak ako mnohým sušičkám v dnešnej dobe, tak ani modelu Bosch WTX87MW0CS nechýba program pre alergikov či ľudí s citlivou pokožkou. Vyššia teplota redukuje alergény v oblečení či v posteľnej bielizni.

V prípade, že sa ponáhľate, si vyberte program “Rýchle sušenie”, ktoré vysuší všetku bielizeň v priebehu 40 minút. Program si obľúbia najmä domácnosti, ktoré často sušia menej bielizne.

Zbavte sa nepraktického a veľkého sušiaceho stojana. Využite úspornú sušičku značky Bosch a posuňte svoje upratovanie na úplne iný level.

Jednoduché ovládanie

Väčšina moderných spotrebičov sa dnes ovláda veľmi jednoducho. Niektoré profesionálnejšie modely poskytujú dotykový displej, iné majú ovládanie klasické, tlačidlové.

Sušička Bosch WTX87MW0CS má klasické, tlačidlové ovládanie, ktoré je však veľmi jednoduché. Nemá žiadne skryté funkcie, ktoré by ste objavili po rokoch používania.

Všetky vybrané nastavenia, funkcie či programy sa vám zobrazia na veľkom a prehľadnom LED displeji. Okrem toho, na displeji taktiež vidíte, koľko času ešte zostáva, kým spotrebič dokončí cyklus. Všetko tak máte vždy pod kontrolou.

Čistenie

Sušičku Bosch WTX87MW0CS nemusíte nijakým špeciálnym spôsobom čistiť. Ako je to možné?

Tento model má technológiu AutoClean, ktorá umožňuje mať filtre nie vo dvierkach, ale pred kondenzátorom. To znamená, že behom sušenia sa kondenzátor aj filter niekoľkokrát automaticky prepláchnu a vyčistia.

Inteligentné senzory v sušičke vás následne upozornia, kedy je potrebné nádobku vyčistiť. Tú jednoducho vysypete a do sušičky vrátite.

A ako často sa nádobka musí vyčistiť? Stačí len raz za 20 cyklov. Čistenie vás tak nijakým spôsobom neobťažuje.

Hlučnosť

Je úplne jedno, kde sa sušička nachádza. Jej režimy by mali byť tiché. Nemali by zobudiť spiaceho človeka. Výhodou je, že dnešné spotrebiče nie sú hlučné. Nijakým spôsobom vás tak nerušia.

Výhodou modelu Bosch WTX87MW0CS je najmä tichý chod, ktorý dosahuje len 62 dB.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.