Sušičky patria k základnému vybaveniu, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti. Okrem toho, že sa jednoducho používajú a sú štýlové, majú množstvo praktických funkcií, ktoré si zamilujete už po prvom použití. Ak premýšľate, či si nejakú vybrať, rozhodne by ste sa mali pozrieť na model, ktorý sme vybrali do recenzie.

Nakupovanie sušičiek nie je náročným procesom. Stačí, ak viete, na aké parametre sa máte zamerať. Jedným z tých najhlavnejších je spotreba. Tá by nemala byť príliš vysoká, aby vám nenavyšovala účet za elektrinu. Netreba však zabúdať ani na výkon, dizajn či rozmery. 

Premýšľate, že by ste si kúpili novú sušičku? Stavte na jeden z pomerne nových modelov od známej značky Beko. 

Rýchly náhľad

Uľahčite si svoj život a vysušte všetku bielizeň v zlomku sekundy. Využite spotrebič Beko DS 7534 CSRX2, ktorý má nízku spotrebu, štýlový dizajn a tichý chod. Nehovoriac o desiatkach funkcií a programov.

Sušička bielizne značky Beko patrí k veľmi obľúbeným na trhu. Dôvodom je nielen množstvo funkcií, ale taktiež príjemná cena a kompaktné rozmery. Vyberte si ju ešte dnes a uvidíte, že neoľutujete.

Dizajn

Sušičky sú spravidla nenápadným spotrebičom, ktorý sa nachádza vedľa alebo na práčke. Sú podobného dizajnu ako samotná práčka. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielom, minimalistickom prevedení. Dominujú im menšie alebo väčšie dvierka, displej a zopár gombíkov na ovládanie. Ako vyzerá model Beko DS 7534 CSRX2?

Značka Beko si na svojich spotrebičoch dáva záležať. Vďaka tomu sú plné zaujímavých technológií a programov. Netreba však zabudnúť ani na moderné prevedenie. Sušička Beko DS 7534 CSRX2 je odetá do minimalistickej bielej, ktorej dominuje veľký bubon.

Bubon má širší strieborný rám. Ten sa však do celého dizajnu perfektne hodí. Aj počas sušenia vidíte veľmi dobre do vnútra a viete, čo sa v spotrebiči práve deje.

Pri dvierkach musíme spomenúť aj možnosť otvárania na obe strany. Čo to znamená? Ak by vám náhodou nevyhovovalo otváranie na ľavú stranu, pokojne ho zmeňte na pravú.

Na vrchnej časti nájdete zásuvku, do ktorej môžete vložiť akýkoľvek prostriedok na osvieženie či na parfumáciu. V strednej časti je veľký otočný gombík, ktorým si vyberáte jednotlivé programy. Samozrejmosťou je aj veľký a prehľadný displej.

LCD displej je jednoducho čitateľný a dostatočne veľký. Vidíte na ňom všetky informácie spojené s nastavením či programami.

Pri dizajne musíme spomenúť aj dôležité rozmery. Tie sú často rozhodujúce. Spotrebič sa vám totižto musí zmestiť na miesto, kam ho chcete umiestniť. Sušička má takéto rozmery: 

 • šírka: 59,7 cm 
 • výška: 84,6 cm
 • hĺbka: 58,9 cm
 • hmotnosť 45 kg 

Pokojne ju tak umiestnite kamkoľvek potrebujete. 

Spotreba 

Spotreba je jedným z najhlavnejších parametrov nielen pri sušičkách, ale aj pri iných spotrebičoch. Ak je príliš vysoká, navyšuje vaše mesačné náklady na energie. Najlepším meradlom spotreby je energetická trieda. Tá sa označuje písmenom a znamienkom plus. Najlepšie triedy začínajú na A a končia pri A+++.

Sušička Beko DS 7534 CSRX2 sa radí k veľmi úsporným spotrebičom. Nachádza sa totižto v tej najúspornejšej energetickej triede A+++. Ušetríte pomocou nej dôležité financie.

V prípade, že by vás zaujímali odhadované náklady, na jeden rok vás sušenie vyjde na približne 33 €. Za päť rokov zaplatíte 166 € a za 10 rokov 332 €.

Sumy nie sú príliš vysoké, vďaka čomu si pri platení účtov nebudete musieť siahať hlboko do vrecka.

Veľkosť bubna

Veľkosť bubna sušičky vám dopredu naznačuje, koľko kilogramov prádla v nej môžete na jeden cyklus vysušiť. Väčší bubon sa hodí do väčších rodín, menší do menších. Stredne veľké sušičky majú spravidla okolo 6 – 7 kilogramové bubny.

Beko DS 7534 CSRX2 je vhodná do stredne veľkých rodín. Jej bubon je tak veľký, že dokáže na jedno usušenie poňať 7 kilogramov bielizne. V prípade, že máte viac ako 5 členov vám však sušička nemusí stačiť.

Bubon s názvom AquaWave je vyrobený zo špeciálneho materiálu, ktorý zamedzuje zničeniu oblečenia. Taktiež je veľmi odolný, takže sa nemusíte báť sušenia oblečenia s niečim ostrým alebo tvrdým, ako napríklad gombíky.

Sušte všetko čo potrebujete bez toho, aby ste sa báli o svoje oblečenie. To nebude nikdy natiahnuté či inak zničené.

Funkcie

Každá sušička sa od tých ďalších odlišuje nielen výzorom a veľkosťou, ale najmä funkciami. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom Beko DS 7534 CSRX2?

Jednou z funkcií je program Hygiene+, ktorý je vhodný na detské odevy, prestieradlá, bavlnenú bielizeň, spodné prádlo a na všetky ostatné druhy bielizne, pri ktorej potrebujete antialergické a hygienické sušenie.

Samozrejmosťou je šetrné sušenie, ktoré sa stará o úplne všetky typy odevov. Je jedno, či budete sušiť klasické látky alebo drahý hodváb.

Špeciálny program Košele sa stará o všetky odevy, ktoré nechcete príliš dlho žehliť. Program je krátky a snaží sa oblečenie nezamotať tak, aby ste ho museli hodiny po vytiahnutí narovnávať.

Okrem spomenutých má sušička ďalšie funkcie, ku ktorým sa radia:

 • Bavlna na žehlenie
 • Bavlna eko
 • Bavlna do skrine
 • Bavlna extra suchá
 • Syntetika na žehlenie
 • Syntetika do skrine
 • Sušenie na sušiaku
 • Osvieženie s vôňou
 • Jemné
 • Jeans
 • Outdoor/Sport
 • Mix (Denný)
 • GentleCare/Košele
 • Hygiene (BabyProtect+)
 • Perina
 • Express super krátky

Sušičke značky Beko nechýba ani funkcia odloženého štartu, pomocou ktorej si sušenie naplánujete presne podľa seba. Pokojne nastavte program tak, aby oblečenie vysušil tesne predtým, ako prídete domov. V ponuke máte možnosť nastaviť si odloženie od 0 do 24 hodín.

Detský zámok je funkciou, ktorá dnes nechýba už v žiadnom spotrebiči. Sušička Beko DS 7534 CSRX2 ho má taktiež. Po zapnutí sa zamknú úplne všetky nastavenia. Nemusíte sa tak báť, že by dieťa niečo preplo.

Na to, aby sa vám so sušičkou omnoho lepšie pracovalo, má aj vnútorné osvetlenie. Po skončení v bubne nájdete každú jednu ponožku.

Veľkým plusom pre mnohých je najmä to, že sušička je kompaktná a má príjemné rozmery. Pokojne ju tak môžete umiestniť na práčku a ušetriť potrebné miesto.

Jednoduché ovládanie 

Väčšina moderných spotrebičov sa dnes ovláda veľmi jednoducho. Niektoré, profesionálnejšie modely, poskytujú dotykový displej, iné majú ovládanie klasické, tlačidlové. 

Sušička Beko DS 7534 CSRX2 má veľký displej, ktorý však nie je dotykový. Všetky nastavenia vyberáte hlavným, otočným tlačidlom. Nie je to však nevýhoda. Ide o pomerne praktické ovládanie. Mnohí sú naň zvyknutí.

Hlučnosť

Je úplne jedno, kde sa sušička nachádza. Jej režimy by mali byť tiché. Nemali by zobudiť spiaceho človeka. Výhodou je, že dnešné spotrebiče nie sú hlučné. Nijakým spôsobom vás tak nerušia.

Sušička značky Beko je tichá. Pri sušení dosahuje len 65 dB. Nevyrušuje vás tak pri žiadne aktivite. 

O značke

Značka Beko bola založená v roku 1967 a na Slovensko sa dostala v roku 2005. Od tej doby sa stala jednou z popredných značiek na slovenskom trhu. V jej portfóliu nájdete desiatky výrobkov od voľne stojacich až po vstavané typy. Všetky spotrebiče Beko sú navrhnuté tak, aby svojimi technológiami, jednoduchým ovládaním a úspornou prevádzkou dokázali obstáť v každodennom zhone a boli spoľahlivými pomocníkmi každému a v každej domácnosti.