Sušičky bielizne sa dnes považujú za jeden z najdôležitejších a najužitočnejších spotrebičov, ktoré má rád úplne každý. Niet sa ani čomu čudovať. Vedia totižto ušetriť mnoho času, jednoducho sa ovládajú a môžete si ich prispôsobiť presne tak, ako potrebujeme. S vývojom nových technológií prichádzajú na náš svet aj stále nové a nové výrobky a spotrebiče, ktoré sa ľuďom hodia, zjednodušujú im život a pomáhajú vo všetkých smeroch. Niektorí si myslia, že sušičku nepotrebujú, no keď sa dozvedia jej výhody, pochopia, že aj oni by si ju mali zaobstarať. Sušičky sú výhodnou kúpou najmä pre rodiny, ktoré sa skladajú z viacerých členov, pretože práve vďaka takémuto spotrebiču máte možno aj o polovicu menej roboty so všetkým, čo by ste inak museli urobiť. Takisto sa však hodí rodinám, ktoré nemajú dostatok miesta na sušiaci stojan, na ktorý by poukladali všetko prádlo, ktoré potrebujú vysušiť. Sušenie bielizne tak nebolo nikdy rýchlejšie a pohodlnejšie, ako dnes. Je to aj vďaka tomu, že okrem rýchlosti vám ponúkajú najnovšie sušičace spotrebiče nízku spotrebu, čo len podčiarkuje celý ekonomický a skvelý prístup dnešných značiek. Výber sušičiek je síce náročný a kým nájdete presne tú, ktorá sa bude hodiť do vašej domácnosti, prejde možno aj niekoľko dní či týždňov, no na koniec to naozaj stojí za to.

Ako sme už spomenuli, sušičky sú veľmi dôležitým spotrebičom, ktorý by ste mali mať aj vy doma. Ako si však vybrať tú najlepšiu? Niekedy je to naozaj omnoho ťažšie, ako si môžete predstaviť. Niekedy totižto potrebujete nejaké základy, podľa ktorých sa môžete rozhodovať.  Ak si pri výbere neviete dať rady, mali by ste sa poradiť s odborníkom, ktorý vám určite odporúči tú najlepšiu sušičku, ktorá sa bude hodiť do vašej rodiny.

Vhodná pre menšie rodiny

Sušičky prádla sú skvelým pomocníkom do každej rodiny. Či už máte veľký dom, v ktorom máte dostatok miesta aj na sušiace stojany alebo menší byt, v ktorom potrebujete ušetriť miesto, rozhodne budete súhlasiť, že sušičky nielen šetria miesto, ale taktiež pomáhajú šetriť čas. Práve sušička Beko DPY 8506 GXB1 patrí medzi tie najlepšie na trhu a to nielen vďaka svojmu výkonu, ale taktiež nízkej spotrebe, s ktorou sa radí do energetickej triedy A+++.

Nízka spotreba

To, čo sa zasluhuje o nízku spotrebu celej sušičky je inovatívne teleplné čerpadlo Eco Gentle. Toto čerpadlo sa šetrne postará o všetku vašu bielizeň, ktorá bude ako nová. Sušička totižto môže sušiť pri nižších teplotách. Výsledkom bude skvelo vysušené prádlo za rýchly čas len s nižšou spotrebou, čo poteší nielen vašu peňaženku, ale aj prírodu.

Štýlový dizajn

Značka Beko je známa tým, že produkty, ktoré poskytuje nie sú len výkonné, ale taktiež veľmi štýlové. Pri sušičke Beko DPY 8506 GXB1 je to rovnako. Podáva nielen skvelé výkony a šetrí energiu vďaka kondenzačnej technológií s tepelným čerpadlom, ale taktiež vyzerá skvelo a hodí sa do každej miestnosti, v ktorej bude stáť.
Okrem dizajnu nesmieme zabudnúť spomenúť ani nízku hlučnosť. Tá sa dostane na hladinu maximálne 65 dB, čo je hlučnosť, pri ktorej sa dá pozerať televízia, konverzovať či dokonca aj spať.

Pri dizajne tak trochu ešte ostaneme. Sušička sa totižto dokáže prispôsobiť úplne každému, pretože otváranie dvierok si môžete zmeniť. Ak chcete aby sa dvierka otvárali doprava alebo doľava, stačí si tak dvierka umiestniť.

Tichý chod

Pre spánok má však sušička pre vás ešte jeden program, ktorý sa nazýva Nočný program. Počas tohto programu je sušička o 50 % tichšie, ako pri bežnom programe. Vôbec ju tak nepočuť.

Šetrná k akémukoľvek materiálu

Sušička prádla značky Beko je vhodná do kúpeľne každej rodiny, pretože je šetrná k chúlostivým materiálom z akého sú často vytvorené kúsky ako spodné prádlo či detské oblečenie. Nemusíte sa tak báť hodiť do nej niečo, čo by sa vám vyťahalo alebo pokazilo.

Funkcie a programy

Aj napriek tomu, že sušička vo svojich bežných programoch dokáže poskytnúť skvelú starostlivosť o oblečenie, môžete si vybrať zo špeciálnych programov. Každý kúsok oblečenia si totižto vyžaduje inú starostlivosť a inú intenzitu. Práve preto nájdete v sušičke programy na džínsy, športové alebo jemné prádlo alebo taktiež program Mix, s ktorým nemusíte triediť bavlnu od syntetiky. Sušenie tak nebolo nikdy jednoduchšie!
V programoch však nechýba ani program na sušenie košieľ alebo extra rýchly program na usušenie dvoch kilogramov bielizne za necelých 35 minút a 4 kilogramy za 100 minút. Všetko tak máte vysušené extra rýchlo.
Medzi ďalšie špeciality patria napríklad programy, ktoré vám pomôžu oblečenie rovno narovnať a “ožehliť”. Hneď po tom, čo oblečenie vytiahnete zo sušičky, ho môžete poskladať a vložiť do skrinky.

Stalo sa vám niekedy, že oblečenie nepekne zapáchalo no nebolo špinavé? Je to bežný proces, ktorý sa stáva, ak oblečenie dlhšie nenosíme. Práve preto v sušičke Beko DPY 8506 GXB1 nájdete aj režim osvieženia, kedy len na pár minút vložíte do spotrebiča kúsok, ktorý potrebujete jemne osviežiť a následne ho vytiahnete ako čerstvo nový.

Medzi veľmi obľúbené programy rodičov patrí aj program Baby Protect, ktorý zaistí, že vysušené oblečenie bude vždy hygienicky čisté. Spotrebič sa preto skvelo hodí do domácností s malými deťmi alebo alergikmi. Oblečenie bude vždy bez alergénov a ostatkov pracieho prášku, ktoré by mohli vyvolať podráždenie.

Všetkých programov je spolu 16, a preto si rozhodne jeden z nich vyberiete vždy pri sušení svojej bielizne. Sušičke však nechýba ani automatický snímač Flexy Sense, ktorý automaticky proces sušenia ukončí na základe toho, aký stupeň sušenia si nastavíte.

Kapacita a LED osvetlenie

Kapacita sušičky je skvelých osem kilogramov, čo ju robí ideálnym spoločníkom pre stredne veľké a veľké rodiny. Samotný bubon je špeciálne vytvorený a jeho názov je Aqua Wave. Vďaka technológiám, ktoré podporuje, oblečenie nezničí a taktiež ho nepokrčí do stavu, kedy ho budete musieť žehliť aj dve hodiny. Upravený povrch a jemný pohyb len zaručujú skvelé výsledky.
V bubne taktiež nikdy nič nezabudnete, pretože je osvetlený LED svetlom.

Dlhá životnosť spotrebiča

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 je vybavená tromi jednoducho prístupnými filtrami vzduchu. Ich čistota je rozhodujúcim faktorom pre správnu funkciu prístroja a jeho dlhú životnosť. Práve preto by ste si mali dávať na ne pozor a pravidelne ich čistiť.

To, čo však čistiť už nebudete musieť, je zásobník s kondenzátom, čiže vodou, ktorá ostala po sušení. Sušička ho totižto vie veľmi jednoducho vypustiť sama. Stačí, ak ju napojíte na odpad pomocou kábla, ktorý v balení nájdete.

Sušička Beko DPY 8506 GXB1 sa stane vaším každodenným pomocníkom a to nielen vďaka nízkej spotrebe, ale aj vďaka tomu, že šetrí čas, prácu a taktiež financie.

Niečo o značke

Na koniec by sme vám radi predstavili značku Beko. Značka Beko prináša každý rok niečo nové, čo by mohlo jej zákazníkov upútať. Medzi nové výrobky, ktoré by ste určite chceli privítať aj u vás doma, sa radia automatické práčky, ktoré patria medzi spoločníkov, na ktorých staví nejedna domácnosť. Je to najmä z toho dôvodu, že mnohí ľudia potrebujú ušetriť nielen čas a svoju vlastnú energiu, ale takisto aj náklady za vodu či elektrinu. Ak patríte k takýmto ľuďom aj vy, mali by ste staviť na najnovšie automatické práčky, ktoré sa dnes na trhu predávajú. Výhodou automatických práčok značky Beko je najmä to, že patria medzi tie najlepšie, ktoré by sa vám mohli v domácnosti zísť. Ak sa totižto pozriete na trh, môžete tam uvidieť množstvo podobných spotrebičov, z ktorých si len tak ľahko nemusíte vybrať.