Plánujete nákup sušičky a rozmýšľate, ktorá by mohla byť tá najlepšia? Na trhu nájdete desiatky modelov, ktoré sa od seba odlišujú výzorom, spracovaním, funkciami či cenou. Dôležité je všetky si medzi sebou porovnať a nákup si poriadne premyslieť.

Nakupovanie sušičiek nie je náročným procesom. Stačí, ak viete, na aké parametre sa máte zamerať. Jedným z tých najhlavnejších je spotreba. Tá by nemala byť príliš vysoká, aby vám nenavyšovala účet za elektrinu. Netreba však zabúdať ani na výkon, dizajn či rozmery. 

Premýšľate, že by ste si kúpili novú sušičku? Stavte na jeden z pomerne nových modelov od známej značky AEG. 

Rýchly náhľad

Túžite po suchej, voňavej a rovnej bielizni, ktorú budete môcť len vytiahnuť a zložiť do skrine? V tom prípade by ste mali staviť na sušičku AEG ProSense™ T6DBG28SC, ktorá patrí k tým najlepším na trhu. Kombinuje v sebe nízku spotrebu, štýlový dizajn a desiatky funkcií.

Sušička značky AEG patrí k veľmi obľúbeným typom. Okrem jej výhod, ktoré sme spomenuli už vyššie, má kompaktné rozmery, na trhu ju nájdete za príjemné ceny a vhodná je do stredne veľkých a veľkých rodín.

Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Sušičky sú spravidla nenápadným spotrebičom, ktorý sa nachádza vedľa alebo na práčke. Sú podobného dizajnu ako samotná práčka. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielom, minimalistickom prevedení. Dominujú im menšie alebo väčšie dvierka, displej a zopár gombíkov na ovládanie. Ako vyzerá model AEG ProSense™ T6DBG28SC?

Sušička značky AEG je veľmi štýlová a moderná. Má minimalistický biely dizajn, ktorému dominujú veľké dvierka. Tie majú štýlový strieborný rám. Ten skvelo celý dizajn dopĺňa a zo spotrebiča robí moderný kúsok.

Vďaka veľkým dvierkam je do sušičky dobre vidieť. Pokojne sledujte, čo sa v nej deje počas sušenia.

Dvierka sa taktiež vedia prispôsobiť. Ak by sa vám nepáčila možnosť otvárania na ľavú stranu, pokojne ich zmeňte na pravú.

Na vrchnej časti nájdete zásuvku na prací prášok či iné výrobky. V strede sa nachádza veľký otočný gombík, ktorým si vyberáte jednotlivé programy. A následne, na pravej časti, nájdete veľký displej. Na tom sú všetky informácie o programoch, ktoré ste si práve vybrali.

V rámci dizajnu je však dôležité spomenúť aj to, aká je sušička veľká. Rozmery sú totižto v mnohých prípadoch veľmi dôležité. Niektoré spotrebiče sú príliš masívne a nemusia sa vám do kúpeľne zmestiť. Model AEG ProSense™ T6DBG28SC je na tom takto:

 • šírka: 60 cm 
 • výška: 85 cm
 • hĺbka: 60 cm
 • hmotnosť 43,5 kg 

Spotreba 

Spotreba je jedným z najhlavnejších parametrov nielen pri sušičkách, ale aj pri iných spotrebičoch. Ak je príliš vysoká, navyšuje vaše mesačné náklady na energie. Najlepším meradlom spotreby je energetická trieda. Tá sa označuje písmenom a znamienkom plus. Najlepšie triedy začínajú na A a končia pri A+++.

Jednou z najväčších nevýhod sušičky AEG ProSense™ T6DBG28SC je jej energetická trieda. Zaraďuje sa do veľmi nízkej triedy B, kde sú odhadované náklady omnoho vyššie ako pri iných modeloch.

Za rok zaplatíte približne 118 €, za 5 rokov 588 € a za 10 rokov až 1176 €. Aj napriek tomu, že je model v dobrej cenovej kategórií, jeho energetická trieda vás potrápi a prinúti siahnuť hlbšie do vrecka.

Plus, je dobré spomenúť aj to, že značka AEG vám poskytuje záruku až 10 rokov na invertor motor. Nemusíte sa tak báť, že by ste pri poškodení alebo pokazení museli platiť desiatky eur za opravu.

Veľkosť bubna

Veľkosť bubna sušičky vám dopredu naznačuje, koľko kilogramov prádla v nej môžete na jeden cyklus vysušiť. Väčší bubon sa hodí do väčších rodín, menší do menších. Stredne veľké sušičky majú spravidla okolo 6 – 7 kilogramové bubny.

Sušička AEG ProSense™ T6DBG28SC má skvelý veľký bubon, ktorého kapacita je až 8 kilogramov. Vďaka tomu sa radí medzi väčšie sušičky vhodné do stredne veľkých alebo veľkých rodín.

Nehovoriac o tom, že šetrný bubon ProTex bol navrhnutý špeciálnym spôsobom, a to tak, aby sa čo najlepšie staral o vaše oblečenie. Nebojte sa preto do neho uložiť aj jemné tkaniny.

Sušenie je efektívne za všetkých okolností a to dokonca aj bez toho, aby došlo k roztrhnutiu, zamotaniu alebo pokrčeniu tkanín. Netreba sa ničoho báť.

Funkcie

Každá sušička sa od seba odlišuje nielen výzorom a veľkosťou, ale najmä funkciami. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom AEG ProSense™ T6DBG28SC?

Sušička značky AEG sa stará o vaše odevy tak, aby ste ich po vytiahnutí z bubna nemuseli žehliť. Množstvo bielizne stačí vytiahnuť a poskladať, poprípade dať na seba.

Samozrejmosťou je funkcia odloženého štartu, pomocou ktorej si môžete naplánovať celý svoj deň. Pokojne nechajte sušičku vysušiť oblečenie tesne predtým, ako prídete domov.

Funkcia ProSense šetrí čas aj energiu. Sušička má totižto snímače vlhkosti a teploty. Na základe zistených informácií upravuje dobu sušenia a spotrebu energie tak, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky.

Medzi veľmi obľúbené programy patria:

 • Programy pre bavlnu:
  • suché do skrine
  • extra suché
  • pripravené na žehlenie
 • Programy pre syntetiku:
  • suché do skrine
  • extra suché
  • pripravené na žehlenie
 • Univerzálne programy:
  • jemná bielizeň

Nechýba ani funkcia detského zámku. Tú využijú všetci rodičia malých detí. Po jej zapnutí sa nastavenia uzamknú a nie je možné prepínať ich.

Po skončení vás sušička ohlási zvukovým signálom. Nestane sa tak, že by oblečenie bolo v bubne príliš dlho.

Výber je tak široký. Sušičku si môžete upraviť presne podľa seba a vybrať si to, po čom túžite.

Jednoduché ovládanie 

Väčšina moderných spotrebičov sa dnes ovláda veľmi jednoducho. Niektoré, profesionálnejšie modely, poskytujú dotykový displej, iné majú ovládanie klasické, tlačidlové. 

Sušička AEG ProSense™ T6DBG28SC poskytuje klasické, tlačidlové ovládanie. Je však veľmi intuitívne a jednoduché. Veľkým tlačidlom si vyberáte, aký program alebo funkciu chcete. Následne sa vám všetky informácie premietnu na veľkom LCD displeji. Nastavenia tak máte pod kontrolou.

Hlučnosť

Je úplne jedno, kde sa sušička nachádza. Jej režimy by mali byť tiché. Nemali by zobudiť spiaceho človeka. Výhodou je, že dnešné spotrebiče nie sú hlučné. Nijakým spôsobom vás tak nerušia.

Sušička značky AEG je tichá. Pri sušení dosahuje len 64 dB. Nevyrušuje vás tak pri žiadne aktivite. 

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.