Sušičky bielizne sa dnes považujú za jeden z najdôležitejších a najužitočnejších spotrebičov, ktoré má rád úplne každý. Niet sa ani čomu čudovať. Vedia totižto ušetriť mnoho času, jednoducho sa ovládajú a môžete si ich prispôsobiť presne tak, ako potrebujeme. S vývojom nových technológií prichádzajú na náš svet aj stále nové a nové výrobky a spotrebiče, ktoré sa ľuďom hodia, zjednodušujú im život a pomáhajú vo všetkých smeroch.

Sušičky sú výhodnou kúpou najmä pre rodiny, ktoré sa skladajú z viacerých členov, pretože práve vďaka takémuto spotrebiču máte až o polovicu menej roboty so všetkým, čo by ste inak museli urobiť. Takisto sa však hodí rodinám, ktoré nemajú dostatok miesta na sušiaci stojan, na ktorý by poukladali všetko prádlo, ktoré potrebujú vysušiť. Sušenie bielizne tak nebolo nikdy rýchlejšie a pohodlnejšie, ako dnes.
Najnovšie sušičky vám okrem rýchlosti ponúkajú aj nízku spotrebu, čo len podčiarkuje celý ekonomický a skvelý prístup dnešných značiek. Výber sušičiek je síce náročný a kým nájdete presne tú, ktorá sa bude hodiť do vašej domácnosti, prejde možno aj niekoľko dní či týždňov, no na koniec to naozaj stojí za to.

Ako sme už spomenuli, sušičky sú veľmi dôležitým spotrebičom, ktorý by ste mali mať aj vy doma. Ako si však vybrať tú najlepšiu? Niekedy je to naozaj omnoho ťažšie, ako si môžete predstaviť. Niekedy totižto potrebujete nejaké základy, podľa ktorých sa môžete rozhodovať.  Ak si pri výbere neviete dať rady, mali by ste sa poradiť s odborníkom, ktorý vám určite odporúči tú najlepšiu sušičku, ktorá sa bude hodiť do vašej rodiny. Alebo stavte na našu recenziu, v ktorej vám ukážeme jednu skvelú sušičku s perfektným výkonom.

Energetická úspora, ktorá šetrí peňaženku aj prírodu

Pri spotrebičoch je dôležité pozerať nielen na ich dizajn či veľkosť, ale taktiež na ich spotrebu. Je to jeden z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje výber. Práve sušička  bielizne AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC patrí medzi tie najúspornejšie, ktoré môžete na trhu v dnešnom svete nájsť.

Sušička sa radí do energetickej triedy A++, čo znamená, že dokáže ušetriť naozaj veľké množstvo energií. Vďaka tejto energetickej triede a tepelnému čerpadlu s technológiou Sensi Dry ušetríte až o 40 % viac energií v porovnaní s inými bežnými sušičkami. A to je naozaj veľké číslo.

Odhadovaná ročná spotreba je tak približne 235 kWh. Pre ľudí, ktorí sa nevyznajú v týchto číslach len povieme, že je to naozaj skvelé číslo.

Poradí si s úplne všetkým

Sušička AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC je známa tým, že si poradí s úplne každým druhom oblečenia či bielizne. Môžete do nej dať vysušiť svetre, funkčné oblečenie či obliečky, vždy ich budete mať suché.

Moderný dizajn

Sušička AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC vám poskytuje moderný dizajn, vďaka ktorému sa hodí úplne všade. Či už ju dáte do kúpeľne alebo inej miestnosti, vždy tam skvelo zapadne. Okrem toho, že spotrebič vyzerá dobre, využíva aj najmodernejšie technológie pre efektívne výsledky a energetickú úsporu.

Funkcie a programy

Sušička AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC poskytuje niekoľko desiatok programov a funkcií, ktoré rozhodne oceníte. Medzi hlavné programy sa radia:

  • suché do skrine
  • pripravené k žehleniu
  • programy pre bavlnu – suché do skrine, extra suché, pripravé k žehleniu
  • programy pre syntentiku – suché do skrine, extra suché, pripravé k žehleniu

Okrem spomínaných máte v ponuke funkciu, ktorá upravuje čas sušenia. Je to technológia Pro Sense, ktorá pomocou pokročilých snímačov vlhkosti a teploty optimalizuje dĺžku sušenia a spotrebu energie pri akejkoľvek náplni. Pritom vždy sleduje aj to, aby nedošlo k nežiaducemu presušovaniu a ničeniu tkanín v odevoch. Sušička vám tak šetrí peniaze a čas, pričom stále myslí na šetrnú ochranu odevov, ktoré nosíte každý jeden deň.

Aj ten najlepší spotrebič používaním podlieha starnutiu a opotrebeniu. Práve preto je AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC vybavená účinným filtračným systémom OKO Flow. Tento systém vyniká jednoduchou dostupnosťou, takže ho môžete veľmi jednoducho vyčistiť a zachovať trvalý prietok vzduchu a energetickú úspornosť.

Určite oceníte aj spätný chod bubni, ktorý odevy uvoľní a oddelí. Tým pádom sa odevy neničia, nenaťahujú a neobjavujú sa záhyby, ktoré je len veľmi ťažko vyžehliť.

Model tejto sušičky vám ponúka usušenie každého kusu, ktorý vyperiete. Či už chcete vysušiť bežné veci, ktoré každodenne nosíte alebo lyžiarsku bundu, ktorá je veľká a suší sa len veľmi ťažko. Hlavným ťahúňom, ktorý pracuje na vysušení je systém Absolute Care, ktorý presne ovláda ako pohyb, tak aj teplotu sušiaceho bubnu presne podľa druhu vložených tkanín.

Absolute Care sa stará aj o udržanie tvaru odevov, bráni zrážaniu, obnovuje vodeodolnosť a bráni strate farieb. Pri tomto všetkom zachováva kvalitu a vzhľad.

Pri funkciách ešte ostaneme, pretože sušička AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC ponúka možnosť odloženého štartu, pri ktorom si môžete svoje sušenie naplánovať napríklad vtedy, keď je lacnejší prúd alebo vtedy, keď prídete z práce.

Vhodná pre veľké rodiny

Sušička AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC má bubon, ktorý na jedno vysušenie pojme až osem kilogramov prádla. To znamená, že je vhodná pre stredne veľké až veľké rodiny. Tento inovatívny bubon poskytuje aj spätný chod a zamedzuje tak odevom zamotať sa do seba.

Veľký LCD displej

Na veľkom LCD displeji uvidíte úplne všetko. Je dostupný aj v českom jazyku. Na LCD displeji môžete vidieť všetko, čo ste si vybrali a taktiež na ňom môžete nastaviť úplne všetky nastavenia.

Hlučnosť

Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť. Tá pri sušičke AEG AbsoluteCare® T8DEE48SC nie je vôbec vysoká, vďaka čomu pri nej môžete pokojne konverzovať, pozerať televíziu alebo dokonca aj spať. Nemusíte sa tak báť, že by vás sušička nejako vyrušovala.

Bezpečnosť na prvom mieste

Aby bolo postarané ako o vás, tak aj o vaše deti, je sušička značky AEG vybavená detskou poistkou. Tá spotrebič uzamkne a aj keď by náhodou dieťa stlačilo nejaký gombík, sušička sa neprepne a ani nevypne.

Sušička disponuje nastaviteľnými nožičkami pre ideálne usadenie spotrebiča takmer kdekoľvek.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.