Hľadáte kvalitnú sušičku, ktorá by vám vysušila všetky typy tkanín? Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov. Niektoré sú menšie, iné väčšie. Niektoré majú vyššiu, iné nižšiu spotrebu. Pri výbere je dôležité sledovať jednotlivé parametre, ktoré vám dopredu prezradia, či je daný model pre vás vhodný.

Nakupovanie sušičiek nie je náročným procesom. Stačí, ak viete, na aké parametre sa máte zamerať. Jedným z tých najhlavnejších je spotreba. Tá by nemala byť príliš vysoká, aby vám nenavyšovala účet za elektrinu. Netreba však zabúdať ani na výkon, dizajn či rozmery. 

Premýšľate, že by ste si kúpili novú sušičku? Stavte na jeden z pomerne nových modelov od známej značky AEG.

Rýchly náhľad

Sušička je jedným zo základných spotrebičov, ktoré by nemali v domácnosti chýbať. Rýchlo a veľmi jednoducho vysuší všetky typy bielizne. Voľne stojaci model AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC má okrem vyššie spomenutých aj skvelý výkon a nízku spotrebu.

Či už hľadáte spoločníka na pravidelné sušenie alebo spotrebič, ktorý raz za čas zapnete, sušička AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC je tu vždy pre vás. V štýlovom bielom prevedení vám poskytuje desiatky programov a funkcií. Jednoducho sa ovláda a má veľký bubon.

Chcete o nej vedieť niečo viac? Čítajte našu recenziu ďalej!

Dizajn

Sušičky sú spravidla nenápadným spotrebičom, ktorý sa nachádza vedľa alebo na práčke. Sú podobného dizajnu ako samotná práčka. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielom, minimalistickom prevedení. Dominujú im menšie alebo väčšie dvierka, displej a zopár gombíkov na ovládanie. Ako vyzerá model AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC?

Dizajn tohto modelu je jednoduchý a minimalistický. Hodí sa do každej jednej kúpeľne. Je úplne jedno, či ju máte zariadenú minimalisticky alebo rustikálne. Pokojne ju postavte pri alebo na práčku. Skvelo si budú spolu rozumieť.

Dizajnu dominujú veľké dvierka so strieborným rámom. Do sušičky počas sušenia dobre vidíte. V prípade, že by vám otváranie na jednu stranu nevyhovovalo, môžete ho zmeniť.

V prípade sušičiek je však potrebné poznať aj ich rozmery. Tie často rozhodujú o tom, či si model kúpite alebo nie. Výhodou AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC je najmä to, že je kompaktná. Zmestí sa aj do menších kúpeľní.

Jej rozmery sú takéto:

  • šírka: 60 cm
  • výška: 85 cm
  • hĺbka: 60 cm
  • hmotnosť 59,5 kg

Pokojne ju tak umiestnite kamkoľvek potrebujete.

Spotreba

Spotreba je jedným z najhlavnejších parametrov nielen pri sušičkách, ale aj pri iných spotrebičoch. Ak je príliš vysoká, navyšuje vaše mesačné náklady na energie. Najlepším meradlom spotreby je energetická trieda. Tá sa označuje písmenom a znamienkom plus. Najlepšie triedy začínajú na A a končia pri A+++.

Sušička AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC patrí medzi modely, ktoré majú nízku spotrebu. Je označená energetickou triedou A++. Ročné náklady sa vyšplhajú len na 54 €. Za päť rokov zaplatíte 272 € a za 10 rokov 544 €.

Pri jej používaní sa nemusíte báť, že by ste ročne platili príliš vysoké sumy. Práve naopak.

Veľkosť bubna

Veľkosť bubna sušičky vám dopredu naznačuje, koľko kilogramov prádla v nej môžete na jeden cyklus vysušiť. Väčší bubon sa hodí do väčších rodín, menší do menších. Stredne veľké sušičky majú spravidla okolo 6 – 7 kilogramové bubny.

Sušička AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC patrí medzi veľké typy. Na jedenkrát vysuší až 9 kilogramov bielizne. Vhodná je tak do stredne veľkých a veľkých rodín.

Bubon je vyrobený z nerezovej ocele Protex. Tá je veľmi odolná a nepoškodí ju takmer nič. Pokojne v sušičke sušte bielizeň s kovovými časťami alebo ostrými gombíkmi.

Poskytnite svojej rodine čerstvú, prevoňanú a narovnanú bielizeň, ktorú v mnohých prípadoch nemusíte ani žehliť. Stavte na túto sušičku aj vy.

Funkcie

Každá sušička sa od seba odlišuje nielen výzorom a veľkosťou, ale najmä funkciami. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom model AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC?

Sušička má veľké množstvo zaujímavých funkcií, ktoré si zamilujete. Tou prvou je možnosť sušenia vlnených svetrov a funkčného oblečenia. Mnohé sušičky totižto toto oblečenie nevedia vysušiť alebo ho pri sušení zničia.

Pri modeli AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC sa o to nemusíte báť. Poskytuje dostatočne výkonné, no pritom šetrné programy.

Okrem vlny alebo funkčného oblečenia sušte aj ďalšie typy materiálov ako napríklad hodváb či bavlna.

Ďalšou funkciou je SensiDry. Tá sa stará o to, aby bolo sušenie vždy bezpečné. Využíva pri tom nízke teploty, ktoré šetria nielen oblečenie, ale aj vaše náklady.

Technológia ProSense vám ponúka pokročilé snímače vlhkosti a teploty pre optimalizáciu dĺžky sušenia a spotreby energie na základe množstva náplne. Sušte efektívne.

Výhodou je filtračný systém OKOFlow. Ten je ľahko dostupný a veľmi jednoducho sa čistí. Kedykoľvek ho vyberte, vyčistite a vráťte späť.

Sušička má veľké množstvo programov. Väčšina z nich je však skrátená. Nemusíte sa však báť, nie je to na úkor kvality vysušenia. O oblečenie bude vždy dobre postarané s tým, že budete kratšie čakať a menej platiť.

O kratšie sušenie sa stará senzor vlhkosti, ktorý pravidelne sleduje vlhkosť vo vnútri sušičky. V prípade, že je oblečenie už úplne suché, sa program skončí skôr.

Funkcia spätného chodu bubna sa zas postará o to, aby sa oblečenie nezamotalo a zbytočne sa nenaťahovalo. Nikdy sa tak nestane, že by ste zo sušičky vytiahli zničené oblečenie.

Po skončení programu vás sušička vždy ohlási zvukovým signálom. Oblečenie tak nezostane vo vnútri príliš dlho.

Nechýba ani odložený štart. Sušenie si prostredníctvom neho môžete naplánovať na presne stanovenú hodinu.

Kondenzát, ktorý zo sušičky odchádza, môžete pokojne nechať odviesť prostredníctvom pevnej prípojky. Nebudete ho musieť sami vylievať.

Menšou nevýhodou tohto modelu je najmä to, že neposkytuje žiaden program pre alergikov. Tieto programy sú dnes už pomerne bežnou súčasťou. Dokážu oblečenie zbaviť mnohých alergénov, ktoré by mohli človeka s alergiou dráždiť.

Ovládanie

Väčšina moderných spotrebičov sa dnes ovláda veľmi jednoducho. Niektoré, profesionálnejšie modely, poskytujú dotykový displej, iné majú ovládanie klasické, tlačidlové. 

Sušička AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC má veľký LCD displej, kde uvidíte všetky programy, nastavenia a ďalšie informácie. Displej nie je dotykový. Všetko si vyberáte pomocou veľkého otočného tlačidla.

Ovládanie sušičky je tak jednoduché. Nemusíte sa ničoho báť. V prípade, že by ste si neboli istí, čo vybrať, stačí si pozrieť prehľadný návod.

Hlučnosť

Je úplne jedno, kde sa sušička nachádza. Jej režimy by mali byť tiché. Nemali by zobudiť spiaceho človeka. Výhodou je, že dnešné spotrebiče nie sú hlučné. Nijakým spôsobom vás tak nerušia.

Hlučnosť sušičky AEG AbsoluteCare® T8DBG49SC je veľmi dobrá. Dosahuje len 65 dB. Pokojne pri nej sledujte filmy, počúvajte hudbu alebo sa rozprávajte. Nikdy vám nebude vadiť.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.