Sušička bielizne patrí k základnému vybaveniu každej domácnosti. Pri jej výbere si musíte všímať všetky základné parametre. Okrem toho však netreba zabúdať ani na dizajn. Ten by mal byť minimalistický, aby sa vám hodil do každej jednej miestnosti, kam sušičku umiestnite.

Nakupovanie sušičiek nie je náročným procesom. Stačí, ak viete, na aké parametre sa máte zamerať. Jedným z tých najhlavnejších je spotreba. Tá by nemala byť príliš vysoká, aby vám nenavyšovala účet za elektrinu. Netreba však zabúdať ani na výkon, dizajn či rozmery. 

Premýšľate, že by ste si kúpili novú sušičku? Stavte na jeden z pomerne nových modelov od známej značky Beko. 

Rýchly náhľad

Túžite po rýchlom vysušení bielizne, no doteraz ste nenašli žiadnu kvalitnú sušičku, ktorá by poskytovala veľký bubon, jednoduché ovládanie, veľké množstvo programov a príjemnú spotrebu? V tom prípade vám radi predstavíme Beko DH 8634 CSRX.

Tento model patrí medzi veľmi obľúbené. Okrem jeho skvelých funkcií si zamilujete aj minimalistický a štýlový dizajn. Nehovoriac o veľkom bubne, ktorým sa prispôsobí každej stredne veľkej až veľkej rodine.

Zaujala vás táto sušička a chceli by ste si o nej prečítať niečo viac? V tom prípade stavte na našu recenziu.

Dizajn

Sušičky sú spravidla nenápadným spotrebičom, ktorý sa nachádza vedľa alebo na práčke. Sú podobného dizajnu ako samotná práčka. Najčastejšie ich môžete vidieť v bielom, minimalistickom prevedení. Dominujú im menšie alebo väčšie dvierka, displej a zopár gombíkov na ovládanie. Ako vyzerá model Beko DH 8634 CSRX?

Sušička Beko DH 8634 CSRX patrí medzi klasické sušičky, ktoré sa dnes nachádzajú na trhu. Odetá je do bieleho minimalistického prevedenia, ktorému dominuje veľký bubon a veľké dvierka so strieborným rámom.

Dvierka sušičky sa dajú prispôsobiť do akéhokoľvek interiéru. Ak vám nevyhovuje ich otváranie na ľavú stranu, stavte na pravú. Výber je na vás.

Na vrchnej časti sušičky nájdete zásuvku pre prací alebo iný prostriedok, následne veľký otočný gombík na výber programov a následne veľký LCD displej. Ten síce dotykový nie je, no uvidíte na ňom všetky nastavenia. Vždy tak máte prehľad, čo sa vo vnútri sušičky deje.

V rámci dizajnu je dôležité spomenúť aj samotné rozmery. Podľa nich zistíte, či sa vám sušička do domácnosti hodí a zmestí. Aj napriek tomu, že model Beko DH 8634 CSRX má veľký bubon, jeho rozmery sú stále príjemné. Presnejšie ide o:

 • šírka: 59,7 cm 
 • výška: 84,6 cm
 • hĺbka: 65,4 cm
 • hmotnosť 51,5 kg 

Spotreba 

Spotreba je jedným z najhlavnejších parametrov nielen pri sušičkách, ale aj pri iných spotrebičoch. Ak je príliš vysoká, navyšuje vaše mesačné náklady na energie. Najlepším meradlom spotreby je energetická trieda. Tá sa označuje písmenom a znamienkom plus. Najlepšie triedy začínajú na A a končia pri A+++.

Sušička značky Beko patrí medzi tie najlepšie modely na trhu. Zaraďuje sa totižto do energetickej triedy A+++. Jej spotreba vám tak nenaruší rozpočet. Pri platení účtov si nebudete musieť siahať hlboko do vreciek.

Odhadovaná ročná spotreba energie je 158,4 kWh. V prepočte na eurá to vychádza len 33 € za rok, 166 € za 5 rokov a 333 € za 10 rokov.

Veľkosť bubna

Veľkosť bubna sušičky vám dopredu naznačuje, koľko kilogramov prádla v nej môžete na jeden cyklus vysušiť. Väčší bubon sa hodí do väčších rodín, menší do menších. Stredne veľké sušičky majú spravidla okolo 6 – 7 kilogramové bubny.

Model Beko DH 8634 CSRX má veľký, 8 kilogramový bubon, ktorý sa vie skvelo prispôsobiť stredne veľkým a veľkým rodinám. Veľkým plusom je špeciálny materiál, z ktorého bubon je.

Vďaka tomuto materiálu sa ani po dlhšom čase neopotrebuje a nezničí. Nehovoriac o tom, že spotrebiču nevadia gombíky či iné tvrdé ozdoby, ktoré by ho mohli porušiť.

Plus, špeciálna štruktúra bubna s názvom AquaWave sa stará o to, aby sa oblečenie nezničilo a nenatiahlo. Všetko z bubna sušičky vyťahujete neporušené a ako nové.

Funkcie

Každá sušička sa od tých ďalších odlišuje nielen výzorom a veľkosťou, ale najmä funkciami. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ako je na tom Beko DH 8634 CSRX?

Sušička má až 16 prednastavených programov. Pri každom sušení si tak viete vybrať presne ten, ktorý sa prispôsobí vašim požiadavkám a vašej bielizni.

Medzi tie najpopulárnejšie sa radia:

 • Jeans
 • Denný
 • Xpress
 • Woolmark
 • Nočný
 • Baby Protect
 • Jemné
 • Sušenie na sušiaku
 • Bavlna do skrine
 • Bavlna na žehlenie
 • Bavlna suchá extra
 • Osvieženie s vňou
 • Košele
 • Mix
 • Syntetika na žehlenie
 • Syntetika do skrine

Vlnené oblečenie vysušíte veľmi jednoducho a to pomocou spomínaného programu Woolmark. Ten sa stará o to, aby všetky vlnené kúsky boli aj po vytiahnutí z bubna sušičky príjemné na dotyk.

Program Košele sa zas stará o to, aby sa pri sušení jednotlivé kúsky príliš nepokrčili a vám sa žehlili omnoho jednoduchšie.

Program Nočné sušenie má jednu výhodu v tom, že je až o 50 % tichší, ako klasický, štadardný program. Nič vás tak v noci nevyrušuje.

Celé menu je v slovenčine, takže mu jednoducho porozumiete. Podľa seba si vyberiete všetky funkcie a programy.

Samozrejmosťou sú funkcie ako detský zámok či odložený štart. Sušenie si tak naplánujte presne podľa seba. Spotrebič môže bielizeň dosušiť presne vtedy, keď sa vrátite z práce.

Výhodou je, že sušičku značky Beko môžete pripojiť k odpadu. Vďaka tomu nebudete musieť vylievať zásobník na kondenzát. Ušetríte čas aj energiu.

Nechýba ani klasika v podobe 10 ročnej záruky na motor. Ak sa s ním čokoľvek stane, značka sa postará o to, aby vám ho opravila alebo vymenila.

Pre ešte jednoduchšiu prácu so sušičkou, vám spotrebič poskytuje kvalitné LED osvetlenie. Po sušení nemusíte jednotlivé páry ponožiek či iné kúsky oblečenia hľadať príliš dlho.

Vo vnútri sušičky nájdete špeciálne senzory, ktoré kontrolujú teplotu sušenia a prispôsobia ju každému typu oblečenia. S bielizňou sa tak zaobchádza opatrne a nedochádza k jej poškodeniu.

Jednoduché ovládanie 

Väčšina moderných spotrebičov sa dnes ovláda veľmi jednoducho. Niektoré, profesionálnejšie modely, poskytujú dotykový displej, iné majú ovládanie klasické, tlačidlové. 

Sušička Beko DH 8634 CSRX síce displejom disponuje, no nie je dotykový. Všetky programy a nastavenia si vyberáte veľkým otočným gombíkom nachádzajúcim sa v strede vrchného panela.

Ovládanie je intuitívne a jednoduché. Zvyknete si naň už po prvom použití.

Hlučnosť

Je úplne jedno, kde sa sušička nachádza. Jej režimy by mali byť tiché. Nemali by zobudiť spiaceho človeka. Výhodou je, že dnešné spotrebiče nie sú hlučné. Nijakým spôsobom vás tak nerušia.

Sušička Beko DH 8634 CSRX patrí k veľmi tichým modelom. Pri klasickom programe dosahuje hlučnosť len 64 dB. Ak však zvolíte nočný program, hlučnosť je o polovicu nižšia.

O značke

Značka Beko bola založená v roku 1967 a na Slovensko sa dostala v roku 2005. Od tej doby sa stala jednou z popredných značiek na slovenskom trhu. V jej portfóliu nájdete desiatky výrobkov od voľne stojacich až po vstavané typy. Všetky spotrebiče Beko sú navrhnuté tak, aby svojimi technológiami, jednoduchým ovládaním a úspornou prevádzkou dokázali obstáť v každodennom zhone a boli spoľahlivými pomocníkmi každému a v každej domácnosti.