Vyberáte nový počítač do domácnosti alebo kancelárie? Pred samotnou kúpou si prezrite jednotlivé parametre každého modelu, ktorý vás zaujme. Nie každý počítač totižto poskytuje presne to, čo od neho očakávate a vyžadujete. Pri výbere si viete pomôcť aj recenziami, ako je tá naša.

Stolné počítače dnes patria medzi základné vybavenie každej kancelárie. Sú výkonné, jednoducho sa s nimi pracuje a poskytujú veľké množstvo funkcií. Jednotlivé modely sa od seba odlišujú výkonom, dizajnom, cenou či značkou. Ak si v širokej ponuke neviete vybrať, radi vám poradíme. 

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitný počítač na pracovné alebo domáce využitie, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť? V tom prípade ste ho našli. Je ním model Lynx Office (10462662) s vysokým výkonom, štýlovým dizajnom a príjemnou cenou.

Lynx Office (10462662) je špičkový prístroj kombinujúci tú najlepšiu hardvérovú zostavu s príjemným dizajnom. Vďaka svojmu celočiernemu prevedeniu sa bude hodiť do každej jednej miestnosti. Netreba zabudnúť ani na veľké množstvo konektorov a funkcií.

Zaujal vás počítač Lynx Office (10462662)? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn je u výrobkov, akými sú stolné počítače, veľmi dôležitý. Počítač je neustále na očiach. Mal by určitým spôsobom dopĺňať dizajn pracovne. Okrem toho by sa mal hodiť aj k ostatnému príslušenstvu ako je monitor, klávesnica či myš.

Počítač Lynx Office (10462662) sa môže pochváliť štýlovým, celočiernym dizajnom, ktorý sa hodí do každej jednej miestnosti. Je jedno, či ho budete mať v kancelárii alebo doma v obývačke. Vie sa prispôsobiť a splynúť s okolím.

Dopredu však treba povedať, že počítač nie je malým príslušenstvom. Práve naopak. Model Lynx Office (10462662) má väčšie rozmery ako bežné počítače. V miestnosti, kde sa bude nachádzať, mu musíte urobiť dostatok miesta.

Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 45 cm
  • výška: 50 cm
  • hĺbka: 20 cm
  • hmotnosť: 5,5 kg

V miestnosti mu preto urobte miesto buď pod stolom alebo na ňom. Ak k nemu zvolíte pekný čierny monitor, vytvoria spolu štýlovú minimalistickú dvojku.

Pripojenie 

Monitor, klávesnica aj myš musia byť určitým spôsobom pripojené k stolnému počítaču. Poznáme dva základné spôsoby, ako na to. Prvým je klasické, káblové pripojenie. Jeho výhodou je najmä to, že je praktické a spoľahlivé. Druhým spôsobom je bezdrôtové pripojenie. Výhodou tohto pripojenia je najmä to, že sa zbavíte káblov. Ako je na tom Lynx Office (10462662)?

Počítač Lynx Office (10462662) má, v porovnaní s inými modelmi, o niečo menej konektorov. Aj napriek tomu je však praktický a vhodný najmä pre bežnú prácu.

Monitor k počítaču môžete pripojiť pomocou rozhrania VGA, HDMI alebo DVI.

S domácou sieťou ho pripojíte len pomocou prípojky LAN. Nemá Bluetooth, čo je veľká škoda. Mnohé počítače ho dnes poskytujú, vďaka čomu odpadá problém napájania cez káble.

Samozrejmosťou je aj 3,5 mm vstavaný jack, pomocou ktorého môžete k počítaču napojiť slúchadlá alebo mikrofón.

Zaujímavosťou je, že počítač má stále integrovanú optickú mechaniku. V dnešnej dobe je to pomerne prekvapivý doplnok. Optické jednotky totižto pomaly z počítačov odchádzajú a nahrádzajú ich len USB pripojenia.

Prostredníctvom optickej jednotky môžete v počítači prehrávať disky typu DVD ± R, DVD ± RW, CD-R a CD-RW.

K ďalším pripojeniam sa radí osem USB vstupov a to:

  • 4x USB 2.0
  • 4x USB 3.0

Výkon

Výkon patrí k najhlavnejším parametrom, na ktoré by ste nemali pri výbere počítača zabúdať. Od neho sa totižto odvíja to, ako bude výrobok pracovať. Či bude sekať alebo bude jeho chod plynulý. Vyberajte si zo širokej ponuky počítačov tie, ktoré sa vám budú vedieť prispôsobiť a poskytnú vám najlepšie funkcie.

Srdcom počítača Lynx Office (10462662) je procesor Intel Core i3-10100, ktorý dokáže pracovať až na frekvencii 3,6 GHz. Na celý výkon však vplýva aj pamäť.

Operačná pamäť počítača má kapacitu skvelých 8 GB. V kombinácii so SSD 480 GB vám poskytuje nielen plynulý chod, ale taktiež veľké množstvo priestoru na ukladanie všetkých dát a údajov.

Stabilnú komunikáciu s monitorom vám umožňuje grafická karta Intel HD Graphic.

Chladenie 

Každý počítač by mal mať kvalitné a profesionálne chladenie, ktoré zamedzí prehrievaniu najmä v teplých mesiacoch.

Počítač má vysoký výkon, čo je dôvod, prečo má aj kvalitne spracované chladenie. Ani v tých najhorúcejších dňoch sa nestane, že by sa vám prehrial a zničil.

Hlučnosť 

Tak ako mnohé notebooky, aj stolné počítače majú určitý stupeň hlučnosti. Je to však bežná vec. Počítač totižto pracuje a vykonáva jednotlivé úkony, ktoré mu zadávate. V minulosti boli tieto prístroje hlučné, dnes je však všetko inak. Počítače sú tak tiché, že ich často ani nepočuť.

Rovnako je na tom aj počítač Lynx Office (10462662), ktorého hlučnosť je tak nízka, že vás nebude vyrušovať pri nijakej činnosti. Pokojne sledujte filmy alebo seriály, píšte dokumenty či hrajte hry bez toho, aby ste počuli nepríjemné šušťanie.

Operačný systém

Väčšina počítačov poskytuje klasický operačný systém vo forme Windows. Model Lynx Office (10462662) na tom nie je inak. Prácu vám spríjemní známe užívateľské prostredie Windows 10 Pro.

Tento operačný systém je vhodný nielen na profesionálne, ale aj domáce použitie. Pokojne si ho užívajte, keď budete sledovať filmy, počúvať hudbu alebo hrať menej náročné hry.

Finálny verdikt

Počítač Lynx Office (10462662) patrí medzi zlatú strednú cestu vhodnú na písanie dokumentov, surfovanie po internete a jednoduché nenáročné hry. Poskytuje príjemný výkon, ktorý však nie je postačujúci pre ľudí ako sú grafici či programátori.

Za príjemnú cenu dostanete do svojej domácnosti alebo kancelárie počítač s dostatočne veľkým úložiskom. Pokojne si naň ukladajte všetky súbory, ktoré potrebujete. Dávajte si však pozor, aby sa počítač príliš nezaplnil, pretože by mohol mrznúť alebo sekať.

Počítač značky Lynx je vhodný pre nenáročného používateľa, ktorý za elektroniku nechce utratiť tisíce eur.

O značke

Príbeh značky sa začal písať v roku 2000, kedy prišla so svojím prvým stolným počítačom LYNX. Tento model mal taký úspech, že dostal značku na popredné miesta výrobcov elektroniky na slovenskom a českom trhu. Spoločnosť LYNX sa považuje za profesionálov vo svojom odbore. S výrobou počítačov začala už pred viac ako 15 rokmi. Pri kúpe jedného z výrobkov si môžete byť istí, že nakupujete to najlepšie.