Nákup stolných počítačov je pomerne náročný. Ide o zariadenia, ktoré si vyberáme na niekoľko rokov. Mali by mať preto dostatok pamäte a vysoký výkon. Pri výbere je však potrebné sledovať aj iné parametre. Vhodné je čítať napríklad recenzie, kde sa dozviete, aký je produkt v skutočnosti.

Počítače dnes patria medzi základné vybavenie každej kancelárie. Sú výkonné, jednoducho sa s nimi pracuje a poskytujú veľké množstvo funkcií. Jednotlivé modely sa od seba odlišujú výkonom, dizajnom, cenou či značkou. Ak si v širokej ponuke neviete vybrať, radi vám poradíme. 

Rýchly náhľad

V prípade, že chcete spoľahlivého a výkonného pomocníka, stavte na model Lenovo ThinkCentre M720e. Ten je vhodný nielen na domáce, ale aj firemné použitie. Je rýchly, praktický a výkonný. Poskytuje vám široké možnosti, ktoré si zamilujete už na prvé použitie.

Pomocou počítača Lenovo ThinkCentre M720e budete pripravení na úplne všetko. Vďaka predinštalovanému operačnému systému Windows, perfektnej kombinácií procesora a pamäte a príslušenstvu vás neprekvapí nikdy nič.

Zaujal vás tento počítač? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn je u výrobkov, akými sú stolné počítače, veľmi dôležitý. Počítač je neustále na očiach. Mal by určitým spôsobom dopĺňať dizajn pracovne. Okrem toho by sa mal hodiť aj k ostatnému príslušenstvu ako je monitor, klávesnica či myš.

Počítač Lenovo ThinkCentre M720e má minimalistický čierny dizajn, ktorému dominuje predná časť s imitáciou sieťky. Na prednej časti sa nachádzajú taktiež všetky konektory. Tie nijako dizajn nenarúšajú. Práve naopak, perfektne sa k telu počítača hodia.

Celý dizajn dopĺňa jemný červený prvok a názov ThinkCentre, ktorý je v striebornom prefarbení.

Konštrukcia počítača Lenovo ThinkCentre M720e sa vám bude rozhodne páčiť. Spoločnosť Lenovo ho vyrobila z kvalitných materiálov, čo v kombinácií s viac ako 35 rokmi skúseností znamená maximálnu spokojnosť a dlhú životnosť.

Pre mnohých sú dôležité aj rozmery počítača. V prípade, že by ste o tento model mali záujem, nemusíte sa ničoho báť. Rozmery sú pomerne kompaktné. Ide o klasický počítač vhodný pod alebo na stôl. Položte ho kamkoľvek chcete. Nikde nebude zavadzať. Práve naopak. Bude štýlovým doplnkom každej kancelárie či miestnosti v domácnosti.

Ak by ste chceli vedieť presné rozmery, sú takéto:

 • šírka: 10 cm
 • výška: 30,4 cm
 • hĺbka: 27,5 cm
 • hmotnosť: 4,2 kg

Počítač nie je ani príliš ťažký, takže ak budete potrebovať, môžete ho pokojne presúvať.

Pripojenie 

Monitor, klávesnica aj myš musia byť určitým spôsobom pripojené k stolnému počítaču. Poznáme dva základné spôsoby, ako na to. Prvým je klasické, káblové pripojenie. Jeho výhodou je najmä to, že je praktické a spoľahlivé. Druhým spôsobom je bezdrôtové pripojenie. Výhodou tohto pripojenia je najmä to, že sa zbavíte káblov. Ako je na tom Lenovo ThinkCentre M720e?

Na prekvapenie, tento moderný počítač nemá bezdrôtové pripojenie vo forme Wi-Fi alebo Bluetooth. Je to škoda, pretože v dnešnej dobe sú tieto pripojenia základom. Dokážete sa vďaka nim zbaviť zbytočných káblov, ktoré vás obmedzujú v pohybe a vedia pokaziť štýlový dizajn miestnosti.

V prípade modelu Lenovo ThinkCentre M720e teda využívate len drôtové pripojenie pomocou konektorov. Tých má počítač dostatok, takže sa netreba báť, že by ste k nemu niečo nepripojili.

Aj pri konektoroch je však potrebné spomenúť, že ich je menej ako pri iných počítačoch. Na tele produktu nájdete:

 • 4x USB 3.1 Gen1
 • 2x USB 2.0
 • 1x Ethernet
 • 1x VGA
 • 1x DisplayPort
 • 1x 3,5 mm jack
 • čítačka pamäťových kariet
 • optická jednotka

Výkon

Výkon patrí k najhlavnejším parametrom, na ktoré by ste nemali pri výbere počítača zabúdať. Od neho sa totižto odvíja to, ako bude výrobok pracovať. Či bude sekať alebo bude jeho chod plynulý. Vyberajte si zo širokej ponuky počítačov tie, ktoré sa vám budú vedieť prispôsobiť a poskytnú vám najlepšie funkcie.

Aj napriek tomu, že na počítači Lenovo ThinkCentre M720e chýba Bluetooth alebo Wi-Fi pripojenie, má skvelé vnútro, ktoré vám zaručuje vysoký výkon a dlhú životnosť.

Štvorjadrový procesor Intel Core i3 Coffee Lake je skombinovaný s 8 GB pamäťou RAM a 256 GB SSD. Takáto kombinácia vám zaručuje plynulý chod aj pri vyššom zaťažení. Počítač nemrzne a neseká.

Samozrejmosťou je aj skvelé zabezpečenie, na ktoré dnes myslí takmer každý výrobca. Počítač vám poskytuje čip TPM 2.0 určený pre šifrovanie dôležitých informácií a hardvérovú autentifikáciu.

Práca je nielen rýchla a plynulá, ale hlavne bezpečná. Svoje dáta chránite pred nebezpečnými útokmi.

Operačný systém

Väčšina počítačov dnes na trh prichádza buď bez alebo s operačným systémom. V druhom prípade ide zvyčajne o operačný systém Windows. Inak na tom nie je ani počítač Lenovo ThinkCentre M720e.

Nainštalovaný má Windows Pro. Ten je vhodný na pracovné aj domáce využitie. Poskytuje obľúbené prostredie, na ktoré je zvyknuté veľké množstvo ľudí.

Nehovoriac o tom, že Windows nie je lacnou záležitosťou. Po kúpe ho však nebudete musieť kupovať, pretože sa v počítači nachádza.

Chladenie 

Každý počítač by mal mať kvalitné a profesionálne chladenie, ktoré zamedzí prehrievaniu najmä v teplých mesiacoch.

Počítač má vysoký výkon, čo je dôvod, prečo má aj kvalitne spracované chladenie. Ani v tých najhorúcejších dňoch sa nestane, že by sa vám prehrial a zničil.

Hlučnosť 

Tak ako mnohé notebooky, aj stolné počítače majú určitý stupeň hlučnosti. Je to však bežná vec. Počítač totižto pracuje a vykonáva jednotlivé úkony, ktoré mu zadávate. V minulosti boli tieto prístroje hlučné, dnes je však všetko inak. Počítače sú tak tiché, že ich často ani nepočuť.

Počítač Lenovo ThinkCentre M720e má nízku hlučnosť, ktorá vás nebude vyrušovať pri pracovaní, sledovaní filmov či počúvaní hudby. Jeho hlučnosť sa zvyšuje len pri vyššej záťaži.

Ochraňuje životné prostredie

A ku koncu musíme spomenúť aj to, že počítač Lenovo ThinkCentre M720e je navrhnutý tak, aby spĺňal nielen vašu maximálnu spokojnosť, ale aby ochraňoval aj životné prostredie.

To, že je vyrobený ekologicky a pracuje tak, aby nijakým spôsobom neohrozoval našu planétu, dokazuje aj päť environmentálnych certifikátov vrátane Energy Star a RoHS.

Príslušenstvo

Okrem predinštalovaného Windows Pro získavate k počítaču aj klávesnicu a myš. Nemusíte si tak základné kúsky, okrem monitora, kupovať sami. Znižujú sa vám náklady a pri nakupovaní ušetríte.

Finálny verdikt

Počítač Lenovo ThinkCentre M720e patrí medzi drahšie modely, ktoré dnes nájdete na trhu. Poskytuje však vysoký výkon, skvelý procesor a štyri jadrá. Táto kombinácia len dokazuje, že jeho chod bude aj pri vyššej záťaži plynulý.

Treba však povedať, že model je vhodný skôr na úkony ako písanie dokumentov alebo surfovanie po internete. Môžete na ňom hrať aj jednoduché hry a využívať zopár pokročilejších programov. Nie je však určený pre profesionálov v programovaní alebo pre milovníkov rôznych hier.

O značke

Lenovo Group Limited, v skratke len Lenovo, je čínska technologická spoločnosť, ktorá sídli v Pekingu, v Číne a v USA. Patrí medzi najväčších výrobcov osobných počítačov, tabletov, smartfónov a zariadení na ukladanie dát. Svoje pobočky má po celom svete a v roku 2012 sa stala druhým najväčším predajcom osobných počítačov. K najvýznamnejším a najobľúbenejším radám, ktoré značka poskytuje, sa radia ThinkPad a ThinkCentre. Lenovo má pobočky vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. Založená bola v roku 1988, vďaka čomu sú jej výrobky otestované nielen miliónmi zákazníkov, ale taktiež časom.