Aj napriek veľkému rozmachu notebookov, inak povedané prenosných počítačov, tabletov alebo smartfónov, ostali mnohí ľudia verní klasike, na ktorú boli zvyknutí niekoľko rokov. Ešte pred, dnes už veľmi slávnymi, notebookmi či tabletmi, ktoré dnes prenesieme veľmi jednoducho z miesta na miesto, tu boli stolné počítače, ktoré tu boli pre každého. Aj napriek ich skvelému výkonu ich však mnohí vymenili za notebooky najmä kvôli tomu, že so stolným počítačom nemôžete chodiť z jednej miestnosti do druhej. Síce sú prenosné počítače dnes veľmi praktické a takisto aj moderné, mnohí vždy veľmi radi dajú prednosť klasickému stolnému počítaču, ktorý je mnohokrát omnoho výkonnejší, ako práve ten prenosný. Ak nepotrebujete prenášať počítač z jedného miesta na druhý a skôr potrebujete výkonného pomocníka na prácu, určite by ste mali staviť na klasiku, ktorá nikdy nesklame.

Notebooky sú možno moderné, štýlové a praktické, no často sa stáva, že práve stolné počítače sú omnoho výkonnejšie a vhodnejšie na prácu pri ťažších podmienkach. Grafika, ktorú zvláda len ten najlepší počítač, programy, ktoré majú veľmi veľké množstvo gigabajtov. Všetko toto a mnoho iného vám možno notebook utiahne, no určite nie tak dobre, ako klasický stolný počítač, ktorý sa za posledné roky naozaj zlepšil. Od minulosti prešiel nielen vzhľadovou zmenou, ale takisto aj zmenou vo svojom vnútri. Práve vďaka stolným počítačom dnes môžeme robiť všetko, čo potrebujeme bez toho, aby sme boli príliš obmedzovaní.

Značka Lenovo patrí medzi značky, ktoré sa u nás na trhu objavujú už niekoľko dlhých rokov. Ponúkajú naozaj perfektné výrobky, ktoré sú plné profesionálnych funkcií. Pri kúpe každého výrobku si môžete byť istí, že ste si kúpili kvalitný spotrebič, ktorý vám vydrží veľmi dlho a okrem klasických a bežných používateľských funkcií vám ponúka ďalšiu stovku zaujímavých aplikácií a nastavení, ktoré môžete využiť. Veľkou výhodou je to, že značka Lenovo ponúka kvalitné výrobky za primerane vysoké ceny, vďaka čomu sa teší obľube u miliónov zákazníkov po celom svete. Každý zákazník je spokojný a ich výrobky používa s radosťou. Medzi takéto známe a veľmi prepracované výrobky patria nielen mobily či notebooky, ale takisto aj tablety a stolné počítače, ktoré by ste mali mať určite doma. Dnes máme pre vás recenziu na stolný počítač Lenovo IdeaCentre 720-18IKL (90H00040CK), ktorý sa vám určite zapáči.

V dnešnej dobe pokročilých funkcií a technológií sú zákazníci stále viac a viac nároční na elektroniku. Niet sa ani čomu čudovať. Nové možnosti, ktoré prichádzajú s každým posunom technológií nám otvárajú dvere do ďalších sfér, ktoré potrebujeme prebádať. Jednou z možností, ktorá prichádza je takisto aj vlastný stolový počítač, ktorý by nemal chýbať v žiadnej rodine. Nájsť si však presne taký, aký potrebujete, je mnohokrát zložitejšie, ako sa vám môže zdať. Veľké rozmery a ťažké bedne sú dnes už minulosťou a na rad prichádzajú štýlové a krásne počítače, ktoré si vás určite získajú okamžite. Základný modul, ktorý sa vám bude určite hodiť nielen na domáce, ale takisto aj pracovné použitie, je plne funkčný stolný počítač Lenovo IdeaCentre 720-18IKL (90H00040CK).

Výhodou je najmä to, že pri stolných počítačoch si celý komplet môžete vyskladať podľa toho, čo máte radi a čo sa vám páči. Môžete si vybrať, ktorý monitor si k hlavnému hnaciemu modelu kúpite. Takisto si vyberiete aj vlastnú myš a klávesnicu. Nesmú chýbať ani reproduktory. Vysoko výkonný počítač Lenovo IdeaCentre 720-18IKL (90H00040CK) vás dostane najmä svojím jednoduchým dizajnom, ktorý je perfektne nadčasový a určite sa vám bude hodiť aj do domácnosti. K tomuto stolnému počítaču si môžete podľa svojej chuti pridať aj ďalšie súčasti, ktoré sa vám budú hodiť. Bez problémov tak pridávate ľubovoľné funkcie, ktoré máte radi a môžete tak zvýšiť výkon vášho počítača. Sami si zoženiete komponenty, ktoré sa vám budú hodiť. S grafickou kartou GTX 6144 MB máte v ruke naozaj jedinečný skvost, o ktorý nebudete chcieť prísť. Profesionálne zariadenie tak máte vždy na dosah ruky.

Najväčší podiel na tom, aký je skvelý počítač Lenovo IdeaCentre 720-18IKL (90H00040CK) a na bezproblémovom chode, má jeho štvorjadrový procesor, ktorým je typ Core i7 Kaby Lake od americkej hardwarovej spoločnosti Intel, ktorá je známa tým, že vyrába skvelé a veľmi kvalitné procesory. S frekvenciou až 4200 MHz si tento počítač značky Lenovo poradí so všetkým, čo mu dáte spraviť. Nič pre neho nie je ťažkou výzvou. Môžete tak ľubovoľne prepínať medzi spustenými programami a procesor zariadi okamžitú odozvu, ktorá bude naozaj veľmi rýchla. Nehrozí takisto ani prípad zamrznutia. Spolu s veľkou kapacitou pamäte RAM, ktorá je až 8 GB a pevným diskom 256 GB plus ďalších 1000 GB navyše vám dáva procesor tohto počítača bezproblémovo fungujúci výrobok, ktorý vám ponúka vysoký výkon.

Presúvanie dát nebolo nikdy rýchlejšie a jednoduchšie. Samozrejmosťou pri počítači Lenovo IdeaCentre 720-18IKL (90H00040CK) je prítonosť LAN (Ethernet) a takisto aj bezdrôtové pripojenie Wi-Fi, čo je naozaj veľký krok vpred. Šesťnásobný vstavaný post USB 3.0 Super Speed vám zas môže preniesť dáta za naozaj zlomok sekundy bez zbytočného zdĺhavého čakania. Prenos je oproti starším USB portom až desaťkrát rýchlejší! Nechýba ani bezdrôtové pripojenie Bluetooth, ktoré určite takisto využijete veľmi radi. Nechýba ani výstup pre zapojenie konektoru typu HDMI. Akýkoľvek kompaktný disk či DVD prehráte veľmi pohodlne na DVD +-R/RW vstavanou mechanikou.

Stolný počítač Lenovo IdeaCentre 720-18IKL (90H00040CK) má operačný systém Windows 10 Home, ktorý netreba asi nikomu nijak predstavovať. Vďaka najnovšej verzií Windowsu tak máte  dostatočný priestor na všetko, čo potrebujete. Jednoducho sa v ňom orientujete a nemusíte sa báť, že by ste mu neporozumeli. Upravíte si všetko podľa toho, ako to máte všetko radi. K dispozícií máte takisto aj osobnú digitálnu asistentku, ktorá vám v prípade nutnosti poradí. Vďaka stolnému počítaču Lenovo IdeaCentre 720-18IKL (90H00040CK) sa vám nikdy nestane, že by ste niečo nevedeli spraviť alebo by sa vám niečo robilo ťažko.