Plánujete kúpu kvalitného a výkonného stolného počítača? Na trhu nájdete desiatky rôznych modelov, čo celý výber sťažuje. Nenechajte sa však odradiť. Ak si vyberiete správne, do domácnosti získate pomocníka, ktorý vám pomôže nielen pri práci, ale taktiež pri sledovaní filmov alebo surfovaní po internete.

Stolné počítače dnes patria medzi základné vybavenie každej kancelárie. Sú výkonné, jednoducho sa s nimi pracuje a poskytujú veľké množstvo funkcií. Jednotlivé modely sa od seba odlišujú výkonom, dizajnom, cenou či značkou. Ak si v širokej ponuke neviete vybrať, radi vám poradíme. 

Rýchly náhľad

Elektronika sa v dnešnom svete neustále zmenšuje. Značky sa snažia vytvárať výrobky, ktoré sú kompaktné a môžete si ich so sebou vziať kamkoľvek idete. Aj to je dôvod, prečo ľudia často siahnu po notebooku alebo tablete.

Na klasický stolný počítač však stále nemá žiadne iné zariadenie. Vysoký výkon a zaujímavé funkcie sú zárukou maximálnej spokojnosti každého užívateľa. Ak hľadáte kvalitný počítač, ktorý vás dostane svojím rýchlym chodom, moderným dizajnom a bohatou ponukou konektorov, mali by ste staviť na Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K).

Dizajn

Dizajn je u výrobkov, akými sú stolné počítače, veľmi dôležitý. Počítač je neustále na očiach. Mal by určitým spôsobom dopĺňať dizajn pracovne. Okrem toho by sa mal hodiť aj k ostatnému príslušenstvu ako je monitor, klávesnica či myš.

Počítač Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K) je nielen výkonný, ale aj štýlový. Hodí sa do každej miestnosti, do ktorej ho postavíte.

Jeho telo je odeté do čiernej farby, vďaka čomu sa prispôsobí minimalizmu, rustikálnemu štýlu alebo vintage nábytku. Dizajn je doplnený o strieborné detaily ako napríklad rámy alebo logo značky.

Počítač tak pokojne postavte kamkoľvek chcete. Môže byť vedľa stola, kde ho nebude takmer nikto vidieť, alebo ho dajte na stôl či na iné vyvýšené miesto. Je to len na vás.

V rámci dizajnu si však musíme spomenúť aj rozmery. Tie sú pre mnohých dôležité, aby vedeli, či sa počítač do miestnosti zmestí.

Výhodou je, že Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K) má úplne bežné rozmery ako iné klasické modely. V prípade, že by ste ich chceli poznať, sú takéto:

 • šírka: 16 cm
 • výška: 37,4 cm
 • hĺbka: 29,4 cm
 • hmotnosť: 5,9 kg

Počítač nie je ani príliš ťažký, takže ak budete potrebovať, môžete ho pokojne častejšie presúvať.

Pripojenie 

Monitor, klávesnica aj myš musia byť určitým spôsobom pripojené k stolnému počítaču. Poznáme dva základné spôsoby, ako na to. Prvým je klasické, káblové pripojenie. Jeho výhodou je najmä to, že je praktické a spoľahlivé. Druhým spôsobom je bezdrôtové pripojenie. Výhodou tohto pripojenia je najmä to, že sa zbavíte káblov. Ako je na tom Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K)?

Tento počítač poskytuje obe možnosti, káblové aj bezdrôtové pripojenie. Je teda na vás, ktoré si vyberiete.

Bezdrôtové pripojenie je zabezpečené výkonnou pokročilou bluetooth technológiou. Tá sa stará o to, aby vám počas pracovania pripojenie nevypadávalo a bolo silné.

Samozrejme, v prípade, že máte radi pripojenie skôr káblové, si môžete vybrať túto možnosť. Počítač totižto ponúka veľké množstvo konektorov. Nikdy sa nestane, že by ste nemali miesto na pripojenie ďalšieho externého zariadenia.

A aké pripojenia na počítači Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K) nájdete? Sú to:

 • čítačka pamäťových kariet 5 v 1
 • kombinovaný zvukový konektor
 • USB 3.1
 • optická jednotka
 • mikrofón
 • HDMI
 • VGA
 • USB 2.0
 • Ethernet
 • sloty pre rozširujúce karty

Pri pripojení musíme spomenúť aj technológiu s názvom Dell Mobile Connect. Tá prepája počítač s vašim samrtfónom.

A ako niečo takéto funguje? Stačí, keď si do mobilu stiahnete aplikáciu Dell Mobile Connect a zariadenia spárujete.

Následne budete môcť cez počítač telefonovať, posielať SMS správy alebo si prezerať iné správy (napríklad z Instagramu alebo Facebooku). Ak by ste potrebovali, aplikácia poskytuje aj funkciu zdieľania obrazovky mobilu na displej monitoru.

Samozrejmosťou je prenos súborov medzi prepojenými zariadeniami.

Výkon

Výkon patrí k najhlavnejším parametrom, na ktoré by ste nemali pri výbere počítača zabúdať. Od neho sa totižto odvíja to, ako bude výrobok pracovať. Či bude sekať alebo bude jeho chod plynulý. Vyberajte si zo širokej ponuky počítačov tie, ktoré sa vám budú vedieť prispôsobiť a poskytnú vám najlepšie funkcie.

Výkon počítača Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K) je viac ako dobrý. Poskytuje vám šesťjadrový procesor Intel Core i5-9400 s taktom 4,1 GHz a 8 GB operačnou pamäťou. Táto kombinácia sa stará o to, aby ste pracovali plynulo bez sekania alebo mrznutia.

Spoľahlivý a rýchly chod počítača podporuje tiež dvojnásobné úložisko v podobe 1 TB HDD a 256 GB SSD. Na toto úložisko si môžete ukladať všetky svoje súbory, filmy, fotografie, videá či dokumenty.

Prácu vám zjednodušuje predinštalovaný systém Windows 10 Home, vhodný nielen pre domáce využitie, ale taktiež pre to pracovné.

Počítač ako multimediálne centrum

Počítač Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K) je vhodný ako pre domáce, tak aj pre pracovné využitie. V prípade, že by ste si ho kupovali domov, pre vás máme dobrú správu. Môžete si z neho spraviť svoje domáce multimediálne centrum.

Svoju hudbu, hry, filmy a seriály si prehľadne usporiadajte na jednom mieste. K počítaču si môžete pripojiť externé zariadenia ako napríklad druhý displej alebo USB s uloženými súbormi.

V prípade, že by ste chceli využiť bezdrôtové pripojenie, stavte na pokročilú Bluetooth technológiu.

Pri prehrávaní su užijete perfektný zvuk s 5.1 kanálovou stopou a technológiou Maxx Audio Pro.

Chladenie 

Každý počítač by mal mať kvalitné a profesionálne chladenie, ktoré zamedzí prehrievaniu najmä v teplých mesiacoch.

Počítač má vysoký výkon, čo je dôvod, prečo má aj kvalitne spracované chladenie. Ani v tých najhorúcejších dňoch sa nestane, že by sa vám prehrial a zničil.

Hlučnosť 

Tak ako mnohé notebooky, aj stolné počítače majú určitý stupeň hlučnosti. Je to však bežná vec. Počítač totižto pracuje a vykonáva jednotlivé úkony, ktoré mu zadávate. V minulosti boli tieto prístroje hlučné, dnes je však všetko inak. Počítače sú tak tiché, že ich často ani nepočuť.

Rovnako je na tom aj počítač Dell Inspiron (3671) (D-3671-N2-502K), ktorého hlučnosť je tak nízka, že vás nebude vyrušovať pri nijakej činnosti. Pokojne sledujte filmy alebo seriály, píšte dokumenty či hrajte hry bez toho, aby ste počuli nepríjemné šušťanie.

O značke

Dell je americká nadnárodná počítačová spoločnosť so sídlom v Round Rock v Texase. Jej názov je odvodený od mena zakladateľa Michaela Della. Spoločnosť vyvíja a predáva počítače a produkty s nimi súvisiace. V jej ponuke nájdete taktiež servery, záznamové médiá, softvéry, tlačiarne, kamery či MP3 prehrávače. Dell je jednou z najväčších technologických spoločností s viac ako 103 300 zamestnancami po celom svete.