Hudbu dnes počúvame takmer neustále. Je s nami spätá, keď sedíme v aute, v autobuse alebo keď cvičíme. Dodáva nám dobrú náladu, motivuje nás a dokáže nás zbaviť negatívnych myšlienok. Na to, aby sme si mohli hudbu vychutnať však potrebujeme kvalitné nástroje, ktoré ju produkujú. Medzi ne sa radia slúchadlá, reproduktory a iné. A práve pri výbere slúchadiel vám veľmi radi pomôžeme aj v dnešnej recenzií.

Ak má človek prístup k dobrej hudbe, jediné čo potrebuje, sú kvalitné slúchadlá, ktoré zaistia dobrý zvuk. Hudbu si tak môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek ste.

Výber slúchadiel je na vás. Najčastejšie sa odvíja od osobných preferencií ako je dizajn, farba, materiál, veľkosť, prevedenie, basy, výšky či rôzne iné špecifické údaje. Pred tým, ako si vôbec slúchadlá kúpite, je potrebné si ich dobre vyskúšať alebo minimálne porovnať s inými a zistiť čo najviac informácií. My vám dnes poskytujeme veľké množstvo informácií o slúchadlách známej značky Marshall.

Rýchly náhľad

Slúchadlá Marshall Monitor II ANC sú ďalším krokom vpred pre značku Marshall. Sú zamerané ako na cvičenie, tak aj pre bežné nosenie. Najnovší model tlmí hluk a spája hudbu s eleganciou. Krásny obal, moderné prevedenie a štýlový výzor vás jednoducho dostanú.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere slúchadiel zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Slúchadlá podobné modelu Marshall Monitor II ANC vedia vyniknúť a zaujať. Práve preto pritiahnu veľa pozornosti.

Nové slúchadlá vyzerajú veľmi podobne, ako ich predchodcovia. Majú kožený efekt a oválny tvar. Rovnako ako predošlé slúchadlá, tak aj tieto sú určené pre tých, ktorí majú značku radi a hrdo ju chcú nosiť. Na sláchadlách je totižto veľmi dobre vidieť názov značky.

Zlatá farba krásne kontrastuje s tmavými čiernymi slúchadlami a čiernymi šnúrami. Model tak vyzerá elegantne a je vhodný ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Ovládanie

Na pravom slúchadle nájdete zlatý ovládací gombík. Ten vám pomáha prehrávať, pozastaviť hudbu a nastaviť hlasitosť. No taktiež vypnúť a zapnúť asistenta. Toto multifuknčné tlačidlo sa dá použiť aj na prijatie, odmietnutie alebo ukončenie hovoru.

Hneď nad multifunkčným tlačidlom sa nachádza tlačidlo “M”, ktoré vám umožní prepínať medzi predvolbami ekvalizéra alebo zapnúť asistenta Google.

Na ľavej strane je k dispozícii tlačidlo „ANC“, ktoré umožňuje prepínať medzi bežným aktívnym potlačením hluku, režimom monitorovania a úplným vypnutím. V spodnej časti nájdete 3,5 mm audio port, vďaka ktorému môžete počúvať hudbu klasickým spôsobom.

Slúchadlá Marshall Monitor II ANC sú úplne skladateľné, vďaka čomu sú mimoriadne flexibilné a môžete ich nosiť všade, kde potrebujete. Pri kúpe taktiež dostanete obal, v ktorom sa dajú prenášať.

Výhodou je, že slúchadlá sú veľmi pohodlné aj vďaka mäkkému materiálu, ktorý bol použitý na ich výrobu. Taktiež nie sú príliš ťažké a môžete ich nosiť aj niekoľko hodín vkuse.

Batéria

Podobne ako ich predchodcovia, aj Marshall Monitor II ANC majú 30-hodinovú výdrž batérie, čo sa zhoduje s výdržou batérie slúchadiel Sony WH-1000XM3.

Výdrž batérie je 30 hodín aj vtedy, keď využívate možnosť potlačenia šumu. Ak túto možnosť vypnete, značka tvrdí, že máte 45 hodín bezdrôtového prehrávania.

Vybila sa batéria a potrebujete rýchlo slúchadlá nabiť? Dajte ich na nabíjačku len na 15 minút a užívajte si päť hodín prehrávania! Ak túžite batériu nabiť naplno, zaberie vám to približne dve hodiny.

Spárovanie slúchadiel so smartfónom je bezproblémové vďaka ich podpore Bluetooth 5.0. Nemusíte sa báť ani žiadnych nepríjemných výpadkov.

Slúchadlá Marshall Monitor II ANC pracujú s aplikáciou Marshall Bluetooth, ktorá vám umožňuje prepínať medzi rôznymi nastaveniami potlačenia hluku.

Redukovanie šumu

Redukcia šumu je veľmi dobrá. Pri používaní zistíte, že väčšina nepríjemného šumu v pozadí, ako napríklad vietor alebo zvuk vysávača, je odstránená.

Pomocou aplikácie Marshall môžete cez filtre, ktoré sa pohybujú od 0 do 100%, upraviť úroveň rušenia hluku, ako aj úroveň priehľadnosti (množstvo hluku, ktoré povoľujete cez slúchadlá).

Toto je funkcia, ktorú si určite užijete, pretože vám dáva väčšiu kontrolu nad tým, čo počúvate.

Kvalita zvuku

Ďalším spôsobom, ako je možné prispôsobiť slúchadlá Marshall Monitor II, je nastavenie ekvalizéra v aplikácii Marshall. Keď otvoríte ekvalizér, zistíte, že je prednastavený na „pôvodný zvuk Marshall“, ktorý ponúka vyvážený zvuk s relatívnym zvukom na nízkej, strednej a vysokej frekvencii.

Aplikácia ponúka niekoľko predvolieb založených na hudobných žánroch, vrátane Rock, Metal, Pop, Hip-Hop, Electronic a Jazz, ako aj Flat, ktorý ponúka úplne ploché frekvenčné vyváženie.

Taktiež si viete vytvoriť vlastné nastavenie EQ úpravou filtrov viacerých frekvencií v rozsahu od 160 Hz do 6,25 kHz. Medzi tromi rôznymi predvoľbami môžete prepísať aj pomocou tlačidla „M“ na slúchadlách.

Spoločnosť Marshall v tomto modeli venovala veľkú pozornosť dosiahnutiu vyváženého zvuku . Vďaka tomu sa radia medzi tie najlepšie, ktoré značka ponúka.

Skvelý výrobok za skvelú cenu

Ak premýšľate nad kúpou nových slúchadiel, Marshall Monitor II ANC by mohli byť pre vás tie pravé. Sú štýlové, vyzerajú skvelo a používajú sa jednoducho. Viete si ich prispôsobiť presne podľa seba aj vďaka štyrom rôznym násadkám. Výhodou je tiež rýchle nabíjanie.