Počúvanie hudby sa za posledné roky stalo veľmi obľúbenou voľno časovou aktivitou. Počúvame hudbu skoro neustále. Či už sedíme v aute, v autobuse, doma alebo ležíme v posteli a užívame si dobrú hudbu, ktorá nám hrá z reproduktorov alebo zo slúchadiel. S hudbou plynie čas akoby lepšie a vždy keď potrebujeme, aj rýchlejšie. Na to, aby sme si mohli hudbu užívať neustále, aj počas chôdze, je potrebné mať kvalitné a dobré slúchadlá. Tie totižto dokážu naozaj zázraky.

Ak má človek prístup k dobrej hudbe, jediné čo potrebuje, sú kvalitné slúchadlá, ktoré zaistia naozaj dobrý a kvalitný zvuk. Hudbu si tak môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek ste.

Výber slúchadiel je na vás. Najčastejšie sa odvíja od osobných preferencií ako je dizajn, farba, materiál, veľkosť, prevedenie, basy, výšky či rôzne iné špecifické údaje. Pred tým, ako si vôbec kúpite nejaké slúchadlá, je potrebné si ich dobre vyskúšať alebo minimálne porovnať s inými a zistiť čo najviac informácií. My vám dnes poskytujeme veľké množstvo informácií o slúchadlách známej značky Bose.

Elegantné a kvalitné slúchadlá

Slúchadlá Bose QuietComfort 35 II poskytujú perfektný komfort pri nosení. Okrem všetkých výhod, ktoré získali od svojich predchodcov, majú aj jednu špecialitu. TOu je potlačenie hluku. Vďaka nemu môžete pokojne počúvať hudbu, ktorú chcete a úplne sa strániť nepríjemného hluku zvonku. Vďaka tejto funkcií sa radia medzi najlepšie slúchadlá s touto funkciou.

Ak chcete špičkový pár slúchadiel, určite budete chcieť pár, ktorý ponúka bezdrôtovú prevádzku a aktívne potlačenie šumu – čo nie je ľahké vzhľadom na problémy, ktoré sa často vyskytujú v súvislosti s kvalitou Bluetooth a zvuku.

Spoločnosť Bose už ponúkla pár takýchto slúchadiel, ale s rastúcim využívaním hlasových asistentov sa považuje za vhodné aktualizovať svoje vlajkové lode so zabudovanou podporou aplikácie Google Assistant.

Vyskúšajte tak aj vy slúchadlá, ktoré boli prvým párom slúchadiel na svete, ktorý má integrovaného asistenta Google.

Na slúchadlách môžete jednoducho stlačiť a podržať tlačidlo, aby ste komunikovali s integrovaným asistentom. Nemusíte kričať “OK Google”. Slúchadlá vám taktiež pomôžu pri čítaní upozornení, takže nemusíte vyberať telefón.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere slúchadiel zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú slúchadlá najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Slúchadlá podobné modelu Bose Quiet Comfort 35 II sú veľké, na hlave vyniknú a asi nikto nechce slúchadlá, ktoré by nevyzerali dobre.

Bose QC35 II NC vyzerá presne ako predchádzajúca generácia. Jediné, čo je nové, je tlačidlo Google Assistant, ktoré sa nachádza na ľavej strane. Slúchadlá si môžete zakúpiť v dvoch farebných odtieňoch a to v čiernej alebo v striebornej. Vďaka ich bežnému vzhľadu sú ideálne pre ľudí, ktorí nechcú zbytočne pútať veľa pozornosti.

Aj napriek bežnému prevedeniu, ktoré nie je nijako výrazné, patria slúchadlá medzi veľmi pekný kúsok, ktorý vám bude rozhodne dobre sedieť. Ich pohodlie vás až prekvapí. Ani po dlhom čase človeku nevadia. Jednoducho sa používajú a prekvapia mnohými funkciami, vďaka ktorým si ich zamilujete.

Plastová konštrukcia slúchadiel je príjemná a vhodná na úsporu hmotnosti. Plast nijako neovplyvňuje schopnosť slúchadiel poskytnúť tú najlepšiu hudbu a zvuk. Okrem toho poskytujú aj veľmi komfortné a príjemné nosenie. Slúchadlá sú dodávané s tvrdým puzdrom na cestovanie.

Slúchadlá sú úžasné, pretože blokujú tonu okolitého zvuku. Nechýba ani potlačenie nepríjemného šumu.

Šport

Aj napriek tomu, že slúchadlá poskytujú veľké pohodlie, dobre držia a sú bez káblov, nie sú úplne vhodné na šport. Sú o niečo väčšie a mohli by vám zavadzať. Taktiež časti, ktoré sa držia pri ušiach jednoducho nie sú vytvorené pre podmienky akými je napríklad pot.

Ovládanie

Ovládanie je veľmi jednoduché a efektívne. Na pravom slúchadle máte posuvný ovládač napájania a párovania, ako aj tlačidlá na zvýšenie / zníženie hlasitosti a prehrávanie. V ľavom slúchadle je iba jedno tlačidlo pre Asistenta Google, toto tlačidlo však môžete zamieňať a prepínať tak úrovne rušenia hluku pomocou aplikácie Bose pre Android alebo iOS.

Google Assistant je hlavnou funkciou Bose QC35 II NC a z veľkej časti funguje dobre. Je veľmi presný a rýchly. Vďaka tomu vie asistent reagovať aj v preplnených priestoroch, ktoré sú preplnené hlasmi iných ľudí a hlukom.

Pred prvým zapnutím slúchadiel sa zobrazí výzva na stiahnutie aplikácie Bose pre váš telefón. Slúchadlá si vyžadujú pre používanie túto aplikáciu. V nej si môžete napríklad prepínať rušenie zvuku či aktualizáciu softvéru.

Aplikácia je jednoduchá a funguje veľmi dobre, ako na Android, tak aj na iOS zariadeniach. Ak máte nejaké problémy s pripojením, jednoducho ich vyriešite reštartovaním aplikácie.

Používanie aplikácie Google Assistant s funkciou Bose QC35 II NC funguje veľmi jednoducho. Môžete ho požiadať, aby vám prečítal titulky, zadal pripomienku, budík alebo obrovské množstvo ďalších vecí. Asistent vás bude tiež informovať ohľadom všetkých ostatných upozornení.

Stručne povedané, pridanie Asistenta Google je skvelé, ale v žiadnom prípade to nie je dôvod, prečo by ste si mali kúpiť Bose QC35 II NC. Dôvodov, prečo by ste si mali tieto slúchadlá rozhodne kúpiť je hneď niekoľko. Kúpte si ich pre vynikajúce potlačenie hluku, vyvážený zvuk a neuveriteľné pohodlie, ktoré pri iných slúchadlách nedostanete.

Výkon

Bose’s forte je aktívne potlačenie hluku a zobrazuje sa s QC35 II NC. Zapnutie potlačenia hluku je ako ísť do tichej miestnosti po tom, čo ste boli na rušnej ulici v meste. Slúchadlá odvedú vynikajúcu prácu tým, že utopia všetko od zvukov vlaku, áut a dokonca aj hlasov. Pravdou však je, že slúchadlá odvedú vynikajúcu prácu pri blokovaní okolitého hluku, aj keď je potlačenie hluku vypnuté.

Pokiaľ ide o zvuk, Bose QC35 II NC poskytuje naozaj perfektný zvuk, ktorý si zamilujete. Dynamický rozsah je trochu obmedzený, no umožňuje vám vypočuť si svoju hudbu za tých najlepších podmienok.

A ako je na tom batéria? Tá sa dostala na vynikajúcich 20 hodín so zapnutým potlačením šumu a počúvaním pri miernej hlasitosti. Ak chcete šetriť výdrž batérie, môžete slúchadlá používať pomocou kábla so zapnutým potlačením šumu.

Tam, kde slúchadlá Bose QC35 II NC vynikajú, poskytujú naozaj perfektný výsledok. Medzi tieto veci patrí napríklad perfektné potlačenie šumu, čo je jednou z hlavných úloh celého tohto zariadenia. Taktiež nesmieme zabudnúť na vysokú kvalitu zvuku, vďaka čomu si slúchadlá Bose QC35 II NC zamilujete.