Počúvanie hudby sa za posledné roky stalo veľmi obľúbenou voľno časovou aktivitou. Počúvame hudbu skoro neustále. Či už sedíme v aute, v autobuse, doma alebo ležíme v posteli a užívame si dobrú hudbu, ktorá nám hrá z reproduktorov alebo zo slúchadiel. S hudbou plynie čas akoby lepšie a vždy keď potrebujeme, aj rýchlejšie. Na to, aby sme si mohli hudbu užívať neustále, aj počas chôdze, je potrebné mať kvalitné a dobré slúchadlá. Tie totižto dokážu naozaj zázraky.

Ak má človek prístup k dobrej hudbe, jediné čo potrebuje, sú kvalitné slúchadlá, ktoré zaistia naozaj dobrý a kvalitný zvuk. Hudbu si tak môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek ste.

Výber slúchadiel je na vás. Najčastejšie sa odvíja od osobných preferencií ako je dizajn, farba, materiál, veľkosť, prevedenie, basy, výšky či rôzne iné špecifické údaje. Pred tým, ako si vôbec kúpite nejaké slúchadlá, je potrebné si ich dobre vyskúšať alebo minimálne porovnať s inými a zistiť čo najviac informácií. My vám dnes poskytujeme veľké množstvo informácií o slúchadlách známej značky Bose.

Kvalitné slúchadlá s eleganciou

Bose je jednou z najobľúbenejších značiek pre slúchadlá, ktoré vedia rušiť hluk zvonku. Nesmierne populárna rada QuietComfort nastavuje štandard technológie potlačenia hluku od vydania modelu Bose QC25 v roku 2014.

Ak chcete špičkový pár slúchadiel, určite budete chcieť pár, ktorý ponúka bezdrôtovú prevádzku a aktívne potlačenie šumu – čo nie je ľahké vzhľadom na problémy, ktoré sa často vyskytujú v súvislosti s kvalitou Bluetooth a zvuku.

Spoločnosť Bose už ponúkla pár takýchto slúchadiel, ale s rastúcim využívaním hlasových asistentov sa považuje za vhodné aktualizovať svoje vlajkové lode so zabudovanou podporou aplikácie Google Assistant.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere slúchadiel zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú slúchadlá najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Slúchadlá podobné modelu Bose Noise Cancelling Headphones 700 sú veľké, na hlave vyniknú a asi nikto nechce slúchadlá, ktoré by nevyzerali dobre.

S týmito bezdrôtovými slúchadlami si spoločnosť Bose zvolila úplne iný prístup k dizajnu. Dizajn tohto modelu je veľmi elegantný a pekný. Slúchadlá na trhu nájdete v čiernej a striebornej farbe. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Bezšnúrovo prechádzajú z plochého na valcovitý tvar.

Ich veľkou výhodou je, že sa dajú nastaviť jednoduchým posunutím slúchadiel hore alebo dole. Zabraňujete tým prerušeniu hladkých línií dizajnu pomocou posúvačov.

Sú veľmi jednoduché a ľahké. Nosia sa veľmi dobre, pretože sú mäkké a k ušiam skvelo priľahnú. Uši obopínajú úplne a tým zabezpečujú fyzickú redukciu hluku, no taktiež pohodlné nosenie.

Vďaka popruhu s odpruženým hlavovým pásom sú vhodné na dlhé nosenie. Hudbu môžete počúvať niekoľko hodín vkuse.

Na vonkajšej strane slúchadiel sa nachádza niekoľko tlačidiel. Väčšinu funkcií však môžete ovládať pomocou vonkajšieho krytu citlivého na dotyk na pravom slúchadle. Na rozdiel od slúchadiel radu QuietComfort sa slúchadlá Bose Noise-Canceling Headphones 700 nezatvárajú dovnútra, aby sa bezpečne uložili. Sú zložené naplocho a dodávajú sa s kufríkom na zips. Jednoducho ich môžete prenášať z miesta na miesto.

Ovládanie

Ak chcete nastaviť slúchadlá na rušenie hluku Bose 700, musíte do svojho zariadenia nainštalovať aplikáciu Bose Music, ktorá je v Obchode Google Play a App Store bezplatná. Po dokončení postupujte podľa pokynov na obrazovke a dokončite proces párovania.

Dotykové ovládacie prvky sú celkom intuitívne; potiahnite prstom nahor a nadol po pravom slúchadle, aby ste zmenili hlasitosť, dvakrát klepnite na pozastavenie / prehrávanie hudby a potiahnutím dozadu / dopredu preskočíte dozadu a dopredu v zozname skladieb.

Slúchadlá sa ovládajú naozaj veľmi jednoducho. Poskytujú aj zabudovanú službu Alexa. Je to virtuálny asistent a umelá inteligencia od spoločnosti Amazon. Stačí len zvolať “Hey, Alexa!”. Tým ju aktivujete.

Asistenta Google a Siri je možné privolať aj stlačením vyhradeného tlačidla na pravom slúchadle, po ktorom môžete pomocou hlasu vydávať príkazy.

Výdrž batérie je v rozsahu 20 hodín. Nie je to však presná hodnota. Toto číslo sa môže mierne líšiť v závislosti od toho, ako počúvate. Pri počúvaní hudby s vyššou hlasitosťou zvyčajne dochádza k rýchlejšiemu vybitiu batérie. Aj napriek tomu však slúchadlá vydržia veľmi dlho.

Rušenie hluku

Tradične boli slúchadlá s potlačením šumu navrhnuté tak, aby blokovali okolité zvuky okolo vás, aby ste mohli počuť hudbu lepšie. Toto môže byť skutočne efektívne, ak počúvate hudbu. Ak však telefonujete, osoba, s ktorou hovoríte, môže stále počuť všetko, čo sa okolo vás deje, či už stojíte na rušnej ulici alebo ste v tichej miestnosti.

Slúchadlá Bose Noise Canceling 700 sa však snažia túto situáciu napraviť a to tak, že telefónne hovory potláčajú šum. Je to najmä vďaka tomu, že spoločnosť Bose využíva pri tomto modeli osem mikrofónov. Šesť z nich umožňuje tradičné potlačenie šumu, takže môžete počuť hudbu bez prerušenia.

Dva z týchto mikrofónov sú spárované s dvoma samostatnými mikrofónmi, ktoré spolu pracujú na izolácii vášho hlasu a odmietnutí okolitého hluku počas telefonických hovorov. To znamená, že váš hlas znie veľmi jasne a ostro aj osobe, ktorá s vami volá.

K dispozícii je 11 nastavení potlačenia hluku, ktoré možno ovládať pomocou aplikácie Bose; tri z nich je možné zvoliť ako predvoľby a prepínať ich pomocou fyzického tlačidla na slúchadle.

Pri použití slúchadiel na 10, najvyššie nastavenie, bol hluk značne tlmený a pri prehrávaní hudby nepočujete takmer nič iné.

Úplná priehľadnosť, ktorú spoločnosť Bose nazýva „režim konverzácie“, úplne potlačí rušenie šumu a umožňuje zvukom prechádzať cez slúchadlá takmer nerušene, čo znamená, že môžete prirodzene konverzovať bez toho, aby ste slúchadlá zložili.

Šport

Aj napriek tomu, že slúchadlá poskytujú veľké pohodlie, dobre držia a sú bez káblov, nie sú úplne vhodné na šport. Sú o niečo väčšie a mohli by vám zavadzať. Taktiež časti, ktoré sa držia pri ušiach jednoducho nie sú vytvorené pre podmienky akými je napríklad pot.

Výkon

Výkon slúchadiel Bose Noise Canceling 700 je naozaj perfektný. Poskytuje živú hudbu a redukuje šum okolo vás. Môžete ich otestovať aj vy sami. Slúchadlá Bose Noise Canceling 700 ponúkajú veľké množstvo detailov a jasnosti. Pri hudbe budete počuť všetky detaily, ktoré počuť máte.

Zvuková scéna je dosť široká. Vďaka tomu sa hudba dobre počúva. Zvuk je akoby “uzatvorený”, vďaka čomu sa nemusíte báť nejakému strácaniu určitých tónov.

Ak rozmýšľate nad kúpou nejakých slúchadiel aj vy, mali by ste staviť na Bose Noise Canceling 700. Poskytujú všetko, čo by kvalitné slúchadlá mali mať.