Počúvanie hudby sa za posledné roky stalo veľmi obľúbenou voľno časovou aktivitou. Počúvame hudbu skoro neustále. Či už sedíme v aute, v autobuse, doma alebo ležíme v posteli a užívame si dobrú hudbu, ktorá nám hrá z reproduktorov alebo zo slúchadiel. S hudbou plynie čas akoby lepšie a vždy keď potrebujeme, aj rýchlejšie. Na to, aby sme si mohli hudbu užívať neustále, aj počas chôdze, je potrebné mať kvalitné a dobré slúchadlá. Tie totižto dokážu naozaj zázraky.

Ak má človek prístup k dobrej hudbe, jediné čo potrebuje, sú kvalitné slúchadlá, ktoré zaistia naozaj dobrý a kvalitný zvuk. Hudbu si tak môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek ste.

Výber slúchadiel je na vás. Najčastejšie sa odvíja od osobných preferencií ako je dizajn, farba, materiál, veľkosť, prevedenie, basy, výšky či rôzne iné špecifické údaje. Pred tým, ako si vôbec kúpite nejaké slúchadlá, je potrebné si ich dobre vyskúšať alebo minimálne porovnať s inými a zistiť čo najviac informácií. My vám dnes poskytujeme veľké množstvo informácií o slúchadlách známej značky Beats.

Štýl a kvalita v jednom

Ak uvidíte niekde v meste niekoho so štýlovými slúchadlami, je veľká pravdepodobnosť, že tieto slúchadlá budú práve od značky Beats. Prečo? Bezdrôtové slúchadlá Beats Solo 3 sú jedným z najobľúbenejších modelov známej značky Beats. Tá je známa nielen štýlovými výrobkami, ale taktiež vysokou kvalitou a prístupnými cenami. Značka je taktiež známa tým, že je vlastnená spoločnosťou Apple.

Ale aj napriek ich povesti, ktorá hovorí len to dobré, aké v skutočnosti sú? Pre tých, ktorí ich ešte neskúšali alebo nemali možnosť, prinášame dnes recenziu, ktorá vám možno pomôže rozhodnúť sa.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere slúchadiel zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú slúchadlá najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Slúchadlá podobné modelu Beats Solo 3 sú veľké, na hlave vyniknú a asi nikto nechce slúchadlá, ktoré by nevyzerali dobre.

Pri Beats Solo 3 sa však nemusíte báť. Jednoduchý dizajn je skvelou výhodou. Hodí sa ku všetkému a taktiež úplne každému. V dnešnom svete je táto značka jednou z nauznávanejších a slúchadlá sú stále viac a viac rozšírené. Ľudia ich nosia práve vďaka príjemnému jednoduchému dizajnu, ktorý si všimnete, no zbytočne nebije do očí.

V roku 2014 Beats vyhladil línie súpravy a slúchadlá z kolekcie Solo 2 poskytovali menej agresívny vzhľad. Vďaka tomu si začali tieto slúchadlá kupovať nielen mladí, ale taktiež aj starší ľudia, ktorí nepotrebujú zbytočne na seba pútať pozornosť.

Pri výbere však dbajte na to, že kupujete správnu farbu. Je ich naozaj veľké množstvo a výber je na vás. Nájdete ako lesklé, tak aj matné varianty. Medzi veľmi obľúbené farby patrí čierna, biela, zlatá, ružovozlatá, fialová či červená. Nebojte sa, všetky farby sú tmavšie, nie sú krikľavé.

Kým po minulé roky mali slúchadlá Beats jasne žiarivé červené logo B, dnes to tak nie je. Loho je farebne zladení podľa toho, o aký odtieň ide. Solo 3 boli vytvorené pre širšie publikum. Značka nechce zasiahnuť iba dospievajúcich. Snaží sa zachytiť aj dospelých či dokonca starších.

Pohodlné nosenie

Vankúšiky na ošiach sú vyrobené z penovej syntetickej kože. Tie vyzerajú takmer na nerozoznanie od naozajstnej kože. Vankúšiky sa príjemne prispôsobujú ušiam a posúvajú sa tak, aby vám dobre sedeli a zvuk sa rozložil čo najlepšie.

Časť, ktorá sa nachádza okolo vašej hlavy sa vám vie prispôsobiť, vďaka čomu dobre rozprestiera tlak a vytvára menšie trenie. Ideou značky je, že slúchadlá budete môcť nosiť ako na bežné nosenie, napríklad pri chôdzi, tak aj pri športovaní. Slúchadlá preto nepadajú ani pri behaní.

Ak ste však zvyknutí na to, že nosíte len slúchadlá, ktoré sa vložia do uší, z začiatku si budete musieť na tento typ slúchadiel zvykať. Nie je to však len pri tomto type. Stretnete sa s tým pri každom jednom type a každej jednej značke podobných slúchadiel. Po čase si však zvyknete a slúchadlá sa prispôsobia vašej lebke.

Praktické puzdro a kábel

Ak ste prestali počúvať hudbu, slúchadlá stačí poskladať a vložiť do praktického puzdra. Po zložení sú slúchadlá príjemnej veľkosti a jednoducho sa uložia kamkoľvek chcete. Môžete ich vložiť aj do menšej kabelky.

Vybili sa vám slúchadlá, no chcete hudbu počúvať ďalej? Nemusíte sa ničoho báť. Ak ste vybili svoje slúchadlá, stačí ich napojiť prostredníctvom 3,5 mm jacku na kábel a hudbu môžete počúvať ďalej.

Výkon

Silnou stránkou modelu Beats Solo 3 je technológia, ktorá prechádza do bezdrôtovej funkcie. Spoločnosť Apple si pripisuje body za bezdrôtový čip W1 a za vynikajúcu, až 40 hodinovú batériu slúchadiel.

Nabíjanie do plna trvá len 12 hodín, čo je veľké zlepšenie oproti Solo 2, ktoré bolo potrebné nabíjať 20 hodín. Znamená to, že väčšina ľudí môže veľmi jednoducho svoje nové slúchadlá nabiť počas noci. Bezdrôtové nabíjanie je taktiež možné. Spoločnosť Apple tvrdí, že po 5 minútach nabíjania získate úžasné 3 hodiny prehrávania.

Stav nabitia môžete skontrolovať pomocou LED kontrolky na pravej strane.

To, čo je však v skutočnosti ešte užitočnejšie ako ultra dlhá výdrž batérie je spoľahlivosť bezdrôtového signálu. Počas testovania nie je počuť skoro nič z vonkajšieho prostredia aj napriek tomu, že slúchadlá nemajú redukciu šumu. Na slúchadlá Beats Solo 3 môžete pripojiť akýkoľvek mobil, ktorý používa Android či iOS.

Solo 2 a Solo 3 sa výrazne zlepšili oproti iným generáciám a výrobkom od značky Beats. Zmenil sa celkovo prístup značky, vďaka ktorému je basový zvuk omnoho lepší. Výsledkom je príjemný zvuk, ktorý nie je agresívny a udierajúci.

Zvuk bezdrôtových slúchadiel je živý a energický. Dobre sa hodí do obrazu značky Beats. Búšiaci basový rytmus funkcie Sleep Deprivation spoločnosti Simian Mobile Disco znie naozaj skvelo.

Jednoduché ovládanie

Slúchadlá sa veľmi jednoducho ovládajú. Zvuk si, samozrejme, kontrolujete prostredníctvom svojho smartfónu či mobilu, no ovládanie je aj na samotných slúchadlách. Presnejšie na jednom z nich.

Stačí kliknúť na logo Beats na ľavej strane. Tým ovládanie prehrávanie alebo pozastavenie. Dvojitým kliknutím na logo preskočíte skladbu a trojitým kliknutím sa vrátite o jednu skladbu späť. Okolo samotného loga Beats nájdete prstenec, ktorý riadi hlasitosť. Kliknutím nad logo Beats tak zvýšite hlasitosť a pod ním zas hlasitosť znížite. Je to naozaj veľmi jednoduché.

Veľmi rýchle párovanie s iPhone

Ako sme už spomenuli, značka Beats patrí značke Apple, čo znamená jediné, jednoduché pripojenie s mobilmi a inými zariadeniami tejto značky. Ak máte iPhone, čip W1 vo vnútri Solo 3 ho okamžite nájde. Dokonca aj pri prvom zapnutí slúchadiel. To vám umožní spároať tieto dve zariadenia jediným stlačením tlačidla na vašom iPhone. Nič nebolo nikdy jednoduchšie.

Funkcia okamžitého párovania je k dispozícií aj v niekoľkých ďalších ponukách spoločnosti Beats vrátane Beats X, PowerBeats Pro, PowerBeats3 Wireless a Studio3 Wireless.

Ak aj vy rozmýšľate nad kúpou týchto slúchadiel, robíte dobre. Pri ich kúpe nemáte naozaj čo stratiť. Práve naopak. Len získať.