Počúvanie hudby sa za posledné roky stalo veľmi obľúbenou voľno časovou aktivitou. Počúvame hudbu skoro neustále. Či už sedíme v aute, v autobuse, doma alebo ležíme v posteli. S hudbou plynie čas akoby lepšie a vždy keď potrebujeme, aj rýchlejšie. Na to, aby sme si mohli hudbu užívať neustále, aj počas chôdze, je potrebné mať kvalitné a dobré slúchadlá. Tie totižto dokážu naozaj zázraky.

Ak má človek prístup k dobrej hudbe, jediné čo potrebuje, sú kvalitné slúchadlá, ktoré zaistia dobrý a kvalitný zvuk. Hudbu si tak môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek ste.

Výber slúchadiel je na vás. Najčastejšie sa odvíja od osobných preferencií ako je dizajn, farba, materiál, veľkosť, prevedenie, basy, výšky či rôzne iné špecifické údaje. Pred tým, ako si vôbec kúpite nejaké slúchadlá, je potrebné si ich dobre vyskúšať alebo minimálne porovnať s inými a zistiť čo najviac informácií. My vám dnes poskytujeme veľké množstvo informácií o slúchadlách známej značky Beats.

Rýchly náhľad

PowerBeats 3 sú jedny z veľmi výkonných slúchadiel, ktoré sa hodia najmä na športovanie a fitness. Sú vybavené čipom W1, ktorý im poskytuje ešte väčší výkon v ekosystéme Apple.

Pre tých, ktorí nevedia, značku Beats vlastní známa značka Apple. Práve preto, hneď po tom, ako slúchadlá pripojíte k iPhone, iPadu alebo Macbooku, sú prepojené s vaším účtom na iCloud a používajú sa omnoho jednoduchšie.

S vydaním PowerBeats Pro už v máji 2019 získali nadšenci cvičenia ďalšiu možnosť počúvať kvalitný zvuk počas vykonávania rôznych športových aktivít. Tento rok sa taktiež očakávajú nové modely a to Powerbeats 4.

Čip W1 so sebou prináša, nielen kvalitný zvuk, ale taktiež silné a dlhotrvajúce spojenie, čo znamená, že sa môžete tešiť zo svojej hudby oveľa dlhšie.

Dizajn PowerBeats 3 s háčikmi na uši je navrhnutý tak, aby vôbec nevypadol, s radom tipov na zaistenie pohodlného nosenia.

Dizajn

Dizajn PowerBeats 3 sa príliš nelíši od predchádzajúcich modelov. Slúchadlá sú umiestnené na dlhých plastových častiach a vaše uši spájajú s gumovými háčikmi. Samozrejmosťou je aj logo Beats na boku slúchadiel.

V balení nájdete niekoľko násadiek, vďaka ktorým si môžete slúchadlá prispôsobiť presne podľa seba. Aj keď konštrukcia háčika je perfektná tesnenie v uchu nie je vždy úplné – háčik pritlačený na vonkajšiu stranu ucha môže mierne vyčnievať, takže izolácia hluku v tomto prípade nie je.

Háčiky boli spočiatku príliš široké a PowerBeats 3 dokázali z ucha veľmi jednoducho vypadnúť. Výhodou však je, že sa dajú mierne ohnúť a ak zúžite uhol, budú sa nosiť omnoho pohodlnejšie.

Tlačidlo napájania, ktoré je zarovnané pozdĺž hornej časti podlhovastých jednotiek, ku ktorým sú násadky pripevnené, sa dá nájsť prstom, no ide to ťažko – najmä ak ste si neuvedomili, že sa tam nachádza.

Inline diaľkový ovládač je silný a ľahko použiteľný, s výraznými tlačidlami a vysokou kvalitou zostavenia, vďaka ktorej ľahko kliknete na zmenu hlasitosti, na uskutočnenie hovoru alebo preskočenie skladieb dvojitým alebo trojitým klepnutím.

Dobrá kvalita zostavenia je niečo, čo treba očakávať od produktov Apple. PowerBeats 3 ponúka nielen to – všetko od loga po pripojený ovládač na kábli (aby ste si mohli prispôsobiť dĺžku kábla visiaceho okolo krku) je vo vysokej kvalite.

Kvalita zvuku

Problém s mnohými fitness slúchadlami je ten, že značky sa snažia vyvážiť kvalitu zvuku tým, že jednotlivým modelom dajú vyššiu hlasitosť. To znamená, že hudba je síce hlasná, no nie je kvalitná. PowerBeats 3 však rozhodne túto chybu neurobili. Zvuk je dostatočne kvalitný, hlasný a dokonca bohatší.

Je to úroveň basov, vďaka ktorej sú slúchadlá tým perfektným párom športových slúchadiel. Vďaka tomu je tento model ideálny na cvičenie.

Pripojenie

Spojenie na zariadení PowerBeats je silné počas celého ich používania. Veľmi jednoducho sa dajú párovať ako s mobilnými telefónmi od značky Apple, tak aj s Android produktmi.

S programom PowerBeats 3 však jeho zapnutie neponúka okamžitý zvukový signál. Je potrebné počkať niekoľko sekúnd, aby ste počuli zvuk potvrdzujúci spojenie s telefónom.

Batéria

Jednou z najpôsobivejších vecí na slúchadlách PowerBeats 3 je ponúkaná výdrž batérie. Tá je naozaj tak dobrá, až to mnohých ľudí prekvapuje.

Aj keď sa rozhodnutie používať microUSB ako nabíjací port sa môže zdať pre produkt Apple zvláštne, znamená to, že veľa ľudí bude mať okolo seba niekoľko vhodných káblov – a samozrejme v balení je jeden.

Pokiaľ ide o životnosť batérie, pri bežnom používaní dokážu vydržať PowerBeats 3 v priemere štyri až päť dní. Samozrejme, nejde o používanie 24 hodín denne, ale bežné používanie pri cvičení v rozmedzí od 2 do 4 hodín.

Viaceré testy ukázali, že slúchadlá sú veľmi výkonné. Napríklad počas dvojhodinového behu cez víkend došlo len k poklesu o 20%, čo bol vynikajúci výkon slúchadiel, ktoré nevyzerajú, akoby vo vnútri boli obrovské batérie.

Časy nabíjania sú tiež skvelé. Ak sa vám zdá, že sú slúchadlá vybité tesne pred cvičením, stačí ich pár minút pred odchodom nabiť a následne používať niekoľko hodín.

Nie sú vodeodolné

K menším problémom sa môže pridať vodeodolnosť. Slúchadlá totižto nie sú vodeodolné. Majú len certifikát IPX4. To znamená, že ich môžete mať v uchu, keď sa spotíte alebo keď vonku prší. Dávajte si však pozor na to, aby vám nepadli do vody alebo aby ste ich nepoužívali v bazéne.

Tam, kde slúchadlá Beats Powerbeats 3 vynikajú, poskytujú naozaj perfektný výsledok. Medzi tieto veci patrí napríklad perfektná kvalita zvuku, čo je jednou z hlavných úloh celého tohto zariadenia. Taktiež nesmieme zabudnúť na štýlový dizajn, vďaka čomu si slúchadlá Beats Powerbeats 3 zamilujete.

Skvelé slúchadlá pre aktívnych ľudí

PowerBeats 3 sú veľmi kvalitne vyrobené a poskytujú dlhú životnosť batérie. Nechýba ani výborná kvalita zvuku, čo je príjemným triom zásluh pre fitness slúchadlá.

Hlavným bodom však bude aj cena, ktorá nebude pre zákazníkov spoločnosti Beats cudzia. Ak ste už minimálne jeden pár slúchadiel Beats mali, určite viete, že nejde o lacnú záležitosť. Práve preto je na miesto popozerať sa po iných, lacnejších variantoch, ktoré vám poskytnú apsoň podobný výkon.