Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať. Ak by ste totižto so svojím výberom spokojní neboli, nemuselo by to tak mrzieť len vás, ale aj vašich členov rodiny. Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete. Okrem toho nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili. Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť. Niekedy je však ešte lepšie, keď máte rovno kombinovaný sporák, ktorý vám toho ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Vybrať si správny sporák je veľmi dôležité. Nie je to totižto spotrebič, ktorý budete mať len pár rokov a následne ho vymeníte. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia výberu doslova až boja. Pri výbere sa netreba báť, treba k nemu však pristupovať zodpovedne a správne. Pri výbere treba poznať základné a zároveň veľmi dôležité parametre, podľa ktorých zistíte, či je daný spotrebič pre vás vhodný, alebo naopak, mali by ste sa popozerať po nejakom inom. Dnes vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší sporák, ktorým je aj sklokeramický sporák Mora Premium C 625 AW.

Chutné jedlo pohodlne doma

Asi neexistuje človek, ktorý by nemal rád príjemnú vôňu jedla pri jeho príprave. O následnom výsledku ani nehovoríme. Ak aj vy máte veľmi radi varenie doma a varenie vás baví, mali by ste mať aj kvalitný sporák, ktorým je sklokeramický sporák Mora Premium C 625 AW. Dôvod? Ten je naozaj veľmi jednoduchý. Je totižto jedným z najlepších sporákov na trhu. Okrem toho, že sa so sporákom veľmi jednoducho pracuje, takisto vám zjednoduší prípravu jedla a myslí aj na bezpečie tých najmenších. Navodí vám tak rodinnú pohodu, po ktorej určite túži každý z nás. Okrem klasického varenia môžete jedlo aj piecť, vďaka čomu si môžete pripraviť nielen chutné hlavné jedlo, ale takisto aj nejaký ten dezert alebo sladkú pochúťku.

Sklokeramická doska

Vrhnime sa teda na tú najhlavnejšiu časť, ktorou je sklokeramická doska. Vďaka tejto doske môžete ušetriť nielen čas, ale takisto energiu a následne váš rozpočet. Dôvodom je najmä energetická trieda A, ktorá zaisťuje nízku spotrebu. Doska vám ponúka štyri varné zóny s technológiou HI-LIGHT, na ktorých môžete začať variť skoro okamžite po zapnutí. Veľmi rýchlo a jednoducho sa nahrejú, takže vám šetria čas. Spomínaná HI-LIGHT technológia šetrí samotnú varnú dosku a tým predlžuje aj jej životnosť. Môžete si tak byť istí, že sporák vydrží veľmi dlho.

Rúra

Druhou časťou, ktorá je takisto veľmi dôležitá, je samotná rúra. Tá je multifunkčná, takže vám ponúka rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré určite využijete. Jej objem je 70 litrov, čo predstavuje dostatočný priestor pre stredne veľkú až veľkú rodinu. Na jedenkrát môžete v rúre piecť niekoľko plechov. Funkcia horúci vzduch, ktorá je veľmi obľúbená medzi mnohými ľuďmi, vám zaistí prúdenie vzduchu po celej rúre a vy si môžete byť istí, že sa všetko jedlo správne pripraví. Výhodou je aj príprava viacerých úplne odlišných jedál. Môžete naraz piecť slané a takisto aj sladké bez toho, aby jedno jedlo od toho druhého napáchlo.

Poďme si povedať o funkciách, ktoré sama rúra Mora Premium C 625 AW ponúka. Jednou z tých najdôležitejších je funkcia rozmrazovania. Túto funkciu si obľúbite najmä vtedy, keď chcete ísť upiecť nejaký pokrm, ktorý ste práve vytiahli z mrazničky. Stačí ho vložiť do rúry a zapnúť program na rozmrazovanie. Daný produkt sa neupečie a ani neuvarí, iba sa rozmrazí.
Druhou, veľmi zaujímavou funkciou je funkcia minútka, ktorá vám zas zaistí veľmi praktické pečenie, napríklad nejakého múčniku, ktorý sa dlho nepečie. S touto funkciou nikdy nič nepripálite.
Časovač je ďalšou užitočnou funkciou. Ak potrebujete odísť, na dotykovom digitálnom displeji si nastavíte čas pečenia. Rúra sa po tomto čase vypne a vám pokrm nezhorí ani neprihorí.
Inými funkciami, ktoré rúra má je napríklad osvetlenie, ktoré by nemalo chýbať snáď žiadnej rúre, ohrev tanierov, vďaka čomu vám po servírovaní jedlo hneď nevychladne, pretože tanier bude príjemne teplý. Nesmieme vynechať ani ECO clean program, ktorý vám pomôže vyčistiť rúru zvnútra.

Grilovanie

Zaujímavou funkciou, ktorej budete venovať trochu viac času je grilovanie. Predsa len, mnohí z nás milujú dobre ugrilované mäso či zeleninu. Nie každý si však môže dovoliť gril v záhrade. Či už z finančných dôvodov alebo kvôli tomu, že záhradu človek jednoducho nemá. A práve pre ľudí, ktorí jednoducho veľký gril doma nemajú je funkcia grilu v sporáku Mora Premium C 625 AW naozaj tým pravým. Za pomoci infragrilu bude pre vás veľmi jednoduché pripraviť si šťavnaté a zároveň chrumkavé mäso, ktoré je veľmi chutné.

Komfort a bezpečnosť

Komfort a bezpečnosť sú najdôležitejšou požiadavkou, pre mnohých výrobcov, ktorí vyrábajú spotrebiče do domácností. Rúra sporáku Mora Premium C 625 AW má dvojité sklo, čo znamená, že sa nemusíte báť popálených rúk, či už vašich alebo vašich detí. Sklo na dvierkach je aj počas pečenia studené.
Komfort zas zaručujú samozatváracie dvierka. Ak ich necháte jemne pootvorené, späť sa zatvoria samé, potichu bez toho, aby udreli.

Príjemným bonusom je aj úložný priestor pod rúrou, kde môžete skladovať plechy alebo iné kuchynské náradie, ktoré pravidelne používate.

O značke

Značka Mora patrí medzi veľmi obľúbené značky mnohých slovenských spotrebiteľov. V jej portfóliu nájdete sporáky, rúry, chladničky či mikrovlnky. Všetky výrobky sú vytvorené s dôrazom na funkčnosť a štýlovosť.