Povedzme si úprimne, výber sporáku je trochu ťažšia vec, ako napríklad výber mobilného telefónu alebo nejakej maličkosti. Predsa len, sporák si vyberáte len párkrát za život, keďže ide o spravidla výrobky, ktoré majú dlhú životnosť a doma ich máme desiatky rokov. Pri výbere sporáka je potrebné na začiatku definovať, či chcete sporák vstavaný, čiže integrovaný v kuchynskej linke alebo samostatne stojaci spotrebič. Rozhodujte sa podľa toho, aká je vaša kuchyňa a čo by do nej išlo lepšie. Dôležitý je aj výber správneho typu sporáka. Ak máte k dispozícií len elektrickú energiu, vybrať si môžete len medzi sklokeramickým a indukčným sporákom, ktoré sú v dnešnej dobe najmodernejšie a radia sa medzi tie najlepšie. Nezabúdajte však, že indukčná doska si vyžaduje aj vhodný riad, ktorý funguje v spojení s ňou. Ak však máte k dispozícií aj plyn, výber sa vám môže rozšíriť o ďalšie sporáky ako napríklad plynová varná doska. Jej nevýhodou je ťažšia údržba. Pri výbere sporáka si všimnite aj varné zóny, ktoré môžu byť jemne odlišné, pretože každý sporák je trochu inak spravený. Ak máte odpovedané na tieto otázky, mali by ste vedieť o základných parametroch, medzi ktoré patrí to, či bude sporák voľne stojaci alebo zabudovaný. Dôležité sú aj rozmery, podľa ktorých zistíte, či sa bude sporák do vašej kuchyne hodiť. Ako sme vyššie spomínali, treba sa rozhodnúť aj pre správny prívod energií. Nie každý má možnosť plynu, a tak by sa mal pozerať len po elektrických sporákoch. Existuje aj niekoľko typov varných dosiek ako napríklad plynová varná doska, sklokeramická doska, ktorá je dnes jednou z najobľúbenejších a nakoniec indukčná, na ktorej môžete používať len špeciálny riad. Je najmodernejšou varnou doskou, ktorú na trhu nájdete. Ostatné funkcie a varných dosiek by mali byť napríklad detská poistka, pamäťové funkcie, časovač, upozornenie alebo varný senzor.

Nájsť ten najlepší sporák, ktorý sa vám bude hodiť do domácnosti je niekedy naozaj veľmi ťažké. Tento spotrebič tvorí jadro kuchyne a nemal by chýbať v žiadnej kuchyni. Je to totižto základom, na ktorom sa ďalej stavia. Nepatrí k spotrebičom, ktoré by sa vymieňali každý druhý rok, a preto je jeho výber veľmi dôležitý. Jeho klasická podoba obsahuje štyri zdroje na tepelnú úpravu. Súčasťou sporákov je spravila aj rúra, ktorú môžete používať v prípade, že chcete niečo zároveň aj piecť. Mnohí ľudia v menších bytoch, ktorí nemajú veľmi veľa miesta nazvyš, veľmi radi kupujú takéto sporáky, pretože nemusia riešiť ďalší investície a ďalšie miesto, kam by dali rúru. Rúry, ktoré sú súčasťou takýchto sporákov sú výkonné, jednoduché na obsluhu a dajú sa používať za každých okolností. Pri výbere toho najlepšieho sporáka však často potrebujete omnoho viac, ako len výber za pomoci porovnávačov, ktoré sa nachádzajú na internetových obchodoch. Našou radou pre ľudí, ktorí v tomto smere nie sú zbehlí je, aby sa poradili s nejakým odborníkom alebo si aspoň všetko dopredu naštudovali a neskôr sa pustili do výberu. Uisťujeme vás, že za jeden alebo dva dni si určite sporák nevyberiete. Možno to znie zle, no ak chcete mať doma kvalitný spotrebič, ktorý patrí medzi tie najdôležitejšie, mali by ste si dať na jeho výbere záležať. Okrem výkonu sa zamerajte aj na dizajn, pretože ho budete mať doma naozaj dlho. Najlepšie je kúpiť neutrálny sporák, ktorý sa bude hodiť do každej jednej kuchyne aj v tom prípade, ak ju náhodou budete meniť.

O značke

Známa značka Electrolux už veľmi dlho predáva kvalitné výrobky, ktoré sa vám budú určite páčiť a nikdy ich nebudete chcieť zameniť. Táto švédska značka sa na našom trhu objavila už pred dlhými rokmi, no stále patrí medzi tie najlepšie, ktoré ponúkajú kvalitné výrobky. Mnohí spotrebitelia stavia práve na túto značku vďaka kvalitným spotrebičom, skvelým recenziám a jednoduchému ovládaniu v kombinácií s kvalitnými funkciami. Toto všetko a omnoho viac tak nájdete v jednom výrobku, ako napríklad v klimatizácií. Práve sporáky vyrába Electrolux naozaj veľmi kvalitné a dobré, vďaka čomu sa nemusíte báť, že by ste po kúpe niečo ľutovali. Všetko toto a omnoho viac získate v jednom výrobku, ktorý vám dnes aj predstavíme. Je ním sporák Electrolux EKC54550OW, ktorý vás prekvapí hneď niekoľkými prednosťami.

Vydrží dlhé roky

Hľadáte kvalitný sporák, ktorý vám doma vydrží viac ako len jeden či dva roky? Dnes vám predstavujeme kvalitný sporák Electrolux EKC54550OW, ktorý sa stane vaším skvelým pomocníkom Je široký len 50 cm, vďaka čomu sa zmestí do úplne každej kuchyne, dokonca aj tej najmenšej. Rovnako disponuje aj multifunkčnou rúrou, ktorá ponúka objem šesťdesiat litrov. Nechýba ani sklokeramická varná doska so štyrmi Hi-Light zónami s rýchlym nahriatím a jednoduchou údržbou. Vďaka kvalitnej izolácií a účinnej distribúcií tepla je naviac o 10% úspornejší než sporáky v rovnakej energetickej triede, ktorou je energetická trieda A. Rovnako uvítate aj digitálny časovač alebo úložný priestor pre príslušenstvo, ktorý sa nachádza na spodnej časti rúry.

Štýlový dizajn

Veľkou výhodou, ktorou disponuje sporák Electrolux EKC54550OW je kvalitné spracovanie v bielom prevedení, ktorý sa hodí do každej jednej domácnosti. Sporák je osadený sklokeramickou varnou doskou so štyrmi kruhovými zónami Hi-Light s vysokým výkonom a rýchlym nahriatím. Vďaka tomu, že každá plocha má iný priemer a výkon, si môžete vybrať presne tú, ktorá vám bude práve teraz pracovať najlepšie. Uspokojíte tak rozmanité potreby vašej domácnosti. Povrch varnej dosky je veľmi hladký, bez vyčnievajúcich gombíkov, vďaka čomu sa veľmi jednoducho čistí a nestane sa, že by ste čistením strávili niekoľko dlhých minút či dokonca hodín.

Ľavá predná strana sporáku Electrolux EKC54550OW je dvojkruhová a jednoducho sa tak prispôsobí veľkým veľkostiam hrnca, ktoré by ste inak nemali kde dať. Môžete si tak pripravovať jedlo na malej panvici rovnako efektívne, ako aj vo veľkom hrnci. Naviac, s významnou úsporou energie, ktorá je veľmi dôležitá pre každého v dnešnej dobe. Každá zóna má aj vlastný indikátor ostatkového tepla, takže sa nespálite. Takéto ostatkové teplo môžete využiť aj pri varení, kedy o niečo skôr vypnete dosku, ktorá si ešte teplo udržuje. Sporák je naviac o 10% úspornejší ako trieda A, v ktorej sa nachádza. Šetríte tak nielen životné prostredie, ale aj vašu peňaženku.

Pečenie je jednoduché

Pečenie v rúre sporáku Electrolux EKC54550OW bude teraz pre vás už len radosťou. Multifunkčná rúra, ktorá je súčasťou sporáku má objem 60 litrov a ponúka až šesť druhov ohrevov, vďaka čomu vás určite uspokojí pri pečení či už sladkého alebo slaného jedla. Funkcie sú: kruhové teleso + ventilátor, horný + spodný ohrev, spodný ohrev, ventilátor, ventilátor + horný ohrev, gril. K najčastejšie využívaným funkciám patrí napríklad horúci vzduch s kruhovým tepelným telesom až v troch úrovniach súčasne, vďaka čomu si môžete v rúre upiecť rovno niekoľko druhov jedál. Nechýba ani program grill, vďaka ktorému si pripravíte chutné jedlo presne tak, akoby ste to urobili vonku na grile. Chutné, mäkké a šťavnaté. Presné také, ako má byť. Pomocou digitálneho displeja s programovateľnými hodinami si nastavíte požadovanú dĺžku pečenia. Zvukový signál vám zas bude oznamovať, kedy môžete jedlo z rúry vytiahnuť, aby sa vám náhodou nespálilo. Takto už nikdy nemusíte stáť pred rúrou a pozerať na čas, či už neubehlo toľko minút, koľko váš koláč alebo jedlo potrebuje.