Nájsť ten najlepší sporák, ktorý sa vám bude hodiť do domácnosti je niekedy naozaj veľmi ťažké. Tento spotrebič tvorí jadro kuchyne a nemal by chýbať v žiadnej kuchyni. Je to totižto základom, na ktorom sa ďalej stavia. Nepatrí k spotrebičom, ktoré by sa vymieňali každý druhý rok, a preto je jeho výber veľmi dôležitý. Jeho klasická podoba obsahuje štyri zdroje na tepelnú úpravu. Súčasťou sporákov je spravila aj rúra, ktorú môžete používať v prípade, že chcete niečo zároveň aj piecť. Mnohí ľudia v menších bytoch, ktorí nemajú veľmi veľa miesta nazvyš, veľmi radi kupujú takéto sporáky, pretože nemusia riešiť ďalší investície a ďalšie miesto, kam by dali rúru. Rúry, ktoré sú súčasťou takýchto sporákov sú výkonné, jednoduché na obsluhu a dajú sa používať za každých okolností. Pri výbere toho najlepšieho sporáka však často potrebujete omnoho viac, ako len výber za pomoci porovnávačov, ktoré sa nachádzajú na internetových obchodoch. Našou radou pre ľudí, ktorí v tomto smere nie sú zbehlí je, aby sa poradili s nejakým odborníkom alebo si aspoň všetko dopredu naštudovali a neskôr sa pustili do výberu. Uisťujeme vás, že za jeden alebo dva dni si určite sporák nevyberiete. Možno to znie zle, no ak chcete mať doma kvalitný spotrebič, ktorý patrí medzi tie najdôležitejšie, mali by ste si dať na jeho výbere záležať. Okrem výkonu sa zamerajte aj na dizajn, pretože ho budete mať doma naozaj dlho. Najlepšie je kúpiť neutrálny sporák, ktorý sa bude hodiť do každej jednej kuchyne aj v tom prípade, ak ju náhodou budete meniť.

Povedzme si úprimne, výber sporáku je trochu ťažšia vec, ako napríklad výber mobilného telefónu alebo nejakej maličkosti. Predsa len, sporák si vyberáte len párkrát za život, keďže ide o spravidla výrobky, ktoré majú dlhú životnosť a doma ich máme desiatky rokov. Pri výbere sporáka je potrebné na začiatku definovať, či chcete sporák vstavaný, čiže integrovaný v kuchynskej linke alebo samostatne stojaci spotrebič. Rozhodujte sa podľa toho, aká je vaša kuchyňa a čo by do nej išlo lepšie. Dôležitý je aj výber správneho typu sporáka. Ak máte k dispozícií len elektrickú energiu, vybrať si môžete len medzi sklokeramickým a indukčným sporákom, ktoré sú v dnešnej dobe najmodernejšie a radia sa medzi tie najlepšie. Nezabúdajte však, že indukčná doska si vyžaduje aj vhodný riad, ktorý funguje v spojení s ňou. Ak však máte k dispozícií aj plyn, výber sa vám môže rozšíriť o ďalšie sporáky ako napríklad plynová varná doska. Jej nevýhodou je ťažšia údržba. Pri výbere sporáka si všimnite aj varné zóny, ktoré môžu byť jemne odlišné, pretože každý sporák je trochu inak spravený. Ak máte odpovedané na tieto otázky, mali by ste vedieť o základných parametroch, medzi ktoré patrí to, či bude sporák voľne stojaci alebo zabudovaný. Dôležité sú aj rozmery, podľa ktorých zistíte, či sa bude sporák do vašej kuchyne hodiť. Ako sme vyššie spomínali, treba sa rozhodnúť aj pre správny prívod energií. Nie každý má možnosť plynu, a tak by sa mal pozerať len po elektrických sporákoch. Existuje aj niekoľko typov varných dosiek ako napríklad plynová varná doska, sklokeramická doska, ktorá je dnes jednou z najobľúbenejších a nakoniec indukčná, na ktorej môžete používať len špeciálny riad. Je najmodernejšou varnou doskou, ktorú na trhu nájdete. Ostatné funkcie a varných dosiek by mali byť napríklad detská poistka, pamäťové funkcie, časovač, upozornenie alebo varný senzor.

O značke

Sklokeramický sporák značky AEG – AEG 47036IU-MN patrí medzi najnovšie výrobky, ktoré ponúka značka AEG. Táto značka je u nás už niekoľko desiatok rokov a nielen u nás, ale takisto aj po celom svete má veľmi veľa spokojných zákazníkov, ktorí si ju nevedia vynachváliť. Niet sa čomu čudovať. Jej kvalitné výrobky sú zárukou, ktorá vás nikdy neprestane baviť. Každý jeden výrobok je precízne spracovaný a jednoducho ovládateľný, takže pri ňom nebudete potrebovať ani nejaké špeciálne zručnosti alebo manuál. Všetko sa naučíte rýchlo a jednoducho. Okrem toho nesmieme zabudnúť ani na dizajn, ktorý je pre mnohých ľudí veľmi dôležitý. Samotní výrobcovia to vedia, a preto často nestavia len na vysoký výkon a nízku spotrebu, ale takisto aj na perfektný dizajn, ktorý pritiahne oči každému.

Srdce kuchyne

Skúste sa trochu zamyslieť a odpovedať si na otázku: Čo je srdcom každej kuchyne? My odpoveď poznáme hneď. Je to sporák, ktorý sa nachádza úplne všade. Bez neho kuchyňa nie je kuchyňou, pretože v nej nemôžete variť a v mnohých prípadoch ani piecť. Na to, aby ste s radosťou varili a piekli pre celú svoju krásnu rodinku budete potrebovať kvalitný sporák, ktorý sa vám bude páčiť a takisto vás ohromí aj všetkými funkciami, ktoré ponúka. Pre mnohých ľudí je dôležité aj jednoduché a intuitívne ovládanie bez nejakých manuálov. Práve sklokeramický sporák AEG 47036IU-MN vás nesklame ani pri tých najnáročnejších úlohách a všetko spomenuté vám veľmi rád poskytne. Je to indukčný sporák, ktorý okrem toho ponúka aj elektrickú rúru v krásnom nerezovom prevedení.

Tá najlepšia varná doska

Určite ste už niečo o indukčnej varnej doske počuli. Je to varná doska, ktorá nereaguje len tak so všetkými materiálmi, a preto je potrebné kúpiť si aj nejaké špeciálne hrnce, ktoré budete používať. Nie je to však nevýhoda, pretože práve indukčné dosky sú najmodernejšími doskami, ktoré sa dnes na trhu predávajú. Táto doska na sporáku AEG 47036IU-MN vyniká vysokou odozvou a presným ohrevom. Vďaka tomu, že teplotu nastavíte presne a aokamžite, máte plnú kontrolu nad procesom prípravy pokrmov a niektoré procesy sa o veľkú časť aj znížia. Veľmi rýchlo tak môžete zabrániť tomu, aby polievka z hrnca vyvrela alebo aby vám nevykypelo mlieko. Indukčná doska jednoducho ohrieva iba dno hrnca a okamžite reaguje na zmenu nastavenia teploty.

Ako sme už vyššie spomenuli, sporák AEG 47036IU-MN nemá vôbec ťažké ovládanie. Je známy tým intuitívnym a jednoduchým ovládaním, ktoré vám ušetrí mnoho času na začiatku. Žiadne príručky, žiadne informácie, ktoré by ste nepotrebovali. Jednoducho sa postavíte pred sporák a začnete variť. Ovládacie prvky indukčnej dosky sú nesmierne jednoduché. Všetko môžete nastaviť jediným dotykom prsta. Naviac budete mať aj rýchly prehľad o stave prípravy vášho jedla vďaka displeju, na ktorom si môžete nastaviť časovač Uni Sight a priamo tak kontrolovať čas, ktorý ostával do konca prípravy jedla. Koniec prípravy vám pritom oznámi zvukový signál.

Rúra

Prechádzame pomaly k elektrickej rúre, ktorá je súčasťou tohto sporáku. Táto rúra je úplne spoľahlivá a funkčná. Má extra veľký objem, ktorý je až 74 litrov a takisto vám ponúka aj nový teleskopický výsuv Optiflex. Vďaka teplovzdušnéhmu systému, ktorý zaisťuje cirkuláciu horúceho vzduchu rovnomerne po celom vnútrajšku rúry, dosiahne vynikajúce výsledky v každom mieste rúry. Elektrická rúra má osem funkcií a to: gril+horný ohrev + ventilátor, svetlo, kruhové teleso + spodný ohrev + ventilátor, kruhové telesov + ventilátor, horný + spodný ohrev, ventilátor + spodný ohrev, ventilátor + svetlo, gril + horný ohrev + ventilátor. S týmito možnosťami hravo zvládnete prípravu akýchkoľvek pokrmov, či už slaných alebo sladkých.

Práca na sporáku AEG 47036IU-MN je jednoducho ľahká a rýchla.