Počúvanie hudby sa za posledné roky stalo veľmi obľúbenou voľno časovou aktivitou. Počúvame hudbu skoro neustále. Či už sedíme v aute, v autobuse, doma alebo ležíme v posteli a užívame si dobrú hudbu, ktorá nám hrá z reproduktorov alebo zo slúchadiel. S hudbou plynie čas akoby lepšie a vždy keď potrebujeme, aj rýchlejšie. Na to, aby sme si mohli hudbu užívať neustále, aj počas chôdze, je potrebné mať kvalitné a dobré slúchadlá. Tie totižto dokážu naozaj zázraky.

Ak má človek prístup k dobrej hudbe, jediné čo potrebuje, sú kvalitné slúchadlá, ktoré zaistia naozaj dobrý a kvalitný zvuk. Hudbu si tak môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek ste.

Výber slúchadiel je na vás. Najčastejšie sa odvíja od osobných preferencií ako je dizajn, farba, materiál, veľkosť, prevedenie, basy, výšky či rôzne iné špecifické údaje. Pred tým, ako si vôbec kúpite nejaké slúchadlá, je potrebné si ich dobre vyskúšať alebo minimálne porovnať s inými a zistiť čo najviac informácií. My vám dnes poskytujeme veľké množstvo informácií o slúchadlách známej značky Samsung.

Skutočné kvalitné bezdrôtové slúchadlá

Samsung Galaxy Buds Plus sú v súčasnosti jedným z veľkých trendov v oblasti zvuku. Značka Samsung je naozaj skvelá v oblasti slúchadiel. Bezdrôtové má tentokrát prvé a sú viac ako perfektné. Čo všetko poskytujú a prečo by ste ich mali kúpiť? Dnes sa toto všetko dozviete!

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere slúchadiel zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú slúchadlá najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Ľudia chcú vyzerať dobre za každých okolností. Aj pri nosení slúchadiel.

Samsung Galaxy Buds vyzerajú hneď na prvý pohľad veľmi atraktívne. Sú to malé “štuple”, ktoré si takmer nevšimnete. Následne ich jednoducho vložíte do nabíjacej krabičky a hotovo.

Slúchadlá vyzerajú elegantne a kompaktne, s jemnými gumovými krytmi pre bezpečné uchytenie v uchu. Do krabičky dostanete aj ďalšie gumové kryty rôznych veľkostí, aby vám sedeli čo najlepšie.

Nedostatok drôtov, ktoré ich sťahujú dole, znamená, že zostávajú v uchu aj keď hlavou viac otáčate alebo cvičíte. Sú teda vhodné aj na cvičenie, ako napríklad beh.

Jedným z vynikajúcich prvkov dizajnu je použitie perleťového materiálu na vonkajšom kryte pukov, čo krásne odráža svetlo a má takmer holografický účinok.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere slúchadiel zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú slúchadlá najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Slúchadlá podobné modelu Beats Powerbeats Pro vedia vyniknúť a zaujať. Práve preto pritiahnu veľa pozornosti.

Nová verzia sa od tej starej príliš nelíši. Má veľmi podobný dizajn ako jeho predchodcovia. Nachádza sa v hladkých perleťových puzdrách a poskytuje nastaviteľné silikónové násadky do uší. Táto generácia prichádza v červenej, bielej, modrej a čierne farbe. Nájdete tak farbu, ktorá vyhovuje vášmu štýlu.

Vo vnútri krabice nájdete ďalšie násadky do uší v troch rôznych veľkostiach, takže nájdete presne takú veľkosť, akú potrebujete.

Pokiaľ ide o samotnú krabičku, je pomerne ľahká a hladká so zaoblenými hranami. Pomerne jednoducho sa tak zmestia do vrecka.

Jednoduché ovládanie

Na vonkajšej strane nájdete dotykové tlačidlo, ktoré rozumie jednoduchým, dvojitým, trojitým a dlhým stlačeniam. Využiť môžete jednoduché, dvojité a trojité stlačenia. Použiť môžete aj dlhé stlačenie, ktorým aktivujete virtuálneho asistenta, znížite hlasitosť alebo zapnete zosilnenie okolitého zvuku.

Jediným do očí bijúcim problém, ktorý môžete nájsť, je, že Buds Plus sú odolné iba voči striekajúcej vode IPX2. To znamená, že sú väčšinou v poriadku na tréningy, ale nebudú vhodné napríklad na pláž alebo do bazéna, kde by sa mohli ľahko poškodiť. Pre porovnanie sú Apple AirPods Pro odolné voči vode IPX4, a hoci to nie je vodotesnosť, môžete s nimi ísť von do dažďa alebo sa s nimi potiť v posilňovni.

Nabíjacia krabička používa USB-C. Nemusíte tak nosiť samostatný kábel. Slúchadlá totižto môžete nabiť nabíjačkou na mobil značky Samsung.

Výdrž batérie

Galaxy Buds Plus sa môžu pochváliť oveľa dlhšou výdržou batérie ako ich predchádzajúci model. Samotné slúchadlá poskytujú 11 hodín, zatiaľ čo puzdro na nabíjanie poskytuje ďalších 11 hodín, čím sa celková výdrž batérie zvyšuje na 22 hodín.

Táto 11-hodinová výdrž batérie pre slúchadlá je dosť dlhá – v prípade nabíjania však nejde o obrovské množstvo batérie. Na porovnanie, Apple AirPods obsahujú 5 hodín v samotných slúchadlách, pričom ďalších 20 je k dispozícii v prípade krabičky. Celkovo tak máte 25 hodín.

Konektivita

Bluetooth 5.0 by mal poskytovať stabilné bezdrôtové pripojenie. Na druhej strane je však potrebné uznať, že rovnako ako AirPods Pro, ani Galaxy Buds Plus nepodporujú zvukové kodeky vyššej kategórie, ako aptX, aptX Low Latency alebo ešte lepšie LDAC. Zatiaľ sú vaše jediné možnosti SBC a AAC – hoci zahrnutie týchto možností znamená, že Buds Plus bude pracovať so systémom iOS.

Nastavenie slúchadiel je možné vykonať spárovaním cez Bluetooth. Na spárovanie budete potrebovať stiahnuť aplikáciu Galaxy Wearable alebo Samsung Galaxy Buds Plus z obchodov Google Play a Apple App Store. S nimi si budete môcť prispôsobiť slúchadlá a nastaviť redukciu okolitého hluku, takže sa oplatí ju stiahnuť.

Ak máte viac zariadení, Galaxy Buds Plus podporuje viacnásobné párovanie, ktoré vám umožňuje ich pripojenie k viacerým zariadeniam bez toho, aby ste ich museli znova spárovať zakaždým, keď ich budete používať.

Kvalita zvuku

Hlavnou novinkou v audio oddelení je nový systém s dvoma ovládačmi, ktorý slúchadlá využívajú. K dispozícií máte totižto woofer a výškový reproduktor, ktorý rozširuje dosah zvuku. To všetko vedie k zvýšeniu celkovej zrozumiteľnosti.

Zvuk si môžete veľmi jednoducho upravovať prostredníctvom aplikácie Samsung Galaxy Buds Plus alebo Samsung Wear. Spoločnosť Samsung taktiež tvrdí, že zvýšili množstvo vnútorných mikrofónov (o jeden v každom slúchadle), čo by teoreticky malo viesť k lepšej kvalite hovoru.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov, ktoré vlastní niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.  Ak teda aj vy zvažujete, aké smart hodinky alebo náramky si kúpiť, možno by ste mali vziať do povedomia aj slúchadlá Samsung Galaxy Buds , ktoré vás prekvapia hneď vo viacerých smeroch.