Pokazila sa vám rúra alebo ju plánujete kúpiť do nového príbytku? Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, mali by ste vedieť, že na trhu sa nachádza niekoľko desiatok rôznych modelov. Pri ich výbere je dôležité sledovať jednotlivé parametre a recenzie.

Výber rúry môže byť v dnešnom svete pomerne náročný. Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, dizajnom, programami či výkonom. Každá značka ponúka iné výhody a služby. V prípade, že ste si ešte nevybrali a potrebujete poradiť, máme pre vás tip na jeden model.

Rýchly náhľad

Rúra značky Whirlpool sa môže pýšiť hneď niekoľkými silnými stránkami. Okrem toho, že má kvalitné funkcie, vysoký výkon a nízku spotrebu, poskytuje vám aj štýlový dizajn, vďaka ktorému sa bude hodiť do úplne každého jedného štýlu. Je jedno, či preferujete industriálny alebo rustikálny.

Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX patrí medzi nové modely na trhu. Jej šiesty zmysel a ďalšie moderné technológie si zamiluje úplne každý užívateľ. Stavte na tú najlepšiu rúru, ktorá je teraz na trhu.

Zaujala vás rúra od značky Whirlpool a chceli by ste o nej vedieť niečo viac? Čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn rúry je pomerne dôležitým parametrom. Ide totižto o spotrebič, ktorý je vidno. Spravidla je zabudovaný, a preto je dôležité pozerať sa najmä na výzor prednej časti. Tá by mala byť moderná a štýlová. Nehovoriac o tom, že by sa mala dať jednoducho skombinovať s celým zariadením kuchyne.

Rúra Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX má štýlový, minimalistický dizajn. Odetá je do strieborného prevedenia, ktorý dopĺňa veľké sklo. To je dostatočne veľké na to, aby ste počas pečenia do rúry dobre videli. Spodný panel je doplnený o logo značky.

Na vrchnom paneli nájdete jedno veľké ovládacie tlačidlo, ktorým si vyberáte jednotlivé programy. Následne nechýbajú ďalšie možnosti ovládania a veľký displej. Na tom uvidíte všetky vybrané nastavenia, poprípade čas.

Rukoväť na otváranie je praktická. Dobre sa drží a dvierka na rúre sa jednoducho otvárajú.

Rúra Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX má taktiež špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá sa stará o to, aby ste na spotrebiči nezanechávali odtlačky prstov. Plus, v prípade, že by ste rúru chytili špinavými rukami, čistí sa veľmi jednoducho.

V rámci dizajnu je potrebné spomenúť aj samotné rozmery rúry. Podľa nich zistíte, či sa vám spotrebič do miestnosti zmestí.

Rozmery Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX sú takéto:

  • šírka: 63 cm
  • výška: 69 cm
  • hĺbka: 65 cm
  • hmotnosť: 37 kg

Funkcie

Každý model rúry má iné funkcie. Niektoré ich poskytujú viac a iné menej. Počet funkcií sa spravidla odvíja od cenovej kategórie rúry a od značky. Ako je na tom model Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX?

To, čo vám ponúka značka Whirlpool, vám mnohé iné neponúknu. Má totižto 6. zmysel. Táto technológia po zvolení jedného z receptov zabezpečí všetko ostatné. Vám tak odpadá nastavovanie teploty, programu alebo dokonca času.

Navyše, rúra má aj ďalšiu technológiu s názvom Ready2Cook. Táto funkcia sa stará o to, aby sa interiér rúry predhrial omnoho rýchlejšie ako pri iných modeloch. Nemusíte tak čakať príliš dlhý čas.

Rúra ponúka možnosť troch úrovní pečenia. To znamená, že na jedenkrát do nej môžete vložiť až tri plechy.

Veľmi užitočnou funkciou je aj gril, ktorý si zamilujete pri príprave mäsa, rýb či dokonca údenín.

Teplovzdušná funkcia pripraví vaše obľúbené pokrmy lepšie a rýchlejšie. Ventilátor s výhrevným telesom sa starajú o to, aby sa jedlo prepieklo zo všetkých strán v rovnakom čase.

Pohodlie a bezpečnosť sú základnými aspektami tohto modelu. Práve preto nechýbajú teleskopické výsuvy. Tie zaručujú spoľahlivé usadenie plechu a jeho jednoduché vysunutie bez rizika vypadnutia alebo popálenia.

Keď už hovoríme o bezpečnosti, veľmi dôležitá je aj detská poistka, ktorá ochráni všetkých malých kuchárov. Táto funkcia zablokuje ovládací panel, takže dieťa neprepne žiadny program.

A netreba zabúdať ani na to, že rúra Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX je vybavená špeciálnymi pántmi, ktoré umožňujú ľahké a tiché zatváranie pre ešte väčšie pohodlie.

Spotreba 

Pri výbere spotrebičov, a je úplne jedno o aký typ ide, je dôležité pozerať na spotrebu. Od tej sa totižto odvíja to, o koľko sa vám navýšia vaše účty za energie. Väčšina spotrebičov, vrátane rúr, je zaradená do jednotlivých kategórií, ktoré sa označujú písmenami A, B či C. V dnešnej modernej dobe by ste však pod energetickú triedu A ísť nemali.

Rúra Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX sa pýši energetickou triedou A+. To znamená, že pri jej používaní nespotrebujete príliš veľa energie. Výška vašich účtov sa tak nenavýši.

Objem 

Objem rúry je dôležitý parameter, vďaka ktorému zistíte, či je spotrebič dostatočne veľký a vhodný do vašej rodiny. Menšie rodiny si vystačia s objemom 60 litrov, väčšie budú potrebovať aj 70 alebo 80 litrov.

Rúra Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX má objem skvelých 73 litrov. To znamená, že sa hodí do stredne veľkých a veľkých rodín. Na jedno pečenie do nej umiestnite až dva či dokonca tri plechy.

Pečte a pripravujte chutné jedlo pre celú svoju rodinu nehľadiac na počet osôb.

Ovládanie 

Ovládanie rúr by malo byť jednoduché a intuitívne. Nemali by ste pri ňom stráviť príliš dlhý čas. Práve to je dôvod, prečo sa mnohé značky snažia spôsob ovládania zjednodušovať. Niektoré modely majú dotykový panel, na ktorom si jednotlivé funkcie vyberáte, iné poskytujú klasiku vo forme tlačidiel. Ako je na tom rúra Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX?

Ovládanie tohto modelu je jednoduché a intuitívne. Poskytuje vám totižto jedno centrálne koliesko, ktorým si vyberáte všetky funkcie. Pri nastavovaní programov vám pomôže aj čiernobiely grafický dizajn.

S rúrou značky Whirlpool sa pracuje rýchlo a jednoducho. Nemusíte sa preto báť, že by ste pri návode strávili hodiny.

Hlučnosť 

Rúry sú elektrospotrebičmi, ktoré pri svojej nečinnosti nevydávajú žiadny hluk a pri práci len minimálny. Na hlučnosť preto často pri výbere nepozeráme. Ak však nechcete kúpiť výrobok, ktorý by vás mohol pri práci alebo sledovaní filmov rušiť, rozhodne na tento parameter nezabúdajte.

Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX je tichá pri akejkoľvek činnosti. Nemusíte sa báť, že by vás vyrušovala.

Jednoduché čistenie

Bojovali ste niekedy s čistením rúry? Pri modeli Whirlpool ABSOLUTE AKZ9 6270 IX sa tohto problému nemusíte báť. Interiér je potiahnutý vysoko lesklým smaltom, čo znamená, že sa veľmi jednoducho čistí.

Plus, rúra značky Whirlpool má aj samočistiaci systém s názvom Pyrolýza. Ten spáli nečistoty pri vysokej teplote. Ušetrí vám tak prácu s namáhavým čistením.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Značka vznikla v roku 1911, no na Slovensko sa dostala až v roku 1991, kedy bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool. Od začiatku pôsobenia získala spoločnosť Whirlpool viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“ či „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.