Po rokoch strávených v kuchyniach sa z varenia a pečenia stala nielen povinnosť, ktorú musia robiť ženy v domácnosti a kuchári v reštauráciách, ale takisto hobby, zábava a voľnočasová aktivita, na ktorú stavia dnes už aj mladšie generácie. Pečenie a varenie je dnes omnoho jednoduchšie, ako to bývalo v minulosti, pretože máme stovky spotrebičov, ktoré nám zjednodušia prácu. Kuchynské roboty nám vymiesia cesto, mixéry nám vyšľahajú všetko čo potrebujeme alebo nám jednoducho rozmixujú všetky dôležité prísady do receptu. Nechýbajú ani výkonné mikrovlnné rúry či klasické rúry na pečenie, ktoré dnes už nie sú len takým obyčajným spotrebičom, ktorý vám upečie kura, morku alebo nejaký koláč. Dnes sú rúry dôležitou dizajnovou súčasťou každej kuchyne a takisto aj spotrebičom, ktorý sa veľmi rád postará o vaše jedlo. A to doslova, že postará. Okrem toho, že budete mať skvelo upečený svoje hlavné jedlo alebo dezert, dostanete takisto aj perfektne pripravené jedlo, ktoré vyzerá naozaj skvelo.

Rúry sa dnes stali veľmi dôležitým spotrebičom domácností a ľudí, ktorí príliš veľa nepečú alebo nevaria, no doma aj tak rúru potrebujú. Okrem toho, že vám tento elektro spotrebič dokáže pomôcť pri varení alebo pečení, dokáže takisto skvelo sadnúť do každej jednej kuchyne a dotvoriť tak jej celkový dizajn, štýl a jednoducho povedané, tvár. Dnešné rúry vám ponúkajú naozaj veľké množstvo zaujímavých funkcií, ktoré určite chcete mať aj vy a nepoviete ani sami nie. Pôžitok nielen z pečenia, ale takisto aj z peknej kuchyne chce určite každá jedna žena v domácnosti a takisto aj muž. Technológie sa neustále vyvíjajú, napredujú a vy možno ani nestíhate niečo nové sledovať, až sa zrazu stane, že potrebujete novú rúru aj vy, no sami neviete, ako si ju vybrať. Presne od toho sú články, ako ten dnešný, v ktorom vám ukážeme, aká rúra je jedna z najlepších na trhu, a na ktorú by ste mali určite staviť aj vy.

Značka Mora patrí medzi veľmi známe značky, ktoré sa na našom trhu vyskytujú už nejakú tú dobu. Už v ich názve nájdete náznak, že sa zaoberajú kuchynskými spotrebičmi, vďaka čomu môžete mať istotu, že ich výrobky sú naozaj veľmi kvalitné, vďaka čomu si našli uplatnenie u mnohých spotrebiteľov. Okrem rúr na pečenie sa orientujú aj na inú elektroniku, vďaka ktorej budete pracovať omnoho efektívnejšie a rýchlejšie, ako doteraz. Práve rúry na pečenie sú však špecialitou, ktorú značka Mora naozaj vie. Túto informáciu vie aj mnoho ďalších ľudí, ktorí vždy radi stavia na spotrebiče, s ktorými sú veľmi dlho spokojní. Ak aj vy túžite po kvalitnej rúre na pečenie, vďaka ktorej budete mať naozaj krásnu kuchyňu, ktorý zapadne do celého vášho domu a má aj silný výkon, určite by ste mali staviť na elektrickú rúru Mora VT 548 MX, ktorá má omnoho viac výhod a omnoho viac funkcií, ktoré vám môže ponúknuť, ako sa na prvý pohľad zdá.

Aj vy sa radi pýšite svojou krásnou kuchyňou pred svojimi priateľmi a ukazujete im svoje nové spotrebiče? Práve pre vás bude vhodná určite vstavaná rúra Mora VT 548 MX. Je to elektrická rúra, ktorá má objem krásnych 67 litrov, vďaka čomu je vhodná aj pre väčšie rodiny a spĺňa kritériá energetickej triedy A, vďaka čomu vám ušetrí úspory spojené s energiou. Táto rúra má hneď niekoľko užitočných a praktických vymožeností, ktoré sa vám budú určite páčiť a oceníte ich hneď pri prvom pečení. Či už varíte a pečiete doma pravidelne alebo raz za čas, určite sa vám rúra Mora VT 548 MX bude hodiť. Jej kvalita bola dokonca overená aj nezávislým časopisom D test, kde sa stala víťazom, čo len dosvedčuje kvalitu nielen rúry, ale aj značky.

Ovládací panel rúry Mora VT 548 MX je tvorený dvomi svetelnými gombíkmi, ktoré používajú technológiu Push Pull. V normálnom stave sú tieto gombíky v jednej vrstve s prednou stenou rúry. Po stlačení sa gombík vysunie a jeho otáčaním nastavíte presne to nastavenie, o ktoré máte záujem. Táto technológia je veľmi výhodná najmú vďaka tomu, že gombíky nevyčnievajú, nezavadzajú a okolie sa dá veľmi jednoducho čistiť. Vďaka nízkemu počtu tlačidiel a veľkému displeju je obsluha rúry Mora VT 548 MX veľmi jednoduchá a najmä pohodlná a intuitívna. Ovládať rúru sa naučí úplne každý a to bez veľkých problémov. Praktické zasúvacie gombíky oceníte najmä pri čistení, kedy prednú plochu stačí jednoducho len utrieť bez toho, aby ste mali nejaké časti, ktoré sú vystúpené von.

Čistenie tejto rúry zvnútra však nie je žiaden problém. Vďaka tomu, že Mora VT 548 MX má technológiu Water system, jej čistenie je veľmi jednoduché a pohodlné. Do priestoru rúry stačí len vložiť nádobu s vodou, zapnúť špeciálny čistiaci program pomocou jedného tlačidla a rúra Mora VT 548 MX sa vyčistí úplne sama, bez vašej pomoci. Samozrejme, môžete tu čistiť aj vy sami, ručne, no je to len strata času, keď vám sám spotrebič ponúka naozaj veľmi jednoduché a rýchle čistenie. Pre zjednodušenie čistenia má rúra sklenenú vnútornú stranu dverí, vďaka čomu sa umývajú omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. K rúre Mora VT 548 MX získate takisto aj jeden pekáč, rošt a pečúci plech.

Rúra Mora VT 548 MX má možnosť regulácie teploty pečenia a to od 30 až do 275 stupňov Celzia. Záleží len na vás, akú teplotu použijete alebo akú potrebujete. Pomocou jedného tlačidla si ju nastavíte. Nastavená teplota je v rúre neustále udržovaná a prehľad o aktuálnej teplote v rúre vám zaistí prehľadný displej, na ktorom uvidíte naozaj úplne všetko. Ak potrebujete rúru rýchlo zohriať, určite využijete funkciu rýchloohrevu na 200 stupňov za neuveriteľných šesť minút. Vďaka tejto funkcií tak môžete piecť kedykoľvek a bez nejakého časového obmedzenia, kedy by ste museli na rúru čakať.

Vďaka možnosti programovania doby pečenia môžete jednoducho dať pokrm do rúry, zvoliť si požadovanú teplotu a potom si nastaviť čas, ako dlho má proces pečenia trvať. Po uplynutí tejto doby sa rúra sama vypne, takže nehrozí, že by vám jedlo zhorelo. Nemusíte tak neustále stáť pri rúre a kontrolovať proces pečenia. Môžete sa tak sami venovať úplne inej činnosti, bez stále premýšľania, kedy by ste mali vypnúť pokrm a či už náhodou neubehol čas, kedy je potrebné všetko z rúry vytiahnuť. Veľký vnútorný priestor rúry Mora VT 548 MX vám umožňuje, aby sa v ňom pieklo viac plechov naraz. Ušetríte nielen svoj čas strávený v kuchyni, ale takisto aj elektrickú energiu, ktorá je spojená s prevádzkou rúry.

Rúra Mora VT 548 MX je vybavená praktickými výsuvnými teleskopickými roštami, ktoré vám umožňujú pečenie viacerých plechov nad sebou. Plech, ktorý chcete práve skontrolovať alebo vytiahniť len veľmi jednoducho z rúry vysuniete a potom znova zasuniete späť. K pečeniu je rúra značky Mora vybavená horným a dolným ohrevným telesom. Pre ideálnu cirkuláciu tepla obsahuje takisto aj kruhové teleso s ventilátorom. Rúru môžete využiť aj na grilovanie, pri ktorom sa dá takisto použiť ventilátor. V tejto rúre môžete pokrmy aj rozmrazovať.

Medzi ostatné funkcie patrí napríklad aj detská poistka, ktorá znemožňuje deťom ovládanie rúry a nemôžu ju tak samé od seba zapnúť, vypnúť alebo zmeniť teplotu, ktorú ste si nastavili vy sami. Rúra má takisto aj chladenie dvierok, vďaka ktorému ostávajú dvierka po celú dobu pečenia chladné a nehrozí tak žiadny úraz a ani popálenie. Táto funkcia sa takisto zíde do rodín s malými deťmi.