Pečenie, varenie alebo len pomáhanie v kuchyni dokáže byť časovo náročné a fyzicky namáhavé. Mnohí kuchári v kuchyniach známych reštaurácií vedia o tom povedať svoje. A nielen tí, ale takisto aj ľudia, ktorí jednoducho v kuchyni pravidelne pracujú. Pre niekoho je možno varenie a pečenie oddych, no pre iných je to práca, ktorú robia pravidelne.
V dnešnej dobe však existuje naozaj mnoho spotrebičov, ktoré sa vám v každom jednom ohľade snažia s niečim pomôcť. Či už je to mikrovlnka, ktorá vám ohreje jedlo za pár sekúnd, rúra, ktorá vám upečie koláč rovnomerne  alebo elektrický sporák, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne.
Práve rúry sú spotrebičom, na ktorý sa zameriame ako prvý. Tento spotrebič dokáže niekedy naozaj zázraky. Vie ušetriť kopu času, pripraviť chutné jedlo či dokonca rozmraziť nejaké potraviny. Rúry sú dnes spravené na ten spôsob, aby dokázali svojmu užívateľovi pomôcť a najmä skrátiť jeho pobyt v kuchyni, ktorý by bol inak príliš zdĺhavý.
Najnovšie kuchynské rúry majú okrem toho aj krásny dizajn. Výrobcovia jednoducho vedia, čo ľudia milujú a čo chcú.

Technika sa neustále posúva ďalej a tí, ktorí si zariaďovali dom pred niekoľkými rokmi už môžu vidieť rozdiely v technológiách a dizajne. Nielen človek, ale takisto aj svet okolo neho sa mení neskutočnou rýchlosťou, a preto je mnohokrát veľmi ťažké držať krok s technológiami a novinkami, ktoré nám ponúkajú internetové alebo kamenné obchody.
Ak vám vaša rúra prestala fungovať alebo sa práve sťahujete a nejakú novú potrebujete, mali by ste si nájsť takú, ktorá udrží krok najmä s vami. Základom je jednoduchý dizajn, ktorý vám zaistí, že aj keď sa o niekoľko rokov rozhodnete zmeniť dizajn alebo štýl kuchyne, vždy sa vám do nej rúra bude hodiť. Nebudete ju musieť len tak meniť.
Takisto by ste sa mali zamerať aj na výkon a spotrebu. Po niekoľkých rokoch, keď si všimnete, že vám rúra “saje” z peňaženky omnoho viac peňazí, ako ste očakávali, bude už neskoro na jej výmenu. Práve preto by ste pri kúpe takýchto dôležitých výrobkov mali rozmýšľať omnoho dlhšie ako len jeden alebo dva dni. Prezerajte si ponuky obchodov, porovnávajte jednotlivé modely, dajte si poradiť od odborníkov a konzultujte svoj výber. Správny výber rúry tak oceníte aj po niekoľkých rokoch.

Rúra pre každého

Či už ste profesionálnym kuchárom z drahej reštaurácie alebo len človekom, ktorý raz za čas varí, rozhodne sa vám oplatí staviť na rúru Mora VT 548 BX. Tento model je základom každej dobrej kuchyne. Vďaka nej totižto môžete dosiahnuť výsledky ako profesionálni kuchári. Aj pri ťažšom jedle vám rúra pomôže s prípravou.

Vstavaná, elegantná a moderná elektrická rúra Mora VT 548 BX je veľmi praktickým a múdrym doplnkom do vašej kuchyne. Vďaka špeciálnym programom, ktoré ponúka, sa pre vás príprava jedla stane jednoduchou a rýchlou činnosťou.

Vhodná pre stredne veľké rodiny

Kapacita rúry je až 65 litrov, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkej až veľkej rodiny. Súčasne totižto môžete piecť niekoľko chodov naraz, vďaka čomu nielen ušetríte peniaze, ale taktiež budete mať všetko rýchlejšie hotové.

Funkcie

Tak ako aj ostatné rúry, tak aj model Mora VT 548 BX ponúka niekoľko zaujímavých programov, ktoré sa vám budú rozhodne páčiť. Rúra ponúka jedenásť múdrych programov, ktoré vám vaše pečenie zjednodušia.

V rúre môžete pripravovať pokrmy pomocou:

  • klasického pečenia
  • grilu
  • ventilátoru
  • horného a dolného pečenia

Nechýba ani funkcia rozmrazovania, ktorá urýchli celkovú dobu prípravy.

Zaujímavosťou je aj funkcia ohrievania tanierov, ktorá zaistí, že jedlo budete podávať vždy teplé aj vtedy, keď sa u vás zíde veľa hostí.

Rýchle predhriatie tanierov vám zaistí, že rúra bude pripravená v čo najkratšej možnej dobe.

Jednoduché ovládanie

Aj napriek tomu, že doba ide stále dopredu a funkcie, ktoré rúra poskytuje sú pokrokové, jej ovládanie ostáva stále jednoduché a intuitívne. Rúra vám ponúka prehľadný displej a špeciálne gombíky, ktoré môžete pre jednoduchšie umývanie zatlačiť dovnútra. Tieto gombíky zjednodušujú ovládanie a fungujú aj ako bezpečnostný prvok proti malým detským ručičkám.

Rúra poskytuje 11 funkcií regulácií teploty v rozmedzí od 50 do 275 stupňov Celzia. Všetko si nastavujete sami pomocou gombíkov.

Nechýbajú ani veľmi prehľadné digitálne dotykové hodiny. Tie sú programovateľné a umožňujú plne programovať dobu pečenia a vypnutia rúry.

Jednoduché čistenie

Čistenie rúr bolo vždy peklom pre každého. Pripáleniny či usadený olej sa čistili aj hodiny. Niekedy ani po dlhom čase rúra stále nebola dostatočne čistá. Pri modeli Mora VT 548 BX si určite užijete funkciu ECO Clean, ktorá umožní veľmi jednoduché umývanie. Stačí na dno rúry vložiť pekáč s trochou vody, zapnúť daný program a rúra sa o všetko postará.

Veľmi bezpečná

Bezpečnosť nadovšetko. Aj toho sa drží značka Mora. Vďaka tomu si môžete užiť rúru Mora VT 548 BX, ktorá vám nielen upečie chutný pokrm, ale taktiež sa postará, aby jej prevádzka bola bezpečná.

Nechýba teda detská poistka, ktorá vždy ochráni vaše dieťa pred spustením dvierok. Taktiež oceníte aj funkciu, ktorá sa stará o to, že sklo na rúre ostáva vždy chladné.

Štýlový dizajn

Ak aj vy hľadáte štýlovú a peknú rúru, ktorá by sa vám hodila do vašej kuchyne, rozhodne stavte aj vy na Mora VT 548 BX.

Dizajn rúry je veľmi dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je osobný. Každý z nás chce mať doma pekný spotrebič, ktorý bude vyzerať skvelo. A práve rúra Mora VT 548 BX tak aj vyzerá. Jej strieborno-čierne prevedenie je elegantné a pritom jednoduché.

Druhý dôvod je, že sa vám vďaka štýlovému a peknému dizajnu bude hodiť do vašej kuchyne a skvelo dotvorí celok. To znamená, že rúra nebude len obyčajným spotrebičom, ktorý je v kuchyni len z praktického hľadiska.

Rúra je vstavaná, a preto ušetrí taktiež miesto. Kuchyňa vyzerá vďaka vstavaným spotrebičom veľmi uhladene a štýlovo, vďaka čomu na takýto typ spotrebičov staví mnoho ľudí.

Tichý chod

Tak ako väčšina spotrebičov v dnešnej dobe, aj rúry sa pomaly, no s istotou každým novým modelom stišujú. Model Mora VT 548 BX sa môže pýšiť naozaj tichým chodom, ktorý nebude rušiť nikoho. Či už jedlo pečiete počas dňa alebo večera, na rúru sa môžete spoľahnúť vždy.

Jej chod je taký tichý, že nevyruší spiaceho človeka, konverzáciu ľudí, ktorí sú blízko nej alebo nejaký film, ktorý práve sledujete.

O značke

Značka Mora patrí medzi veľmi obľúbené značky mnohých slovenských spotrebiteľov. V jej portfóliu nájdete sporáky, rúry, chladničky či mikrovlnky. Všetky výrobky sú vytvorené s dôrazom na funkčnosť a štýlovosť.