Pečenie, varenie alebo len pomáhanie v kuchyni dokáže byť časovo náročné a fyzicky namáhavé. Mnohí kuchári v kuchyniach známych reštaurácií vedia o tom povedať svoje. A nielen tí, ale takisto aj ľudia, ktorí jednoducho v kuchyni pravidelne pracujú. Pre niekoho je možno varenie a pečenie oddych, no pre iných je to práca, ktorú robia pravidelne.
V dnešnej dobe však existuje naozaj mnoho spotrebičov, ktoré sa vám v každom jednom ohľade snažia s niečim pomôcť. Či už je to mikrovlnka, ktorá vám ohreje jedlo za pár sekúnd, rúra, ktorá vám upečie koláč rovnomerne  alebo elektrický sporák, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne.

Práve rúry sú spotrebičom, na ktorý sa zameriame ako prvý. Tento spotrebič dokáže niekedy naozaj zázraky. Vie ušetriť kopu času, pripraviť chutné jedlo či dokonca rozmraziť potraviny. Rúry sú dnes spravené na ten spôsob, aby dokázali svojmu užívateľovi pomôcť a najmä skrátiť jeho pobyt v kuchyni, ktorý by bol inak príliš zdĺhavý.
Najnovšie kuchynské rúry majú okrem toho aj krásny dizajn. Výrobcovia jednoducho vedia, čo ľudia milujú a čo chcú.

Nielen človek, ale takisto aj svet okolo neho sa mení neskutočnou rýchlosťou, a preto je mnohokrát veľmi ťažké držať krok s technológiami.
Ak vám vaša rúra prestala fungovať alebo potrebujete novú, mali by ste si nájsť takú, ktorá udrží krok najmä s vami. Základom je jednoduchý dizajn, ktorý vám zaistí, že aj keď sa o niekoľko rokov rozhodnete zmeniť dizajn alebo štýl kuchyne, vždy sa vám do nej rúra bude hodiť. Nebudete ju musieť len tak meniť.
Takisto by ste sa mali zamerať aj na na ďalšie parametre, ktoré vám zaistia plynulý a dobrý chod spotrebiča. Nezabúdajte, že pri kúpe tak dôležitých výrobkov, ako je rúra, je potrebné premýšľať aj niekoľko dní. Prezerajte si ponuky obchodov, porovnávajte jednotlivé modely, dajte si poradiť od odborníkov a konzultujte svoj výber. Správny výber rúry tak oceníte aj po niekoľkých rokoch.

Vhodná do stredne veľkých a veľkých rodín

Máte veľkú alebo stredne veľkú rodinu? V tom prípade by ste mali na rúru Mora VT 546 BX rozhodne staviť. Jej výhod je hneď niekoľko. Poskytuje veľký objem, ktorý sa rovná neuveriteľným 65 litrom. Taktiež poskytuje 11 rôznych programov a funkcií, vďaka ktorým dokážete pripraviť úplne každé jedno jedlo. Nechýba jej ani vysoký výkon, ktorý sa odráža v najvyššej teplote. Tá je 275 stupňov Celzia.

Svojím výkonom a spotrebou energie sa radí do energetickej kategórie A. Rúry s hodnotením A sú dobré, aj keď poznáme lepšie modely, ktoré majú napríklad A+++. Tie vedia ušetriť energie najviac.

Dizajn

Aj keď štýl nie je najdôležitejší parameter, podľa ktorého by sme mali vyberať rúru, mnohí sledujú práve ten. Dôvod je prostý a jednoduchý. Každý človek túži po krásnej, štýlovej a dizajnovej kuchyni. A tú môžete dosiahnuť len vtedy, ak do nej vyberáte dobre vyzerajúci nábytok, doplnky a spotrebiče.

Tento model rúry je veľmi elegantný a štýlový. Hodí sa ako do minimalistickej kuchyne, tak aj do kuchýň, ktoré sú zariadené v inom štýle. Je odetá do čierneho dizajnu, ktorému dominuje strieborný spodný hrubý pás. Na páse nájdete minimalistický nápis Mora spolu s ozdobnými čiarami.

Uprostred rúry sa nachádza dostatočne veľké sklo, ktoré je dvojité. Vďaka nemu je aj bezpečné. Či už sa ho dotknete počas pečenia vy alebo vaše dieťa, nikto z vás sa neopáli. Sklo je aj dostatočne veľké na to, aby ste sledovali, čo sa deje vo vnútri.

Spotrebič vás však nedostane len svojím jednoduchým a štýlovým dizajnom. Určite oceníte aj špeciálnu povrchovú pravu proti odtlačkom prstov. Vďaka tomu bude držadlo, tlačidlá, dvierka či sklo neustále čisté. Poprípade ich bude stačiť len jemne pretrieť.

Celý dizajn skvelo podčiarkuje aj možnosť zatlačenia gombíkov. Tie po použití jednoducho zatlačíte a naskytne sa vám minimalistický štýlový dizajn. Vďaka tejto funkcií sa rúra aj jednoduchšie umýva a udržiava.

Funkcie

Ohrev celej rúry zaisťuje primárne kruhové výhrevné teleso. To je umiestnené za veľkým ventilátorom, ktorý je však veľmi tichý. Rúra je vybavená okrem toho ohrevu aj spodným ohrevom. Pečenie je tak rovnomerné a naozaj veľmi efektívne.

Medzi veľmi obľúbené funkcie patrí napríklad:

  • horné a dolné výhrevné teleso,
  • elektrický gril,
  • gril s ventilátorom,
  • dolné teleso s ventilátorom,
  • kruhové teleso s ventilátorom,
  • ohrev tanierov,
  • šetrné rozmrazovanie,
  • čistenie ECO clean,
  • rýchloohrev.

A množstvo ďalších, ktoré pri používaní rúry určite objavíte a zamilujete si.

Samočistenie

Pri čistení však ešte zostaneme. Ak ani vás nebaví neustále rúru čistiť a oberá vás táto činnosť o energiu či čas, model Mora VT 546 BX vás rozhodne poteší. Disponuje totižto funkciou samočistenia čo znamená, že sa vie vyčistiť sama.

A ako tento program vlastne funguje? Stačí zapnúť funckiu pyrolytického čistenia. Bez akejkoľvek vašej práce rúra sama zvládne premeniť nečistoty, mastnotu a zvyšky jedla na jemný popol. Ten následne stačí po vychladnutí zotrieť vlhkou handričkou. Interiér vyzerá ako nový!

Jednoduché ovládanie

Ovládanie je naozaj veľmi jednoduché. Všetko máte pod kontrolou pomocou dvoch hlavných gombíkov. Tie sa dajú aj zasunúť, vďaka čomu sa rúra jednoduchšie čistí. Okrem toho získate pomocou tejto funkcie čisté línie. Z rúry tak nič nevytŕča.

Ako sme už spomenuli, ovládanie je pomocou dvoch hlavných otočných gombíkov nachádzajúcich sa na vrchnej strane rúry. Jedným pridávate alebo znižujete teplotu a druhým si vyberáte program, ktorý potrebujete pri pečení.

Tichý chod

Tak ako väčšina spotrebičov v dnešnej dobe, aj rúra sa pomaly, no s istotou každým novým modelom stišujú. Model Mora VT 546 BX sa môže pýšiť naozaj tichým chodom, ktorý nebude rušiť nikoho. Či už si pečiete alebo nejako pomocou spotrebiča jedlo počas dňa alebo večera upravujete, na rúru sa môžete spoľahnúť vždy.

Jej ohrev je taký tichý, že nevyruší spiaceho človeka, konverzáciu ľudí, ktorí sú blízko nej alebo nejaký film, ktorý práve sledujete.

Osvetlenie a detská poistka

Tak ako väčšine rúr, ani rúre Mora VT 546 BX nechýba osvetlenie, vďaka ktorému môžete počas pečenia vidieť, čo sa s jedlom deje a v akej fáze sa nachádza. Svetlo rúru osvetľuje veľmi dobre. Vidíte do každého rohu a zákutia.

Osvetlenie určite oceníte aj v prípade, keď budete rúru čistiť. Uvidíte tak každú nečistotu.

Plus, skvelou a veľkou výhodou tejto rúry je aj detská poistka. Tá pomôže každému rodičovi, ktorý má doma malé dieťa. Deti jednoducho rady niečo stláčajú a prepínajú. Pomocou poistky zaistíte, že dieťa nič neprepne alebo dokonca rúru nevypne.

O značke

Značka Mora patrí medzi veľmi obľúbené značky mnohých slovenských spotrebiteľov. V jej portfóliu nájdete sporáky, rúry, chladničky či mikrovlnky. Všetky výrobky sú vytvorené s dôrazom na funkčnosť a štýlovosť.