Viete si predstaviť svoju kuchyňu bez rúry? My si myslíme, že nie. Či už si práve idete zariadiť nový byt alebo sa len sťahujete, určite ste boli vždy zvyknutí na tento spotrebič, ktorý ste jednoducho, keď bolo treba, predhriali na nejakú teplotu, počkali a mohli ste piecť. Čokoľvek. Či už išlo o slané jedlo, sladké dezerty alebo ste len potrebovali nejaký pokrm predpiecť, vždy ste to mohli urobiť za pomoci rúry.
Dnes sú rúry naozaj veľmi kvalitne spracované a skvelo ovládateľné. Na mnohých nájdete veľký displej a jeden či dva otočné gombíky, pomocou ktorých ovládate úplne celý priebeh. Tie najnovšie vám dokonca ponúkajú aj dotykový displej, na ktorom sa môžete pohybovať veľmi intuitívne a žiadnu príručku do rúk vziať nemusíte. Výrobcovia totižto vedia, že dnešní ľudia potrebujú niečo, čo sa bude ovládať ľahko, intuitívne a bez toho, aby museli mať pri sebe vždy manuál, na ktorom uvidia presnú kombináciu gombíkov. Je to najmä z toho dôvodu, že rovnako ako vy, tak aj ostatní jednoducho na niečo takéto čas nemajú. Dokonca existuje aj taká skupina, ktorá sa o takéto veci absolútne nezaujíma a radšej ostáva v úzadí. My sa ani nečudujeme, pretože mnohé výrobky, ktoré sa dnes predávajú sú naozaj až príliš komplikované, čo je zbytočné. Práve preto by ste si mali na trhu nájsť a kúpiť presne takú rúru, ktorá sa o vás postará v každom jednom prípade. Či už pôjde o pečenie zákuskov, koláčov alebo slaného pokrmu, vždy sa na ňu budete môcť spoľahnúť.

Pečenie, varenie alebo len pomáhanie v kuchyni dokáže byť časovo náročné a fyzicky namáhavé. Mnohí kuchári v kuchyniach známych reštaurácií vedia o tom povedať svoje. A nielen tí, ale takisto aj ľudia, ktorí jednoducho v kuchyni pravidelne pracujú. Pre niekoho je možno varenie a pečenie oddych, no pre niekoho je to práca, ktorú robí pravidelne, úplne každý jeden deň. Mnoho týchto ľudí si dokonca spravilo k vareniu odpor. V dnešnej dobe však existuje naozaj mnoho spotrebičov, ktoré sa vám v každom jednom ohľade snažia s niečim pomôcť. Či už je to mikrovlnka, ktorá vám ohreje jedlo za pár sekúnd, rúra, ktorá vám upečie koláč rovnomerne a vy ho po vytiahnutí nemusíte vyhodiť do koša alebo elektrický sporák, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne. Práve rúry sú spotrebičom, na ktorý sa zameriame ako prvý. Tento spotrebič dokáže niekedy naozaj zázraky. Dokáže vám ušetriť kopu času, pripraviť chutné jedlo či dokonca rozmraziť nejaké potraviny. Rúry sú dnes spravené na ten spôsob, aby dokázali svojmu užívateľovi pomôcť a najmä skrátiť jeho pobyt v kuchyni, ktorý by bol inak príliš zdĺhavý a možno aj nepríjemný. Okrem toho majú najnovšie elektrické rúry aj krásny dizajn, pretože výrobcovia jednoducho vedia, čo ľudia milujú a čo chcú. Mnohí sa totižto dnes neorientujú len na spotrebu alebo výkon, ale takisto aj na dizajn, ktorý jednoducho musí byť štýlový a pekný.

O značke

Značka Gorenje patrí medzi značky, ktoré určite poznáte a možno od nej máte aj nejaké výrobky. S jej výrobkami sú spokojní zákazníci po celom svete najmä vďaka tomu, že sú kvalitne spracované, kvalitné a dá sa s nimi žiť aj niekoľko rokov. Nepokazia sa už po prvom roku a nepatria medzi spotrebiče s vysokou spotrebou. Vďaka chladničkám, mrazničkám či rúram, ktoré značka Gorenje ponúka si tak všetky potraviny uchováte čerstvé, kvalitné a dobré, no takisto ich pomocou týchto výrobkov dokážete premeniť na chutné pokrmy, ktoré neskôr servírujete svojej rodine.. Práve rúry patria medzi najsilnejšie produkty, ktoré Gorenje ponúka. Sú to také spotrebiče, ktoré svojou cenou a kvalitou predbiehajú iné, no nedajte sa zmiasť. Síce značka ponúka kvalitné výrobky, často ich môžete nájsť za omnoho nižšiu cenu, ako ste očakávali. Jeden z výrobkov, ktorý práve teraz boduje na trhu je aj rúra Gorenje Essential BO637E21XG, ktorú si zamilujete hneď na prvý pohľad alebo vyskúšanie.

Štýlový dizajn

Ak aj vy potrebujete modernú, peknú, jednoducho ovládateľnú a vstavanú rúru, práve ste ju našli. Je ňou rúra Gorenje Essential BO637E21XG, ktorá má naozaj obrovský vnútorný priestor, ktorý sa rovná až 67 litrom a umožňuje pečenie niekoľkých plechov nad sebou. Kvalitný vnútorný materiál tak zaisťuje dobrú kvalitu a dlhú životnosť, čo je dnes pri drahých spotrebičoch naozaj veľmi dôležité. Vonkajšia časť je vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele, ktorá dodáva rúre moderný a nadčasový vzhľad, ktorý bude pekný aj o niekoľko desiatok rokov.

Značka Gorenje je známa tým, že sa často inšpiruje klasickými, staršími rúrami, ktoré tu boli už niekoľko desiatok rokov pred nami. Presne tohto štýlu sa držala značka aj pri rúre Gorenje Essential BO637E21XG, ktorá v kombinácií s modernými prvkami získava neobvyklý a veľmi zaujímavý vzhľad, ktorý určite osvieži nejednu kuchyňu. Krásny Home Made tvar naviac umožňuje horúcemu vzduchu voľne cirkulovať a rovnomerne tak prúdiť okolo pečeného pokrmu. Pri pečení týmto spôsobom môžete v rúre piecť rovno niekoľko pokrmov a nebudete sa musieť báť, že by jeden z nich bol spálený a druhý nedopečený. Každý koláč bude krásne upečený a mäso bude šťavnaté.

Vnútro zo špeciálneho materiálu

Pri rúrach by sme mali byť zvyknutí na to, že ich vnútro je vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý sa pôsobením tepla nezničí. Pri rúre Gorenje Essential BO637E21XG je však tento interiér vyrobený z mimoriadne odolného a pevného smaltu Silver Matter, ktorým je pokrytý v troch vrstvách. Týmto spôsobom je zaistená mimoriadne dobrá izolácia rúry. Smaltový povrch Silver Matte naviac neobsahuje žiadne mikropóry, čo ešte viac zvyšuje jeho odolnosť voči vysokým teplotám a takisto aj mikrovlnám. Rúra je tak naozaj perfektne vybavená a jej materiál takisto zaisťuje aj to, že vnútorný priestor rúry bude vždy sterilný a bezpečný. Interiér je krytý tromi vrstvami náteru, ktorý takisto zlepšuje izoláciu a podporuje tepelnú reflexiu.

Vhodná do väčších rodín

Rúra Gorenje Essential BO637E21XG je vhodná nielen do stredne veľkých, ale takisto aj do veľkých domácností, ktoré toho musia uvariť či upiecť o podstatne viac. Vďaka jej veľkej vnútornej kapacite Big Space, ktorá sa rovná 67 litrom, máte teda veľkú plochu na pečenie a to nielen jedného či dvoch, ale rovno troch plechov. Spotrebič dokáže poňať rozmerné plechy a na jednu várku vám upečie naozaj obrovské množstvo jedlo. Výhodou rúry Gorenje Essential BO637E21XG je aj to, že má teleskopické listy, ktoré umožňujú jednoduchú, bezpečnú a ľahkú manipuláciu s plechmi, čo určite oceníte nielen v priebehu pečenia, ale takisto aj pri ich čistení. Nikdy sa vám tak už nestane, že by ste sa popálili. Okrem toho je výhodou aj pohodlné zatváranie dvierok Gentle Close, ktorých sa stačí len dotknúť a samé sa už zatvoria. Bez zbytočného buchnutia, ktoré by rúru len oslabovalo.

Desiatky programov

Poďme sa však pozrieť ešte na programy a rôzne funkcie, ktoré rúra ponúka. Pečúca rúra značky Gorenje je vybavená horným, dolným a kruhovým tepelným telesom s možnosťou použitia ventilátoru pre teplovzdušné pečenie. Výhodou je takisto možnosť nastavenia udržovania stále rovnakej teploty. Tak ako asi pri úplne každých rúrach, aj táto má svoj vnútorný priestor osvetlený, takže sa stačí pri pečení len pozrieť cez dvierka a uvidíte, v akom štádiu váš pokrm je. Program si jednoducho nastavíme výsuvnými ovládacími gombíkmi, ktoré v čase nepoužívania rúry jednoducho zasuniete a nebudú vám tak zavadzať napríklad pri umývaní. Rúra vám dokonca ponúka aj možnosť dotykových programovateľných hodiniek Icon Led, ktoré vám umožnia časovú kontrolu nad priebehom pečenia.

Samočistiaci program

Čistenie rúry Gorenje Essential BO637E21XG je rovnako jednoduché ako pri každej novej rúre, ktorá tu dnes je. Pri čistení stačí napustiť hlboký plech vodou, umiestniť ho do rúry a zapnúť režim Aqua Clan. O ostatné sa postará rúra úplne sama. Čistenie takisto zjednodušuje aj celosklenená vnútorná strana dvierok.