Rúry patria k základným spotrebičom, ktoré by v domácnosti nemali chýbať. Okrem toho, že pomáhajú upiecť rôzne pokrmy či dezerty, mnohé modely poskytujú zaujímavé funkcie ako napríklad gril či rozmrazovanie. Pri výbere je dôležité sledovať nielen spotrebu alebo výkon, ale aj programy, ktoré by ste mohli pri práci v kuchyni využiť.

Výber rúry môže byť v dnešnom svete pomerne náročný. Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, dizajnom, programami či výkonom. Každá značka ponúka iné výhody a služby. V prípade, že ste si ešte nevybrali a potrebujete poradiť, máme pre vás tip na jeden model.

Rýchly náhľad

Vstavaná rúra Electrolux EZB3400AOX patrí medzi veľmi obľúbené modely na trhu. Poskytuje totižto príjemný objem 60 litrov a štýlový dizajn, ktorý sa hodí do každej jednej stredne veľkej kuchyne. Okrem toho má veľké množstvo zaujímavých programov, vďaka ktorým upečiete a pripravíte všetky druhy jedál.

Pečte a varte pomocou rúry Electrolux EZB3400AOX aj vy. Využite jej príjemnú spotrebu a skvelý výkon na to, aby ste navarili obed či večeru svojej rodine. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn rúry je pomerne dôležitým parametrom. Ide totižto o spotrebič, ktorý je vidno. Spravidla je zabudovaný, a preto je dôležité pozerať sa najmä na výzor prednej časti. Tá by mala byť moderná a štýlová. Nehovoriac o tom, že by sa mala dať jednoducho skombinovať s celým zariadením kuchyne.

Dizajn rúry Electrolux EZB3400AOX je minimalistický a moderný. Hodí sa do každej jednej kuchyne, nehľadiac na jej štýl. Pokojne ju umiestnite do chladnejšieho minimalizmu či príjemného rustikálneho zariadenia.

Rúra je odetá do strieborného prevedenia, ktorému dominuje veľké sklo. Cez to je veľmi dobre vidieť dnu. Sklo má tmavé čierne rámy, ktoré mu dodávajú na modernosti a štýlovosti.

Vrchný strieborný panel disponuje veľkými otočnými gombíkmi, ktorými vyberáte program a teplotu. V strede, medzi nimi, sa nachádza menší displej. Ten vám ukazuje čas. Pod displejom nájdete ešte ďalšie tlačidlá, ktoré môžete pri pečení alebo varení využiť.

V rámci dizajnu spomenieme aj rozmery. Tie sú viac ako dobré, a preto sa rúra hodí ako do menších, tak aj do stredne veľkých rodín. Electrolux EZB3400AOX má takéto rozmery:

  • šírka: 59,4 cm
  • výška: 59 cm
  • hĺbka: 56 cm
  • hmotnosť: 28,6 kg

Funkcie

Každý model rúry má iné funkcie. Niektoré ich poskytujú viac a iné menej. Ich počet sa spravidla odvíja od cenovej kategórie a od značky. Ako je na tom model Electrolux EZB3400AOX?

Rúra Electrolux EZB3400AOX poskytuje perfektných 8 prednastavených programov, ktoré vám poskytujú tie najlepšie výsledky z pečenia a varenia. Programy v sebe kombinujú použitie grilu, horného a spodného ohrevu a kruhového telesa.

Pokojne tak pečte všetko, čo potrebujete. Nikdy sa nestane, že by sa vám niečo nepodarilo. Je úplne jedno, či pripravujete slané alebo sladké.

V rámci funkcie je dobré spomenúť aj LED osvetlenie, ktoré sa nachádza na zadnej časti rúry, no dokáže osvietiť úplne celý interiér. Počas toho, ako rúra pracuje, môžete vidieť, čo všetko sa s jedlom vo vnútri deje.

Pri pečení môžete využiť prípravu pokrmov na dvoch úrovniach. Čo to znamená? Kruhové teleso dokáže zabezpečiť prepečenie všetkých dobrôt, ktoré sa nachádzajú vo vnútri spotrebiča.

Naraz môžete piecť nie jeden, ale rovno dva plechy. Túto možnosť oceníte najmä pri príprave vianočných cukroviniek alebo pri pohostení viacerých členov z rodiny.

LED displej vám ponúka nielen čas, ale taktiež možnosť nastavenia časovača. Vyberte si časový úsek, počas ktorého chcete pokrm piecť a spotrebič sa oň už sám postará. Pokojne sa venujte svojim vlastným aktivitám. Rúra sa vypne sama. Nič nezhorí.

Pri rúre Electrolux EZB3400AOX môžete zabudnúť aj na neustále obracanie pekáča. Poskytuje vám totižto rovnomerné prúdenie vzduchu vo všetkých častiach spotrebiča. Ohrev je tak úspornejší a rýchlejší.

Tento model má ešte jednu veľkú výhodu. Chráni nielen vás, ale aj seba. Pri pečení automaticky zapína chladiaci ventilátor. Ten ochladzuje elektrické komponenty. Nikdy sa tak nestane, že by sa vám kvôli vysokej teplote zničili.

Spotreba

Pri výbere spotrebičov, a je úplne jedno o aký typ ide, je dôležité pozerať na spotrebu. Od tej sa totižto odvíja to, o koľko sa vám navýšia vaše účty za energie. Väčšina spotrebičov, vrátane rúr, je zaradená do jednotlivých kategórií, ktoré sa označujú písmenami A, B či C. V dnešnej modernej dobe by ste však pod energetickú triedu A ísť nemali.

Rúra Electrolux EZB3400AOX poskytuje viac ako skvelú spotrebu. Pri bežnej prevádzke spotrebuje len 0,79 kWh a zaraďuje sa do energetickej triedy A. Práca v kuchyni je tak úsporná a pritom efektívna. Od rúry môžete očakávať tie najlepšie výsledky.

Objem

Objem rúry je dôležitý parameter, vďaka ktorému zistíte, či je spotrebič dostatočne veľký a vhodný do vašej rodiny. Menšie rodiny si vystačia s objemom 60 litrov, väčšie budú potrebovať aj 70 alebo 80 litrov.

Rúra Electrolux EZB3400AOX poskytuje 60 litrov, vďaka čomu je vhodná pre menšie a stredne veľké rodiny. Viete v nej pripraviť naraz niekoľko plechov alebo väčšie pokrmy.

Ovládanie

Ovládanie rúr by malo byť jednoduché a intuitívne. Nemali by ste pri ňom stráviť príliš dlhý čas. Práve to je dôvod, prečo sa mnohé značky snažia spôsob ovládania zjednodušovať. Niektoré modely majú dotykový panel, na ktorom si jednotlivé funkcie vyberáte, iné poskytujú klasiku vo forme tlačidiel. Ako je na tom rúra Electrolux EZB3400AOX?

Model značky Electrolux poskytuje klasické, tlačidlové ovládanie, ktoré je však veľmi jednoduché. Na všetko vám postačia dve veľké otočné tlačidlá. Jedným si vyberáte program a druhým teplotu.

Pod displejom sa nachádzajú menšie tlačidlá, ktorými si nastavujete napríklad čas alebo časovač.

Hlučnosť

Rúry sú elektrospotrebičmi, ktoré pri svojej nečinnosti nevydávajú žiadny hluk a pri práci len minimálny. Na hlučnosť preto často pri výbere nepozeráme. Ak však nechcete kúpiť výrobok, ktorý by vás mohol pri práci alebo sledovaní filmov rušiť, rozhodne na tento parameter nezabúdajte.

Hlučnosť modelu Electrolux EZB3400AOX je len 52 dB, takže vás nebude nikdy vyrušovať. Pokojne pečte aj v noci, keď celý dom spí.

Jednoduché čistenie

Bojovali ste niekedy s čistením rúry? Pri modeli Electrolux EZB3400AOX sa tohto problému nemusíte báť. Interiér je potiahnutý vysoko lesklým smaltom, čo znamená, že sa veľmi jednoducho čistí.

Na to, aby ste sa v interiéri zbavili zaschnutých nečistôt vám postačí navlhčená handrička.

Produkt roka 2019

Vedeli ste o tom, že rúra Electrolux EZB3400AOX dostala v roku 2019 ocenenie “Produkt roka 2019” od známeho portálu Heureka.sk? Môžete si tak byť istí, že ide o najpopulárnejší a najlepší výrobok v danej kategórií. A to nielen podľa profesionálov z Heureka, ale taktiež podľa záujmu spotrebiteľov.

O značke 

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.