Rúry sú praktickými pomocníkmi v každej jednej domácnosti. Výhodou množstva moderných modelov je ich štýlový dizajn, ktorý kuchyňu skvelo dopĺňa. Výzor spotrebiča však nie je jediná vec, na ktorú by ste pri výbere mali pozerať. Funkcie, výkon či spotreba ovplyvnia nákup najviac. Ktorý model rúry je ten najlepší?

Výber rúry môže byť v dnešnom svete pomerne náročný. Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, dizajnom, programami či výkonom. Každá značka ponúka iné výhody a služby. V prípade, že ste si ešte nevybrali a potrebujete poradiť, máme pre vás tip na jeden model.

Rýchly náhľad

Rúra Electrolux EOD6P71X patrí medzi klasiky, ktoré potešia ako svojimi funkciami, tak aj svojím výkonom a výzorom. Spotrebič sa vám postará o dokonalo prepečené mäso, chrumkavú kôrku a perfektnú chuť každého jedného pokrmu. To však nie je všetko.

Model Electrolux EOD6P71X má desiatky funkcií, veľký objem a praktický LED panel na ovládanie. Vyberte si pečenie pomocou systému Steam Bake a užívajte si tie najlepšie výsledky.

Zaujala vás rúra značky Electrolux? V tom prípade by ste mali čítať našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn rúry je pomerne dôležitým parametrom. Ide totižto o spotrebič, ktorý je vidno. Spravidla je zabudovaný, a preto je dôležité pozerať sa najmä na výzor prednej časti. Tá by mala byť moderná a štýlová. Nehovoriac o tom, že by sa mala dať jednoducho skombinovať s celým zariadením kuchyne.

Rúra Electrolux EOD6P71X patrí medzi veľmi štýlové a moderné modely. Celé jej telo je odeté do čierneho dizajnu, ktorému dominujú strieborné prvky. Na spodnej časti ju zdobí logo značky.

Vrchnú časť rúry tvorí LED panel. Na ňom nájdete okrem dvoch fyzických tlačidiel aj displej s časom alebo časovačom a ďalšie tlačidlá. Pomocou tohto panelu vyberáte jednotlivé funkcie, teplotu a množstvo ďalšieho.

Rúra sa veľmi dobre otvára, pretože má praktickú a štýlovú rukoväť. Tá je odetá do strieborného prevedenia, vďaka čomu kontrastuje s tmavou farbou tela rúry.

Electrolux EOD6P71X má veľké sklo, cez ktoré je dobre vidieť dovnútra. Vidíte, čo sa s vašim jedlom deje a či náhodou už nie je hotové. Celé sklo má čierny rám. Ten však nie je príliš hrubý a skvelo dotvára dizajn tohto modelu.

V rámci dizajnu je dôležité spomenúť aj samotné rozmery rúry. Podľa toho zistíte, či sa vám do miestnosti zmestí. Pri modeli Electrolux EOD6P71X ide o takéto rozmery:

 • šírka: 63,5 cm
 • výška: 65,4 cm
 • hĺbka: 67 cm
 • hmotnosť: 34,1 kg

Funkcie

Každý model rúry má iné funkcie. Niektoré ich poskytujú viac a iné menej. Počet funkcií sa spravidla odvíja od cenovej kategórie a od značky. Ako je na tom model Electrolux EOD6P71X?

Rúra značky Electrolux sa pýši niekoľkými desiatkami funkcií. Spomenieme si tie hlavné. K nim sa radí napríklad SteamBake. Táto funkcia sa postará o ideálnu vlhkosť podporujúcu kysnutie cesta. Celý dezert či pokrm bude chutnejší a vláčnejší, pričom si zachová chrumkavú kôrku.

Pomocou SteamBake môžete piecť nielen kysnuté cesto, ale taktiež mäso či ryby. Pripravte ten najlepší obed či večeru pre svojich blízkych.

V rámci funkcií je dobré spomenúť teplotnú sondu. Tú dostávate spolu s kúpou tejto rúry. Sonda sa stará o to, aby presne sledovala teplotu jedla vo vnútri. Vždy viete, či mäso alebo koláč nie sú už hotové.

Rýchle zahriatie si zamiluje každý, kto sa ponáhľa alebo nemá pri pečení príliš veľa času. Pomocou tejto funkcie ušetríte ako čas, tak aj peniaze. Oproti bežným modelom sa rúra Electrolux EOD6P71X dokáže zahriať na požadovanú teplotu omnoho rýchlejšie.

A aké programy rúra poskytuje? Vyberať si môžete z:

 • spodný ohrev
 • spodný ohrev + kruhové výhrevné teleso + ventilátor
 • ventilátor + svetlo
 • gril + spodný ohrev + ventilátor
 • gril + horný ohrev
 • gril + horný ohrev + ventilátor
 • kruhové teleso + spodný ohrev + ventilátor
 • kruhové teleso + ventilátor + SteamBake
 • horný + spodný ohrev

Spotreba 

Pri výbere spotrebičov, a je úplne jedno o aký typ ide, je dôležité pozerať na spotrebu. Od tej sa totižto odvíja to, o koľko sa vám navýšia vaše účty za energie. Väčšina spotrebičov, vrátane rúr, je zaradená do jednotlivých kategórií, ktoré sa označujú písmenami A, B či C. V dnešnej modernej dobe by ste však pod energetickú triedu A ísť nemali.

Rúra Electrolux EOD6P71X sa radí do skvelej energetickej triedy A+. Znamená to, že pri pečení alebo grilovaní vám ušetrí ako energie, tak aj financie. Pri platení účtov si nebudete musieť siahnuť hlboko do vrecka.

Objem 

Objem rúry je dôležitý parameter, vďaka ktorému zistíte, či je spotrebič dostatočne veľký a vhodný do vašej rodiny. Menšie rodiny si vystačia s objemom 60 litrov, väčšie budú potrebovať aj 70 alebo 80 litrov.

Rúra značky Electrolux poskytuje 72 litrov, čo znamená, že je vhodná do stredne veľkých a veľkých rodín. Pokojne v nej pečte aj dva či tri plechy naraz.

Ovládanie 

Ovládanie rúr by malo byť jednoduché a intuitívne. Nemali by ste pri ňom stráviť príliš dlhý čas. Práve to je dôvod, prečo sa mnohé značky snažia spôsob ovládania zjednodušovať. Niektoré modely majú dotykový panel, na ktorom si jednotlivé funkcie vyberáte, iné poskytujú klasiku vo forme tlačidiel. Ako je na tom rúra Electrolux EOD6P71X?

Rúra disponuje LED panelom, v ktorom nájdete dva otočné fyzické gombíky. Tými si vyberáte ako teplotu, tak aj samotný program. Panel je však výnimočný v tom, že vám dokáže inteligentne odporučiť ideálnu teplotu vami zvolenej funkcie pečenia. Nikdy sa tak nestane, že by ste vybrali príliš vysokú alebo nízku teplotu.

V prípade, že takúto pomoc od rúry nepotrebujete, vyberte si teplotu podľa vašich preferencii.

V paneli nájdete taktiež hodiny. Tie vám ukazujú aktuálny čas. Poprípade ich môžete využiť ako časovač.

Keď je rúra vypnutá, pokojne tlačidlá zatlačte. Vytvoríte tak minimalistický vzhľad s čistými líniami.

Hlučnosť 

Rúry sú elektrospotrebičmi, ktoré pri svojej nečinnosti nevydávajú žiadny hluk a pri práci len minimálny. Na hlučnosť preto často pri výbere nepozeráme. Ak však nechcete kúpiť výrobok, ktorý by vás mohol pri práci alebo sledovaní filmov rušiť, rozhodne na tento parameter nezabúdajte.

Electrolux EOD6P71X patrí medzi veľmi tiché modely. Pri pečení nedosahuje viac ako 59 dB.

Jednoduché čistenie

Bojovali ste niekedy s čistením rúry? Pri modeli Electrolux EOD6P71X sa tohto problému nemusíte báť. Interiér je potiahnutý vysoko lesklým smaltom, čo znamená, že sa veľmi jednoducho čistí.

Okrem toho, čisteniu pomáha aj systém s názvom pyrolytické čistenie. Ide o samočistiaci systém, ktorý pri vysokej teplote spáli všetku mastnotu a zvyšky jedla na jemný popol. Ten už následne len zotriete handričkou.

O značke 

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.