Technika sa neustále posúva ďalej a tí, ktorí si zariaďovali dom pred niekoľkými rokmi už môžu vidieť rozdiely v technológiách a takisto aj dizajne. Nielen človek, ale takisto aj svet okolo neho sa mení neskutočnou rýchlosťou, a preto je mnohokrát veľmi ťažké držať krok s technológiami a novinkami, ktoré nám ponúkajú internetové alebo kamenné obchody. Ak vám vaša rúra prestala fungovať alebo sa práve sťahujete a nejakú novú potrebujete, mali by ste si nájsť takú, ktorá udrží krok nielen s vami, ale takisto aj s technológiami, ktoré sa neustále menia. Základom je jednoduchý dizajn, ktorý vám zaistí, že aj keď sa o niekoľko rokov rozhodnete zmeniť dizajn alebo štýl kuchyne, vždy sa vám do nej rúra bude hodiť. Nebudete ju musieť len tak meniť. Takisto by ste sa mali zamerať aj na výkon a spotrebu. Po niekoľkých rokoch, keď si všimnete, že vám rúra “saje” z peňaženky omnoho viac peňazí, ako ste očakávali, bude už neskoro na výmenu alebo kúpu novej. Práve preto by ste pri kúpe takýchto dôležitých výrobkov mali rozmýšľať omnoho dlhšie ako len jeden alebo dva dni. Prezerajte si ponuky obchodov, porovnávajte jednotlivé modely, dajte si poradiť od odborníkov a konzultujte svoj výber. Správny výber rúry tak oceníte aj po niekoľkých rokoch.

Viete si predstaviť svoju kuchyňu bez rúry? My si myslíme, že nie. Či už si práve idete zariadiť nový byt alebo sa len sťahujete, určite ste boli vždy zvyknutí na tento spotrebič, ktorý ste jednoducho, keď bolo treba, predhriali na nejakú teplotu, počkali a mohli ste piecť. Čokoľvek. Či už išlo o slané jedlo, sladké dezerty alebo ste len potrebovali nejaký pokrm predpiecť, vždy ste to mohli urobiť za pomoci rúry.
Dnes sú rúry naozaj veľmi kvalitne spracované a skvelo ovládateľné. Na mnohých nájdete veľký displej a jeden či dva otočné gombíky, pomocou ktorých ovládate úplne celý priebeh. Tie najnovšie vám dokonca ponúkajú aj dotykový displej, na ktorom sa môžete pohybovať veľmi intuitívne a žiadnu príručku do rúk vziať nemusíte. Výrobcovia totižto vedia, že dnešní ľudia potrebujú niečo, čo sa bude ovládať ľahko, intuitívne a bez toho, aby museli mať pri sebe vždy manuál, na ktorom uvidia presnú kombináciu gombíkov. Je to najmä z toho dôvodu, že rovnako ako vy, tak aj ostatní jednoducho na niečo takéto čas nemajú. Dokonca existuje aj taká skupina, ktorá sa o takéto veci absolútne nezaujíma a radšej ostáva v úzadí. My sa ani nečudujeme, pretože mnohé výrobky, ktoré sa dnes predávajú sú naozaj až príliš komplikované, čo je zbytočné. Práve preto by ste si mali na trhu nájsť a kúpiť presne takú rúru, ktorá sa o vás postará v každom jednom prípade. Či už pôjde o pečenie zákuskov, koláčov alebo slaného pokrmu, vždy sa na ňu budete môcť spoľahnúť.

O značke

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.

Jednoduchá práca každý deň

Pri kúpe novej rúry by ste sa mali zamerať nielen na výkon, spotrebu a jej dizajn, ale takisto aj na spôsob, akým sa dá udržovať. Ak by ste totižto mali stráviť niekoľkokrát do mesiaca hodiny čistením rúry, asi by ste mali skôr staviť na inú rúru, ktorá sa vám určite oplatí viac. Charakteristické znaky pre rúru Electrolux EOA3454AOX sú najmä dokonalé výsledky a bezúdržbová prevádzka. Takáto prevádzka vám zaistí, že aj napriek pravidelnému a neustálemu pečeniu bude váš spotrebič čistý a nebude vám dlho trvať jeho čistenie. Rovnako ako jednoduché čistenie je aj regulovanie teploty behom pečenia či výber toho správneho programu, ktorý sa postará o to, aby bolo vaše jedlo chutné a dobre upečené. Odteraz budete mať na stole len perfektne chutné jedlá, ktoré budú nielen dobre chutiť, ale takisto tak budú aj vyzerať.

Vhodná do veľkých rodín

Veľké rodiny si často hľadajú veľmi ťažko spotrebiče, ktoré by boli dostatočne veľké. Vstavaná rúra Electrolux EOA3454AOX je však dostatočne veľká a bude vyhovovať aj väčším rodinám, ktoré majú viac členov. S objemom 74 litrov a viacúrovňovým pečením až v troch úrovniach je možné naraz upiecť hneď niekoľko jedál a to bez obáv, že by ste mali niečo nedopečené a niečo zhorené. Perfektné pečenie vám zaisťuje systém ohrevu Ultra Fan Plus, ktorá za použitia extra veľkého ventilátoru špeciálne nasmeruje cirkulujúci horúci vzduch tak, aby sa pripravovaný obsah piekol rovnomerne. V rúre tak využijete úplne každý jeden centimeter.

Špeciálne programy

Milujete čerstvé pečivo, no robíte ho doma len málokedy, pretože zapínať rúru na pár kúskov je zbytočné? Odteraz môžete každý deň prekvapiť svoju rodinu čerstvým pečivom, ktoré si vychutnáte v pohodlí domova. S funkciou Plus Steam, ktorá elegantne využíva iba trochu pary a zaisťuje tak veľmi chrumkavú kôru a mäkkú textúru vášho domáceho pečiva sa môžete pochváliť nielen svojej rodine, ale takisto aj priateľom. Piecť môžete veľmi potichu a bez toho, aby ste vzbudili svojich najbližších vďaka tichej prevádzke tejto modernej rúry. Rúra Electrolux EOA3454AOX má totižto systém tichého tlmeného zatvárania dvierok a takisto aj tichý chod, takže aj keď nemáte čas opatrne dvierka zatvoriť, tie sa hladko a potichu zatvoria aj samé.

Mnohí ľudia milujú grilovanie, no na to, aby ste mohli mať gril, potrebujete aj dostatočne veľkú záhradu. Grilovanie na balkóne totižto nemá taký šmrnc. Dnes však ľudia nepotrebujú len záhradu na to, aby si mohli ugrilovať chutné jedlo. Stačí, ak si kúpia kvalitnú rúru, ako je napríklad rúra Electrolux EOA3454AOX a staviť na dvojkruhový gril, vďaka ktorému dosiahnete veľmi jednoducho a rýchlo rovnako skvelé výsledky s variabilitou operačných programov ako Gril, vrchný ohrev + gril, ventilátor s grilom (infrapečenie) + spodný ohrev.

Na klasickú prípravu cesta, korpusov, koláčov alebo mäsa a zeleniny zas môžete využiť funkciu rúry na pečenie: Kruhové teleso + ventilátor, Ring + EVAPORATOR + fan, Spodný ohrev, Svetlo, Horný + spodný ohrev, Vrchný ohrev. Práve kruhové tepelné teleso podporuje multifunkčnosť rúry.

Špeciálny vnútorný povrch pre lepšie pečenie

Ako sme už vyššie spomínali, rúra prináša viac radosti a menej starostí ako iné modely a to najmä vďaka vnútornému katalytickému povlaku, ktorý oxiduje mastnotu a vám tak zjednodušuje jej čistenie. Tepelné teleso je takisto aj odnímateľné, aby bola údržba maximálne rýchla, pohodlná a efektívna. Dvierka rúry sú jednoducho umývateľné a oceľ je navyše vybavená špeciálnou úpravou proti odtlačkom prstov. Značka Electrolux myslí aj na časti, ktoré nie sú bežne viditeľné, ale bez nich by nebolo možné, aby správne plnili svoju funkciu. Preto sa chladiaci ventilátor spúšťa automaticky vtedy, keď je spustená rúra a ochladzuje tak elektronické komponenty, ktoré tým chráni a predlžuje ich životnosť.

Pri kúpe dostanete aj špeciálne doplnky

No a nesmieme zabudnúť ani na doplnky, ktorý nie je nikdy dosť. Rúra Electrolux EOA3454AOX prichádza s množstvom doplnkov, medzi ktoré patrí jeden šedý smaltovaný odkvapkávací pekáč, jeden smaltovaný koláčový plech na pečenie a jeden chrómovaný bežný rošt na zasunutie plechu.