Hľadáte novú a kvalitnú rúru? V tom prípade, ste na správnom mieste. Z desiatok modelov sa na trhu vyberá len veľmi ťažko. Ak chcete nakúpiť výhodne a bez väčších prekážok, máme pre vás jeden skvelý model značky Bosch.

Výber rúry môže byť v dnešnom svete pomerne náročný. Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, dizajnom, programami či výkonom. Každá značka ponúka iné výhody a služby. V prípade, že ste si ešte nevybrali a potrebujete poradiť, máme pre vás tip na jeden model.

Rýchly náhľad

Pri nákupe rúr je potrebné pozerať sa nielen na samotné modely a ich funkcie, ale taktiež na značku, ktorá ich ponúka. Bosch je zárukou kvality. Poskytuje tie najlepšie funkcie a perfektné výsledky. Práve preto je nákup rúry Bosch HSG636XS6 stávkou na istotu.

Rúra značky Bosch poskytuje desiatky funkcií, jednoduché ovládanie a štýlový dizajn. Nehovoriac o nízkej spotrebe a tichom chode. To však stále nie je všetko. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť viac informácii? Čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn rúry je pomerne dôležitým parametrom. Ide totižto o spotrebič, ktorý je vidno. Spravidla je zabudovaný, a preto je dôležité pozerať sa najmä na výzor prednej časti. Tá by mala byť moderná a štýlová. Nehovoriac o tom, že by sa mala dať jednoducho skombinovať s celým zariadením kuchyne.

Rúra Bosch HSG636XS6 má štýlový a minimalistický dizajn, ktorý sa bude páčiť každému milovníkovi moderných technológií. Vrchnú časť zdobí širší panel odetý do striebornej farby. Celému panelu dominuje veľké otočné tlačidlo.

Telo rúry je čiernej farby a spodnú časť dopĺňa strieborný užší panel s logom značky Bosch. Rukoväť ladí spolu s panelmi a dominuje celej rúre. Spotrebič sa vďaka nej veľmi jednoducho otvára.

Dôležitou súčasťou každej rúry sú však aj rozmery. Tie je dôležité poznať na to, aby ste vedeli, či sa vám spotrebič do kuchyne zmestí. Rozmery Bosch HSG636XS6 sú:

  • šírka: 66 cm
  • výška: 67,5 cm
  • hĺbka: 69 cm
  • hmotnosť: 45 kg

Funkcie

Každý model rúry má iné funkcie. Niektoré ich poskytujú viac a iné menej. Počet funkcií sa spravidla odvíja od cenovej kategórie rúry a od značky. Ako je na tom model Bosch HSG636XS6?

Rúra Bosch HSG636XS6 má desiatky rôznych funkcií. K nim sa radí napríklad Home Connect funkcia. Ide o aplikáciu, prostredníctvom ktorej sa k nej pripojíte. Okrem zaujímavých receptov v nej nájdete taktiež množstvo tipov a trikov. Technológia Home Connect vám zabezpečí prístup do sveta smart receptov, ktoré si môžete uložiť priamo v aplikácií.

Funkcia Assist vám zas pomôže s nastavením teploty a dĺžky pečenia. Stačí, aby ste si v nastaveniach vybrali pokrm, ktorý idete piecť. Spotrebič vám automaticky vygeneruje vhodný program. Toto nastavenie si môžete vybrať alebo ignorovať.

Stravujete sa zdravo a hľadáte spotrebič ponúkajúci funkcie ako pečenie na pare? Rúra Bosch HSG636XS6 vám ponúka šetrné pečenie v pare, pri ktorom zostane zelenina chrumkavá a hydina a ryby šťavnaté a krehké. Všetky pokrmy sú totižto pripravované v pare tak, aby si zachovali nielen minerály a vitamíny, ale taktiež prirodzenú chuť.

Všetky spomenuté výhody pary majú jeden spoločný veľký benefit – vďaka prirodzenej chuti jedla nebudete musieť používať toľko korenia a soli. S parou môžete dokonca variť aj bez pridania oleja či tuku.

Senzor PerfectBake sa stará o to, aby meral vlhkosť v pokrmoch. Podľa výsledkov automaticky upravuje všetky nastavenia. Jediné, čo musíte urobiť, je stlačiť “Štart”.

Rúra Bosch HSG636XS6 sa pýši aj sondou na pečenie PerfectRoast. Tá sa stará o to, aby ste každý pokrm pripravili ako profesionál. Pomocou merania troch vysoko citlivých bodov rúra vypočíta teplotu v strede každého pokrmu. Takáto vysoká presnosť merania zaručuje tie najlepšie výsledky pečenia.

Počuli ste niekedy o 4D funkcií? Ak nie, radi vám ju predstavíme. 4D horúci vzduch sa stará o to, aby bolo jedlo prepečené a pripravené na 100 % nehľadiac na umiestnenie plechu. Pokojne tak pečte jeden, dva, tri či dokonca štyri plechy naraz. Inovovaný ventilátor počas prevádzky mení smer a tým rozdeľuje teplo do jednotlivých častí rúry rovnomerne.

Zabudnúť nesmieme ani na LED osvetlenie, ktoré je v tomto modeli umiestnené po bokoch rúry. Je tak úplne jedno, kde sa plech nachádza, vždy naň budete dobre vidieť.

A k ďalším programom a funkciám sa radia:

  • PerfectBake – pre tie najlepšie výsledky pečenia či grilovania
  • Funkcia Assist – automaticky vám nastaví optimálny druh ohrevu, teplotu a dĺžku prípravy pokrmov
  • SoftMove – dvierka rúry majú špeciálny mechanizmus, vďaka ktorému sa zatvárajú jemne a potichu
  • Hlasové ovládanie – rúra má hlasových asistentov, vďaka čomu ju môžete ovládať prostredníctvom hlasových povelov
  • Vzdialená diagnostika a pomoc

Vysoká kvalita

O vysokej kvalite rúry Bosch HSG636XS6 asi netreba hovoriť. Všetky jej výsuvné systémy a jednotlivé príslušenstvo sa nielenže ovládajú veľmi ľahko. Sú taktiež vysoko kvalitné a bezpečné.

Teleskopický výsuv má špeciálny mechanizmus, ktorý ho zabezpečuje na oboch stranách. Takto sa predchádza prevrhnutiu plechov a ďalšieho príslušenstva.

O bezpečnosť sa však starajú aj ďalšie funkcie ako napríklad časovač. Ten zamedzí tomu, aby sa nejaký pokrm pripálil.

Ďalšou funkciou je detská poistka. Tá pri zapnutej rúre uzamyká dotykový displej. Nemusíte sa tak báť, že by vám dieťa preplo program.

Spotreba 

Pri výbere spotrebičov, a je úplne jedno o aký typ ide, je dôležité pozerať na spotrebu. Od tej sa totižto odvíja to, o koľko sa vám navýšia vaše účty za energie. Väčšina spotrebičov, vrátane rúr, je zaradená do jednotlivých kategórií, ktoré sa označujú písmenami A, B či C. V dnešnej modernej dobe by ste však pod energetickú triedu A ísť nemali.

Rúra Bosch HSG636XS6 sa radí do skvelej energetickej triedy A+, čo znamená, že šetrí ako energiu, tak aj vaše financie. Neplaťte viac, ako by ste mali. Bosch vám v tom rád pomôže.

Objem 

Objem rúry je dôležitý parameter, vďaka ktorému zistíte, či je spotrebič dostatočne veľký a vhodný do vašej rodiny. Menšie rodiny si vystačia s objemom 60 litrov, väčšie budú potrebovať aj 70 alebo 80 litrov.

Rúra Bosch HSG636XS6 patrí k väčším typom vhodným do väčších rodín. Jej objem je totižto skvelých 71 litrov. Pokojne tak pečte dva, tri či dokonca až štyri plech naraz.

Ovládanie 

Ovládanie rúr by malo byť jednoduché a intuitívne. Nemali by ste pri ňom stráviť príliš dlhý čas. Práve to je dôvod, prečo sa mnohé značky snažia spôsob ovládania zjednodušovať. Niektoré modely majú dotykový panel, na ktorom si jednotlivé funkcie vyberáte, iné poskytujú klasiku vo forme tlačidiel. Ako je na tom rúra Bosch HSG636XS6?

Ovládanie rúry je veľmi jednoduché. Poskytuje vám totižto TFT panel s dotykovým ovládaním. Jednotlivé programy si tak vyberáte intuitívne a bez toho, aby ste premýšľali, aké tlačidlo stlačiť.

V prípade, že by ste si s ovládaním nevedeli dať rady, jednoducho stavte na priložený manuál. V tom nájdete všetky dôležité informácie.

Hlučnosť 

Rúry sú elektrospotrebičmi, ktoré pri svojej nečinnosti nevydávajú žiadny hluk a pri práci len minimálny. Na hlučnosť preto často pri výbere nepozeráme. Ak však nechcete kúpiť výrobok, ktorý by vás mohol pri práci alebo sledovaní filmov rušiť, rozhodne na tento parameter nezabúdajte.

Hlučnosť rúry značky Bosch je nízka a nedosahuje viac ako 50 dB. To znamená, že vás pri pečení nebude rušiť.

Jednoduché čistenie

Bojovali ste niekedy s čistením rúry? Pri modeli Bosch HSG636XS6 sa tohto problému nemusíte báť. Interiér je potiahnutý vysoko lesklým smaltom, čo znamená, že sa veľmi jednoducho čistí.

Plus, rúra ponúka EcoClean Direct. Ide o čistiaci program, ktorý sa postará o to, aby ste sa zbavili aj tých najhorších nečistôt. Po skončení tohto programu stačí vnútro pretrieť len vlhkou handričkou.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.