Zvažujete kúpu novej rúry, no neviete, akú zvoliť? Na trhu sa stretnete s množstvo modelov. Mnohé majú zaujímavé funkcie, ktoré si zamilujete už na prvé použitie. Výber a kúpu si však musíte dopredu dobre premyslieť.

Výber rúry môže byť v dnešnom svete pomerne náročný. Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, dizajnom, programami či výkonom. Každá značka ponúka iné výhody a služby. V prípade, že ste si ešte nevybrali a potrebujete poradiť, máme pre vás tip na jeden model.

Rýchly náhľad

Vstavaná rúra Bosch CBG635BS3 patrí medzi veľmi obľúbené modely na trhu. Je za príjemnú cenu, jednoducho sa ovláda a má štýlový dizajn. Hodí sa tak do každej jednej kuchyne. Vďaka príjemnému objemu si ju užijú nielen menšie, ale aj stredne veľké rodiny.

Rúry značky Bosch sú stávkou na istotu. Okrem toho, že sú štýlové, majú často aj dlhú záruku a kvalitný servis. V prípade, že premýšľate nad rúrou Bosch CBG635BS3, prečítajte si našu recenziu.

Dizajn

Dizajn rúry je pomerne dôležitým parametrom. Ide totižto o spotrebič, ktorý je vidno. Spravidla je zabudovaný, a preto je dôležité pozerať sa najmä na výzor prednej časti. Tá by mala byť moderná a štýlová. Nehovoriac o tom, že by sa mala dať jednoducho skombinovať s celým zariadením kuchyne.

Rúra Bosch CBG635BS3 patrí k štýlovým minimalistickým spotrebičom, ktoré sa hodia ako do minimalistickej, tak aj do industriálnej či rustikálnej kuchyne. Na prvý pohľad vyzerá robustne, no opak je pravdou. Jej rozmery sú viac ako príjemné. Ak by vás zaujímali, sú takéto:

  • šírka: 65 cm
  • výška: 52cm
  • hĺbka: 71 cm
  • hmotnosť: 30,9 kg

Rozmery sú dôležité na to, aby ste zistili, či sa vám spotrebič do kuchyne zmestí. Netreba však zabúdať ani na výzor. A ako je na tom tento model rúry?

Kombináciu tmavej čiernej farby so strieborným panelom a rukoväťou si zamilujete. Ide o štýlový kontrast vhodný do každej modernej domácnosti.

Sklo, cez ktoré do rúry vidíte, je trochu menšie. Nezabraňuje však v sledovaní vašich pokrmov. Čierne rámy sú hrubšie. Netreba sa však ničoho báť. Výzor neovplyvňujú negatívne. Práve naopak.

Vrchnej časti dominuje panel s veľkým ovládacím panelom. V ňom môžete vidieť otočné tlačidlo a následne ďalšie ovládacie tlačidlá. Pomocou nich si vyberáte jednotlivé funkcie.

Na spodnej časti môžete vidieť logo značky Bosch. To perfektne celú rúru dopĺňa.

Funkcie

Každý model rúry má iné funkcie. Niektoré ich poskytujú viac a iné menej. Počet funkcií sa spravidla odvíja od cenovej kategórie rúry a od značky. Ako je na tom model Bosch CBG635BS3?

Rúra značky Bosch sa môže pochváliť niekoľkými desiatkami zaujímavých funkcií, ktoré si zamilujete. Tou prvou je napríklad 4D horúci vzduch. Vďaka nemu môžete jedlo umiestniť na ktorúkoľvek zo štyroch úrovní v rúre bez toho, aby sa výsledok z pečenia zhoršil.

O všetko sa stará inovovaný ventilátor, ktorý počas prevádzky mení smer otáčania. Rovnomerne tak rozdeľuje teplo do celého priestoru.

Pomocou 4D horúceho vzduchu však máte ešte jednu výhodu. Na jedenkrát môžete vďaka nemu piecť až 4 rôzne plechy. Pokojne tak pripravujte jedlo aj pre väčšiu rodinu.

Rúra má vo svojej ponuke desiatky rôznych funkcií. Ak si však nechcete jeden z nich vyberať a túžite len po rýchlom pečení, vyberte si program s názvom AutoPilot.

V tomto programe vám stačí zadať len hmotnosť jedla a nechať, nech spotrebič robí všetko sám. Pokrm počas pečenia nemusíte otáčať ani podlievať. Rúra taktiež sama vypne, keď bude jedlo hotové. Vy si tak pokojne robte svoju prácu.

Pohodlie a bezpečnosť sú základnými aspektami tohto modelu. Práve preto nechýbajú teleskopické výsuvy. Tie zaručujú spoľahlivé usadenie plechu a jeho jednoduché vysunutie bez rizika vypadnutia alebo popálenia.

Netreba zabúdať ani na funkciu Soft Move. Tá sa stará o to, aby sa dvierka rúry zatvárali jemne a potichu. Špeciálny mechanizmus zabráni, aby sa rúra poškodila nesprávnym zatváraním alebo otváraním.

Spotreba 

Pri výbere spotrebičov, a je úplne jedno o aký typ ide, je dôležité pozerať na spotrebu. Od tej sa totižto odvíja to, o koľko sa vám navýšia vaše účty za energie. Väčšina spotrebičov, vrátane rúr, je zaradená do jednotlivých kategórií, ktoré sa označujú písmenami A, B či C. V dnešnej modernej dobe by ste však pod energetickú triedu A ísť nemali.

Značka Bosch sa snaží vytvárať nielen štýlové, ale aj šetrné modely. Vďaka tomu sa väčšina z nich radí do úsporných energetických tried. Model Bosch CBG635BS3 získal skvelé označenie A+, čo znamená, že pri platení účtov si nebudete musieť siahnuť hlboko do vrecka.

Objem 

Objem rúry je dôležitý parameter, vďaka ktorému zistíte, či je spotrebič dostatočne veľký a vhodný do vašej rodiny. Menšie rodiny si vystačia s objemom 60 litrov, väčšie budú potrebovať aj 70 alebo 80 litrov.

Bosch CBG635BS3 sa radí medzi menšie typy. Hodí sa skôr do menších rodín so 4 – 5 členmi. Jej objem totižto činí len 47 litrov.

Aj napriek menšiemu objemu v nej však môžete naraz piecť aj 4 plechy. Pripravte si chutný obed alebo večeru.

Ovládanie 

Ovládanie rúr by malo byť jednoduché a intuitívne. Nemali by ste pri ňom stráviť príliš dlhý čas. Práve to je dôvod, prečo sa mnohé značky snažia spôsob ovládania zjednodušovať. Niektoré modely majú dotykový panel, na ktorom si jednotlivé funkcie vyberáte, iné poskytujú klasiku vo forme tlačidiel. Ako je na tom rúra Bosch CBG635BS3?

Rúra má TFT displej, na ktorom si nastavíte úplne všetky programy a iné nastavenia, ktoré potrebujete. Výber programov a funkcií nebol nikdy jednoduchší. Pečte a pripravujte všetky obľúbené pokrmy bez toho, aby ste listovali v manuáli.

Hlučnosť 

Rúry sú elektrospotrebičmi, ktoré pri svojej nečinnosti nevydávajú žiadny hluk a pri práci len minimálny. Na hlučnosť preto často pri výbere nepozeráme. Ak však nechcete kúpiť výrobok, ktorý by vás mohol pri práci alebo sledovaní filmov rušiť, rozhodne na tento parameter nezabúdajte.

Model Bosch CBG635BS3 patrí medzi veľmi tiché rúry, ktoré vás nebudú nijakým spôsobom rušiť. Pri pečení dosahuje len príjemných 49 dB.

Jednoduché čistenie

Bojovali ste niekedy s čistením rúry? Pri modeli Bosch CBG635BS3 sa tohto problému nemusíte báť. Interiér je potiahnutý vysoko lesklým smaltom, čo znamená, že sa veľmi jednoducho čistí.

Čistenie zjednodušuje aj funkcia s názvom EcoClean Direct. Po aktivovaní sa vďaka nemu rúra celá vyčistí. Všetky nečistoty sa zmenia na prach, ktorý stačí len zotrieť handričkou.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.