Pečenie, varenie alebo len pomáhanie v kuchyni dokáže byť časovo náročné a fyzicky namáhavé. Každý, kto sa rád v kuchyni obracia, o tom vie určite svoje. Práve preto sa na trhu nachádzajú desiatky rôznych nástrojov, ktoré celý proces zjednodušujú a urýchľujú. Výber je široký a na základe vašich potrieb si viete vybrať presne to, čo potrebujete. Medzi takýchto pomocníkov patria rúry, ktoré sú výkonným spotrebičom a dokážu vykúzliť nejedno jedlo. Ak jeden z najnovších modelov doma nemáte alebo plánujete jeho kúpu, máme pre vás zopár rád ako na to.

Práve rúry sú spotrebičom, na ktorý sa zameriame ako prvý. Tento spotrebič dokáže niekedy naozaj zázraky. Vie ušetriť kopu času, pripraviť chutné jedlo či dokonca rozmraziť potraviny. Rúry sú dnes spravené na ten spôsob, aby dokázali svojmu užívateľovi pomôcť a najmä skrátiť jeho pobyt v kuchyni, ktorý by bol inak príliš zdĺhavý.
Najnovšie kuchynské rúry majú okrem toho aj krásny dizajn. Výrobcovia jednoducho vedia, čo ľudia milujú a čo chcú.

Nielen človek, ale takisto aj svet okolo neho sa mení neskutočnou rýchlosťou, a preto je mnohokrát veľmi ťažké držať krok s technológiami.
Ak vám vaša rúra prestala fungovať alebo potrebujete novú, mali by ste si nájsť takú, ktorá udrží krok najmä s vami. Základom je jednoduchý dizajn, ktorý vám zaistí, že aj keď sa o niekoľko rokov rozhodnete zmeniť dizajn alebo štýl kuchyne, vždy sa vám do nej rúra bude hodiť. Nebudete ju musieť len tak meniť.
Takisto by ste sa mali zamerať aj na na ďalšie parametre, ktoré vám zaistia plynulý a dobrý chod spotrebiča. Nezabúdajte, že pri kúpe tak dôležitých výrobkov, ako je rúra, je potrebné premýšľať aj niekoľko dní. Prezerajte si ponuky obchodov, porovnávajte jednotlivé modely, dajte si poradiť od odborníkov a konzultujte svoj výber. Správny výber rúry tak oceníte aj po niekoľkých rokoch.

Štýlový dizajn

Aj keď štýl nie je najdôležitejší parameter, podľa ktorého by sme mali vyberať rúru, mnohí sledujú práve ten. Dôvod je prostý a jednoduchý. Každý človek túži po krásnej, štýlovej a dizajnovej kuchyni. A tú môžete dosiahnuť len vtedy, ak do nej vyberáte dobre vyzerajúci nábytok, doplnky a spotrebiče.

To, že ľudia túžia po štýlových doplnkoch, si uvedumujú aj výrobcovia. Práve preto dnes v ponuke nájdete najmä moderné kúsky. Treba preto povedať, že rúra AEG Mastery BPS351120M je nielen výkonná, ale taktiež veľmi pekná. Hodí sa do každého štýlu, či už ste vyznávačmi minimalizmu alebo milovníci rustikálneho štýlu.

Rúra značky AEG je odetá do nerezového prevedenia. Odtlačkov sa netreba báť, má špeciálny povrch, vďaka ktorému ich tak nezachytáva. Na jej pravidelné čistenie si však musíte zvyknúť, pretože raz za čas zopár jemných odtlačkov budete musieť dať dolu. Sklo je vyzerané do veľkého štvorca a poskytuje dostatok miesta na to, aby ste videli, čo sa v rúre deje.

Výhodou je dvojité sklo, vďaka ktorému sa rúry môžete dotknúť. Je to veľkou výhodou najmä pre malé deti, ktoré rady všetko chytajú. Odteraz sa už nemusíte báť, že by sa popálili horúceho povrchu.

Na vrchnej časti nájdete ovládacie prvky. Presnejšie ide o dva gombíky. Jedným si nastavíte štýl pečenia, čiže spodný alebo horný ohrev, ventilátor a podobne. Druhým si zas nastavíte správnu teplotu. V strede celého ovládacieho panelu sú hodiny.

Vhodná pre stredne veľké a veľké rodiny

Rúra AEG Mastery BPS351120M je vhodná ako pre stredne veľké, tak aj pre veľké rodiny. Má totižto objem neuveriteľných 71 litrov. To znamená, že v nej môžete piecť pokojne tri plechy naraz.

Taktiež spadá do energetickej kategórie A+. Počas roka tak nezožerie príliš veľa energie ani vtedy, keď ju budete používať na dennej báze.

Funkcie

Funkcie, ktoré rúra poskytuje si určite zamilujete. Často sú dôležitým parametrom, podľa ktorého si rúry ľudia vyberajú. Prvou funkciou XL ventilátor. Vďaka nemu vám model AEG Mastery BPS351120M zaisťuje rovnomerný rozptyl vzduchu po celom interiéri. To znamená, že nehrozí, že by bolo jedno z jednej strany pripálené a z druhej nedopečené. Nerobte žiadne kompromisy a užívajte si každý hlt naplno.

Druhou veľmi obľúbenou funkciou je časovač. Ten sa teraz nachádza len na novších modeloch. Vďaka nemu si môžete nastaviť požadovanú dobu pečenia, po ktorej vás prístroj akustickým zvukom upozorní, že pokrm by ste mali vytiahnuť von. Je to skvelá funkcia, vďaka ktorej sa vám už nikdy nestane, že by ste niečo pripálili, pretože ste na to zabudli.

Keďže je rúra značky AEG dostatočne veľká, poskytuje vám súbežné pečenie až troch plechov naraz. V prípade veľkej rodiny alebo návštevy sa to rozhodne zíde. Rovnomerná distribúcia teplého vzduchu zaistí dokonalé prepečenie ako spodnej, tak aj strednej a hornej vstvy bez toho, aby dochádzalo k miešaniu vôní alebo k tomu, že by niečo bolo dopečené menej.

Detská poistka je veľmi obľúbenou funkciou. Vďaka nej sa nikdy nestane, že by sa vaše dieťa chytilo rúry a prehodilo by nejaký program alebo by ju dokonca otvorilo.

Medzi ďalšie funkcie rúry patrí:

  • gril,
  • infragril,
  • para,
  • horúci vzduch,
  • mikrovlnné ohrievanie,
  • časovač/minútka.

Jednoduché ovládanie

Ako sme už vyššie spomenuli, rúra AEG Mastery BPS351120M sa ovláda veľmi jednoducho a to pomocou dvoch tlačidiel. Ovládacie prvky, dva veľké gombíky, nájdete na vrchnej časti rúry pri ukazovateli času. Výhodou je, že gombíky sa dajú jednoducho zatláčať.

Jedným gombíkom si nastavíte štýl pečenia, čiže spodný alebo horný ohrev, ventilátor a podobne. Druhým si zas nastavíte správnu teplotu. V strede celého ovládacieho panelu sú hodiny.

Tichý chod

Tak ako väčšina spotrebičov v dnešnej dobe, aj rúry sa pomaly, no s istotou každým novým modelom stišujú. Model AEG Mastery BPS351120M sa môže pýšiť tichým chodom, ktorý nebude rušiť nikoho. Či už pečiete alebo rúru využívate na iné kulinárske úkony. Vždy vám pomôže.

Jej ohrev je taký tichý, že nevyruší spiaceho človeka, konverzáciu ľudí, ktorí sú blízko nej alebo nejaký film, ktorý práve sledujete.

Osvetlenie

Tak ako väčšine rúr, ani rúre AEG Mastery BPS351120M nechýba halogénové osvetlenie, vďaka ktorému môžete počas pečenia vidieť, čo sa s jedlom deje a v akej fáze sa nachádza. Svetlo rúru osvetľuje veľmi dobre. Vidíte do každého rohu a zákutia.

Osvetlenie určite oceníte aj v prípade, keď budete rúru čistiť. Uvidíte tak každú nečistotu.

Samočistenie

Pri čistení však ešte zostaneme. Ak ani vás nebaví neustále rúru čistiť a oberá vás táto činnosť o energiu či čas, model AEG Mastery BPS351120M vás rozhodne poteší. Disponuje totižto funkciou samočistenia čo znamená, že sa vie vyčistiť sama.

A ako tento program vlastne funguje? Stačí zapnúť funckiu pyrolytického čistenia. Bez akejkoľvek vašej práce rúra sama zvládne premeniť nečistoty, mastnotu a zvyšky jedla na jemný popol. Ten následne stačí po vychladnutí zotrieť vlhkou handričkou. Interiér vyzerá ako nový!

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.