Plánujete nákup rúry a neviete, ktorý model by ste si mali vybrať? Na trhu sa stretnete s viacerými typmi. Niektoré vám ponúknu dotykový panel na ovládanie, iné nízku spotrebu či štýlový dizajn. Na nakupovanie si vyhraďte čas a zbytočne sa neponáhľajte. Jednotlivé rúry medzi sebou porovnávajte a hľadajte víťaza vášho testu.

Výber rúry môže byť v dnešnom svete pomerne náročný. Na trhu sa stretnete s desiatkami modelov, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, dizajnom, programami či výkonom. Každá značka ponúka iné výhody a služby. V prípade, že ste si ešte nevybrali a potrebujete poradiť, máme pre vás tip na jeden model.

Rýchly náhľad

Rúra je základom každej jednej domácnosti. Pomáha vám ako pri pečení, tak aj pri varení. Množstvo modelov poskytuje zaujímavé funkcie, ktorými si zjednodušíte celú prácu. Jednou z veľmi obľúbených rúr je aj model AEG Mastery BPS351120M.

Značka AEG svoje rúry vybavuje tými najmodernejšími funkciami. Práve preto sa môžete tešiť na zaujímavé programy, ktoré využijete pri pečení dezertov či hlavných chodov. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn rúry je pomerne dôležitým parametrom. Ide totižto o spotrebič, ktorý je vidno. Spravidla je zabudovaný, a preto je dôležité pozerať sa najmä na výzor prednej časti. Tá by mala byť moderná a štýlová. Nehovoriac o tom, že by sa mala dať jednoducho skombinovať s celým zariadením kuchyne.

Rúra AEG Mastery BPS351120M má štýlový a moderný dizajn, ktorý si zamiluje každý milovník minimalizmu. Základom je veľké sklo, cez ktoré do rúry dobre vidíte. Sklo nemá takmer žiadne rámy, čo celý dizajn povyšuje na ešte vyššiu úroveň.

Vrchný panel je strieborný a v jeho strede nájdete ovládacie tlačidlá, ktorými si vyberáte teplotu a program. Nechýba ani displej s hodinami a ďalšie tlačidlá na výber rôznych prídavných funkcií.

Veľkou výhodou sú zasúvateľné tlačidlá, ktoré pri vypnutej rúre môžete pokojne zatlačiť. Rúra je tak súmerná a v jednej línií s kuchynskou linkou. Nehovoriac o tom, že sa jednoducho čistí.

Model rúry značky AEG je zabudovateľný. To znamená, že ju jednoducho zabudujete do svojej kuchynskej linky.

Okrem samotného dizajnu je dôležité poznať aj rozmery. Podľa nich zistíte, či je rúra vhodná do vašej kuchyne alebo by ste sa mali poobzerať po inom modeli.

Rozmery AEG Mastery BPS351120M sú takéto:

  • šírka: 59,5 cm
  • výška: 59,4 cm
  • hĺbka: 56,7 cm
  • hmotnosť: 39 kg

Funkcie

Každý model rúry má iné funkcie. Niektoré ich poskytujú viac a iné menej. Počet funkcií sa spravidla odvíja od cenovej kategórie a od značky. Ako je na tom model AEG Mastery BPS351120M?

Samozrejmosťou je halogenové osvetlenie, ktoré sa nachádza v zadnej časti, no pritom osvetľuje úplne celý interiér. Svetlo svieti počas celého pečenia, vďaka čomu viete, čo sa s ním vo vnútri deje.

Výhodou je teplovzdušný ventilátor, ktorý zaisťuje rovnomerný rozptyl tepla. Nehrozí tak, že by bola jedna strana upečená viac ako druhá.

Rúra AEG Mastery BPS351120M má dokonca špeciálny XL ventilátor, ktorý si poradí nielen s jedným či dvomi, ale rovno s tromi plechmi.

Pre lepšiu flexibilitu je prístroj vybavený aj teleskopickým výjazdom. Ten vám zjednodušuje manipuláciu s horúcimi plechmi. Vyhýbate sa nepríjemnému popáleniu.

Značka AEG myslí hlavne na bezpečnosť, a preto vybavila dvierka rúry špeciálnym povrchom. Tie zostávajú po celý čas pečenia chladné. Nikdy sa nestane, že by ste sa vy alebo vaše deti popálili.

V rámci pečenia môžete využiť funkciu časovača, ktorý sa postará o to, aby sa vám pokrm alebo dezert nespálil. Po vložení jedla do rúry si môžete ľahnúť alebo začať robiť niečo úplne iné. Nemyslite na to, že rúru musíte vypnúť.

Každý rodič si príde na svoje aj pri detskej poistke, ktorá zamedzí tomu, aby vaše dieťa niečo preplo alebo rúru otvorilo počas pečenia.

Tento model má ešte jednu veľkú výhodu. Pri pečení automaticky zapína chladiaci ventilátor, ktorý ochladzuje elektrické komponenty. Nikdy sa tak nestane, že by sa vám kvôli vysokej teplote zničili.

Spotreba 

Pri výbere spotrebičov, a je úplne jedno o aký typ ide, je dôležité pozerať na spotrebu. Od tej sa totižto odvíja to, o koľko sa vám navýšia vaše účty za energie. Väčšina spotrebičov, vrátane rúr, je zaradená do jednotlivých kategórií, ktoré sa označujú písmenami A, B či C. V dnešnej modernej dobe by ste však pod energetickú triedu A ísť nemali.

Rúra AEG Mastery BPS351120M sa radí do energetickej triedy A+, čo znamená, že má veľmi nízku spotrebu, ktorá vás rozhodne poteší. Pri bežnom programe spotrebuje len 1,09 kWh.

Objem 

Objem rúry je dôležitý parameter, vďaka ktorému zistíte, či je spotrebič dostatočne veľký a vhodný do vašej rodiny. Menšie rodiny si vystačia s objemom 60 litrov, väčšie budú potrebovať aj 70 alebo 80 litrov.

Rúra AEG Mastery BPS351120M disponuje objemom skvelých 71 litrov, vďaka čomu bude skvelá pre stredne veľké a veľké rodiny, ktoré potrebujú upiecť aj dva či dokonca tri plechy naraz.

Ovládanie 

Ovládanie rúr by malo byť jednoduché a intuitívne. Nemali by ste pri ňom stráviť príliš dlhý čas. Práve to je dôvod, prečo sa mnohé značky snažia spôsob ovládania zjednodušovať. Niektoré modely majú dotykový panel, na ktorom si jednotlivé funkcie vyberáte, iné poskytujú klasiku vo forme tlačidiel. Ako je na tom rúra AEG Mastery BPS351120M?

Rúra AEG Mastery BPS351120M sa ovláda veľmi jednoducho, pomocou dvoch tlačidiel, ktoré nájdete na vrchnom paneli. Jedným tlačidlom si vyberáte program a druhým teplotu.

V prípade, že by ste si chceli nastaviť časovač alebo iné funkcie, využite tlačidlá pod displejom.

Hlučnosť 

Rúry sú elektrospotrebičmi, ktoré pri svojej nečinnosti nevydávajú žiadny hluk a pri práci len minimálny. Na hlučnosť preto často pri výbere nepozeráme. Ak však nechcete kúpiť výrobok, ktorý by vás mohol pri práci alebo sledovaní filmov rušiť, rozhodne na tento parameter nezabúdajte.

Rúra počas pečenia dosahuje len príjemných 52 dB. Nebude vás tak vyrušovať pri ničom, čo práve robíte.

Jednoduché čistenie

Bojovali ste niekedy s čistením rúry? Pri modeli AEG Mastery BPS351120M sa tohto problému nemusíte báť. Interiér je potiahnutý vysoko lesklým smaltom, čo znamená, že sa veľmi jednoducho čistí.

Na umytie interiéru rúry vám bude stačiť len navlhčená handrička, ktorou steny pretriete.

Plus, rúra disponuje aj samočistením. To sa postará o úplne všetky nečistoty. Dokonca aj tie, ktoré nie je vidno voľným okom. Stačí, aby ste do rúry dali plech plný vody, zapli špeciálny program na čistenie a následne nechali rúru pracovať. Nečistoty následne len zotrite handričkou.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.