Pečenie, varenie alebo len pomáhanie v kuchyni dokáže byť časovo náročné a fyzicky namáhavé. Mnohí kuchári v kuchyniach známych reštaurácií vedia o tom povedať svoje. A nielen tí, ale takisto aj ľudia, ktorí jednoducho v kuchyni pravidelne pracujú. Pre niekoho je možno varenie a pečenie oddych, no pre niekoho je to práca, ktorú robí pravidelne, úplne každý jeden deň. Mnoho týchto ľudí si dokonca spravilo k vareniu odpor. V dnešnej dobe však existuje naozaj mnoho spotrebičov, ktoré sa vám v každom jednom ohľade snažia s niečim pomôcť. Či už je to mikrovlnka, ktorá vám ohreje jedlo za pár sekúnd, rúra, ktorá vám upečie koláč rovnomerne a vy ho po vytiahnutí nemusíte vyhodiť do koša alebo elektrický sporák, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne. Práve rúry sú spotrebičom, na ktorý sa zameriame ako prvý. Tento spotrebič dokáže niekedy naozaj zázraky. Dokáže vám ušetriť kopu času, pripraviť chutné jedlo či dokonca rozmraziť nejaké potraviny. Rúry sú dnes spravené na ten spôsob, aby dokázali svojmu užívateľovi pomôcť a najmä skrátiť jeho pobyt v kuchyni, ktorý by bol inak príliš zdĺhavý a možno aj nepríjemný. Okrem toho majú najnovšie elektrické rúry aj krásny dizajn, pretože výrobcovia jednoducho vedia, čo ľudia milujú a čo chcú. Mnohí sa totižto dnes neorientujú len na spotrebu alebo výkon, ale takisto aj na dizajn, ktorý jednoducho musí byť štýlový a pekný.

Technika sa neustále posúva ďalej a tí, ktorí si zariaďovali dom pred niekoľkými rokmi už môžu vidieť rozdiely v technológiách a takisto aj dizajne. Nielen človek, ale takisto aj svet okolo neho sa mení neskutočnou rýchlosťou, a preto je mnohokrát veľmi ťažké držať krok s technológiami a novinkami, ktoré nám ponúkajú internetové alebo kamenné obchody. Ak vám vaša rúra prestala fungovať alebo sa práve sťahujete a nejakú novú potrebujete, mali by ste si nájsť takú, ktorá udrží krok nielen s vami, ale takisto aj s technológiami, ktoré sa neustále menia. Základom je jednoduchý dizajn, ktorý vám zaistí, že aj keď sa o niekoľko rokov rozhodnete zmeniť dizajn alebo štýl kuchyne, vždy sa vám do nej rúra bude hodiť. Nebudete ju musieť len tak meniť. Takisto by ste sa mali zamerať aj na výkon a spotrebu. Po niekoľkých rokoch, keď si všimnete, že vám rúra “saje” z peňaženky omnoho viac peňazí, ako ste očakávali, bude už neskoro na výmenu alebo kúpu novej. Práve preto by ste pri kúpe takýchto dôležitých výrobkov mali rozmýšľať omnoho dlhšie ako len jeden alebo dva dni. Prezerajte si ponuky obchodov, porovnávajte jednotlivé modely, dajte si poradiť od odborníkov a konzultujte svoj výber. Správny výber rúry tak oceníte aj po niekoľkých rokoch.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.

Jednoducho zapadne

Voľne stojace spotrebiče už dnes nie sú vôbec štýlové a nevyzerajú tak dobre. Práve to je dôvod, prečo si dnes ľudia kupujú vstavané rúry, mikrovlnky, umývačky riadu či mnoho iného. Rúra AEG Mastery BPE742320M v nerezovom prevedení je elegantná vstavaná samostatná rúra, ktorá sa bude vo vašej kuchyni naozaj krásne vynímať a perfektne sa vám s ňou bude pracovať. Rúra je vybavená praktickými funkciami, ktoré sú veľmi dôležité, pre úplne každého a rovnako má aj skvelý výkon pri nízkej spotrebe. Nízka spotreba je zaistená úspornou energetickou triedou A+. Vnútorný objem je neuveriteľných 71 litrov, čo vám len napovedá, že je vhodná pre úplne všetky rodiny, dokonca aj tie, ktoré majú viac členov.

Vysoký výkon je vhodný na pečenie všetkého

Rúra vám poskytuje celkový príkon 3500 W a má systém tepelnej úpravy riešený pomocou kruhového tepelného telesa, ktoré môžete používať aj s pomocou ventilátoru. Ak budete piecť s ventilátorom, máte istotu, že aj pri pečení viacerých plechov máte istotu, že bude úplne všetko poriadne prepečené. Nič nebude nedopečené, surové alebo spálené. Pri pečení s ventilátorom sa jeho činnosť automaticky zastaví, akonáhle dôjde k otvoreniu dvierok rúry. Spotrebič je vybavený aj špeciálnou teplotnou sondou, ktorá umožňuje behom prípravy merať teplotu pokrmu v jeho strede. Je to skvelá funkcia, vďaka ktorej si môžete byť istí, že úplne všetko jedlo budete mať perfektne upečené. Táto funkcia je skvelá najmä pri príprave steakov, rýb alebo koláčov, ktoré sú vyššie.

Veľký LCD displej a mnoho ďalších funkcií

Na tejto perfektnej rúre sa na prednej strane nachádza priestranný a hlavne viac jazykový LCD displej, ktorý bude slúžiť pre vašu prehľadnosť. Využijete ho pri úplne každom jednom úkone. Na displeji sa nemusíte učiť dlho pracovať, pretože využijete intuitívnosť. Pamäťová funkcia je tu pre vás určená pre často používané nastavenia alebo pre praktickú funkciu asistovaných receptov, ktoré zaručujú gurmánsky zážitok. Váhové programy automaticky nastavia teplotu a dobu pečenia pri veľkého množstva pokrmov a vy vďaka tomu získate maximálnu kontrolu nad požadovaným výsledkom. Výhodou je aj ovládanie, ktoré je elektronické, a preto veľmi jednoduché. Rovnako môžete využiť aj perfektne širokú automatickú ponuku teplôt, indikáciu ostatkového tepla a takisto všetko zjednoduší aj manipuláciu so spotrebičom. Nemusíte sa tak báť, že by ste museli pri namáhavom a hektickom dni držať v ruke manuál a premýšľať, čo vlastne stlačiť a ako rúru používať.

Výhodou je aj funkcia rýchleho zahriatia, čo vám umožní spotrebič rýchlo pripraviť a upiecť si všetko, čo potrebujete. Dlhú životnosť spotrebiča zaistí aj chladiaci ventilátor, ktorý chladí všetky dôležité súčiastky, o ktoré by ste si mohli robiť starosti. Elektronické komponenty tak budú v skvelej kondícií a to bez problémov aj pri vysokých teplotách.

Jednoduchá údržba

Výhodou pri rúre AEG Mastery BPE742320M je najmä to, že sa veľmi jednoducho udržuje v čistote, pretože je vybavená funkciou pyrolytického čistenia. Stlačením tlačidla funkciu aktivujete a spotrebič sa v podstate vyčistí úplne sám. Všetky nečistotky ako napríklad mastnoty alebo kúsky jedla sa spolu so všetkým premenia na jemný popol, ktorý potom jednoducho odstránite navlhčenou handričkou. Nerezový povrch má aj špeciálnu úpravu pred odtlačkami prstov, čo je veľkou výhodou. Rúra preto bude vyzerať neustále ako nová. Dvierka, ktoré sú jednoducho umývateľné majú takisto špeciálny povrch, vďaka ktorému ostáva vonkajšia strana na dotyk chladná. Manipulácia s dvierkami je tak úplne bezpečná a neopáli sa o ne nikto z vašej rodiny. Technológia jemného zatvárania zas zaistí, že dvierka rúry sa samé potichu zatvoria.