Pečenie, varenie alebo len pomáhanie v kuchyni dokáže byť časovo náročné a fyzicky namáhavé. Mnohí kuchári v kuchyniach známych reštaurácií vedia o tom povedať svoje. A nielen tí, ale takisto aj ľudia, ktorí jednoducho v kuchyni pravidelne pracujú. Pre niekoho je možno varenie a pečenie oddych, no pre iných je to práca, ktorú robia pravidelne.
V dnešnej dobe však existuje naozaj mnoho spotrebičov, ktoré sa vám v každom jednom ohľade snažia s niečim pomôcť. Či už je to mikrovlnka, ktorá vám ohreje jedlo za pár sekúnd, rúra, ktorá vám upečie koláč rovnomerne  alebo elektrický sporák, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne.
Práve rúry sú spotrebičom, na ktorý sa zameriame ako prvý. Tento spotrebič dokáže niekedy naozaj zázraky. Vie ušetriť kopu času, pripraviť chutné jedlo či dokonca rozmraziť nejaké potraviny. Rúry sú dnes spravené na ten spôsob, aby dokázali svojmu užívateľovi pomôcť a najmä skrátiť jeho pobyt v kuchyni, ktorý by bol inak príliš zdĺhavý.
Najnovšie kuchynské rúry majú okrem toho aj krásny dizajn. Výrobcovia jednoducho vedia, čo ľudia milujú a čo chcú.

Technika sa neustále posúva ďalej a tí, ktorí si zariaďovali dom pred niekoľkými rokmi už môžu vidieť rozdiely v technológiách a dizajne. Nielen človek, ale takisto aj svet okolo neho sa mení neskutočnou rýchlosťou, a preto je mnohokrát veľmi ťažké držať krok s technológiami a novinkami, ktoré nám ponúkajú internetové alebo kamenné obchody.
Ak vám vaša rúra prestala fungovať alebo sa práve sťahujete a nejakú novú potrebujete, mali by ste si nájsť takú, ktorá udrží krok najmä s vami. Základom je jednoduchý dizajn, ktorý vám zaistí, že aj keď sa o niekoľko rokov rozhodnete zmeniť dizajn alebo štýl kuchyne, vždy sa vám do nej rúra bude hodiť. Nebudete ju musieť len tak meniť.
Takisto by ste sa mali zamerať aj na výkon a spotrebu. Po niekoľkých rokoch, keď si všimnete, že vám rúra “saje” z peňaženky omnoho viac peňazí, ako ste očakávali, bude už neskoro na jej výmenu. Práve preto by ste pri kúpe takýchto dôležitých výrobkov mali rozmýšľať omnoho dlhšie ako len jeden alebo dva dni. Prezerajte si ponuky obchodov, porovnávajte jednotlivé modely, dajte si poradiť od odborníkov a konzultujte svoj výber. Správny výber rúry tak oceníte aj po niekoľkých rokoch.

Rúra, ktorá vám zjednoduší každodennú prácu

Vstavaná rúra AEG Mastery BEE542320M je rúra vhodná do každej domácnosti, v ktorej chcete ušetriť aspoň trochu na energiách. So svojím výkonom sa dostala do energetickej triedy A+, vďaka čomu sa stane vašim verným pomocníkom v kuchyni.

Skvelé funkcie

Rúra značky AEG sa pýši mnohými funkciami, ktoré vám ponúka. Okrem toho, že určite oceníte praktický XL ventilátor, s ktorým dosiahnete rovnomernú teplotu v celom priestore rúry, máte aj iné funkcie, ktoré si zamilujete.

Pri pečení získate profesionálne výsledky, ktoré šetria ako čas, tak aj peniaze. Pri otvorení rúry sa vetrák vždy automaticky vypne, aby nedošlo k veľkému úniku horúceho vzduchu.

Veľkou výhodou pri pečení väčších kusov mäsa je teplotná sonda, ktorá je súčasťou rúry a je prepojená s ovládacím panelom. Na povrchu môžu byť potraviny vystavené vysokým teplotám, no zistiť teplotu v strede mäsa môže byť zložité a namáhavé. K ideálnemu prepečeniu stačí zabudnúť teplotnú sondu do stredu mäsa, nastaviť požadovanú teplotu prepečenia až kým bude pokrm upečený presne tak, ako si prajete.

Výhodou rúry je taktiež možnosť nastavenia teploty a času. Po uplynutí tejto doby sa rúra automaticky vypne a vy sa tak nemusíte báť toho, že by ste niečo spiekli alebo nepripravili dobre.

O tom, ako je na tom pokrm, budete vedieť vďaka osvetleniu, ktoré osvetľuje celý vnútorný priestor.

Jednoduché čistenie

Neznášate čistiť svoju rúru? Pri modeli AEG Mastery BEE542320M na to môžete zabudnúť. Údržba je totižto veľmi jednoduchá a rýchla. Vnútorná povrchová úprava je vytvorená z hladkého smaltu a umožňuje tak veľmi jednoducho odstrániť všetky nečistoty.

S funkciou Aqua Clean bude čistenie rúry veľmi jednoduché a zábavné. Do priestoru rúry stačí len napustiť vodu do nádoby a zapnúť špeciálny čistiaci program pomocou tlačidla. Rúra sa následne vyčistí sama.

Dvierka sa zatvoria samé

Ak sa náhodou stane, že dvierka necháte mierne pootvorené alebo ich jednoducho zle zatvorite, nemusíte sa o nič báť. Vďaka tomu, že sú vybavené technológiou jemného zatvárania, sa samé zatvoria.

V tomto prípade musíme spomenúť aj detskú poistku, ktorá chráni pred náhodným zapnutím spotrebiča deťmi.

Štýlový dizajn

Ak aj vy hľadáte štýlovú a peknú rúru, ktorá by sa vám hodila do vašej kuchyne, rozhodne stavte aj vy na AEG Mastery BEE542320M.

Dizajn rúry je veľmi dôležitý hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je osobný. Každý z nás chce mať doma pekný spotrebič, ktorý bude vyzerať skvelo. A práve rúra AEG Mastery BEE542320M tak aj vyzerá. Jej strieborno-čierne prevedenie je elegantné a pritom jednoduché.

Druhý dôvod je, že sa vám vďaka štýlovému a peknému dizajnu bude hodiť do vašej kuchyne a skvelo dotvorí celok. To znamená, že rúra nebude len obyčajným spotrebičom, ktorý je v kuchyni len z praktického hľadiska.

Rúra je vstavaná, a preto ušetrí taktiež miesto. Kuchyňa vyzerá vďaka vstavaným spotrebičom veľmi uhladene a štýlovo, vďaka čomu na takýto typ spotrebičov staví mnoho ľudí.

Nerez je síce veľmi pekným materiálom, no často je aj veľmi náchylný na odtlačky prstov. V tomto prípade sa však nemusíte ničoho báť. Rúra má špeciálnu povrchovú úpravu, vďaka čomu sa na nej nezachytávajú zbytočné odtlačky.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie zvládne naozaj úplne každý. Funguje na princípe otočných zasúvacích gombíkov. Nechýba ani dostatočne veľký LED displej, ktorý vám umožní nastavenie dĺžky programu, času jeho spustenia a jeho ukončenia. Všetky ostatné nastavenia zvládnete behom chvíle bez toho, aby ste sa výrazne zdržali.

Spolu s rúrou získate pri kúpe chrómový rosť, smaltový koláčový plech na pečenie a odkvapkávajúci smaltový pekáč. Spoznajte tak kúzlo jednoduchého varenia a zamilujte si multifunkčnú rúru AEG Mastery BEE542320M aj vy!

Tichý chod

Tak ako väčšina spotrebičov v dnešnej dobe, aj rúry sa pomaly, no s istotou každým novým modelom stišujú. Model AEG Mastery BEE542320M sa môže pýšiť naozaj tichým chodom, ktorý nebude rušiť nikoho. Či už jedlo pečiete počas dňa alebo večera, na rúru sa môžete spoľahnúť vždy.

Jej chod je taký tichý, že nevyruší spiaceho človeka, konverzáciu ľudí, ktorí sú blízko nej alebo nejaký film, ktorý práve sledujete.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.