Nielen človek, ale takisto aj svet okolo neho sa mení neskutočnou rýchlosťou, a preto je mnohokrát veľmi ťažké držať krok s technológiami.
Ak vám vaša rúra prestala fungovať alebo potrebujete novú, mali by ste si nájsť takú, ktorá udrží krok najmä s vami. Základom je jednoduchý dizajn, ktorý vám zaistí, že aj keď sa o niekoľko rokov rozhodnete zmeniť dizajn alebo štýl kuchyne, vždy sa vám do nej rúra bude hodiť. Nebudete ju musieť len tak meniť.
Takisto by ste sa mali zamerať aj na na ďalšie parametre, ktoré vám zaistia plynulý a dobrý chod spotrebiča. Nezabúdajte, že pri kúpe tak dôležitých výrobkov, ako je rúra, je potrebné premýšľať aj niekoľko dní. Prezerajte si ponuky obchodov, porovnávajte jednotlivé modely, dajte si poradiť od odborníkov a konzultujte svoj výber. Správny výber rúry tak oceníte aj po niekoľkých rokoch.

Pečenie, varenie alebo len pomáhanie v kuchyni dokáže byť časovo náročné a fyzicky namáhavé. Mnohí kuchári v kuchyniach známych reštaurácií vedia o tom povedať svoje. A nielen tí, ale takisto aj ľudia, ktorí jednoducho v kuchyni pravidelne pracujú. Pre niekoho je možno varenie a pečenie oddych, no pre iných je to práca, ktorú robia pravidelne.
V dnešnej dobe však existuje naozaj mnoho spotrebičov, ktoré sa vám v každom jednom ohľade snažia s niečim pomôcť. Či už je to mikrovlnka, ktorá vám ohreje jedlo za pár sekúnd, rúra, ktorá vám upečie koláč rovnomerne  alebo elektrický sporák, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne.

Práve rúry sú spotrebičom, na ktorý sa zameriame ako prvý. Tento spotrebič dokáže niekedy naozaj zázraky. Vie ušetriť kopu času, pripraviť chutné jedlo či dokonca rozmraziť potraviny. Rúry sú dnes spravené na ten spôsob, aby dokázali svojmu užívateľovi pomôcť a najmä skrátiť jeho pobyt v kuchyni, ktorý by bol inak príliš zdĺhavý.
Najnovšie kuchynské rúry majú okrem toho aj krásny dizajn. Výrobcovia jednoducho vedia, čo ľudia milujú a čo chcú.

Štýlový dizajn

Aj keď štýl nie je najdôležitejší parameter, podľa ktorého by sme mali vyberať rúru, mnohí sledujú práve ten. Dôvod je prostý a jednoduchý. Každý človek túži po krásnej, štýlovej a dizajnovej kuchyni. A tú môžete dosiahnuť len vtedy, ak do nej vyberáte dobre vyzerajúci nábytok, doplnky a spotrebiče.

Vstavaná rúra AEG BPE556320M vás na prvý pohľd môže zaujať zaujímavým a elegantným dizajnom. Spája v sebe totižto veľkú plochu skla, cez ktoré vidíte dnu a nerez. Nerezové prevedenie pre niekoho môže značiť odtlačky prstov, ktoré sa len ťažko umývajú. Pri tejto rúre sa však ničoho takého nemusíte báť. Má špeciálny povrch, na ktorom len tak odtlačky nezanecháte.

Vrchná časť je doplnená o ukazovateľ času. Vždy tak viete, koľko je hodín. A dva gombíky, ktoré sú dosť vzdialené od seba. Jedným si nastavíte štýl pečenia, čiže spodný alebo horný ohrev, ventilátor a podobne. Druhým si zas nastavíte správnu teplotu.

Výhodou je dvojité sklo, vďaka ktorému sa rúry môžete dotknúť. Je to veľkou výhodou najmä pre malé deti, ktoré rady všetko chytajú. Odteraz sa už nemusíte báť, že by sa popálili horúceho skla.

Dôležité je dodať, že tento model je vytvorený, veľmi podobne ako ostatné modely značky AEG, z kvalitných materiálov, ktoré sú odolné aj voči väčšiemu poškodeniu.

Pri dizajne tak trochu ešte zostaneme. Určite vás poteší aj komfortné dovieranie dvierok. Ak ich dobre nezatvorite, systém soft close sa postará o to, aby ich zatvoril. Okrem toho, dviera sú tepelne izolované a teplota nevychádza vo.

Funkcie

Ohrev celej rúry zaisťuje primárne kruhové výhrevné teleso. To je umiestnené za veľkým ventilátorom, ktorý je však veľmi tichý. Rúra je vybavená okrem toho ohrevu aj spodným ohrevom. Pečenie je tak rovnomerné a naozaj veľmi efektívne.

Funkcia s názvom Steam Bake vám ponúka schopnosť pečenia s prímesou pary. Jedlo je tak urobené zdravším a lepším spôsobom. Využiť môžete aj kombináciu rôznych spôsobov ohrevu, vďaka čomu získate ten najlepší výsledok.

Funkcia grilovania poteší každého milovníka dobre ugrilovaného kurčaťa alebo rebrierok. A ak potrebujete niečo roztopiť alebo len ohriať, netreba sa spoliehať len na mikrovlnku. Rúra vám v tomto smere taktiež pomôže.

Veľkou prednosťou tohto modelu značky AEG je možnosť pečenia teplotnou sondou. Tá sa pripája do integrovaného portu vo vnútri rúry a dokáže v priebehu pečenia merať teplotu vo vnútri pokrmov. To znamená, že jedlo sa nikdy nepripáli alebo ho nevytiahnete z rúry ešte surové.

Súčasťou tejto rúry je aj praktické príslušenstvo. Medzi to sa radí:

  • teplotná sonda,
  • plytký smaltovaný plech na koláče,
  • hlboký smaltovaný plech, ktorý je vhodný aj ako odkvapkávacia nádoba pri grilovaní,
  • chrómovaný rošt so zvýšenými okrajmi.

Veľmi obľúbenou funkciou je aj časovač. Ten sa teraz nachádza len na novších modeloch. Vďaka nemu si môžete nastaviť požadovanú dobu pečenia, po ktorej vás prístroj akustickým zvukom upozorní, že pokrm by ste mali vytiahnuť von. Je to skvelá funkcia, vďaka ktorej sa vám už nikdy nestane, že by ste niečo pripálili, pretože ste na to zabudli.

Samočistenie

Pri čistení však ešte zostaneme. Ak ani vás nebaví neustále rúru čistiť a oberá vás táto činnosť o energiu či čas, model AEG BPE556320M vás rozhodne poteší. Disponuje totižto funkciou samočistenia čo znamená, že sa vie vyčistiť sama.

A ako tento program vlastne funguje? Stačí zapnúť funckiu pyrolytického čistenia. Bez akejkoľvek vašej práce rúra sama zvládne premeniť nečistoty, mastnotu a zvyšky jedla na jemný popol. Ten následne stačí po vychladnutí zotrieť vlhkou handričkou. Interiér vyzerá ako nový!

Jednoduché ovládanie

Ovládanie je naozaj veľmi jednoduché. Všetko máte pod kontrolou pomocou dvoch hlavných gombíkov. Tie sa dajú aj zasunúť, vďaka čomu sa rúra jednoduchšie čistí. Okrem toho získate pomocou tejto funkcie čisté línie. Z rúry tak nič nevytŕča.

Ako sme už spomenuli, ovládanie je pomocou dvoch hlavných otočných gombíkov nachádzajúcich sa na vrchnej strane rúry. Jedným pridávate alebo znižujete teplotu a druhým si vyberáte program, ktorý potrebujete pri pečení.

Tichý chod

Tak ako väčšina spotrebičov v dnešnej dobe, aj rúra sa pomaly, no s istotou každým novým modelom stišujú. Model AEG BPE556320M sa môže pýšiť naozaj tichým chodom, ktorý nebude rušiť nikoho. Či už si pečiete alebo nejako pomocou spotrebiča jedlo počas dňa alebo večera upravujete, na rúru sa môžete spoľahnúť vždy.

Jej ohrev je taký tichý, že nevyruší spiaceho človeka, konverzáciu ľudí, ktorí sú blízko nej alebo nejaký film, ktorý práve sledujete.

Osvetlenie

Tak ako väčšine rúr, ani rúre AEG BPE556320M nechýba halogénové osvetlenie, vďaka ktorému môžete počas pečenia vidieť, čo sa s jedlom deje a v akej fáze sa nachádza. Svetlo rúru osvetľuje veľmi dobre. Vidíte do každého rohu a zákutia.

Osvetlenie určite oceníte aj v prípade, keď budete rúru čistiť. Uvidíte tak každú nečistotu.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.