Práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Dôvodov, prečo ich majú ľudia tak radi, je hneď viac. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme jeden druh práčky, ktorý patrí medzi tie najlepšie na trhu, a na ktorý by ste sa pri kúpe mali rozhodne pozrieť. Poskytuje totižto nielen skvelé výsledky z prania, ale taktiež veľmi príjemný dizajn a zaujímavé funkcie, ktoré rozhodne oceníte. A o akej práčke hovoríme? Predstavujeme vám práčku Whirlpool FWDG96148SBS EU.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitnú práčku, ktorá by sa vám postarala o všetku bielizeň bez toho, aby ju nejakým spôsobom zničila? Máme pre vás práčku Whirlpool FWDG96148SBS EU, ktorá vám oblečenie nielen že vyperie, ale taktiež vysuší. Poskytuje totižto aj kvalitnú funkciu sušenia, ktorú si zamilujete hneď na prvé použitie.

Práčka so sušičkou Whirlpool FWDG96148SBS EU je tým najlepším spotrebičom, ktorá hľadajú kompromis medzi výkonom, spotrebou a taktiež rozmermi. Tento model síce poskytuje veľký bubon, ktorý na jedno pranie vyperie až 9 kilogramov oblečenia a vysuší 6 kilogramov, no pritom v domácnosti nezavadzia a zmestí sa aj do menších bytov. Poskytuje taktiež širokú škálu funkcií a programov, ktoré budete s radosťou využívať. Chcete o práčke so sušičkou Whirlpool FWDG96148SBS EU vedieť viac? Máme pre vás recenziu.

Dizajn 

Dizajn je v dnešnej dobe veľmi dôležitým parametrom. Spotrebič je veľký a v miestnosti ho vidno. Pritiahne pozornosť mnohých ľudí, a preto musí vedieť s okolím splynúť. Toto je jeden z dôvodov, prečo sú mnohé práčky či iné podobné spotrebiče odeté do bielej minimalistickej farby. Mnohí výrobcovia však taktiež vedia, že ľudí príjemný dizajn priťahuje, a preto do klasickej bielej pridávajú aj štýlové dizajnové kúsky a drobnosti, ktoré celý výzor spotrebiču príjemne zmenia.

Model Whirlpool FWDG96148SBS EU je odetý do klasickej bielej farby, vďaka ktorej sa hodí do každej jednej miestnosti, kam ho postavíte. V strede dominujú veľké dvierka, ktoré sú orámované jemným rámom. Na vrchnej časti nájdete veľký otočný gombík, ktorým ovládate všetky funkcie a programy. Na pravej strane sa nachádza displej, kde nájdete to, čo ste si práve nastavili. A na ľavej strane zas zásuvku na prášok a aviváž.

Bubon

Bubon poskytuje objem skvelých 58 litrov. Vďaka tejto veľkosti sa vám do neho zmestí až 9 kilogramov bielizne na pranie a 6 kilogramov na sušenie. Práčka sa tak radí medzi veľké typy vhodné ako do stredne veľkých, tak aj veľkých rodín s viac ako štyrmi členmi.

Funkcie a programy

Práčka Whirlpool FWDG96148SBS EU poskytuje veľké množstvo programov. Medzi ne sa radia napríklad:

Prvou je technológia 6. zmysel, ktorý automaticky bez toho, aby ste niečo nastavovali, vie vyprať každý druh bielizne. Nastaví sa tak, aby nič nezničila. Práve naopak. Snaží sa postarať o každý typ tkaniny. Vďaka 6. zmyslu taktiež ušetríte až 50 % energie, vody aj času.

Ďalšou funkciou je funkcia Fresh Care +, ktorá vie udržovať vôňu odevov ponechaných v práčke. Ak ste náhodou museli odbehnúť do práce alebo niečo vyriešiť, nebojte sa v práčke oblečenie nechať. Nič sa mu nestane. Práčka pravidelne oblečenie premiesi a pridá horúcu paru, aby ste sa vyhli nepríjemným zápachom.

Určite sa aj vám stalo, že niektoré oblečenie pustilo farbu a zafarbilo tak ostatné kúsky v bubne. Pri práčke Whirlpool FWDG96148SBS EU sa toho báť nemusíte. Poskytuje totižto funkciu Colour 15, vďaka čomu je pranie ferebných kúskov efektívne aj pri 15 stupňoch. Oblečenie pri nízkej teplote farbu nepustí, nezafarbí ostatné kúsky a nestratí svoje zafarbenie.

Nemáte čas, no potrebujete mať nejaké oblečenie vypraté? Stavte na rýchly program, ktorý vám 1 kilogram bielizne vie oprať a vysušiť len za 45 minút.

Mnohé práčky nevedia prať špeciálne tkaniny ako napríklad športové odevy. Pri modeli Whirlpool FWDG96148SBS EU to však rozhodne tak nie je. Oblečenie je vďaka špeciálnemu programu skvelo vyprané.

Medzi špeciálne tkaniny sa radí aj vlna. Program “Vlna” dokáže vyprať všetky kúsky z vlnených materiálov bez toho, aby ich nejako zničil.

Technológia Soft Move sa stará o to, aby sa odevy nenatiahli, nezrazili alebo nijak inak neporušili. Oblečenie je po vybratí z práčky stále veľmi pekné a nie je zničené.

Spotreba

Ďalším, veľmi dôležitým parametrom, na ktorý je dôležité pozerať, je spotreba. Ovplyvňuje úplne celú kúpu. Spravidla platí fakt, že lacnejšie práčky majú vyššiu spotrebu. Ich kúpa sa neoplatí. Na druhej strane, drahšie práčky majú vyššiu cenovku, no ponúkajú nízku spotrebu. O nejaký čas si všimnete rozdiel, a preto by ste do nich mali investovať.

Práčka Whirlpool FWDG96148SBS EU patrí do energetickej triedy A, čo znamená že veľmi efektívne šetrí ako prírodu, tak aj vaše financie. Dokáže výkonne oprať oblečenie aj bez zvýšenej spotreby.

Hlučnosť

Veľkou výhodou práčky Whirlpool FWDG96148SBS EU je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kúpeľni alebo v miestnosti, kde sa práčka nachádza. 

Jej hlučnosť je len 56 dB pri praní, 61 dB pri sušení a 82 dB pri odstreďovaní. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Značka vznikla v roku 1911, no na Slovensko sa dostala až v roku 1991, kedy bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool. Od začiatku pôsobenia získala spoločnosť Whirlpool viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“, „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.